LPG

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Foligno
Návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon led 09, 2012 18:06
Bydliště: Pí??

Re: LPG

Příspěvek od Foligno »

http://www.povinneruceni.biz/povinna-vybava-auta

no tam jsem si to odvodil, že když chceš mít sprej, musíš mít pneu s indikací.
Ještě k tomu pořadači- fiaty jsou na severu( v Polsku) rozšířenější než u nás(s vyjímkou Blanska a okolí-to je snad malá Itálie :D ), nemyslíte si, nebo takhle, zkoušeli jste některé doplňky shánět i tam? ale zas aby mně odsuď z tématu nevypoklonkovali protože to už ze sekce motoru a lpg odbíhám. Ale pořád je to téma v rámci lpg, následná povinná výbava a pořadač v zavazadlovém prostoru :?
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od 1nekros1 »

Nie to je ked mas pneumatiku s runflat. To ke pneu ktora na zosilene boky a pri defekte(uplne prazdna) mozes odspferovat este par km( presne to urcuje vyrobca) bez toho aby si dral disk alebo znicil pneu.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od jeník1 »

Tak teď jsem viděl v televizi reklamu, že Fiat nabízí u nových aut montáž LPG zadarmo. Minimálně na modely Panda a Punto.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Foligno
Návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon led 09, 2012 18:06
Bydliště: Pí??

Re: LPG

Příspěvek od Foligno »

Hm, ale to asi jen u nových aut
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od 1nekros1 »

len tak pre info
dnes som absolvoval LPG kontrolu po roku a 27000km celkovo na lpg 55600km.
vymena filtrov 20e a kedze mi povedali ze strekovace sa maju pregumickovat :-) po 50000km tak som si dal aj to spravit. 4x6e. robota 10e.
potom ze okolo 90000km by bolo VHODNE aby sa pretesnil aj samotny splynovac...
zmena je zaujimava ze motor sa trosku skludnil a citit lepsiu reakciu na pedal...

p.s. boli celkom prekvapeny ze filtre ciste , strekovace ciste (zanesene od beznej spiny co je v sacom potrubi) a vraveli mi ze vecsinou sa srekovace nedoziju 50000km. takze vidiet ze ked kupujete dobry plyn (slovnaft eco+) tak sa to trosku aj vracia...
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: LPG

Příspěvek od tkupilik »

Ahoj, okoli me zase navnadilo na LPG, ale nevychazi me matika. Nejvic me lezi v zaludku udavany narust spotreby o 10%... je tu nekdo kdo si to meril pred i po..? Kolik je ten narust v realu, fora udavaji tech 10% - 30%, dost velky rozptyl.
Dal jsem si praci a tohle rika fyzika/wiki:
Benzin 8.9 kWh / l
Lpg 6.9kWh / l
E85 6.33kWh / l

Tzn pro LPG vychazi narust spotreby 8.9/6.9 = 1.29 => 29%.
Pro E85 40%. Na rozdil od kecu na internetu realita (~35%) tenhle krutej narust potvrdila, nechce se me verit ze to s LPG bude jiny.
Takze pokud budu optimista, bude spotreba vyssi jen o 25% nebo mam radeji pocitat s 30% narustem? A nebo tu mam nekde kopanec?
GP 1.4 Tjet
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: LPG

Příspěvek od Mara87 »

Mám LPG už tři roky, pokles výkonu je cca 10% (nerozpoznatelné skoro), nárust spotřeby na 1,2i byl 1l/100km. Jelikož jezdím neustále město, zapnu, vypnu, studenej motor atak. tak jezdím levněji asi pouze o 40%
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: LPG

Příspěvek od tkupilik »

Narust spotreby v litrech je nicnerikajici, zajimaji me procenta a pripadne aktualni spotreba. Btw nejvetsi trauma mam z vlastni prestavby, nemeli jste problem s tim ze manik v dilne vzal narexku a vysekne 4 diry do sani a neresi kolik pilin mu napadalo dovnitr? Predpokladam ze se nikde neobtezujou rozebirat sani. Co chladici kapalina, musi ji vypustit, pak ji zrecykluje pres nejakej rezatej hrnec nebo to doplni mixem K11 znacky starline? Vzhledem k tomu jaka je konkurence a cenam co to stoji mam pocit, ze je tam strasne velkej tlak na cenu/kvalitu prace....
Ty redukce na plyn pod vstrikovace jak jste tu resili dve stranky zpet, kde se to da sehnat?
GP 1.4 Tjet
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od jeník1 »

tkupilik píše:Narust spotreby v litrech je nicnerikajici, zajimaji me procenta a pripadne aktualni spotreba. Btw nejvetsi trauma mam z vlastni prestavby, nemeli jste problem s tim ze manik v dilne vzal narexku a vysekne 4 diry do sani a neresi kolik pilin mu napadalo dovnitr? Predpokladam ze se nikde neobtezujou rozebirat sani. Co chladici kapalina, musi ji vypustit, pak ji zrecykluje pres nejakej rezatej hrnec nebo to doplni mixem K11 znacky starline? Vzhledem k tomu jaka je konkurence a cenam co to stoji mam pocit, ze je tam strasne velkej tlak na cenu/kvalitu prace....
Ty redukce na plyn pod vstrikovace jak jste tu resili dve stranky zpet, kde se to da sehnat?
Jestli máš skutečně T-jet, tak tento vynikající motor bych si nikdy nekazil nějakým LPG.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: LPG

Příspěvek od Mara87 »

tkupilik píše:Narust spotreby v litrech je nicnerikajici, zajimaji me procenta a pripadne aktualni spotreba. Btw nejvetsi trauma mam z vlastni prestavby, nemeli jste problem s tim ze manik v dilne vzal narexku a vysekne 4 diry do sani a neresi kolik pilin mu napadalo dovnitr? Predpokladam ze se nikde neobtezujou rozebirat sani. Co chladici kapalina, musi ji vypustit, pak ji zrecykluje pres nejakej rezatej hrnec nebo to doplni mixem K11 znacky starline? Vzhledem k tomu jaka je konkurence a cenam co to stoji mam pocit, ze je tam strasne velkej tlak na cenu/kvalitu prace....
Ty redukce na plyn pod vstrikovace jak jste tu resili dve stranky zpet, kde se to da sehnat?
Já bych tam to LPG klidně dal, ale nechápu co tady řešíš, buď chceš LPG nebo NE. Když to dáš do pořádného servisu, nebude s tím problém, nedávej to do žádné garáže. Ceny přestaveb jsou cca stejné, kolem 30000. Koruny nemá cenu řešit. Když máš strach, sám FIAT servis dělá přestavby na LPG. Nebo zda si z brna tak AGW.

Není blbost to udávat v litrech, pokud si dával pozor ve škole tak víš že 1l = 1dc3. Nevím s čím máš problém že se furt ohraňuješ procentama. u 1,2 mě stoupla spotřeba teda o 14%. Jednoduše přepočítano.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od Zdenda »

Problém s plynem do T jetu má 99% lidí.Prostě to u těhle motoru moc nefunguje,i když každý to nechce moc přiznat.investice 30000-35000 kč je dlouhodobá + když už se pančuje i plyn :( A oprava motoru je drahá :( Jsem asi starej, ale držím se toho, že do auta, který mám rád, leju jen to co tam patří. Stejně až nahoře zjistí za kolik jezdí plynaři za km, tak na plyn přihodí větší daň, aby bylo na dávky pro cigoše :?
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: LPG

Příspěvek od Mara87 »

se ale pleteš, neříkej že tam liješ jen to co tam patří. To je blbost? Co tam teda patří? Vždyť si můžeš koupit auto na LPG už u fiatu přímo z fabriky. Tak mě netvrď že to tam nepatří. A motor je stejný, žádnou změnu v něm nemají.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od Zdenda »

Ve fiatu ti za peníze namontujou třeba zlatou mouchu z Itálie :) Jim je to jedno.Zeptej se kluků co mají Bravo 2 jaké mají problémy. Tohle jsme řešili na srazu s Mirkem který prodává Fiaty v MB a říkal že s Tjetem prostě plyn nekamarádí :( Obyčejnej 8 ventil úplně v pohodě bez problémů. PS: A opravdu do obou GP dávám doporučené náplně,A olej měním max co 10000 km.
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: LPG

Příspěvek od tkupilik »

Mara87: ja zadny LPG v aute nechci, ale urcite te napadne jeden duvod proc do toho jit... samozrejme, ze je blbost to udavat v litrech, protoze vim prd kolik me to bude zrat po prestavbe. Kdyz me to ted bere 10 litru E85 tak jak asi mam udelat odhad toho co me to bude brat pak?
Zdenda: Dik za nazor, vidim to podobne, ale vzdy do me nekdo zacne hucet a nalomi me...
S mym najezdem to vypada na usporu kolem 20k za rok (podle aktualnich cen vychazi uspora na 0.8kc/km), nechci po utopeni 30k a rozvrtani auta zjistit, ze to zere a jede naprd a usporu to zacne generovat kousek pred smrti auta. V tom aute je uz 750k penez, min 500k tam snad jeste spadne, tak je otazka, zda setrit 200k pomoci LPG. Proto tady plasim.
GP 1.4 Tjet
Uživatelský avatar
micosajan
kolemjdoucí
Příspěvky: 34
Registrován: úte úno 15, 2011 13:19
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od micosajan »

Panove po delsi dobe vas vsechny zdravim a mam dotaz...

Setkali jste se nekdy s timto?
LPG nechce fungovat-auto se prepina zpet na benzin s hlasenim ze "dosel plyn" pritom je nadrz plna min ze 3/4... Laicky me napada, ze to bude nepruchodny filtr nebo neco podobneho... ono totiz kdyz se auto snazi po zahrivacim cyklu z benzinu prepnout na LPG tak nastane totalni ztrata vykonu a ani ne ve vterine to jede opet na benzin = LPG tam nejde ani kapka...

(auto+lpg soustava ma 3roky a 148tkm - pravidelne servisovano ale vse jsou jeste puvodni komponenty (membrany, vstrikovace, atd.), menily se jen ony vyse zminene filtry)
Grande Punto Actual LPG (1,2 48kW)
Odpovědět