Chip - mam nachipovano, samotny prubeh a prvni dojmy

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
dony
Profík
Příspěvky: 1211
Registrován: úte čer 03, 2008 19:12
Bydliště: Čáslav ČR

Příspěvek od dony »

... ok tak já valím jezdit :wink:
Obrázek
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Příspěvek od tkupilik »

No podle tohodle fora http://www.fiatforum.com/grande-punto/1 ... map-5.html nema cenu T-jet chipovat. Problem toho motoru je slabe turbo ktere ho proste nenakrmi vzduchem v otackach nad 3000. Tzn tuning spociva ve vymene turba za vykonejsi verzi (treba tu co davaj do abartu) plus prislusna uprava ECU. Ale to je krapek narocnejsi nez preflashnout tabulky v ECU takze nevim ze by to v cechach nekdo delal.
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Dnes jsem se dočetl o www.profichip.cz .
Neznáte je někdo? Nemáte někdo zku?enost?
Zajímavé ceny, dostupnost. Konkrétně z 1,2-ky z 48kw/102Nm slibují 56kw/114Nm.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Uživatelský avatar
kuta33
Štamgast
Příspěvky: 440
Registrován: stř lis 05, 2008 10:34
Bydliště: Český Tě?ín CZ

Příspěvek od kuta33 »

Aby jsi nedopadl jako kdysi můj spolu?ák, chtěl po mě sní?it hlavu na Ponýru o 2 mm. Druhý den při?el nad?ený, ?e mu to jede 90 v hodině, třetí den na?tvaný, ?e u? nejede vůbec. :lol:
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (?edá Chemical)
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Příspěvek od tkupilik »

Dusan:
Problem tuneni benzinovych motoru je ten ze ridici jednotka provozuje motor v oblasti nejnizsich emisi. Pokud se smes lehce obohati vzroste i vykon, prinese to tak 5-10%. Pokud nekdo slibuje vic, je to lhar a neni to mozne (musi se sahat motoru aby to bylo vic). Dusledek tehle upravy je ale to ze vzrostou emise a to dost vyrazne a pak budes mit problemy na emisich. A ruku na srdce, 1,2 jede naprd a otunena 1,2 pojede naprd taky... je to skoda penez. A k tem sliboanym vykonum, jukni na ten odkaz co jsem posilal, T-jet od prirody mel na brzde 137kobyl (chipnutej 144) a pak se snadno slibuje ze ho chipnu na 140....
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Du?an píše:Dnes jsem se dočetl o www.profichip.cz .
Neznáte je někdo? Nemáte někdo zku?enost?
Zajímavé ceny, dostupnost. Konkrétně z 1,2-ky z 48kw/102Nm slibují 56kw/114Nm.
Působí to na mě dojmem solidního podvodu. Jsou tam chybně uvedené původní výkony (např. 1.4 Tjet - 100 kW - správně 88 kW a vydolují z toho 118.. :lol: :lol: :lol: ) Dále je velmi pochybný údaj, ?e z 1.4 16V jsou schopni vytáhnout 10 kW a tak dále. No a to v?echno za podezřele lidovou cenu 4,500 kč včetně DPH.... :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Dusane taky je verohodnejsi firma a vykon slibuji stejny. Cena neco malo pres 6000,-Kc.

http://www.bitpower.cz/index.php?module ... gorie=Fiat
Obrázek
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Teddy86 píše:Dusane taky je verohodnejsi firma a vykon slibuji stejny. Cena neco malo pres 6000,-Kc.

http://www.bitpower.cz/index.php?module ... gorie=Fiat
Mám takov pocit, ?e svou 1.4 8V má u Bitpoweru chipnutou Colin. A rozhodně se netvářil na to, ?e má auto s 85 koněma :-d
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Colin
Štamgast
Příspěvky: 641
Registrován: stř dub 25, 2007 18:44
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Colin »

Já bych raději koupil něco jinýho, ty koně navíc jsem nepoznal, jestli tam opravdu jsou ... třeba to Du?an pozná, kdo ví.

Ale zas jsem měl na autě 16" alu, sportovní výfuk, BMC vzduchovej filtr, ale to by mělo autu spí? pomoct, ne? ublí?it, teda a? na ty vět?í kola :)
GP 1.4 8v Emotion - angel eyes pryč, xenony pryč, spodní mří?ka masky od MS Desing rozbitá od Fiatu, ... proč já to jen kupoval, mohl jsem u?etřit takových peněz.
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

http://www.bitpower.cz/index.php?module ... ing-obecně

pokud si prectes tenhle popis je dosti zajimavej a asi v necem je pravda ale pokud chipujes takovouhle slabou mrchu :D tak to asi zakonite nebude trhat rekordy,muzes mit jen lepsi pocit ze ti to vic jede,a nebo to skusit na nejakym vybranym useku nejlepe do kopce pred a po a uvidis zmenu. muzu rict ze na felde to normalne znat nebylo ale pokud jezdis nejakou trasu porad dokola tak zjistis treba ze nejaka malinka zmena se tam po chipu opravdu projevila...treba napriklad do kopce mela vetsi silu nez predtim... hawk
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Colin
Štamgast
Příspěvky: 641
Registrován: stř dub 25, 2007 18:44
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Colin »

Ale problém je, ?e mě se zdá, ?e to jezdí pořád stejně, a? z kopce nebo dokopce, pořád se stejnou spotřebou, atd.

Nečekal jsem od toho ?ádný zázraky, jen jsem chtěl zjistit, jestli to autu tro?ku pomů?e a nebude tak líný.

Nikoho od toho neodrazuju, kdo chce, a? si to klidně zkusí a třeba pozná, ?e to jede líp
GP 1.4 8v Emotion - angel eyes pryč, xenony pryč, spodní mří?ka masky od MS Desing rozbitá od Fiatu, ... proč já to jen kupoval, mohl jsem u?etřit takových peněz.
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Colin píše:Ale problém je, ?e mě se zdá, ?e to jezdí pořád stejně, a? z kopce nebo dokopce, pořád se stejnou spotřebou, atd.

Nečekal jsem od toho ?ádný zázraky, jen jsem chtěl zjistit, jestli to autu tro?ku pomů?e a nebude tak líný.

Nikoho od toho neodrazuju, kdo chce, a? si to klidně zkusí a třeba pozná, ?e to jede líp
To mas jako se sportovnim filtrem, kazdy si rika, ze nepozna rozdil, ze ma sportovni filtr, ale kdyz ho zkusi vytahnout a dat tam zpatky origo, citi ze auto netahne tak dobre, nejde tak rychle za plynem, takze si myslim, ze kdyby ti to hodili zpatky, poznal bys to ;-)
Colin
Štamgast
Příspěvky: 641
Registrován: stř dub 25, 2007 18:44
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Colin »

Myslím ?e bych to nepoznal, ale kdo ví. Jinak teď mám originál vzduchovej filtr od Fiatu, ten svůj sportovní jsem včera čistil a zase jsem nepoznal ?ádnej rozdíl :wink:
GP 1.4 8v Emotion - angel eyes pryč, xenony pryč, spodní mří?ka masky od MS Desing rozbitá od Fiatu, ... proč já to jen kupoval, mohl jsem u?etřit takových peněz.
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Colin píše:Myslím ?e bych to nepoznal, ale kdo ví. Jinak teď mám originál vzduchovej filtr od Fiatu, ten svůj sportovní jsem včera čistil a zase jsem nepoznal ?ádnej rozdíl :wink:
tak to uz fakt nevim, ja si myslim, ze to poznat jde ;-)
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

ten filtr je znat urcite,to jo,ale zase zalezi jak ho tam mas danej a tak,pac kdys sme ho montovali na octavku 1.8 T tak sme stim meli dosti problemy,nechtelo to ject a vict to zralo,ale vim ze u ty 1.4 16v 94hp to znat bylo
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Odpovědět