Motor 1,2 (dotazy, rady, závady,...)

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Uživatelský avatar
micosajan
kolemjdoucí
Příspěvky: 34
Registrován: úte úno 15, 2011 13:19
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micosajan »

micosajan píše:
Kriss píše:Ja myslim ?e se to u mojeho motoru ani nedelá
melo by se delat co 60tis u 1,2 8V
ale realita je takova, ze to nikdo moc nedela...

u neprestavenych na LPG to mozna ani neni ani moc potreba, ale u prestavenych pry je vhodne cas od casu serizeni udelat....


u me se to projevuje nepravidelnym chodem na volnobeh po studenem startu, obcas kolisanim volnobehu...

v pondeli po servise poreferuju


Auto je konečně v servise.
Místo v Nordexu je v Rolném v Prostějov.
Zítra to bude hotové, tak poreferuji.
Grande Punto Actual LPG (1,2 48kW)
Uživatelský avatar
micosajan
kolemjdoucí
Příspěvky: 34
Registrován: úte úno 15, 2011 13:19
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micosajan »

Auto je po servise - jede líp ne? nové!
Ventily jsou seřízené - a? se divili ?e jsem ujel 90tkm a nejsou podpalené.
LPG je taky konečně v rychtiku - otáčky nekolísají a auto přestalo zhasínat při vyřazení na volnoběh :)


Rolný Prostějov je v porovnání z předchozím servisem 100 a 1.
Nordex prostě co se týká LPG je úplně v lese a neví co si počít - viz jejich poslední závěr, ?e kolísání a zhasínání je ?patným pou?íváním, ?e nedodr?uju 1 nádr? na benzin a 2 nádr?e na plyn :lol:
Grande Punto Actual LPG (1,2 48kW)
Uživatelský avatar
Kotas
Štamgast
Příspěvky: 210
Registrován: stř led 06, 2010 17:04
Bydliště: Leština
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kotas »

micosajan píše:Auto je po servise - jede líp ne? nové!
Ventily jsou seřízené - a? se divili ?e jsem ujel 90tkm a nejsou podpalené.
LPG je taky konečně v rychtiku - otáčky nekolísají a auto přestalo zhasínat při vyřazení na volnoběh :)


Rolný Prostějov je v porovnání z předchozím servisem 100 a 1.
Nordex prostě co se týká LPG je úplně v lese a neví co si počít - viz jejich poslední závěr, ?e kolísání a zhasínání je ?patným pou?íváním, ?e nedodr?uju 1 nádr? na benzin a 2 nádr?e na plyn :lol:
mě pan Frélich od Rolného(PV) říkal, ?e na tom absolutně nezále?í, jen se musí občas vyjet starý benzín, aby to právě na benzín necukalo. Sám má auto na LPG, tak?e jistě ví o čem mluví. :wink:
GP 1.2 Dynamic LPG

Obrázek
ex-Mazda 323F BG 1.6 16V-prodáno
Orionek
kolemjdoucí
Příspěvky: 19
Registrován: pát lis 27, 2009 20:05
Bydliště: Kladno, Praha

Příspěvek od Orionek »

zdarvím po del?í odmlce,

chtěl jsem auto přehodit na LPG,ale v autorizovanym servisu mi to rozmluvili, ?e se to vyplatí jen pro nově prodané vozy a hned od začátku, ?e se LPG řídící jednotka učí od té benzinové, a ?e u nas prodali 2 takovy auta a mají je tam co týden na vymazávání poruch a nebo s nějakou blbostí na servise. Zatím tedy jezdím na benzín, ale zda se mi to dost vysoky, sice jezdím na 16´´ 196/60 ale v letě mam tak průměrku 6,5 a v zimě tak 7,5. Vím ?e je to asi věčné dilema přestavba na LPG a nebo jízda na E85, ale po pravdě, nějak nevěřím ani jednomu ani druhému systému pohonu. Auto bylo nové a tak nějak počítám ?e mi vydr?í a? do důchodu :lol: kdy? je ten motor tak nezničitelnej ... a je?tě mě tak napadá, nemáte to někdo čipnuté? mě udajně navý?ili výkon o 10 koníků, ale jelio? to nebylo na měření vykonu ani před údajnym zvy?ením, tak nemů?u soudit. jinak najeto za 3 roky cca 60 tis a bez potí?í, ... jen malé drobnosti. P.S. pokud Vám smrdí jakoby vyfukové splodiny v kabině, tak mě to dělal olej, co prosakoval prasklou hadicí, tak?e není na ?kodu sem tam občas zkotrolovat hadice, holt nic není věčné.
GP 1.2 Racing 2009, černá metalíza, 195/55 R16
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

kludne si to daj spravit ide to ok nehovorim ze uplne ako benzin ale proste ides za mensiu polovicu a neake to trhnutie obcas mi vobec nevadi. skor mi vadi ten slabsi vykon.
kedze ti tamto povedali tak si to tam ani nedaj spravit pretoze to nevedia nastavovat. podobny problem som mal aj ja den co den som do nich hucal a nakoniec to nastavili dobre na moju spokojnost :-) jedina vec co musi ist do toho auta je LPG co ma ucenie sa samo od benzinovej jednotky. a PORIADNE sviecky nie BOSH A BRISK a podobne.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Příspěvek od tkupilik »

Orionek: 10 koni (+15%) u atmosfery je dost scifi a poznal by jsi to. Pokud te ale skutecne modifikovali mapy predstihu, E85 by mohlo byt prijemne prekvpeni co se tyce jizdnich projevu, uspora pak bude sklamani (max 20% penez).
GP 1.4 Tjet
Uživatelský avatar
Kotas
Štamgast
Příspěvky: 210
Registrován: stř led 06, 2010 17:04
Bydliště: Leština
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kotas »

Orionek píše:zdarvím po del?í odmlce,

chtěl jsem auto přehodit na LPG,ale v autorizovanym servisu mi to rozmluvili, ?e se to vyplatí jen pro nově prodané vozy a hned od začátku, ?e se LPG řídící jednotka učí od té benzinové, a ?e u nas prodali 2 takovy auta a mají je tam co týden na vymazávání poruch a nebo s nějakou blbostí na servise..
v Prostějově tvrdili opak - ?e je dobře, ?e přestavuju motor, co má najeto 50tkm, proto?e u? je to zajeté. Mám teď 1000 km na LPG, pocitově je to líněj?í, ale ne moc. Spotřebu nemů?u srovnat, proto?e jsem vět?inu km najel po dálnici, v koloně a ve městě, tak?e to nejhor?í. Navíc jsem na dálnicích na moje poměry podstatně přidal. Rozdíl ale byl na těch dvou nádr?ích kolem 1Kč/km.
GP 1.2 Dynamic LPG

Obrázek
ex-Mazda 323F BG 1.6 16V-prodáno
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

no ja co si to sledujem tak sa vozim za 5,9eura 100km a to mam 20000km priemer
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
micosajan
kolemjdoucí
Příspěvky: 34
Registrován: úte úno 15, 2011 13:19
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od micosajan »

Orionek píše:zdarvím po del?í odmlce,

chtěl jsem auto přehodit na LPG,ale v autorizovanym servisu mi to rozmluvili, ?e se to vyplatí jen pro nově prodané vozy a hned od začátku, ?e se LPG řídící jednotka učí od té benzinové, a ?e u nas prodali 2 takovy auta a mají je tam co týden na vymazávání poruch a nebo s nějakou blbostí na servise.
Pokud toto tvrdí tak s tím neumí... nemaji technika a delaji to pokus omyl...
Ze sve vlastni zkusenosti a drivejsich prispevku potvrzuju ze ne kazdy servis s tim umi...
Nordex Havirov - neschopost nastavit auto aby vubec udrzelo volnobeh....
Rolny Prostejov - 100a1 - max spokojenost - to co Havirov nevyresil za 2dny Prostejov za 2h!!!
Grande Punto Actual LPG (1,2 48kW)
mie009
kolemjdoucí
Příspěvky: 43
Registrován: úte lis 06, 2012 20:07

Re: Motor 1,2 (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od mie009 »

Ahoj. Mam tu 1,2 48kW a dostal jsem jako dárek zapalovací svíčky protože se mi bliži 60tkm a bude třeba je vyměnit. Dostal jsem Bosch Super 4. Moc jsem je jako nahradní díly pro GP nenašel ale podle čisla tam mužou jit. Ma někdo s nima skušenosti? Mam ještě jedno staré auto a tam třebas viceelektrodové svičky vůbec nejdou. Díky za odpověď.
Fiat Grande Punto 1.2 48kW Sky dome
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1,2 (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od jeník1 »

mie009 píše:Ahoj. Mam tu 1,2 48kW a dostal jsem jako dárek zapalovací svíčky protože se mi bliži 60tkm a bude třeba je vyměnit. Dostal jsem Bosch Super 4. Moc jsem je jako nahradní díly pro GP nenašel ale podle čisla tam mužou jit. Ma někdo s nima skušenosti? Mam ještě jedno staré auto a tam třebas viceelektrodové svičky vůbec nejdou. Díky za odpověď.
Tak tohle neřeším, dávají mi tam v servisu svíčky doporučené výrobcem auta (alespoň doufán :) )
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
mie009
kolemjdoucí
Příspěvky: 43
Registrován: úte lis 06, 2012 20:07

Re: Motor 1,2 (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od mie009 »

Ano toto je taky doporučený vyrobcem auta podle infa co jsem sehnal na netu. Fiat použiva dily od Bosche, jen chci znat nějaky názor. Jinak je tam strčim a uvidim co se stane.
Fiat Grande Punto 1.2 48kW Sky dome
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1,2 (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od 1nekros1 »

mie009 píše:Ahoj. Mam tu 1,2 48kW a dostal jsem jako dárek zapalovací svíčky protože se mi bliži 60tkm a bude třeba je vyměnit. Dostal jsem Bosch Super 4. Moc jsem je jako nahradní díly pro GP nenašel ale podle čisla tam mužou jit. Ma někdo s nima skušenosti? Mam ještě jedno staré auto a tam třebas viceelektrodové svičky vůbec nejdou. Díky za odpověď.
osobne by som si do auta VIACKONTAKTNE sviecky nedaval a uz duplom nie bosh. viackontaktne sviecky maju problem s tym ze zakryvajuvelku cast iskrista a podalsie iskra je chladnejsia a slabsia kedze sa musela rozdelit na 3-4. podla mna a par clankoch co som si precital najspolahlivejsia sviecka je NGK a DENSO. iridiove maju este tu dobru vlastnost ze maju tenku elektrodu co zapricinuje teplejsiu iskru a kedze je tenka tak aj lepsie zapalenie zmesi. ina kapitola je twinspark!!!

pozri ja som tam mal denso iridium a vydrzala 86000km
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
mie009
kolemjdoucí
Příspěvky: 43
Registrován: úte lis 06, 2012 20:07

Re: Motor 1,2 (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od mie009 »

Jenže Denso Iridium stoji 500kč kus a ja nebudu do takového slabého auta davat tak drahé svičky. Ja měl kdysi favorita 136 89 ročnik a dal jsem si tam vicekontaktní svičky a bylo to v klidu. Hezky jelo lip než na normalních. No je mi blbé vyhodit 800kč jen tak do blata. No asi to budu muset rysknout. Ma někdo osobní zkušenost aspoň z vicebodovými svičkami na GP?
Fiat Grande Punto 1.2 48kW Sky dome
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1,2 (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od 1nekros1 »

mie009 píše:Jenže Denso Iridium stoji 500kč kus a ja nebudu do takového slabého auta davat tak drahé svičky. Ja měl kdysi favorita 136 89 ročnik a dal jsem si tam vicekontaktní svičky a bylo to v klidu. Hezky jelo lip než na normalních. No je mi blbé vyhodit 800kč jen tak do blata. No asi to budu muset rysknout. Ma někdo osobní zkušenost aspoň z vicebodovými svičkami na GP?
OK tak ked tu ty vidis 500KC kus tak OK.
http://tuning.autodoplnky.cz/svicky-den ... s306039883
koneckoncou je to tvoje auto. ja som mal aj vo facku tieto iste :-) a jazdil som s nimi asi 160000km neviem presne uz.
uz som tu niekde pisal ze sa aj tak v konecnom dosledku po 2 vymenach oplatia iridiove ale to je jedno.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Odpovědět