Řízení a elektrický posilovač řízení

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Venca00
kolemjdoucí
Příspěvky: 19
Registrován: sob říj 31, 2009 22:22
Bydliště: Ostrava,Ha?
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Venca00 »

Zítra tam jedu,je to v Opavě U Cukrovaru.Pokud budou schopni to opravit jak pí?ou,tak jim to tam nechám a podám info.
matus
Štamgast
Příspěvky: 239
Registrován: ned bře 04, 2007 11:22
Bydliště: Ko?ice
Kontaktovat uživatele:

Re: "vrzgajuce" riadenie

Příspěvek od matus »

Jarou? píše: Mohl by jsi se tu trochu rozepsat o tom, jak se to "vrzganie" projevuje?

Vadné servo jsem u GP za?il a projevovalo se proměnlivým účinkem při otáčení volantem, vibracemi do volantu a celého auta a silným drnčením, ikdy? se na volant nesahalo. Nevím, jestli jsou to i tvé problémy, ale jak čtu o tom, ?e servis neúspě?ně dlouhodobě hledal příčinu zvuků z řízení, tak se neubráním dojmu, ?e ta neschopná banda stejně neví čím to je a začíná jednodu?e systematicky měnit díly.

PS: vadné servo uká?e i diagnostika.
Premenlivy ucinok nepocitujem. Pri otacani mi to ale vibruje, drnci cele auto a v poslednej dobe to zavibruje sem tam aj ked na volant nesaham. To hladanie chyby som nemyslel na servis ale mna. Skusal som tie loziska ulozenia tlmicov, tycky stabilizatora, poloosi, atd. V servise mi hned povedali to coho som sa obaval najviac - je to servo. Co sa tyka diagnostiky tak ukaze to vtedy ak sa jedna o elektricku chybu ak sa nemylim. Pokial je to ale mechanicka chyba, tak to bude len zaznam chyboveho hlasenia, ze sa servo vyplo. Alebo sa mylim?
GP Dynamic 1.2 5D Merenque
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: "vrzgajuce" riadenie

Příspěvek od Jarouš »

matus píše:
Jarou? píše: Mohl by jsi se tu trochu rozepsat o tom, jak se to "vrzganie" projevuje?

Vadné servo jsem u GP za?il a projevovalo se proměnlivým účinkem při otáčení volantem, vibracemi do volantu a celého auta a silným drnčením, ikdy? se na volant nesahalo. Nevím, jestli jsou to i tvé problémy, ale jak čtu o tom, ?e servis neúspě?ně dlouhodobě hledal příčinu zvuků z řízení, tak se neubráním dojmu, ?e ta neschopná banda stejně neví čím to je a začíná jednodu?e systematicky měnit díly.

PS: vadné servo uká?e i diagnostika.
Premenlivy ucinok nepocitujem. Pri otacani mi to ale vibruje, drnci cele auto a v poslednej dobe to zavibruje sem tam aj ked na volant nesaham. To hladanie chyby som nemyslel na servis ale mna. Skusal som tie loziska ulozenia tlmicov, tycky stabilizatora, poloosi, atd. V servise mi hned povedali to coho som sa obaval najviac - je to servo. Co sa tyka diagnostiky tak ukaze to vtedy ak sa jedna o elektricku chybu ak sa nemylim. Pokial je to ale mechanicka chyba, tak to bude len zaznam chyboveho hlasenia, ze sa servo vyplo. Alebo sa mylim?
No tak to fakt vypadá na servo. S ohledem na to, ?e je to elektromotor a řídící elektronika, tak by měla diagnostika ukázat chybu. Mechanicky se tam nemá skoro co zkazit. Jedna z mo?ností jsou opotřebené uhlíky, dal?í je vadná řídící elektronika, snímač polohy volantu a podobně.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Mě se taky kontrolka posilovače nerozsvěcela a bylo to servo.
Jinak ty příznaky co uvádí? opravdu vypadají na ten posilovač, mám to u? za sebou.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
matus
Štamgast
Příspěvky: 239
Registrován: ned bře 04, 2007 11:22
Bydliště: Ko?ice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matus »

tak servo vymenene ale ked porovnam odpor volantu/riadenia teraz a predtym tak ten posilovaci ucinok s "pokazenym" servom bol ovela vyssi. Do Fiatu este napisem, pretoze aj v servise mi vraveli, ze opravovali viacero GP-eciek s takou chybou.
GP Dynamic 1.2 5D Merenque
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

matus píše:tak servo vymenene ale ked porovnam odpor volantu/riadenia teraz a predtym tak ten posilovaci ucinok s "pokazenym" servom bol ovela vyssi.
Byl jsi v servisu Fiat? Kolik tě to stálo?

P.S. Po výměně serva u mého GP jsem měl ten samý poznatek
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

U mě to samé po výměně byl posilovací účinek men?í a řízení výce dr?í středovou polohu a ochotněji se do ní vrací.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
matus
Štamgast
Příspěvky: 239
Registrován: ned bře 04, 2007 11:22
Bydliště: Ko?ice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matus »

Du?an píše:
matus píše:tak servo vymenene ale ked porovnam odpor volantu/riadenia teraz a predtym tak ten posilovaci ucinok s "pokazenym" servom bol ovela vyssi.
Byl jsi v servisu Fiat? Kolik tě to stálo?

P.S. Po výměně serva u mého GP jsem měl ten samý poznatek
suma sumarum 910?
GP Dynamic 1.2 5D Merenque
Venca00
kolemjdoucí
Příspěvky: 19
Registrován: sob říj 31, 2009 22:22
Bydliště: Ostrava,Ha?
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Venca00 »

Tak na?e GP u? je v servise...cena slu?by(opravy je místo pěti, ?est tis. kč + demontá? a montá? serva)
firma ridicijednotky.cz to servo neopraví ,posílají to někam do Polska!
Tak jsem zvědav jak to dopadne,prý budou hotoví do 7 prac.dní.
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Venca00 píše:Tak na?e GP u? je v servise...cena slu?by(opravy je místo pěti, ?est tis. kč + demontá? a montá? serva)
firma ridicijednotky.cz to servo neopraví ,posílají to někam do Polska!
Tak jsem zvědav jak to dopadne,prý budou hotoví do 7 prac.dní.
Potom informuj.
Pořád lep?í ne? 25 tis. Kč
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
misha
Štamgast
Příspěvky: 356
Registrován: pon říj 27, 2008 13:17
Bydliště: Olomouc (Uničov)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misha »

Jarou? píše: ?rouby kří?ových kloubů - jeden je nad podlahou jak je tyč spojená s řízením (torx) a druhý je vidět po vhodném natočení volantu dírou v tělěse motoru posilovače - M8 ?estihran. Není třeba sundávat ?ádné kryty a plasty.
Obrázek
Je to vidět na tomto obrazku? Zacalo mi to rupat taky. Hlavne kdyz dobrzduji do zatacky tak to tam rupne - obcas.
-------------------------------------
EX GPS 1.4 16V mandoska 2007
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

vcera sem se pobavil- kamaradka ma 1punto koupila z bazaru a po mesici ji odeslo rizeni obcas pri plnym rejdu - parkovani vypne posilovac resil sem to a bazar ji poslal do haje coz se dalo cekat ale tak jely sme stim do fiatu pac mi neverila ze posilovac odesel (trikrat diagnostikovano-pokazdy stejna zavada posilovace) ve fiatu rekli ze ma slabou baterku ze odchazi clanek ze ma na zatezaku 50% a tim padem nestiha altik davat dostatek proudu a rizeni se vypne !!! NESMYL - nechala se ukecat na novou baterku za 2000kc po ujeti 25km a nasledovnem parkovani doma pred barakem opet posilovac vypovedel : ))) jj zivot je boj ... co ted rikala,co byste ji poradili ??? :lol: jo diagnostika stala 65Okč+ baterka a montaz zdarma : )
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

misha píše:
Jarou? píše: ?rouby kří?ových kloubů - jeden je nad podlahou jak je tyč spojená s řízením (torx) a druhý je vidět po vhodném natočení volantu dírou v tělěse motoru posilovače - M8 ?estihran. Není třeba sundávat ?ádné kryty a plasty.
Obrázek
Je to vidět na tomto obrazku? Zacalo mi to rupat taky. Hlavne kdyz dobrzduji do zatacky tak to tam rupne - obcas.
Mrkni k pedálům, spodní ?roub uvidí? hned. Obrázek je malý a není na něm vidět ten druhý ?roub. Dr? se mého popisu vý?e :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Venca00
kolemjdoucí
Příspěvky: 19
Registrován: sob říj 31, 2009 22:22
Bydliště: Ostrava,Ha?
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Venca00 »

Tak Punto stále je?tě v opravě, posilovač je prý opravený, zjistili ale,?e ode?lo nějáké čidlo(přes telefon jsem jaksi nepochopil o jaké čidlo se jedná),Zítra mají dát vědět.
Doufám,?e u? to bude v cajku.
Pak podám dal?í info.
buck1
Návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: sob srp 14, 2010 12:40

Příspěvek od buck1 »

asi to tady uz bude 100krat probirany, ale 17 stranek x 15 prispevku se mi procitat nechce. Takze jednoducha otazka- Kdyz mam poskozene loziska v posilvoaci, co s tim? Dokazu si to udelat doma, nebo mam s tim jezdit do servisu?

- Fiat Grande Punto 2006 1.3JTD

diky
Odpovědět