LPG

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
misickaa
kolemjdoucí
Příspěvky: 1
Registrován: stř pro 05, 2012 20:43

Re: LPG

Příspěvek od misickaa »

Kotas píše:dnes se mi po cestě děla hodně zajímavá věc: Dobíjel jsem baterku, takže jsem to měl cca 4 hodiny odpojené. Potom jsem vše zapojil a jel jako obvykle. Auto se přeplo na plyn, normálně jelo, ale po chvilce bez ohlášení přeplo na benzín. Přepnul jsem ručně na LPG a opět. Doba jízdy na LPG se postupně prodlužovala. Venku bylo v tu dobu asi -8°C. Plynaři, co si o tom myslíte? Stalo se to už někomu?
Takhle nám punto přepnulo na benzín, když jsme nabrali plyn jinde než na Benzině a ucpal se nám filtr nějakým hnusem.. ale to teda zapípalo, že přepíná, tak jsme to ručně zapnuli, ale pípalo to zase a vůbec se to nepřeplo, ani neblikala kontrolka, že se zahřívá.

Jinak jak jsem tu asi před týdnem psala o tom problému s lpg, resp. kontrolkou závady vstřikovacího systému, auto bylo opět v servise - "výměna el.instalace variátoru", že byl prý zanešený..
Jeden začal nadávat, že to bude ZASE tím lpgčkem a druhej to začal tutlat, že to minule tak nebylo, takže mám pocit, že tak nějak neříkají pravdu.. Je fakt, že je teď puntík daleko svižnější, ale co když se to objeví zase? To by mohla být potřetí stejná závada, ale oni vždy uvedou něco jiného...?
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od 1nekros1 »

Preto ti vravim ze ti nikdy nepovedia co robili ale elektroinstalaciu urcite nemenili :-)
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
Kotas
Štamgast
Příspěvky: 210
Registrován: stř led 06, 2010 17:04
Bydliště: Leština
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od Kotas »

misickaa píše:
Kotas píše:dnes se mi po cestě děla hodně zajímavá věc: Dobíjel jsem baterku, takže jsem to měl cca 4 hodiny odpojené. Potom jsem vše zapojil a jel jako obvykle. Auto se přeplo na plyn, normálně jelo, ale po chvilce bez ohlášení přeplo na benzín. Přepnul jsem ručně na LPG a opět. Doba jízdy na LPG se postupně prodlužovala. Venku bylo v tu dobu asi -8°C. Plynaři, co si o tom myslíte? Stalo se to už někomu?
Takhle nám punto přepnulo na benzín, když jsme nabrali plyn jinde než na Benzině a ucpal se nám filtr nějakým hnusem.. ale to teda zapípalo, že přepíná, tak jsme to ručně zapnuli, ale pípalo to zase a vůbec se to nepřeplo, ani neblikala kontrolka, že se zahřívá.
Mě to právě ani nepípalo, prostě nic, jen začal ubývat za jízdy benzín, což by neměl, mrkl jsem na aktuální spotřebu a ukazovala hodnoty benzínu. Bylo asi -10°C, a zapínala nějaká ochrana proti zamrznutí. Zastavil jsem a LPG vstřiky necvakaly, po vypnutí a zapnutí začaly. V Prostějově mi řekli, že to nehlásí přepnutí, aby to moc neplašilo uživatele, ale pokud nejsu osel, co si auta nevšímá, tak se to pozná. Takže tato funkce odpojena. Pro sichr jsem zaslepil spodní gril, aby se splyňovač(nebo jak se to jmenuje) nechladil tak moc. Jinak tankuju na Agipu a Lukoilu.
GP 1.2 Dynamic LPG

Obrázek
ex-Mazda 323F BG 1.6 16V-prodáno
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od 1nekros1 »

Ten splynovac je ohrievany vodou co ide s kurenia. To je fuk ci nan fuka alebo nie. Potrebujes zakryt hornu mriezku ta ma vecsi vplyv na teplotu motora ako spodna. Aspon u mna to mam tak odskusane. A hentu sprostu funkciu tam neviem naco dali ked ta voda je ohriata na 40 a prepne auto na plyn nechapem preco by to malo zamrznut ked to uz je ohriate!
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
Kotas
Štamgast
Příspěvky: 210
Registrován: stř led 06, 2010 17:04
Bydliště: Leština
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od Kotas »

při měření za jízdy v mraze se dostali nejníž na 55°C, takže to vypnuli. Mám o jedno kurvítko míň :P
GP 1.2 Dynamic LPG

Obrázek
ex-Mazda 323F BG 1.6 16V-prodáno
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od 1nekros1 »

mal si postat na chvylku asi 3minuty na mieste so zapnutym kurenim naplno a vetrakom aspon na 2jke hned to skoci na cca 33-35 :-)
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
Kotas
Štamgast
Příspěvky: 210
Registrován: stř led 06, 2010 17:04
Bydliště: Leština
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od Kotas »

ať si skočí, dokud to nezamrzne, tak by to mělo jet 8) a když ne, tak se to holt přepne, což jsem už zažil...
GP 1.2 Dynamic LPG

Obrázek
ex-Mazda 323F BG 1.6 16V-prodáno
Seltino
kolemjdoucí
Příspěvky: 29
Registrován: stř dub 11, 2012 13:23

Re: LPG

Příspěvek od Seltino »

Tak jsem poprvé tankoval do plna benzínovou nádrž a po ujetí 4445 km od přestavby na plyn a předchozího dotankování jsem dotankoval 20,5l benzínu, což dělá 0,46l benzínu na 100km. Průměrnou dlouhodobou spotřebu LPG mám 8,49l LPG na 100km (nejnižší 7,5, nejvyšší 10) . V 80 procentech ujeta vzdálenost cca 17km do práce. Zatím vše šlape jak má, takže spokojenost :)
Grande Punto Starjet 1,4 Sport 95Hp (LPG)
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od 1nekros1 »

no hej som rad ze aspon spotrebu mame rovnaku :-) inak benzin ja capujem za 10eur (raz za mesiac) a 4plne plynu. 4x28eur. teraz na zimu to bude asi trosku viac s tym benzinom kedze sa auto dlhsie ohrieva.plnu som uz nedal asi 45000km ale 2x som mal polovicu :-)
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od 1nekros1 »

no co poriesene nieco ? ciiiiii???
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Seltino
kolemjdoucí
Příspěvky: 29
Registrován: stř dub 11, 2012 13:23

Re: LPG

Příspěvek od Seltino »

Tak vypadá to že pořešeno, nejprve jsem vyměnil svíčky za denso iridium power, nepomohlo. Tak jsem ubral tlak plynu což bohužel taky nepomohlo. Proto jsem zajel za panem Podzemným do Jičína, který mi plyn montoval a začli jsme laborovat. Vypadá to že auto je opraveno, problém byl ve vstřikovačích LPG. Ve vstřikovačích mi nabobtnaly a roztrhaly gumičky, takže docházelo k tomu že se vstřikovače zadrhávaly a neotvíraly se tak jak by měly což mělo za následek drastickou změnu mapy řídící jednotkou což mělo sice efekt, že na LPG to jelo dobře, ale při těchto hodnotách nebylo vozidlo schopno rozumně startovat a držet motor v chodu na benzín až do té doby, než se několika kilometrovou kuckavou jízdou dostala řídící jednotka zpět na správné hodnoty. Zřejmě jsem chytil nějaké vadné gumičky, jelikož vydržely ve vstřikovačích necelých 6000KM na LPG. Zatím se stímto problémem jěště nesetkal..
Grande Punto Starjet 1,4 Sport 95Hp (LPG)
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od 1nekros1 »

ty mas tie cervene vstrekovace? alebo ine? no ja som problem s tym este nemal nastastie.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Seltino
kolemjdoucí
Příspěvky: 29
Registrován: stř dub 11, 2012 13:23

Re: LPG

Příspěvek od Seltino »

mám černé
Grande Punto Starjet 1,4 Sport 95Hp (LPG)
Foligno
Návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon led 09, 2012 18:06
Bydliště: Pí??

Re: LPG

Příspěvek od Foligno »

Ahoj chlopi( a dámy??)
Při najetí 23tis za rok s 1,2 kou chci jít do lpg taky. Já se chci ale zeptat ještě na něco.Musíte mít senzory tlaků v pneu? a někdo tu zmiňoval kufrový organizér. To je svépomoc, nebo se to někde dá koupit? už jsem uvažoval sololit+dřevotřísku.
Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od 1nekros1 »

to kto ti povedal ze treba senzor tlaku v pneu nato aby si mal lpg? organizer sa da kupit vo fiate.a ked budes mat lpg tak aj tak rezervu musis mat v kufri a organizer ti tam pasovat nebude... takze len upraveny svoj
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Odpovědět