Chip - mam nachipovano, samotny prubeh a prvni dojmy

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

shiver píše:Zdar, mě autíčko zatím dobře slou?í. Nekouří a jede pěkně. Najel jsem u? po chipu asi 4000 km a pohoda
...tak to Vám mohu jen upřímně přát....já si taky myslel, ?e nekouří a jede pěkně, ne? jsem se v druhém autě svezl z aGP a to se jsem teprv viděl, co to udělalo, kdy? se tomu trochu ?láplo...
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

shiver píše:Zdar, mě autíčko zatím dobře slou?í. Nekouří a jede pěkně. Najel jsem u? po chipu asi 4000 km a pohoda
Tak dej pak vědět, jestli nenastaly ?ádné problémy i u Tebe, proto?e já bych do chipu ?el!
carlos
Štamgast
Příspěvky: 351
Registrován: sob srp 18, 2007 11:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od carlos »

vzdycky to bude kourit...

je to jedinej duvod proc cipu zatim odolavam..zvlast s bilym autem :)
bílej 1.9Mjet Sport, 3dv
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

carlos píše:vzdycky to bude kourit...

je to jedinej duvod proc cipu zatim odolavam..zvlast s bilym autem :)
to uz pak zalezi na tezky noze a jak budes casto mejt (_._),pak to bude videt ... :P jinak ale rozhodne min nez kadly PD
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
shiver
Návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: sob říj 25, 2008 22:09
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shiver »

Popravdě řečeno moc na to ne?lapu a jezdím prakticky ve stejným re?imu jako před čipem. Chtěl jsem akorat trochu víc výkonu na předjí?dění a sní?it spotřebu. Oboje se mě splnilo a to byl ten důvod proč auto chipnout. Na emisích jsem zatím nebyl ale kdyby byl problém tak mě to kluci přehrajou na origo? soft a potom zpět na chip.
Jinak moje auto taky zakouří při plným plynu třeba na trojku ale takhle zahulila i Mařena bez chipu.
Nechal jsem jet svojí přitelkyni s Grande a sám jsem za ni jel v Felindě a nic jsem nepozoroval, prakticky jako za ka?dým jiným dieselem.
www.shiver.blog.cz Aktuálně Fiat GP 1.3 MultiJet 95CV-230Nm Chip. Arancio Capriccioso Metallizzato + ko?ený paket, loketku a el. bederní opěrku. Doporučuji :-)
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Ohledně toho kouření co nekouří tak nejede a emisí se nemusí? bát tam to projde bez problémů .
Ale to kouření mů?e mít výce příčin ne jonom chip koukni kolik má? najeto na vzduchovym filtru naft. filtru a taky kde hlavně tankuje? a příli?né kouření taky mů?e signalizovat odcházející váhu vzduchu.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

to Jirka: tankuju naftu Top Q u Benziny (dle testů nejlep?í nafta u nás), v?echny filtry a olej jsou vyměněné, autem se jezdilo normálně, ?ádné závodění, v?ak tím taky ponejvíce jezdí moje přítelkyně.

nejde tak o kouření, v rodině diesela máme, tak?e kouření bych neře?il, ale jde o pevné kousky sazí....a to prostě u dieselu bě?né není, o tom se nemá cenu přít....
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Tam kde ti to chipovali tak at ti upravý mapu vstřikování a ma? po problemu, ja jsem si to nejdrive vyzkou?el a pak se mne ptali jestli to moc nekouří a kdyby tak neni problém kdykoli to upravit.
Chipovali Pasata ten v serii má 130PS a po chipu má 180PS a teda nadměrně nekouří, jezdí s nim kámo? a bez problémů.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

tak včera mi byl motor v sídle jejich firmy ve Velkém Meziřící vrácen zpět do původní stavu, naprosto bezproblémová komunikace, dle nich je to motor od motoru, dva papírově stejné motory se mů?ou chovat po chipu rozdílně....technik nám říkal story, jak si čipoval novou Imprezu 2.5 STI a po 10 000km odrovnal písty, prostě asi je to fakt kus od kusu a taky zále?í na ka?dým, mně třeba ty oblaka sazí za mnou hodně vadily...

jinak k tomu passatu, kamarád v Prostějově ho má, nevím teda jestli je to přesně ta 1.9 a déčko i íčko v červeným vole :D (pou?ívám mluvu majitelů koncernových ropáků), ale zvuk je otřesnej traktor a to co mu jde z výfuku...no tak to je hodně nadměrný kouření! a to ani nevím, jetli to má zvedlý a? na 180koní, co? u? mi příjde o dost. zase je fakt, ?e to byl takovej ten pochybnej chip..

k firmě Xtuning, ale V?E V DOBRÉM, chovají se profesionálně, kdybych měl jinýho ropáka, teda krom koncernovýho, tak jdu zkou?et chipovat k nim zase
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

chlape kuli tomu ze ti vyslo par sazi z vejfaku si skoncil s cipem a nechal to hodit do normalu?to si vyhodil jen tak 10,000 z okna nato ze sis par mesicu pojezdil,ty si blazen... :shock:
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

o pár sazí to vůbec ne?lo..proboha, ?koda, ?e jsem to nevyfotil...ja měl černej komplet zadní nárazník a to ZNOVA říkám, ?e se s tím jezdilo velmi slu?ně, představit si s tím divočej?í jízdu, tak si myslím, ?e fu?uju kominíkům do řemesla... :D

tím se ze mě v ?ádném případě nestal odpůrce chiptuningu, holt já měl trochu smůly no...

navíc vyhodil nevyhodil, sami mi řekli, ?e je situace mrzí a kdybych měl něco jinýho v budoucnu, tak by to ře?ili...ale jak říkám, pří?te bude turbína to zcela jistě, ale benzínová turbína!!! :twisted:
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

nu to se stava,tak budis ti prana... no tak to de resit vodou a hadrem ne! :lol: to je to kdys clk jezdi celej zivot v benu a pak presedla do traktora... taky sem obcas v soku jeste z nekterejch veci...
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Příspěvek od tkupilik »

Petr1985 píše:navíc vyhodil nevyhodil, sami mi řekli, ?e je situace mrzí a kdybych měl něco jinýho v budoucnu, tak by to ře?ili...ale jak říkám, pří?te bude turbína to zcela jistě, ale benzínová turbína!!! :twisted:
Mluvis me ze srdce, t-jet v gp ma velkej potencial diky existenci 150k bratricka. Upgrade na vykonesi turbo by nemel mit dopad na zivotnost a snad by to nemelo delat problemy ani na emisich. Az me za rok skonci zaruka, tak skusim nekoho najit kdo by to tu v cechach moch delat....
dony
Profík
Příspěvky: 1211
Registrován: úte čer 03, 2008 19:12
Bydliště: Čáslav ČR

Příspěvek od dony »

... já pořád čekám na prvního čiplého t-jeta,no tak ?up,?up a zku?enosti sem :twisted:
Obrázek
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

dony píše:... já pořád čekám na prvního čiplého t-jeta,no tak ?up,?up a zku?enosti sem :twisted:
Jezdi s tím tvým pořádně, a? má? najeto rychle 20 -30 tkm a mů?e? být průkopník ty :-D
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Odpovědět