LPG

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Seltino
kolemjdoucí
Příspěvky: 29
Registrován: stř dub 11, 2012 13:23

Příspěvek od Seltino »

Grande EVO píše:Za polovinu ja proste nejezdim,nebo to spatne pocitam
:twisted:

Troska matematiky na 100km potrebuju neco mezi 6,5 az 7 l benzinu to jest 250-270,-Kc
Plyn 8-8,5 l to jest 150-160,-Kc

Proste mi vychazi co 1km to 1,-Kc :arrow:
no nevím kde tankuje?, já na benzině tam stojí benzín 39,5 kč/l
LPG 16,8 kč/l
tak?e kdy? to vztáhnu k sobě tak já jsme jezdil za nějakých 7l benzinu na 100km co? je 276 kč na 100 km, 2,76kč na kilometr

při stejném stylu jízdy jezdím za 8,5l LPG co? je 142kč na 100km, kilometr tedy za 1,42 kč. Je to skoro polovina...

Celkem by mě zajímalo,kde tankuje? LPG za 18,75 kč/l....
Grande Punto Starjet 1,4 Sport 95Hp (LPG)
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

já jsem známý rypalista......serte na LPG:D.....prosím o smazání příspěvku rovnou
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Příspěvek od tkupilik »

Ses seltino dobrej demagog, pokud pouzijes jednu z nejnizsich cen LGP a postavis proti tomu prepalenou cenu naturalu. Pokud chces zjistit smysluplne cisla, vem ceny od ona, maj online ceniky a nemusis si cucat z prstu nesmysly.
GP 1.4 Tjet
Seltino
kolemjdoucí
Příspěvky: 29
Registrován: stř dub 11, 2012 13:23

Příspěvek od Seltino »

Mo?ná je to tak jak pí?e?, nebo by jsi si nejprve mohl přečíst pořádně to co jsem napsal.....
Jak jsem řekl, kdy? to vztáhnu k sobě a já tankuji na benzině jak benzín tak LPG. LPG v Ostravě se dá pořídit v ostravě i levněji ne? 16,80, dra??í ne? 17kč jsem v Ostravě nikde neviděl. Tak?e by mě zajímalo kde při?el na cenu 18,75 kč za litr LPG. Tak?e na mě nevytahuj, ?e jsem vzal úmyslně nejdra??í benzín a nejlevněj?í LPG. A kdy? u? je řeč o ceně na ONO, tak za takhle nízkou cenu koupí? opravdu benzín asi jen na ONU a ty jsou opravdu v?ude...... Přijeď do Ostravy a uka? mi kde koupí? litr naturalu za 35,50 kč/l bě?ná cena naturalu se tu pohybuje 38kč+ jezdit 20 km na ONO do mo?nova a jě?tě zpátky se mi opravdu vyplatí. Co u?etřím na plné nádr?i skoro projedu.... (za předpokladu ?e jezdím na benzín).

Tak?e jě?tě jednou to co jsem napsal bylo my?leno k tomu,kde tankuji já a tam je cena taková jak jsem napsal....
Grande Punto Starjet 1,4 Sport 95Hp (LPG)
Kriss
Štamgast
Příspěvky: 611
Registrován: úte úno 05, 2008 20:03
Bydliště: Metan City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kriss »

ahoj Seltino tady Kriss.....jak ti to jezdi na ten plyn?Mas to teda delane v Novem jicine?Cuka motor pri velkem zatahu nebo jede plynule do otacek?
Nýní: Alfa Romeo GT, 1.9 16v JTDM 110kw
EX: GP 1,4 16v SPORT 3D,
Grande EVO
Návštěvník
Příspěvky: 192
Registrován: sob čer 11, 2011 2:13
Bydliště: Brno

Příspěvek od Grande EVO »

Seltino píše:
Grande EVO píše:Za polovinu ja proste nejezdim,nebo to spatne pocitam
:twisted:

Troska matematiky na 100km potrebuju neco mezi 6,5 az 7 l benzinu to jest 250-270,-Kc
Plyn 8-8,5 l to jest 150-160,-Kc

Proste mi vychazi co 1km to 1,-Kc :arrow:
no nevím kde tankuje?, já na benzině tam stojí benzín 39,5 kč/l
LPG 16,8 kč/l
tak?e kdy? to vztáhnu k sobě tak já jsme jezdil za nějakých 7l benzinu na 100km co? je 276 kč na 100 km, 2,76kč na kilometr

při stejném stylu jízdy jezdím za 8,5l LPG co? je 142kč na 100km, kilometr tedy za 1,42 kč. Je to skoro polovina...

Celkem by mě zajímalo,kde tankuje? LPG za 18,75 kč/l....

Jsem ze severu Brna takze tady se ted pohybuje 18-18,50,-Kc,kdyz jsem bral naposled opravdu 18,90,-Kc viz.cenova mapa http://seznamlpg.cz/

Holt to mate v Ostrave levnejsi a abych jezdil pres cely Brno abych mel Plyn za 16,90,- ztoho jsem uz vyrostl :D
Fiat Punto EVO
muj 4 fiat
1 na LPG
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

Kriss píše:ahoj Seltino tady Kriss.....jak ti to jezdi na ten plyn?Mas to teda delane v Novem jicine?Cuka motor pri velkem zatahu nebo jede plynule do otacek?
ono to necuka furt iba niekedy ked ides ekorely a potom chcves od toho vykon vtedy to trhne. okolo 3000otacok +- par krat zas popridavas plyn a uz to zas nerobi pri max vykone to je OK
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Seltino
kolemjdoucí
Příspěvky: 29
Registrován: stř dub 11, 2012 13:23

Příspěvek od Seltino »

tak dneska jsem byl upravit to vstřikování LPG. Problém u na?eho motoru je jeho sání, nejde se s tryskami LPG dostat do místa kde se vstřikuje Benzín tak jako u jiných motorů, posunutím vstřiku od LPG od klapky mů?e ovlivnovat rozptyl LPG v sání. Talianí na to dělají tuhle redukci:

Obrázek

Obrázek

Obrázek



tato redukce se nasadí na vstřiky benzínu a tím pádem dochází ke vstřikování LPG na stejném místě jako se vstřikuje benzín, tím dochází k jeho lep?ího rozptylu.

Po této úpravě jsem najezdil jen cca 30 km, tak?e je jě?tě brzo hodnotit. Nicméně míval jsem problémy s občasným cukáním při plném plynu na podlaze a prudké akceleraci. Teď se tyto cukance při prasáckém stylu jízdy neprojevují, několikrát jsem motor roztáčel do plna a akceleroval co to jen ?lo,ale cukání se neprojevilo. Pokud jezdím klidným stylem tak se cukance neprojevují. zatím se mi podařílio zacukat jen tím, ?e jsem prudce vyakceleroval a pak ubral krátce plyn o cca 1cm na pedálu plynu při stejném rychlostním stupni, pak potom auto při ubrání zacukalo.

Zkou?eli jsme takhle jezdit s diagnostikou a ikdy? auto zacukalo tak se toto zacukání nikterak na diagnostice neprojevilo.

Je na to jě?tě brzo to hodnotit, ale úprava mi cukání určitě omezila, jeliko? mi před tím puňta při prudké akcleraci občas zacukal, teď tento jev nepozoruji.

Kriss, ano nechal jsem si to udělat u pana Podzemného v Novém Jičíně.
Grande Punto Starjet 1,4 Sport 95Hp (LPG)
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

Krasna dokumentacia kuknem to u mna a dam vediet mne to cukanie po pusteni plynu uz nerobi. Odstranili to skratenim hadiciek a zvecsenim trisiek + cela autorekalibracia lpg jednotky. Nanovo sa musela naucit od benzinovej
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Kriss
Štamgast
Příspěvky: 611
Registrován: úte úno 05, 2008 20:03
Bydliště: Metan City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kriss »

Nevíte někdo jestli ma bravo 1.4 t-jet toto samé vstřikování. Mamina ma LPG a strasne ji to cuka. Tak?e pokud by to bylo stejne ře?eno tak by se tonto problem mohl vyře?it těmito přechodkami.Díky za odpověď
Nýní: Alfa Romeo GT, 1.9 16v JTDM 110kw
EX: GP 1,4 16v SPORT 3D,
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

Kriss píše:Nevíte někdo jestli ma bravo 1.4 t-jet toto samé vstřikování. Mamina ma LPG a strasne ji to cuka. Tak?e pokud by to bylo stejne ře?eno tak by se tonto problem mohl vyře?it těmito přechodkami.Díky za odpověď
urcite ano kedze je to 16v. a problem je v kolisani tlaku treba tam ovela vecsie trisky (typek mi vravel ze ako na 1,8liter) co mu je divne a aj tie solenoidove ventily sa original malo otvarali tak tam nieco na nich modifikoval aby sa otvarali viac a to stihalo tlacit plyn.ked si siel na 2500otackach a zoslapol podlahu tam tam strasne klesol tlak a po chvylke asi 2 sekundy to zacalo trhat.a dalsi problem co tam je ze to nesmi byt daleko. ja som to riesil asi 3 mesiace takze uz neco sa na mna nalepilo ale ten typek tiez nevedel preco mi to robi nakoniec to cukanie odstranil skoro. teraz uz je len problem v tom ze to cuka ked menis jazdne styli. ze ta LPG jednotka sa nestiha modifikovat za tou benzinovou.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

Cau pocuj nevies nahodou pod cim to hladat? Alebo neake objednavacie cislo?
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Seltino
kolemjdoucí
Příspěvky: 29
Registrován: stř dub 11, 2012 13:23

Příspěvek od Seltino »

to bohu?el nemám páru...
Grande Punto Starjet 1,4 Sport 95Hp (LPG)
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

no cez vykend som sa na to kukal ako to je u mna a ja to tam mam takze nic no :-) lpg som spokojny s tym ako to ide, pokial to nepojde horsie je to ok
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
Kotas
Štamgast
Příspěvky: 210
Registrován: stř led 06, 2010 17:04
Bydliště: Leština
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od Kotas »

dnes se mi po cestě děla hodně zajímavá věc: Dobíjel jsem baterku, takže jsem to měl cca 4 hodiny odpojené. Potom jsem vše zapojil a jel jako obvykle. Auto se přeplo na plyn, normálně jelo, ale po chvilce bez ohlášení přeplo na benzín. Přepnul jsem ručně na LPG a opět. Doba jízdy na LPG se postupně prodlužovala. Venku bylo v tu dobu asi -8°C. Plynaři, co si o tom myslíte? Stalo se to už někomu?
GP 1.2 Dynamic LPG

Obrázek
ex-Mazda 323F BG 1.6 16V-prodáno
Odpovědět