LPG

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

No nato ze mas 1,2 a spotrebu mas jak ja tak to je dost divnee.
No zatial ani jeden servis co som navstivil nema sajnu ako co sa ma nastavit na aute robia to pokus omyl. Co uz no.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
lolek
Štamgast
Příspěvky: 423
Registrován: stř led 18, 2012 22:31
Bydliště: Brno - buzerantů plno

Příspěvek od lolek »

1nekros1 píše:No nato ze mas 1,2 a spotrebu mas jak ja tak to je dost divnee.
No zatial ani jeden servis co som navstivil nema sajnu ako co sa ma nastavit na aute robia to pokus omyl. Co uz no.
jenom?e on tu spotřebu má v LPG, kde?to ty v benzínu :) tak?e kdy? si to přepočítá? na peníze, tak si DEPE píská :D

edit: tak beru zpět :D to sem netu?il, ?e má? taky LPG, vycházel jsem z tvého podpisu :)
Naposledy upravil(a) lolek dne pát kvě 11, 2012 12:06, celkem upraveno 1 x.
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Příspěvek od Mara87 »

1nekros1 píše:No ja jazdim cisto iba do prace 1088 km za mesiac. Su to dlhsie vzdialenosti no a polka je dialnica. Mne to zapina od 30. Len mali dost problem naladit lpg jednotku vstrekovace a moju jednotku motora. A tak
Co ma? za jednotku???
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
DEPE
kolemjdoucí
Příspěvky: 28
Registrován: pon kvě 07, 2012 19:47
Bydliště: Chropyně

Příspěvek od DEPE »

Taky jsem myslel, ?e ta spotřeba bude men?í, ale bohu?el je to tak. Zkusím je?tě zajet do Fiatu, aby mi stáhli teplotu a taky se zeptám jestli to půjde poladit na ni??í spotřebu.
1nekros1 píše:No nato ze mas 1,2 a spotrebu mas jak ja tak to je dost divnee.
No zatial ani jeden servis co som navstivil nema sajnu ako co sa ma nastavit na aute robia to pokus omyl. Co uz no.
Punto 2013 1,4 8V Bifuel LPG
bývalé auto - Grande Punto 2008 1,2 8V Dynamic LPG
DEPE
kolemjdoucí
Příspěvky: 28
Registrován: pon kvě 07, 2012 19:47
Bydliště: Chropyně

Problém s LPG

Příspěvek od DEPE »

Tak kolegové, mám první patálii s LPG. Při jízdě mi začali blikat v?echny kontrolky, začalo to na mě pískat a přeplo na benzin. Po vypnutí motoru se to zklidnilo a jelo opět na plyn. Bohu?el po ka?dém startu to na mě zapíská a jede normálně na plyn, tak?e hurá do servisu. Nestalo se to u? někomu ?
Punto 2013 1,4 8V Bifuel LPG
bývalé auto - Grande Punto 2008 1,2 8V Dynamic LPG
Grande EVO
Návštěvník
Příspěvky: 192
Registrován: sob čer 11, 2011 2:13
Bydliště: Brno

Příspěvek od Grande EVO »

Ja mam na LPG 10000 km a parada co jsem nevedel ze tam patri jiny motor olej,prej tam tu klasickou selenii davat nemam....tento http://www.znackoveoleje.cz/znackoveole ... S-5W-40-2l
Fiat Punto EVO
muj 4 fiat
1 na LPG
DEPE
kolemjdoucí
Příspěvky: 28
Registrován: pon kvě 07, 2012 19:47
Bydliště: Chropyně

Příspěvek od DEPE »

Tak?e dneska jsem byl ve Fiatu a LPG u? ?lape jak hodinky, přehráli mi software a paráda. Jinak s tím lep?ím olejem to sly?ím poprvé. Já měnil olej minulý týden a dával jsem SHELL helix ultra - plnou syntetiku.
Punto 2013 1,4 8V Bifuel LPG
bývalé auto - Grande Punto 2008 1,2 8V Dynamic LPG
Seltino
kolemjdoucí
Příspěvky: 29
Registrován: stř dub 11, 2012 13:23

Příspěvek od Seltino »

Tak u? mám taky překopáno na LPG. Jě?tě čekám a? dojdou z Itálie nějaké komponenty na výměnu kvůli specifickému sání. Puňta u? na LPG vesele jezdí. Zatím najeto pouze 150km tak?e nemů?u činit jě?tě nějaké závěry, nicméně a? budou patřičné komponenty vyměněny a LPG do?telováno dám nějaké info. Spotřebu zjistím po vyjetí nádr?e. Uvidíme o kolik naroste, jezdil jsme v průměru za 6,5-7l benzínu. Zatím je léto a motor se rychle zahřívá, tak?e se kolikrát Pun?a přepne na LPG ne? stihnu po vyjetí ze zahrady zavřít bránu a nastoupit do auta.
Grande Punto Starjet 1,4 Sport 95Hp (LPG)
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

Seltino píše:Tak u? mám taky překopáno na LPG. Jě?tě čekám a? dojdou z Itálie nějaké komponenty na výměnu kvůli specifickému sání. Puňta u? na LPG vesele jezdí. Zatím najeto pouze 150km tak?e nemů?u činit jě?tě nějaké závěry, nicméně a? budou patřičné komponenty vyměněny a LPG do?telováno dám nějaké info. Spotřebu zjistím po vyjetí nádr?e. Uvidíme o kolik naroste, jezdil jsme v průměru za 6,5-7l benzínu. Zatím je léto a motor se rychle zahřívá, tak?e se kolikrát Pun?a přepne na LPG ne? stihnu po vyjetí ze zahrady zavřít bránu a nastoupit do auta.
Kolik jsi měl najeto kdy? ti to předělali? Dělal ti to autorizovaný servis Fiat?
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

máte někdo udělané i přimazávání ventilů nebo je to u punti zbytečné :?:
GP 1,4 16V SPORT
Seltino
kolemjdoucí
Příspěvky: 29
Registrován: stř dub 11, 2012 13:23

Příspěvek od Seltino »

Můj Puňta má 35400km kdy? jsem ho nechal předělat na LPG. Přestavbu mi provedl pan Podzemný Martin z Nového Jičína a ikdy? to prý není u Punta nutnost, nechal jsem si namontovat i systém přimazávání ventilů Vap Saver. Systém LPG pokud se nepletu mám namontován STAG +. Cena přestavby 24800kč + 1800 kč za přimazávání ventilů. Přestavbu u autorizovaného FIATU jsem zavrhl jednak kvuli cene 30 000kč a pak na pána Podzemného jsem sly?el samou chválu, co? je asi i důvod proč je u něj 3 měsíce čekací doba...
Grande Punto Starjet 1,4 Sport 95Hp (LPG)
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

Macek píše:máte někdo udělané i přimazávání ventilů nebo je to u punti zbytečné :?:
ja som si to nedal spravit
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

1nekros1 píše:
Macek píše:máte někdo udělané i přimazávání ventilů nebo je to u punti zbytečné :?:
ja som si to nedal spravit
Ve Fiatu přimazávaní prý nedělají. Z výroby ji? jsou ventily tvrzrné a připravené tím na LPG.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Uživatelský avatar
Kotas
Štamgast
Příspěvky: 210
Registrován: stř led 06, 2010 17:04
Bydliště: Leština
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kotas »

ve fiatě případně doporučují olej Selénia pro vozy CNG dávat i do LPG, ale přimazávat se prý nemusí...jinak dnes zaplacena záloha v Prostějově u Rolného a v za týden se jde na to
GP 1.2 Dynamic LPG

Obrázek
ex-Mazda 323F BG 1.6 16V-prodáno
Seltino
kolemjdoucí
Příspěvky: 29
Registrován: stř dub 11, 2012 13:23

Příspěvek od Seltino »

má tady někdo překopán motor 1,4 16V 70KW s 6kvaltem na LPG? pokud jo,kolik Vám to ?ere?
Grande Punto Starjet 1,4 Sport 95Hp (LPG)
Odpovědět