Vrzanie interieru

Vše okolo interiéru

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Davids píše:
Jirka píše:
Jarou? píše: Sorry za OT :lol: Nevím, nevím, ale asi mluvíte ka?dý o něčem jiném. Davidsovi to vr?e při propérování od zadní nápravy. (To tady někde psal Jirka, včetně vyře?ení problému a týká se to horního uchycení zadních tlumičů a dota?ení matky na pístnici) A Tommy tady dává k lep?ímu opravu vrzající kapličky budíků :wink: .........
JO je to tak dotáhnout pístnici tlumiče pérování v tom silenbloku a je pokoj.
to zni moc slozite, nemam moc prostory, a navic jestli budu muset neco sundavat tak jsem v pasti.
Musí? sundat zadní kolo a vy?roubovat ta 2?rouby na tom silenbloku potom jeden ?roub dole na tlumiči a celý tlumič vyndat i s dr?ákem , potom vtom dr?aku dotáhnout tu matku na pístnici, nejlep?í je chytit si ten konec tlumiče dodo svěráku.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

Davids píše:
Robo1.2 píše:
Davids píše: to zni moc slozite, nemam moc prostory, a navic jestli budu muset neco sundavat tak jsem v pasti.
To vrzanie napravy prejde samo od seba.....
Netreba s tym nic robit, mal som to minule leto.
Vzdy ked som pohupal autom vrzgalo az skripalo
to se mi moc nezda, ze by to melo prejit samo :D a za jak dlouho 2,3,4 roky?
tazko povedat, tlmice alebo cosi z perovania = trvalo to asi 3 mesiace, a kedze za jazdy to nebolo pocut tak som to neriesil. Ale ked som rano vystupoval v praci, ludia sa obzerali, tak to skripalo, v servise mi povedali ze to robili aj predchadzajuce Punto. No a teraz je to v pohode. Tak isto mi jedneho casu vrzgal aj spojkovy pedal, samo to prestalo, a to mi liezlo pekne v meste na nervy. Je pravda ze mam za 2 roky 39tisic km, takze neviem ci je to casom alebo kilometrami :>
Ja som tu temu zalozil, lebo ma to strasne stvalo,
ac to zni neuveritelne, pazvuky v zime prestali, uvidime co s tym urobi leto
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Robo1.2 píše:
Davids píše:
Robo1.2 píše:

To vrzanie napravy prejde samo od seba.....
Netreba s tym nic robit, mal som to minule leto.
Vzdy ked som pohupal autom vrzgalo az skripalo
to se mi moc nezda, ze by to melo prejit samo :D a za jak dlouho 2,3,4 roky?
tazko povedat, tlmice alebo cosi z perovania = trvalo to asi 3 mesiace, a kedze za jazdy to nebolo pocut tak som to neriesil. Ale ked som rano vystupoval v praci, ludia sa obzerali, tak to skripalo, v servise mi povedali ze to robili aj predchadzajuce Punto. No a teraz je to v pohode. Tak isto mi jedneho casu vrzgal aj spojkovy pedal, samo to prestalo, a to mi liezlo pekne v meste na nervy. Je pravda ze mam za 2 roky 39tisic km, takze neviem ci je to casom alebo kilometrami :>
Ja som tu temu zalozil, lebo ma to strasne stvalo,
ac to zni neuveritelne, pazvuky v zime prestali, uvidime co s tym urobi leto
no tak ja mam najeto jenom 32500 Km takze asi musim par tisic km pockat :D
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Jirka píše:
Davids píše:
Jirka píše: JO je to tak dotáhnout pístnici tlumiče pérování v tom silenbloku a je pokoj.
to zni moc slozite, nemam moc prostory, a navic jestli budu muset neco sundavat tak jsem v pasti.
Musí? sundat zadní kolo a vy?roubovat ta 2?rouby na tom silenbloku potom jeden ?roub dole na tlumiči a celý tlumič vyndat i s dr?ákem , potom vtom dr?aku dotáhnout tu matku na pístnici, nejlep?í je chytit si ten konec tlumiče dodo svěráku.
vis co to bych musel videt alespon foto, o co jde takhle to asi tezko udelam :(
Marek Šveda
kolemjdoucí
Příspěvky: 33
Registrován: stř dub 18, 2007 21:07
Bydliště: Ko?ice,SK

vrzganie

Příspěvek od Marek Šveda »

Mne sa rozvrzgalo auto keď začali opravova? zadné kžučky.Nastavovali to , asi 4-krát.Dal som vymeni? aj predný tapacír na dverách vodiča a stále vrzgalo.Tak som to i?iel včera rie?i? ,lebo po oteplení sa to u? nedalo.A naviac som musel opakova? ka?dému koho som viezol,?e auto má iba rok a nech si to nev?íma.Tak?e včera po test. jazde s prímacím tech. sme zistili ,?e to je zámok predných dverí .Pri jazde po dierach sme otvárali ka?dé dvere.Nastavili to premazali a uvidíme .Zatiaž je ticho. :)
Marek 1,2 piesk metal
brasci
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát říj 26, 2007 18:16

Příspěvek od brasci »

Marek: V ktorom servise si to bol?? Si z Ba??
dualogic
maty
Návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: pát srp 03, 2007 8:03
Bydliště: ji?ní čechy

Příspěvek od maty »

mě při rozjezdu a přejezdu při nerovnostech něco ve dveřích- A nebo B sloupek taky něco vr?e,kdy? malinko uvolním okno u řidiče-malinko pootevřu tak se zvuky zmírní.Bude to tědněním nebo doléhánim skla???
I Love Italians Cars//Made in Italy//Made in Fiat

Grande Punto 5d.Dynamic-Sole.black color.aircondition.
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

hosalci namazte si ten poondiaty zamok na prednych dverach a nebude vam nic vrzukat mne to vrzukalo hned po mesiaci po kupe a odkedy som to namazal (ale treba to ozaj poctivo s vazelinku lebo to budete 2x ako ja)a najazdil 15000 KM nic mi nevrzga ani nic podobne proste tichucko!!!

dajte na moju radu!
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
J.B.
Štamgast
Příspěvky: 427
Registrován: čtv dub 03, 2008 21:18
Bydliště: JIČÍN

Příspěvek od J.B. »

namazat zámek znamená tu díru kam strká? klíček nebo místo kde se dveře zaklapnou?? :lol:
G.P.3dv.1,2 modrá Rock'n'roll.Tečka!-Změna!Punto 2013 1,4 easy bílá radiosso.Změna Jeep renegade.
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

to kde strkas kluc je klucova dierka ta urcite nevrzga ale myslim ten zamoc co zapada do toho uska na B stlpiku. tam ten mechanizmus.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
J.B.
Štamgast
Příspěvky: 427
Registrován: čtv dub 03, 2008 21:18
Bydliště: JIČÍN

Příspěvek od J.B. »

tak dík za info-zatím nevrzga ale ukládám do paměti!
G.P.3dv.1,2 modrá Rock'n'roll.Tečka!-Změna!Punto 2013 1,4 easy bílá radiosso.Změna Jeep renegade.
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

Pre?iel som túto tému a zatiaž asi nikto nemá taký problém ako ja. Vŕzga? nič nevŕzga ale teraz v zime keď je v cez deň aj v noci stále teplota mínus som spozoroval ?e pri jazde mi niečo vkuse rezonuje na spolujazdcovej strane asi vzadu. Rezonuje to stále keď je auto v pohybe, potom zastanem, zase keď idem tak to u? nepoču?. Kedy ako. Ale keď to začne tak to teda je. Neviem či to bude zadný zámok dverí. Otvár? sa otváraju bez problémov. Alebo to bude plastový kryt tlmiča. Poraďte.
Grande Punto 1.2 8V 5dv Dynamic, červená exotika
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

no mne tam napriklad rezonovala jedna uchytka v tom velkom plaste co mam namiesto dveri lebo bola zle zacvaknuta a vrzgotalo to. ale vobec som este nesedel v 5 dveraku GP takze neviem ako to tam vypada. skus tie plasty pohybat ze ci sa niekde netru o seba alebo ci niesu zle zaskocene
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

Plasty o seba netrú. Proste pri jezde niečo vkuse rezonuje buď v časti stĺpika medzi prednými a zadnými dverami alebo v zadných dverách. Keď ?oférujem tak to nemô?em poriadne skúma? odkial to ide. Budem musie? ís? na testovaciu jazdu. To začalo a? teraz keď poriadne mrzne.
Grande Punto 1.2 8V 5dv Dynamic, červená exotika
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

julo píše:Plasty o seba netrú. Proste pri jezde niečo vkuse rezonuje buď v časti stĺpika medzi prednými a zadnými dverami alebo v zadných dverách. Keď ?oférujem tak to nemô?em poriadne skúma? odkial to ide. Budem musie? ís? na testovaciu jazdu. To začalo a? teraz keď poriadne mrzne.
To vypada na pas od spolujedce on nekdy klepe do toho sloupku to uz se mi taky stalo.
Obrázek
Odpovědět