Vymena oleja

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
RadimG
Profík
Příspěvky: 821
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:50
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RadimG »

brasci, ty este auto nemas rok a nemas ani najazdenych 30 tisic km, takze to nebude predpisana prehliadka auta, ale len vymena oleja na tvoju ziadost, takze ani nic ine necakaj (teda ak o nieco dalsie nepoziadas, ale aj si to vsetko zaplatis)
GP 1.2 Active 5D (Biela Ambient)
brasci
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát říj 26, 2007 18:16

Příspěvek od brasci »

Aha, no to som chcel vedie?, ?e ako... Tak?e iba olej a olejový filter nechám vymeni?, dik...
dualogic
Colin
Štamgast
Příspěvky: 641
Registrován: stř dub 25, 2007 18:44
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Colin »

brasci píše:Čo stála prvá prehliadka spojená s výmenou oleja?? Budem ma? čoskoro 11t tak rozmý?lam, ?e asi u? vymením olej...

Čo v?etko sa na tej prvej prehliadke robí??
Tak jsem včera byl na 1. garančce (aspoň teda doufám, ?e to vzali jako garančku :) ). Mám najeto skoro 24 tis. a auto mám u? skoro rok. Řekli si o 2800 ,-Kč. Výměna oleje a filtru, doplnění kapaliny do odstřikovačů a je?tě jsem po nich chtěl, aby udělali něco s otvíráním zadních levých dveří, proto?e u? to zase zlobilo (4x výměna). Ale jsou to potvory v tom servisu, ani ne 24 hod. před garančkou jsem kapalinu do odstřikovačů doplňoval, tak nevím, co mi tam mohli doplnit oni. Auto jsem bohu?el z servisu nepřebíral sám, tak?e holt smůla.
nal
Profík
Příspěvky: 986
Registrován: ned dub 29, 2007 22:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nal »

ake mate olejove filtre v aute? na 15 ci 30.000 km?
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (Azuro Psychedelic)
Seat León - 1.6 Stylance (Zenith Gray)

Obrázek
Colin
Štamgast
Příspěvky: 641
Registrován: stř dub 25, 2007 18:44
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Colin »

To opravdu nevím. Kde by to mělo být napsané, kdy?tak bych se tam podíval a dopsal bych to sem. Ale předpokládám, ?e kdy? je garančka 20.000 km (v chytrý kní?ce 30.000), tak ten filtr by logicky měl být 30tis. km. Ale u Fiatu jeden nikdy neví :)
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

O tom, ?e je olejový filtr stavěný na určitý počet kilometrů jsem je?tě opravdu nesly?el :D Konec konců, je to stejně jedno, proto?e pokud dojde hypoteticky k takovému zneči?tění oleje, ?e se filtr ucpe, tak je v něm obtok, který umo?ňuje normální cirkulaci, ale bez čisticí funkce. :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Colin
Štamgast
Příspěvky: 641
Registrován: stř dub 25, 2007 18:44
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Colin »

Tak z jakého důvodu tedy u fiatu ten olejový filtr mění? Pokud není stavěn na určitý počet kilometrů a ucpat se dá jen "hypoteticky"?. Těmhle věcem nerozumím, tak bych se rád přiučil :)
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Colin píše:Tak z jakého důvodu tedy u fiatu ten olejový filtr mění? Pokud není stavěn na určitý počet kilometrů a ucpat se dá jen "hypoteticky"?. Těmhle věcem nerozumím, tak bych se rád přiučil :)
Čemu nerozumí?? Takhle fungují skoro v?echny olejové filtry. V?eobecně platí, ?e se filtr mění s olejem. Tím je teoreticky dána i ?ivotnost filtru. Ten olejový filtr je vybaven bezpečnostním obtokovým ventilem, který začne pou?tět olej v okam?iku, kdy dojde k nepropustnosti filtrační kartu?e (papírová harmonika uvnitř filtru) tak se přetlakem oleje ventil otevře a teče "nakrátko" Tímto okam?ikem filtr neplní filtrační funkci a motorem protéká neči?těný olej. :wink: Jasné?
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Colin
Štamgast
Příspěvky: 641
Registrován: stř dub 25, 2007 18:44
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Colin »

Teď u? tomu rozumím, dík. :)
nal
Profík
Příspěvky: 986
Registrován: ned dub 29, 2007 22:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nal »

myslim, ze sa to ani lepsie napisat nedalo :)
navyse, ked si pozriete filter, zvacsa na nom byva napisane, na kolko km je urceny. standart je to, co som pisal.
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (Azuro Psychedelic)
Seat León - 1.6 Stylance (Zenith Gray)

Obrázek
matus
Štamgast
Příspěvky: 239
Registrován: ned bře 04, 2007 11:22
Bydliště: Ko?ice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matus »

No tak akurát som pri?iel z prehliadky.
Servisné úkony a materiál:

Olejový filter 400.00Sk
Vzduchový filter 510.00Sk
Olej Shell 5W-40 Helix 852.50Sk
Sprej čistič 45.00Sk
Technická prehliadka 1691.00Sk
Kontrola podvozku Bosh 300.00Sk
Examiner 500.00Sk
-----------------------------------------
Suma 4298.50Sk

E?te bolo na faktúre nastavenie svetiel (200Sk) ale to som odmietol zaplati? lebo technik iba skontroloval nastavenie ale nič nenastavoval tak?e to potom vyhodili z fakúry.
KOntroloval mi e?te brzdovú kvapalinu (bod varu), chladiacu kvapalinu (mno?stvo + bod mrazu) a celkovo opticky podvozok a motor. Reklamoval som aj búchanie zo zadu a bol tam uvožnený nejaký plech pri nádr?i. Tak isto mi zalepoval to gumené tesnenie na konci strechy, preto?e to nejako odstávalo. Počas celej prehliadky som bol prítomny pri aute tak?e v poho. Pýtal som sa aj na update softu pre autorádio a celkovo softu v aute. Vraj na autorádio ani nepočul, ?e sa nejaký update robil a na examineri mi servisman povedal, ?e je tam dobrá verzia (len som nepochopil či tá posledná.... :lol: )
Ináč neviem či v?ade ale v KE je u? vy??ia cena za normohodinu. Predtým bola tu?ím okolo 600Sk a teraz 800Sk :evil:
GP Dynamic 1.2 5D Merenque
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

matus píše:No tak akurát som pri?iel z prehliadky.
Servisné úkony a materiál:

Olejový filter 400.00Sk
Vzduchový filter 510.00Sk
Olej Shell 5W-40 Helix 852.50Sk
Sprej čistič 45.00Sk
Technická prehliadka 1691.00Sk
Kontrola podvozku Bosh 300.00Sk
Examiner 500.00Sk
-----------------------------------------
Suma 4298.50Sk
Kde má? výměnu svíček :?: Ta je předepsaná.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
matus
Štamgast
Příspěvky: 239
Registrován: ned bře 04, 2007 11:22
Bydliště: Ko?ice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matus »

Príjmací technik povedal, ?e to odporúča pri 40.000km....pýtal som sa.....?koda, ?e som zabudol kni?ku od GP doma....v?ak keď tak si sviečky kúpim a sám si ich vymením. A? taký žavý zasa nie som 8)
GP Dynamic 1.2 5D Merenque
Márty
VIP uživatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv čer 28, 2007 9:39
Bydliště: sever na?í země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Márty »

Nemáte někdo zku?enosti s tímto e-shopem: http://www.prag-info.cz/_shop/index_.ph ... l&id=95273

Docela dobrá cena za litr Selenie
Obrázek Grande Punto, 5dv., 1.4 77k, Dynamic (New Orleans Blue), Obrázek5.8l/100km
http://www.grandepunto.tym.cz
Honza
VIP uživatel
Příspěvky: 238
Registrován: pon úno 26, 2007 21:16
Bydliště: Bystřice n/O.

Příspěvek od Honza »

Tak jsem se dnes podíval na olejovou měrku a musel jsem dolít trochu oleje - na 11 tisíc km asi 1 deci - nemám to přesně změřené. Ale dostal svoje. Na úplnou výměnu půjde ve třiceti tisících.
Jinak je v?e vizuálně i provozně v pohodě.
Nemám ( klepu do stolu ) vůbec ?ádné problémy. Přeji v?em toté?.
Fiat Grande Punto 1.4 16V Starjet Dynamic Magnetico Blu
Odpovědět