Řízení a elektrický posilovač řízení

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

?eby mne zase dali nové ale ?patné?
Grande Punto 1.2 8V 5dv Dynamic, červená exotika
g-lobby
Štamgast
Příspěvky: 677
Registrován: čtv čer 25, 2009 22:03
Bydliště: Mariánské Lázně - Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-lobby »

julo píše:?eby mne zase dali nové ale ?patné?
julo asi zále?í kdy ti to měnili... Beruně tento měsíc... a Karel je 7/2009 tzn ?e pokud ti to měnili někdy před tímto datem je mo?né ?e ti tam dali je?tě ty staré...

a ano přes léto to nedělá, jak tvrdí, ?lo tam o nějaký jiný typ co v chladu tuhne a proto to klepe... nebo tak nějak... nejsem technik...
_________________
GP 1,2 Racing 5D černá CO BERUNA
GP 1,2 Racing 3D černá CO KAREL LPG
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

julo píše:... no mosto ... Bolo to pred rokom v zime, vtedy to začalo. Celá náprava v?etko bolo OK dotiahnuté na fest, nevedeli prís? na to čo to mô?e by? a myslím si ?e ani to doteraz nevedia. Objednali nové vrchné ulo?enie predných tličov a tie vymenili a bolo ticho ... a? do tejto zimy. Teraz sa to znovu začína prejavova? ale nie je to také katastrofálne ako to bolo predtým. Neviem čo to mô?e by? preto?e keď idem po zaplátanej ceste tak niekedy ani muk. Hlavne to poču? keď nájdem na priečne nerovosti a vhupnem do lievika okolo kanálu (podotýkam ?e kanály neberiem). Neviem či to bude zimou lebo v lete to nebolo tak poču?. Novinári by jadnoducho napísali - poču? rázy od prednej nápravy.
V máji končí záruka tak na jar sa mo?no vyberiem do servisu nech vymenia v záruke čo sa dá. Ak by si mal vedomosti zo servisu o tom čo to mô?e by? daj wedie?.
ani mne v lete nič nehrkotalo...teraz cez zimu to aj mne začalo,ale zistil som,keď som do?ahoval tie tyčky stabilizátora,?e mám odretú farbu na strune na tlmiči na žavej strane ale ako keby od spodného ulo?enia struny...keď sa struna stlačí,akoby to bolo od vnútornej strany tej misky,kde je ulo?ená struna... vežkos? odretého miesta asi pol cm...ale je a? do kovu,zbytok struny je čierny :shock:
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
badalandabad
Štamgast
Příspěvky: 311
Registrován: ned črc 05, 2009 17:50
Bydliště: severoplzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od badalandabad »

mosto píše:
julo píše: Tak?e, mám GP kúpené čisto nové jún 2008-s novým znakom, najezdené len cca 8000 km. V poslednom čase pri prejazde nerovností-na?e cesty sú samá diera a zaplátané,poču? od prednej nápravy klopkavý zvuk. Je to pri pomalej jazde, ale zaujímavé ?e keď idem oo dialnici cez spoje mostov tak to neklopne. Aj to klopkanie nie je v?dy. Niekedy to cez nerovnosti klopne niekedy nie. U? mi to dos? začína vadi?. U? sa s tým chastám aj do servisu, len dúfam ?e to bude v rámci záruky. Tak neviem či je to to riadenie. Nemáte niekto s nových GP podobný problém?
mam presne tento isty problem,tycky stabilizatora som dotahoval,boli len kusok povolene ale stale to klepe...Julo pisal,ze bol s tym v servise,ze mu maju menit horne ulozenie tlmicov,len sa nepochvalil,ci mu to pomohlo,ked mu to vymenili...tak Julko...
..no mě se toto přesně děje asi posledních 14 dní,ty zvuky se ale linou od zadního pravého tlumiče..nevíte co s tím..jen pro zkou?ku sem vyheveroval obě zadní kola..a to pravé sem zvedl klíčem jen za matku bez nějakého vět?ího odporu..pravé .s tím byl u? problém.Při přejí?dění nerovností terénu kolo tak divně klepe..jako kdyby byl vyčvachlej tlumič.. 8)
\______
/__|___\___
[(O)_____(O)\
Fiat GP 1.2Ice -> Obrázek
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

badalandabad píše:
..no mě se toto přesně děje asi posledních 14 dní,ty zvuky se ale linou od zadního pravého tlumiče..nevíte co s tím..jen pro zkou?ku sem vyheveroval obě zadní kola..a to pravé sem zvedl klíčem jen za matku bez nějakého vět?ího odporu..pravé .s tím byl u? problém.Při přejí?dění nerovností terénu kolo tak divně klepe..jako kdyby byl vyčvachlej tlumič.. 8)
niekde som to tu čítal,?e na zadných kolesách to robieva uvolnená matica na zadnom tlmiči...ze stači zlo?i? koleso,uvlni? spodnu ?róbu,co dr?í tlmič a potom tie dve horne... vyberie? tlmič a na vrchnej strane,tlmiča by mala by? skrutka,co dr?í piest tlmiča...?e ten sa zvykne uvolni? a potom to klepká... :wink: stačí dotiahnu? a mal by by? pokoj...
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

nevíám co s tím pořád máte,.... já mám 6/2008 a ani t'uk 8)
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

mosto píše:
badalandabad píše:
..no mě se toto přesně děje asi posledních 14 dní,ty zvuky se ale linou od zadního pravého tlumiče..nevíte co s tím..jen pro zkou?ku sem vyheveroval obě zadní kola..a to pravé sem zvedl klíčem jen za matku bez nějakého vět?ího odporu..pravé .s tím byl u? problém.Při přejí?dění nerovností terénu kolo tak divně klepe..jako kdyby byl vyčvachlej tlumič.. 8)
niekde som to tu čítal,?e na zadných kolesách to robieva uvolnená matica na zadnom tlmiči...ze stači zlo?i? koleso,uvlni? spodnu ?róbu,co dr?í tlmič a potom tie dve horne... vyberie? tlmič a na vrchnej strane,tlmiča by mala by? skrutka,co dr?í piest tlmiča...?e ten sa zvykne uvolni? a potom to klepká... :wink: stačí dotiahnu? a mal by by? pokoj...
Presne tak i ja jsem si to nechal pro jistotu skotrolovat protoze se mi to taky zdalo ze mi to obcas dela. Technik v servise mi pod tu matku dal podlozku a dotahl to. Rikal ze nekdy tam neni dorezany zavit a pak to dotazeni na max nestaci proto to podlozil.
Obrázek
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

nevíám co s tím pořád máte,.... já mám 6/2008 a ani t'uk
To má? ??astie. O mesiac som sa sekol. Ja mám 5/2008 no a vidí?. Ale nie je to koniec sveta.
Grande Punto 1.2 8V 5dv Dynamic, červená exotika
carlos_ray
Návštěvník
Příspěvky: 102
Registrován: čtv črc 23, 2009 7:49
Bydliště: Velvary

Příspěvek od carlos_ray »

Tak já jsem rád, ?e mi ten nepříjemnej zvuk ustal sám od sebe. Tak jen čekám kdy se opět objeví, ale zatim dobrý.
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

carlos_ray píše:Tak já jsem rád, ?e mi ten nepříjemnej zvuk ustal sám od sebe. Tak jen čekám kdy se opět objeví, ale zatim dobrý.
hej,aj mne to teraz zozadu neklepe...si to auto se mě delá kozy...raz klepe od predu,raz od zadu... :lol:
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Du?an píše:
Du?an píše:
Du?an píše: Včera jsem zaslal ten mail generální ředitelce Fiat ČR - tak jsem zvědavý.
Včera jsem ohledně posilovače dostal odpověď. Dnes jsem si také dopisoval. Jeliko? poslední prohlídka nebyla jako zakázka, musím znouvu do servisu, aby to na ústředí Fiat ČR uviděli v PC. Pak se s nimi mohu spojit a bude se ře?it dále.
Do toho servisu zkusím zajet v pátek. Budu informovat.
Dnes jsem absolvoval oficiální prohlídku v servisu v Ml.Boleslavi a protokoly jsem zaslal mailem do Fiatu ČR.
Dnes mi do?el mail od Fiat ČR.
Vzhledem k tomu, ?e mám po záruce mi oznámili, ?e na uvedený díl (posilovač řízení) nebyla ?ádná svolávací akce a ?e nemohou vyhovět mému po?adavkuna pozáruční výměnu posilovače řízení na náklady výrobce :cry: ........................
..... ALE ..................
....... ?e v tomto zcela výjimečném případě a v rámci vstřícného přístupu k zákazníkovi Fiat ČR mů?e poskytnout určitou slevu na dodaný komponent ND, který bude v případě objednávky a ře?ení opravy v servisu u nás v Mladé Boleslavi účtován za cenu 4.000 Kč,- + DPH (normální cena 17.700 Kč + DPH) :clap

Proto i touto cestou Fiatu ČR děkuji a v pátek se pojedu objednat na výměnu
:)(: :)(: :)(: :)(: :)(: :)(: :)(: :)(: :)(: :)(: :)(:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
jardakaw
Návštěvník
Příspěvky: 90
Registrován: sob úno 23, 2008 13:08
Bydliště: Přerov

Příspěvek od jardakaw »

Aspoň něco.Lep?í 4 ne? 17.
1,3 MultiJet 90k Racing 3dv Modrá New Orleans
2/2009
g-lobby
Štamgast
Příspěvky: 677
Registrován: čtv čer 25, 2009 22:03
Bydliště: Mariánské Lázně - Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-lobby »

:clap
_________________
GP 1,2 Racing 5D černá CO BERUNA
GP 1,2 Racing 3D černá CO KAREL LPG
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

Du?an píše: :)(: :)(: :)(: :)(: :)(: :)(: :)(: :)(: :)(: :)(: :)(:
blaho?elám,asoň kus svedomia sa v nich na?lo...a tvoja snaha nevy?la nadarmo :boze :)(: :)(: :)(:
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

jardakaw píše:Aspoň něco.Lep?í 4 ne? 17.
Skoro tak, ale to jsou ceny bez DPH.
Tak?e Tě opravím: Lep?í 4.800 ne? 21.240
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Odpovědět