Grande Punto

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
ironlionzion
Štamgast
Příspěvky: 501
Registrován: pát dub 20, 2007 14:29
Bydliště: Zlín, CZ

Příspěvek od ironlionzion »

jj to je rozumné
GP 3d 1,2 Dynamic
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Garančka a výměna oleje

Příspěvek od Dušan »

Mně také loni řekli původně v servise 20 000 km nebo rok, a kdy? jsem jim řekl ?e v servisní kní?ce je 30 000 km nebo 2 roky, tak na mě koukali jak péra z gauče. Pro jistotu jsem psal i na FIAT ČR a ten tento interval potvrdil.
Co se týká ?ivotnosti oleje, nezapoměňte ?a máte v motoru plnou syntetiku, tak?e zapoměňte na Va?i éru se ?kodovkou 105/120. Akorát z Vás servisy tahají peníze. Podívejte se na jiné světové značky aut a servisní intervaly. To já ty peníze, co zbytečně zbytečných garanček vrazíte, projezdím. :idea:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

no já si po roce auto zkontrolovat dám, stejnak tam mam pár věcí, co chci opravit...A olej je ji? docela čerňoučkej :wink:
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
ZUFA
kolemjdoucí
Příspěvky: 22
Registrován: sob dub 14, 2007 12:13
Bydliště: Lysá nad Labem CZ

Příspěvek od ZUFA »

Ja mam v knizce 20 000 km nebo 1 rok. ALE POZOR pri koupi mi bylo receno ?e mam 1. Garancku Free :roll: NESTALO se :!: a Navic me obednali na Dnesek ale vubec me nenapsali do Obednavek tak jsem odjel zase domu.
Takze Fiat V?echlapy uz EE.
Grande 1.2 3d Modra metla
Colin
Štamgast
Příspěvky: 641
Registrován: stř dub 25, 2007 18:44
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Colin »

já mám v kní?ce taky 20000, ale prodejce se upsal, proto?e palubní počítač ukazuje ?e a? po 30000 km. Stejně to za ten rok ani náhodou nenajedu, tak?e se tam objevím jen jednou, doufám :)
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

Ahojte
Tak som to nevydrzal a musel som sa zaregistrovat medzi rovnako postihnutych a zatazenych majitelov GPciek. Na cafe to nestoji za nic a ani mne sa to tam nepaci, takze tam asi koncim
Takze dufam ze zapadnem

PS: to by som chcel vidiet tych 20000km alebo 1 rok. Sorry ale v mojej origo knizke nic take nepisu, ked som sa pytal servisaka v blave tak povedal ze jasne ze 20tisic alebo rok. Potom som mu povedal ze nech mi to ukaze a ked nasiel servisnu knizku k nejakemu GP v servise tak koktal ze je tam 30tisic, tiez mi ukazte tie 2 roky, toto tam nikde nie je, su to len akesi myty

Neplatte ak nemusite, http://auto.sme.sk/c/3158624/Dlhodoby-t ... lcase.html
Ja akurat po 15tisic mam novy olej, teraz mam 27tisic a dolievam novy olejik. Inac o prehladku sa zacnem zaujimat az pri 30tisic. A tiez mam zaujem byt pri aute len neviem kde mi to dovolia, hadam v Dunajskej Strede?
Roko
kolemjdoucí
Příspěvky: 2
Registrován: čtv kvě 03, 2007 10:18

Příspěvek od Roko »

Tommy a ostatní, díky moc za názory, no já jezdím předev?ím po městě, někdy sám, ale taky někdy ve čtyřech, pak jednou do týdne mimo město pro tchýni :)
Jsem klidný řidič a jezdím v pohodě a s rozumem, ale někdy mne to na ?irokém a přehledném úseku chytne a chci, aby auto něco jelo, ale jezdím tak do 120-130 a na dálnici do 150. Del?í trasy tak dvakrát třikrát do roka. Na předváděčce jsem jel s 1,2 a zdálo se mi dost slabé, ale tiché a kultivované, jak pí?ete. Mo?ná ?e právě tou tichostí motor klamal, kdy? je víc sly?et, člověk si mo?ná myslí, ?e auto lépe jede. Jde mi spí?e o točivý moment a motor nerad vytáčím. Jel jsem ve Fábii HTP od kolegy a tato 1.2 mi připadala taková ?ivěj?í. Tak myslím, ?e vyhraje 1.4, kdy? je?tě člověk zapne klimu, měla by 1.2 dost práce. Tak uvidíme.
Je?tě jednou díky. :roll:
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

S klimou bych asi bral 1,4. No jak myslí?. Ikdy? v jednom ve městě stačí i ta 1,2. 4lidi+bagá? jsou znát i na 1,4...
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

Tommy píše:S klimou bych asi bral 1,4. No jak myslí?. Ikdy? v jednom ve městě stačí i ta 1,2. 4lidi+bagá? jsou znát i na 1,4...
k motoru 1.2
je to motor slaby, urceny primarne snad na nizku spotrebu, nie je problem jazdit pod 5litrov okresky[ale nie dialnice].
tiez nie je problem ist s nim 150-160 po dialnici, ale nie je to to prave
tiez hlavne pri obiehani je to s nim zle, ak nepodradis nic od neho necakaj, nie je na agresivnu jazdu, nemam klimu ale keby som mal tak asi vypinam aby som mal viac koni.

na jeho obranu, je absolutne tichy, hospodarny, na nadrz sa lahko prejde 650 km [moj rekord 720km], vykon je papierovo 48kW, realne moze byt o chlp viac, ak je dobre zabehnuty pekne ide do otacok a kludne moze na krizovatkach superit s 1.4kami tak do 60kW....moj nazor

Nie som presvedceny o velkej vyhodnosti tej 1.4 8V
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

manitoba píše:Zdravim od pří?tího týdne jsem konečně také majitel tohoto prima vozítka dost se na něj tě?ím :D. Akorat ze splatky me budo u trapit :(
zde mů?ete pokračovat v diskuzi
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Robbert
Návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: úte kvě 22, 2007 14:27
Bydliště: JI?NÍ Morava
Kontaktovat uživatele:

Moje zku?enost s GP 1,4 8V (57 kw) 5D

Příspěvek od Robbert »

Měl jsem mo?nost řídit vý?e zmíněné auto. Mělo najeto 6K km, kdy? jsem ho dostal do ruky. Já s ním najel 1600 km. Zkusím zhodnotit své pocity. Vozidlo jsem si půjčil v Chorvatsku a dojel s ním do ČR. Z venčí auto nevypadá vůbec ?patně. Sedadla by mohly být pohodlněj?í. Po dlouhé jízdě bolí záda, hlavně v kří?i. Zavazadlový prostor stačil sotva pojmout dva kufry. Také nic moc.
Co pro mne bylo obrovské zklamání byl motor. Byl zcela bez zátahu a na dlouhých dálnicích ztrácel dech. Při tachometrových rychlostech kolem 140 km/h byl cítit ka?dý kopeček. Zároveň mne znervozňovalo pípání PPl při překročení 140km/h. Mo?ná jde vypnout, já neměl návod k pou?ití, nevěděl jsem tedy jak. Z uvedeného vyplývá i problém při předjí?dění při rachlostech blí?ících se k povoleným limitům tedy kolem 100 km/h. Jízdní vlastnosti byly dobré, zvládal i tro?ku rychlej?í průjezdy zatáčkami. Průměrná spotřeba byla 8,1 l na 100 km.

Můj názor je tedy: Fiat Grande Punto není ?patné auto, ale je nevhodné na del?í trasy a na dovolenou ve více ne? 2 lidech. Spí?e je do města a příměstských oblastí.
Robbert, kolemjdoucí, S GP 1,4 8v najeto 1 600 km,
jinak Ford Mondeo 2,0 TDDI.

Chce? vědět, kdo jsem? Klikni na www stránky
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Má? pravdu, ?e 1,2 není kdovíjaká, ale i ve 4 lidech se dá jet docela v pohodě. Samozřejmě bez velkého zrychlování.
Signalizace překročení nastavené rychlosti se přes palubní počítač samozřejmě nastavovat dá.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
RadimG
Profík
Příspěvky: 821
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:50
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RadimG »

Du?an: mam pocit ze pisal o 1.4 8V, aspon take auto ma v podpise..

Robbert: povedal by som ze dost zalezi na tom, na akom aute jazdis normalne.. Ak je to nieco silnejsie, tak sa ti slaby bude zdat akykolvek motor s nizkym objemom..
GP 1.2 Active 5D (Biela Ambient)
Robbert
Návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: úte kvě 22, 2007 14:27
Bydliště: JI?NÍ Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robbert »

RadimG píše: Robbert: povedal by som ze dost zalezi na tom, na akom aute jazdis normalne.. Ak je to nieco silnejsie, tak sa ti slaby bude zdat akykolvek motor s nizkym objemom..
Má? pravdu, v podpisu jsem psal 1,4 8v (57 kw).
V Čechách mám Mondeo 2,0 TDDI (85 kw). Vím, ?e to nelze srovnávat, ale prostě mi citelně chybělo nějaké zrychlení. Měl jsem problém předjí?dět v rychlostech kolem 100 km/h na normálních cestách. Podřazení na 4 bylo nezbytné, někdy i na 3 a to i při normální jízdě. Po Chorvatsku jsem nejezdil nijak dravě. Spotřebu jsem měl podle PPL kolem 6 l. Na 8,1 narostla a? cestou domů. A průměrná dosa?ená rychlost byla myslím kolem 82 km/h.
Robbert, kolemjdoucí, S GP 1,4 8v najeto 1 600 km,
jinak Ford Mondeo 2,0 TDDI.

Chce? vědět, kdo jsem? Klikni na www stránky
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

vzhledem k průměrné rychlosti je spotřeba dobrá ne? Nebo se mýlím? Já u? to tu psal 1,4 neni na dálnici jako doma, ale, ?e bych musel někdy podřadit v 90 na 3 abych mohl předjet?? :roll:
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Odpovědět