Motor 1,4 16V (dotazy, rady, závady,...)

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
HM
kolemjdoucí
Příspěvky: 46
Registrován: sob dub 10, 2010 17:34
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HM »

Tak třeba já si to auto koupil, proto?e jsem chtěl hezké benzinové auto co málo ?ere a má autoklimu. Za poslední půl rok jsem s ním najel cca 15tkm a jsem spokojený, proto?e při velmi klidné jízdě mám dlouhodobou 6.
Ale poka?dé kdy? čtu jak ten motor jede, tak se nadzvedávám ze ?idle.
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

mě zase baví kdy? tady zmiňuje? toho 66kW civica, který má prostě citlivěj?í pedál a proto se "lépe vytáčí", kámo? ho měl v 5D tak vím o čem mluvím ale bylo to naprosto vyrovnané při zrychlení ikdy? měl přímý kit a krásný honďácký zvuk :wink:
GP 1,4 16V SPORT
HM
kolemjdoucí
Příspěvky: 46
Registrován: sob dub 10, 2010 17:34
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HM »

A to je ukázkou ?pičkového motoru?
Kdy? podobný, papírově slab?í, motor v tě??ím a o třídu vět?ím autě jede stejně?
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

kdy? u? teda pominu ty stupidní emisní normy (srovnává? jablka a hru?ky), tak kdo tady tvrdí ?e je to ?pičkový motor a stále ho má potřebu srovnávat s konkurencí a dokazovat něco ve smyslu ?e hor?í motor u? talo?i do světa vypustit snad ani nemohli? Jasně ?e benja přehání jak to jede, ale kdy? vezme? ?e je to auto do města tak ten výkon bohatě stačí i na předjí?dění mimo obec, jen mu je třeba trochu pomoct :)
GP 1,4 16V SPORT
HM
kolemjdoucí
Příspěvky: 46
Registrován: sob dub 10, 2010 17:34
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HM »

Ale já netvrdím ?e je ?patný. To bych si ho nekupoval. Jen mi trochu vadí, kdy? z něj někteří (benja) dělají něco jiného ne? je.
Ten motor je pro to auto dostatečný a pro je?dění po městě a klidné je?dění mimo město v pohodě stačí. Jen to není ?ádnej závodník.
misha
Štamgast
Příspěvky: 356
Registrován: pon říj 27, 2008 13:17
Bydliště: Olomouc (Uničov)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misha »

Mě zase nadzvedávají ze ?idle argumenty o normách. Auto má mít 70kW a 70kW v jakýmkoliv EURU je pořád 70kW. To, ?e díky EURU jsou jinak nastavený ?krtící klapky, má vliv na reakci plynu, ale kdy? se?lápne? plyn na podlahu musí tam to palivo dostat, jinak nemá výkon.

Papírově slab?í 1.4 16V jiných výrobců jezdí mnohem svi?něji ne? STARJET. U? jsem se přesvědčil několikrát. I ta Fabia II, měl jsem mo?nost přímého srovnání.

Je?tě jedna poznámka: celkem je mi jedno, jaký to má zrychlení 0-100, proto?e 99,999% se dopravuji a nezávodím. Porovnávám pru?né zrychlení 50 - 80, 80 - 120, 100 - 160 apod. a pokud nejsem v oblasti 4-6 tis. ot./min tak to auto prostě nejede. předjí?dění jedna hrůza, kopce akceleruje jak slimák, a to je?te díky bohu, ?e 90% času jezdím sám.

Děláte z toho motoru to, co zdaleka není. Benja asi dostal při výrobě omylem twincharge, jak ho tak poslouchám...
-------------------------------------
EX GPS 1.4 16V mandoska 2007
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

HM píše:Ale já netvrdím ?e je ?patný. To bych si ho nekupoval. Jen mi trochu vadí, kdy? z něj někteří (benja) dělají něco jiného ne? je.
Ten motor je pro to auto dostatečný a pro je?dění po městě a klidné je?dění mimo město v pohodě stačí. Jen to není ?ádnej závodník.
počkej já z něj dělám to co není?...já jen řek ?e nepotřebuji miliony koní abych si honil své ego..jen říkám ?e je to pro mě dostatečné a z mého pohledu se s ním dá jet velmi svi?ně...neoháním se tady maximální tachometrovou rychlostí a podobnými kravinami..o motorech japonských aut bych tady nemluvil..sám mám s nimi zku?enosti a jsou velmi velmi dobré(mě osobně )hodně přirostla k srdci mazda 323 s jednapětkovým benzínem...točivý ?ivý zábavný motor... to ?e je starjet motornejlep?í jsem nikdy neřekl!!!jen říkám ?e jede dobře,já z nějh závodníka nedělám!tak?e mi bud vysvětli čím z něj dělám to co není.jestli myslí? to ?e jsem napsal ?e uvidí na sraze ?e jede?
o tom by mohl povídat jistý člen zdej?ího fora jak divoce lze jet i s jednadvojkou
je to jednoduché nejsi li s autem spokojen tak si kup něco silněj?ího..
srovnání fiatu a ?kodovky....není zřejmně na místě

a ono co si budeme povídat..ono někdy zále?í na mezikusu...tím netvrdím ?e je někdo lep?í nebo hor?í řidič!!!jen zále?í na úhlu pohledu..pro někoho je to málo pro někoho hodně...stejně jako co se líbí mě se nemusí líbit tobě a naopak
Naposledy upravil(a) benja dne stř kvě 18, 2011 14:19, celkem upraveno 1 x.
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

misha píše:.

Děláte z toho motoru to, co zdaleka není. Benja asi dostal při výrobě omylem twincharge, jak ho tak poslouchám...
já tady přece nepí?u jak trhám asfalty překonávám maximální rychlosti.já to prostě myslím tak ?e mě těch 70kw stačí?..taky neříkám ?e je to vrchol ?pičkové techniky....jen ?e je pro mě dostatečný a přijatelný


no ka?dopádně bych z toho tady nedělal drama,nebo bych tady nechtěl vyvolávat nějaká hesla a mota aby to třeba nepřerostlo v nějaké zbytečné hádky a podobně.nevím mo?ná bychom todle vlákno měli nechat na to na co je a to na ře?ení problémů tohoto motoru
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
misha
Štamgast
Příspěvky: 356
Registrován: pon říj 27, 2008 13:17
Bydliště: Olomouc (Uničov)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misha »

benja píše:
prosím o vysvětlení..já tady pí?u jak trhám asfalty překonávám maximální rychlosti?do )( to je tak tě?ké pochopit ?e mě prostě těch 70kw stačí?já se tady neoháním tím jak jsem natrh toho a tamtoho a tohodletoho taky...taky neříkám ?e je to vrchol ?pičkové techniky....


lidi dotaz...já jsem bud slepý nebo mám opravdu dlouhé vedení..ale já sem nějak nenarazil na to kde popisuji jak to jede?
S kitem přímého sání to přece jede ne? Neber to tak osobně nebo tě z toho klepne. Asi ten můj motor nemá 70kW nebo od toho čekám bůhví co.

Jezdil jsem více auty s 1.4 16V před koupí GP, tak jsem předpokládal, ?e 70kW v GP bude zábavné na bě?né je?dění, občas nějaký to závodění a bezpečné předjí?dění. Ani jednoho se mi nedostalo. Auta se zbavovat nebudu, jezdí spolehlivě a bude slou?it jako druhé vozidlo v rodině, proto?e se mi v lednu narodil syn a v brzké době koupím vět?í vůz. Tam u? budu vybírat pečlivěji.

Do této diskuze jsem se zapojil, jen abych podr?el 'MH', proto?e ho tu masírujete, co zase vymý?lí za hovadiny
-------------------------------------
EX GPS 1.4 16V mandoska 2007
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

k synovi dodatečná gratulace!

ano s kitem to jede(ano to jsem napsal).nicméně nepochopeno tak jak jsem to myslel já...já přece netvrdím ?e kus trubky a bavlněný konický filtr z toho udělá nějaký sport'ák..jen mi prostě příjde ?e po 37tisících jsem namontoval kit a je to tak nějak pocitově ?ivěj?í..jen ?e se lépe sbírá z nízkých otáček a celkový projev je lep?í..nevím kluci se v tom projí?děli na ostravském minisraze tak by mohli povykládat i oni

A masá? MH...nevím zda to tak pokládat..prostě se tady se?lo "jen více názorů"protichůdných tomu jeho

já teda krom té fábky..dejme tomu té jednapátkové mazdy nemám moc zku?enost s motory o výkonu kolem 70kw(pota?mo 1.4 16V)
bud to byly samé feldy a pod anebo silněj?í


vím ?e to bude ted' OT ale po čempak vět?ím pokukuje??
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
misha
Štamgast
Příspěvky: 356
Registrován: pon říj 27, 2008 13:17
Bydliště: Olomouc (Uničov)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misha »

benja píše:k synovi dodatečná gratulace!

ano s kitem to jede(ano to jsem napsal).nicméně nepochopeno tak jak jsem to myslel já...já přece netvrdím ?e kus trubky a bavlněný konický filtr z toho udělá nějaký sport'ák..jen mi prostě příjde ?e po 37tisících jsem namontoval kit a je to tak nějak pocitově ?ivěj?í..jen ?e se lépe sbírá z nízkých otáček a celkový projev je lep?í..nevím kluci se v tom projí?děli na ostravském minisraze tak by mohli povykládat i oni

A masá? MH...nevím zda to tak pokládat..prostě se tady se?lo "jen více názorů"protichůdných tomu jeho

já teda krom té fábky..dejme tomu té jednapátkové mazdy nemám moc zku?enost s motory o výkonu kolem 70kw(pota?mo 1.4 16V)
bud to byly samé feldy a pod anebo silněj?í
vím ?e to bude ted' OT ale po čempak vět?ím pokukuje??
No jsem po tom v?em takovej odpadlík fóra, ale co u?. Za gratulací díky.
Taky jsem namontoval přímý kit sání, motor jde lépe do otáček a objektivně líp táhne za hranici 6000ot. Přesto to zněj stejně spor?ák neudělá. Vzhledem k tomu, ?e je motor více sly?et, budu muset vrátit na zpět box. V ni??ím spektru otáček se objevují nepříjemné rezonanční zvuky, které prckovi ani man?elce nejsou moc příjemné. Na odladění teď nemám vůbec čas.

Nejsem zarytý fiatista ani koncernista, tak?e nelpím na značce a v?e zále?í na finanční situaci, ka?dopádně u? nechci nové, proto?e, jak jsem se přesvědčil u GP, auto je nejztrátověj?í investice ve spotřebním ?ivotě:

Vzestupně dle ceny mám v merku tyto vozy: MODEO ST220 (s úpravou na LPG), Bravo II 2.0JTD, octavia II RS TFSI a nebo mazdu 6 v nejvýkonněj?ím dieselu (mám známýho v mazdě), ale zde u? jsem přes 400.000 za zánovní vůz. Je?tě jsem přemý?lel nad 156 SW GTA s úpravou na plyn, ale ta má tragicky malý kufr, ale zase to jede ?e? :)
-------------------------------------
EX GPS 1.4 16V mandoska 2007
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

nemyslím ?e bys měl být odpadlík!!!alfa je krásná nicméně ten kufr opravdu asik bude bída..bravo je sice vět?í ale dle mého to není plnokrevné rodiné autíno...stéčko je velmi zajímavé...ale taky to asi nebude to pravé ořechové.-..z mého pohledu by vítězila asik mazda pak kokta atd...


jinak jak praví?..v ni??ích otáčkách to někdy rezonuje..nicméně nevozím prcka(nemám)tak?e mi to zase a? tak nevadí..
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
misha
Štamgast
Příspěvky: 356
Registrován: pon říj 27, 2008 13:17
Bydliště: Olomouc (Uničov)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misha »

benja píše:nemyslím ?e bys měl být odpadlík!!!alfa je krásná nicméně ten kufr opravdu asik bude bída..bravo je sice vět?í ale dle mého to není plnokrevné rodiné autíno...stéčko je velmi zajímavé...ale taky to asi nebude to pravé ořechové.-..z mého pohledu by vítězila asik mazda pak kokta atd...


jinak jak praví?..v ni??ích otáčkách to někdy rezonuje..nicméně nevozím prcka(nemám)tak?e mi to zase a? tak nevadí..
no do teď mi to taky nevadilo a mému okolí ten zvuk dává jasně najevo, ?e jedu - nejhezčí je ten zvuk mezi 2-5tis. otáčkami, příjemně chraplavý, ale nerezonuje do okolí jako laďák, co? vítám.

Podle mě bez čipu s tím motorem nehnem. Byl jsem s tím kitem na stk a tam mi řekl, ?e ten motor pou?tí velkej objem vzduchu ven, ?e s tím ta ŘJ neumí pracovat. (netu?ím nakolik fundovaně se k tomu mů?e technik STK vyjadřovat - četl hodnoty z lambdy). Emise byly 20násobně ni??í ne? je povolená hranice EURO4. Toď pro dne?ek v?e čao.
-------------------------------------
EX GPS 1.4 16V mandoska 2007
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

nj jen?e na chip.. s tím asi zatím nehnemene?...pro dne?ek čao
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
Kriss
Štamgast
Příspěvky: 611
Registrován: úte úno 05, 2008 20:03
Bydliště: Metan City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kriss »

o kluci tady to jede. Hele par veci

fabia II ma 85koni....tudiz nemuze jet lepe nez 95 koni. jedina 1.4 ktera je fakt dobra je Honda ale tam je jinak udelanej motor...takze ano ten je lepsi a starsi motory opravdu nelze srovnat. Veskere normy ktere nove motory musi splnovat ovlivnuji jeho chod a projev. I mezi hondackymi motory je rozdil a to mi priznal technik z Hondy.

Taky jsem se docetl ze nektere motory je o od sebe trosicku lisi a ted myslim 1.4 16V od Fiatu. Nevim co je na tom pravdy.

Jsou tedy lepsi motory ale i horsi.

Docela mne zarazi ?e na stk to vyhazuje s kitem takove veci. Spis jestli neni nekdy chyba v aute mozna ten motor ma opravdu nejaky problem.

Taky je to o tom jak je kit sani udelany. POkud je pomer prijateho vzduchu 2x vetsi nez neormalne tak to neni dobre. Melo by to byt nekde kolem 1.2-1.4x víc. A jde zde hlavne o teplotu vzduchu. A ano mapa ridici jednotky by pomohla ale 8000kc je priliz moc.

Ja si myslim ?e je treba se opravdu sejit na srazu Nejlepe v plumlove a navzajem vyzkouset auta a pak zjistit co a jak.....zatim jsou to jenom dohady.
Nýní: Alfa Romeo GT, 1.9 16v JTDM 110kw
EX: GP 1,4 16v SPORT 3D,
Odpovědět