Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
RTR
kolemjdoucí
Příspěvky: 14
Registrován: stř dub 10, 2013 23:41

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od RTR »

To nejjednodussi, odpojit senzor a nastartovat si zjevne nezkusil, obdobne diagnostika.. takze tady je kazda rada draha :(

ahoj,
ako som mal vybraté map čidlo skusil som štart motora či nevifukne ešte nejaký olej ,no nechytíl motor ,s odpojeným som neskúšal štart - no skúsim ,diagnostiku som absolvoval ako prvé no nič nezistili ,zmerali mi baterku (ktorá inak motor v pohode natočila) ,rada mám kúpiť novú tak som kúpil ,robí to tak isto . po zavolaní do servisu že sa nič nezmenilo , že skusia vymeniť sviečky zapalovania ,čidlo,lambda sondu... na klapku škrt. ked som sa opýtal ma odbili. Oni nevedia čo robiť s autom ak diagnostika nič neukáže ,tak je na tom dnešný servis .Nie je mi luto zaplatiť opravu niečoho ,ale oni nevedia čo treba opraviť a postupne meniť aj to čo nie je treba nemienim hlavne ked povedia čo ktoré čidlo... stojí.Tým meraním odporu na map čidle by som mohol zistiť aku teplotu vzduchu meria map čidlo,či zodpovedá realite teda tak som to čítal .Na fore som sa dozvedel toho viac ako aut.servise čo ako pozrieť a ako treba odskúšať,poprípade vylúčiť dakujem inak všetkým čo maju na mňa trpezlivosť a odpíšu poradia
mám GP 1,2 (48kw) r.v.2006 tmavá modrá 5D
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od tkupilik »

kumi: To cidlo ma v sobe teplomer (to je ten odpor) a tlakomer (to je ten MAP). Tedy merenim odporu se nedozvis vubec nic o MAPu.
RTR: Pokud cidlo odpojis, ECU prejde na zalozni algoritmy a k rizeni motoru nepouziva MAP/IAT, ale nahradni hodnoty. Pokud te to bude porad zlobit, da se cekat ze neni problem v MAP, pokud ne, je mozne ze tam problem je. Jednoduche. Misto saskovani s multimetrem a odporem (vic vubec co mas namerit?) si sezen diagnostiku a zkontroluj kolik ten teplomer ukazuje stupnu.
GP 1.4 Tjet
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Jarouš »

RTR píše:To nejjednodussi, odpojit senzor a nastartovat si zjevne nezkusil, obdobne diagnostika.. takze tady je kazda rada draha :(

ahoj,
ako som mal vybraté map čidlo skusil som štart motora či nevifukne ešte nejaký olej ,no nechytíl motor ,s odpojeným som neskúšal štart - no skúsim ,diagnostiku som absolvoval ako prvé no nič nezistili ,zmerali mi baterku (ktorá inak motor v pohode natočila) ,rada mám kúpiť novú tak som kúpil ,robí to tak isto . po zavolaní do servisu že sa nič nezmenilo , že skusia vymeniť sviečky zapalovania ,čidlo,lambda sondu... na klapku škrt. ked som sa opýtal ma odbili. Oni nevedia čo robiť s autom ak diagnostika nič neukáže ,tak je na tom dnešný servis .Nie je mi luto zaplatiť opravu niečoho ,ale oni nevedia čo treba opraviť a postupne meniť aj to čo nie je treba nemienim hlavne ked povedia čo ktoré čidlo... stojí.Tým meraním odporu na map čidle by som mohol zistiť aku teplotu vzduchu meria map čidlo,či zodpovedá realite teda tak som to čítal .Na fore som sa dozvedel toho viac ako aut.servise čo ako pozrieť a ako treba odskúšať,poprípade vylúčiť dakujem inak všetkým čo maju na mňa trpezlivosť a odpíšu poradia
mám GP 1,2 (48kw) r.v.2006 tmavá modrá 5D

Nevyhazuj prachy za nové baterky, volání k debilům do servisu a podobné zbytečnosti. Seber 50 euro a běž koupit nový MAP. Bude to na 90% ono.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
RTR
kolemjdoucí
Příspěvky: 14
Registrován: stř dub 10, 2013 23:41

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od RTR »

Nevyhazuj prachy za nové baterky, volání k debilům do servisu a podobné zbytečnosti. Seber 50 euro a běž koupit nový MAP. Bude to na 90% ono.

ahoj ,MAP čidlo u debilov aut.servis TT 140€ (tam bez VIN nevedia objednať asi nič), na sk stránkach od 111 do 158€ (čím ďalej na východ väčšia chudoba a drahšie ceny ,alebo nenažranosť ? :oops: )z čiech by mi ho poslali za 84€ aj s dopravu a "teraz" na stránkach ebay som ho našiel nové za necelých 34€ aj s dopravo no problem je, že platba cez pay pal (to nemám)
http://cgi.ebay.fr/MAP-Sensor-FIAT-LANC ... 3cc70e30b2

našiel som ebay. sk ,že mi to objednaju aj bez registácie ,ked im pošlem prachy na nejaký účet (je tam gmail adresa) napísal som im včera čo chcem kúpiť+ link kde to je (ako majú na stránke ) ,z otázkou koľko im mám poslať € a aké záruky dostanem, že ma neo..bú.no zatiaľ ma nikto nekontaktoval
MAP za 50€ by som kupil bez debaty ,veď len nová baterka ma vyšla 65€ a zbytočná investícia
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Jarouš »

Tak se domluv s někým, kdo má stajné auto a zkuste ten senzor přehodit.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
RTR
kolemjdoucí
Příspěvky: 14
Registrován: stř dub 10, 2013 23:41

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od RTR »

kumi: To cidlo ma v sobe teplomer (to je ten odpor) a tlakomer (to je ten MAP). Tedy merenim odporu se nedozvis vubec nic o MAPu.
RTR: Pokud cidlo odpojis, ECU prejde na zalozni algoritmy a k rizeni motoru nepouziva MAP/IAT, ale nahradni hodnoty. Pokud te to bude porad zlobit, da se cekat ze neni problem v MAP, pokud ne, je mozne ze tam problem je. Jednoduche. Misto saskovani s multimetrem a odporem (vic vubec co mas namerit?) si sezen diagnostiku a zkontroluj kolik ten teplomer ukazuje stupnu


ahoj, takže odpojim len konektor z čidla (pred tým mal by som odpojiť asi najskôr baterku ?) po naštartovaní mám dopojiť konektor do čidla či nechám stále odpojené ?
a ešte otázka ak by bol odpor pri 25°C iný ako 2080 ohm ,tiež by to mohlo robiť problémy ja si to zmerať neviem no z robity jeden čo má nastarosti kontrolu mer. prístrov mi vravel ,že mi to dokáže zmerať tak sa chytám všetkého
http://art.rexbo.net/pierburg/pdf/pg-si-0102-en-web.pdf
a vedel by si poradiť prečo sa mi do MAP dostal olej ?
RTR
kolemjdoucí
Příspěvky: 14
Registrován: stř dub 10, 2013 23:41

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od RTR »

ahoj bol som objednaný po 6.rokoch na emisnej + STK (druha moja kontrola) mám vyhovuje ,no keby sa hodnotilo CO na voľnobeh neprejdem ! ani u nich žiadne chyby mi nenašlo po pripojení cez tu ich diagnostiku
viď foto, výsledky emisia
ešte k štartu prvému dnes:
skúsil som v polohe 1. zošliapnuť pl.pedál potom štart .žiadny zázrak ako včera z práce chytil na tretí krát a to je už tretí den na chl rovnaké že na tretí pokus
1. pokus zdoche hned do 5.sec.
2. pokus motor ide viac ako10. sec. už radím rýchlosť a skape
3. pokus motor ide dobre ,ďalšie štarty cez deň na prvý krát až na tu zvýšenú spotrebu
Přílohy
Fotografia0666E001A.jpg
Fotografia0666E001A.jpg (37.29 KiB) Zobrazeno 2950 x
Fotografia0665E001A.jpg
Fotografia0665E001A.jpg (30.84 KiB) Zobrazeno 2950 x
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od 1nekros1 »

RTR píše:Nevyhazuj prachy za nové baterky, volání k debilům do servisu a podobné zbytečnosti. Seber 50 euro a běž koupit nový MAP. Bude to na 90% ono.

ahoj ,MAP čidlo u debilov aut.servis TT 140€ (tam bez VIN nevedia objednať asi nič), na sk stránkach od 111 do 158€ (čím ďalej na východ väčšia chudoba a drahšie ceny ,alebo nenažranosť ? :oops: )z čiech by mi ho poslali za 84€ aj s dopravu a "teraz" na stránkach ebay som ho našiel nové za necelých 34€ aj s dopravo no problem je, že platba cez pay pal (to nemám)
http://cgi.ebay.fr/MAP-Sensor-FIAT-LANC ... 3cc70e30b2

našiel som ebay. sk ,že mi to objednaju aj bez registácie ,ked im pošlem prachy na nejaký účet (je tam gmail adresa) napísal som im včera čo chcem kúpiť+ link kde to je (ako majú na stránke ) ,z otázkou koľko im mám poslať € a aké záruky dostanem, že ma neo..bú.no zatiaľ ma nikto nekontaktoval
MAP za 50€ by som kupil bez debaty ,veď len nová baterka ma vyšla 65€ a zbytočná investícia
co si rovno nenapisal ze si s TT sak tam chodim do prace tak mozem niekedy prist skorej a dat ti to na diagnostiku. popripade neviem ci 1,2 a 1,4 16v maju rovnake. mozeme vyskusat to moje u teba.
a nerobi mi problem ti to objednat s ebayu ak chces no..... potom poslem cislo ...
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
RTR
kolemjdoucí
Příspěvky: 14
Registrován: stř dub 10, 2013 23:41

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od RTR »

ahoj, konkrétne som z HC ,ale do TT by som dobehol, máš svoju diagnostiku ? to je super,s tým tvojim čidlom bude to poznať, lebo ja ked naštartujem už dalšie štarty na prvý krát to by musel ten moj tvrdohlavý talian stáť 12 hod :lol: ,dnes idem na nočnú a skusime ten odpor aspon zmerať. a to čidlo by bolo fajn keby si mi to objedal už si tam niečo kupoval ? foto toho čidla musí orezávať skrz malú velkosť suboru čo sa da pridať
Přílohy
Fotografia0662E001YE001V.jpg
Fotografia0662E001YE001V.jpg (224.83 KiB) Zobrazeno 2940 x
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od tkupilik »

Ja nevim ze to porad tolik komplikujes... proste odpojim senzor a nastartuju. Pak jdu koupit novy. Jeste muzes zkusit tu koupel v benzinu, me to pomohlo, mam tam porad to co kleklo a uz jsem s nim najel 3000km. Je to ale nouzovka.
Olej se tam dostava z odvetravani klikove skrine.
GP 1.4 Tjet
kumi
kolemjdoucí
Příspěvky: 22
Registrován: stř lis 14, 2012 14:39
Bydliště: BA okolie

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od kumi »

RTR píše: ahoj ,MAP čidlo u debilov aut.servis TT 140€ (tam bez VIN nevedia objednať asi nič), na sk stránkach od 111 do 158€ MAP za 50€ by som kupil bez debaty ,veď len nová baterka ma vyšla 65€ a zbytočná investícia[/color]
pozri

Kód: Vybrat vše

http://ecat.elit.sk/product/cidlo+MAP/JlJFRlBBR0U9QXJ0aWNsZUJyb3dzZXImVE5WPTk3fC0zMjU3OHwtMzI1Nzd8MTMmVFQ9Y2FyJlZlaGljbGVJRD0xODg5NyZWZWhpY2xlVHlwZUlEPTEmUGFydERldGFpbElEPUZBIDEwLjMwOTE=
mas tam napr. tento facet FA 10.3091 za cca 85€

ja som si ale vytlačil zoznam áut v ktorých je tento senzor a šiel som na vrakovisko, našiel som ho vo Fiat Bravo II (198) a za 10 ci 15€ som ho vymontoval a bolo

Kód: Vybrat vše

http://ecat.elit.sk/ArticleDetails.aspx?parameters=JlJFRlBBR0U9QXJ0aWNsZUJyb3dzZXImVE5WPTk3fC0zMjU3OHwtMzI1Nzd8MTMmVFQ9Y2FyJlZlaGljbGVJRD0xODg5NyZWZWhpY2xlVHlwZUlEPTEmUGFydERldGFpbElEPUZBIDEwLjMwOTE%3d
stačí len pred naštartovaním odpojiť ten kábel, nemusíš nič riešiť s baterkou a pod. auto štartuje potom v pohode podľa záložných (prednastavených) hodnôt v pohode tak ako písal tkupilik
Grande Punto 1,2 Dynamic 3D, 2006
Psychedelic azuro aka Obláčik ;)
RTR
kolemjdoucí
Příspěvky: 14
Registrován: stř dub 10, 2013 23:41

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od RTR »

ahoj , takže problem so štartom vyriešený, chyba bola v MAP a konkretne to čidlo teploty ,po premeraní odpor len 1100 ( má byť 2080 pri 25°C),v čidle bol olej podarilo sa mi ho vyčistiť po opakovanom premeraní 1900 no po nahodení do auta štartujem už tretí deň na prvý krát.
ďakujem všetkým za dobré rady a ochotu pomôcť :clap
1nekros1 tebe sa chcem zvlášť poďakovať
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od 1nekros1 »

neni zac ale dik.... sak keby daco cislo mas..
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
FRIMICO
Štamgast
Příspěvky: 693
Registrován: úte bře 20, 2012 20:04
Bydliště: Schonlinde

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od FRIMICO »

FRIMICO píše:Tak jsem odnesl MAP čidlo zpátky do prodejny na rekamaci,tak jsem zvědavej jak dlouho to potrvá.Prodavač říkal že když mám potvrzení že to montoval servis,a je v háji,tak ho bez keců vymění.
Tak jsem se šel zeptat jak je to s tím vadným čidlem a prej nevědí proč nejde.Jiný mi nedal a vrátil mi prachy.Takže si jdu koupit jiný ale hlavně jinam.
Jezdím jen tak rychle jak můj strážnej anděl dokáže lítat.
Uživatelský avatar
FRIMICO
Štamgast
Příspěvky: 693
Registrován: úte bře 20, 2012 20:04
Bydliště: Schonlinde

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od FRIMICO »

Jedna otázka na Jarouše.Dneska jsem se radil s kámošem (mechanik převážně fiatů)o tom že je ten sajrajt kolem toho MAP čidla.jak se to dá čistit,a on mi říkal ať si to u tý škrtící klapky vytáhnu,a vrazím to do nějaký petláhve, nebo ať to nechám kapat na zem a u škrtící klapky ať to zaslepíma je po problému.Jarouši co na to říkáš,může se to udělat takhle,nebo to musí zůstat tak jak to udelal výrobce.
Jezdím jen tak rychle jak můj strážnej anděl dokáže lítat.
Odpovědět