Spotřeba benzínu nebo nafty

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

a co jinéhho by tady při pohledu na to mělo stát?.... :lol: :lol: :lol:
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

benja píše:a co jinéhho by tady při pohledu na to mělo stát?.... :lol: :lol: :lol:


:mrgreen: ...vlasy na hlavě hrůzou ??? :lol:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
dony
Profík
Příspěvky: 1211
Registrován: úte čer 03, 2008 19:12
Bydliště: Čáslav ČR

Příspěvek od dony »

... tak dlouhodobá díky dovolené 7.1 (málem to bylo pod 7,ale po ecorallye jsem si rovnal reputaci a jezdil jsem stylem stopětadvacítek) :)
Obrázek
g-lobby
Štamgast
Příspěvky: 677
Registrován: čtv čer 25, 2009 22:03
Bydliště: Mariánské Lázně - Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-lobby »

Jak dlouho tu chcete vysvětlovat ?e neexistuje vět?í a men?í polovina... stejně to tu ta vět?í polovina nepochopí... :D :D :lol: :lol: :lol:
_________________
GP 1,2 Racing 5D černá CO BERUNA
GP 1,2 Racing 3D černá CO KAREL LPG
Mellow
Štamgast
Příspěvky: 201
Registrován: úte čer 30, 2009 12:11

Příspěvek od Mellow »

JardaK. píše:
Mellow píše:
JardaK. píše:Ručička musí mít od druhé půlky snahu jít rychleji dolů, proto?e plovák sice kopíruje hladinu paliva pořád stejně, ale musíte si uvědomit, ?e nádr? se postupně směrem ke dnu zu?uje, tzn. hladina ve spodní půlce nádr?e pak při jízdě klesá rychleji, ne? v horní půlce.
pak to ale není půlka ;)
Dobře, tou spodní půlkou nádr?e byl my?len ne obsah nádr?e, ale profil nádr?e. Nádr? má vý?ku dejme tomu 20 cm a do vrchních 10 cm se vejde např. 25 l paliva, do spodních 10 cm (při pohledu z profilu je to polovina vý?ky nádr?e) u? jen třeba 15 l, proto?e nádr? má ve spodní polovině vý?ky men?í obsah, ne? v horní polovině vý?ky. Zkus si doma nalít do litrové sklenice, která se směrem nahoru roz?iřuje, celý litr vody, pak změř vý?ku hladiny a odlij vodu tak, aby ve sklenici zbyla polovina vý?ky vody. Kdy? pak změří? objem vody, zjistí?, ?e ve sklenici nezbyla polovina vody, ale je jí méně, ne? půl litru! U? tomu rozumí?, Ty polovino?
já tomu rozumím, pak to ale opravdu není půlka - minimálně polovina na ukazateli na palubní desce pak neznačí polovinu nádr?e ;) (pokud nemá měřák progresivní korekci)
badalandabad
Štamgast
Příspěvky: 311
Registrován: ned črc 05, 2009 17:50
Bydliště: severoplzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od badalandabad »

víkendová cesta okolo Práglu a pak dál na západ čech,cca 300km-průměr 5,3l/100km-jestli to znáte třeba z mělníka na slaný a dál.. není to ?ádná jízda penzisty-proč si ka?dej myslí ?e jakmile nemá spotřebu přes 7l,tak má na hlavě nara?enou rádiovku a vozí na na zadním platě vejce-to mi fakt hlava nebere..přitom konkrétně já-mám přepnuto na palubáku normální kilometrovník čili ?ádná mmnt.spotřeba anebo průměrná 8) :wink:
\______
/__|___\___
[(O)_____(O)\
Fiat GP 1.2Ice -> Obrázek
Ondrs
kolemjdoucí
Příspěvky: 38
Registrován: čtv bře 19, 2009 2:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Ondrs »

Ondrs píše::D No teď probíha měření číslo dva, tak se uvidí. Ale před tím jsem najel asi 510km a z nádr?e ubylo cca 40 litrů.
Tak?e výsledek z onoho měření: 6,55 l/100km. Asi 350km mimo město a zbytek takový město neměsto. :) Jo PP tentokrát ukazoval 6,2.
Fiat GP 1.4 16V Sport, barva orange aneb mandarinka
motodědek
kolemjdoucí
Příspěvky: 24
Registrován: stř zář 23, 2009 9:04
Bydliště: Dolní Ole?nice

Moje poznatky o spotřebě GP 1,2

Příspěvek od motodědek »

Nyní jsem byl v Itálii na dovolené (sice autobusem) v letovisku Martinsicuro. Apeniny se zvedají jen kousek od moře. Chtěl jsem se tam podívat. Půjčil jsem si tedy GP 1,2 - shodou okolností mám stejný doma. V?dy kdy? se vydávám na cestu, vynuluji palubní počítač. Kopce tam byly velice prudké, silnice úzké a samé serpentiny. Asfalt jako u nás a pak po oznámení, ?e je "cesta deformovaná" byl povrch jen ?otolina z kamenů velikosti pěsti. Vjel jsem na ni s tím, ?e kdy? to dál nepůjde, otočím se. Ono to v?ak ?lo a projel jsem po ní cca 30 km. Jel jsem jen na 1. a 2. stupeň. V autě nás bylo 5. Jednička ve svahu mnohdy hrabala. Celkově jsme ujeli 300 km v horách. Spotřeba se vy?plhala na neuvěřitelných 7,1 podle PP. Byl jsem velmi spokojen s jízdnímí vlastnostmi i spotřebou. Pravda je, ?e vlastní auto bych tam nehnal.
Se svým autem jezdím prům. 5,5 l/100 km a má nejni??í spotřeba byla 3,7 na trase 30 km s vý?kovým rozdílem 100 m. Se svým vozem jsem nadmíru spokojen.
Motodědek
J.B.
Štamgast
Příspěvky: 427
Registrován: čtv dub 03, 2008 21:18
Bydliště: JIČÍN

Příspěvek od J.B. »

kolik ti je motodědku?vítej mezi staříky na tomto foru! :wink:
G.P.3dv.1,2 modrá Rock'n'roll.Tečka!-Změna!Punto 2013 1,4 easy bílá radiosso.Změna Jeep renegade.
milhaus
Štamgast
Příspěvky: 296
Registrován: pát črc 24, 2009 17:01
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od milhaus »

GP 1.2 r.v. 2006 5ti dvéř ,na vzálenosti 200 Km spotřeba 4,3 l ( jel jsem bez rádia, bez ventilátoru, se zavřenýma oknama)Kdybych nemusel svítit tak se určitě dostanu na 4 litry :lol:
EX - GP 1.2 Dynamic 2006
Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16 V 103 kW
badalandabad
Štamgast
Příspěvky: 311
Registrován: ned črc 05, 2009 17:50
Bydliště: severoplzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od badalandabad »

milhaus píše:GP 1.2 r.v. 2006 5ti dvéř ,na vzálenosti 200 Km spotřeba 4,3 l ( jel jsem bez rádia, bez ventilátoru, se zavřenýma oknama)Kdybych nemusel svítit tak se určitě dostanu na 4 litry :lol:
a kdybys měl "wofuky" (kvůli zvý?ení aerodynamičnosti )tak se? pod tři v poho :lol:
\______
/__|___\___
[(O)_____(O)\
Fiat GP 1.2Ice -> Obrázek
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

milhaus píše:GP 1.2 r.v. 2006 5ti dvéř ,na vzálenosti 200 Km spotřeba 4,3 l ( jel jsem bez rádia, bez ventilátoru, se zavřenýma oknama)Kdybych nemusel svítit tak se určitě dostanu na 4 litry :lol:
...je?tě vyhoď rezervu, vypni motor a na 0,1 l/100 km se musí? dostat jak nic :lol:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
badalandabad
Štamgast
Příspěvky: 311
Registrován: ned črc 05, 2009 17:50
Bydliště: severoplzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od badalandabad »

Jak docílit nulovou spotřebu?postavit \\\\\\\'miláčka\\\\\\\' na ?palky..a je to
\______
/__|___\___
[(O)_____(O)\
Fiat GP 1.2Ice -> Obrázek
milhaus
Štamgast
Příspěvky: 296
Registrován: pát črc 24, 2009 17:01
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od milhaus »

Nepatřím k těm co by jezdili jen 60 a víc ne ale zatím jsem dokázal sní?it spotřebu u ka?dého auta co jsem měl :lol: kdy? si spočítám kolik mi Pun?a u?etří za rok......... 8) Jo a ....... uva?oval jsem ?e dám pryč rezervu :> :>
EX - GP 1.2 Dynamic 2006
Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16 V 103 kW
Honza°
Štamgast
Příspěvky: 225
Registrován: stř kvě 21, 2008 21:25
Bydliště: Praha

Příspěvek od Honza° »

Pes je také zakopán v mno?ství paliva v nádr?i..taky váha navíc.. :D Ale kdo na to má mít nervy..mo?ná Schumacher..
..jo a brzdovku, chladicí kapalinu a oleje taky na minimu.. :lol: :lol:
GP 1.4 16V Dynamic 5D, šedá Chemical, 16"
Odpovědět