Vymena oleja

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: svítící kontrolka

Příspěvek od Dušan »

jeník1 píše:
tkupilik píše:
Petr Kučera píše:Zdravím mám GP 1.9JTD a nedávno sem měnil olej nevíte prosím vás někdo jak resetuju kontrolku na oznámení výměny oleje ? porád mi bliká chvilku po startu a počítač pí?e ?e musím vyměnit olej , baterku u? sem odpojoval a chybu hlásí pořád
Nech to byt, do 2-4k km pres hranici to zmizi samo.
Má tuhle kontrolku i Punto 1,2?
Ne
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
TomasUL
Návštěvník
Příspěvky: 86
Registrován: čtv srp 06, 2009 18:20
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od TomasUL »

peterson píše:Zdravím.Při poslední výměně mě do motoru dali Selenia Gold 10W40 za 212kč místo Selenia K 5W40 za 360kč.Má výrobcem doporučenou výměnu 20 000km.Prý je zbytečné tam dávat tu dra??í kdy? měním olej po 15 000km tak nevím,ale zdá se mi to rozumné.
Ahoj, na internetu sezenes Selenii K 5W40 za 265 Kc za litr.
Měním olej normálně po roce. S autorizovanym servesem mam jenom ty nejhorsi zkusenosti, takze nikomu tam neverim.
//// FIAT GP 1,2 65k ////
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Černý olej

Příspěvek od jeník1 »

Mám u nového GP najeto 10 tisíc, oleje je pořád stejně, ale je nějaký černý. Je to normální?
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Černý olej

Příspěvek od Jarouš »

jeník1 píše:Mám u nového GP najeto 10 tisíc, oleje je pořád stejně, ale je nějaký černý. Je to normální?
Kdy? jsi měl Pandu, tak olej po 10 tisícíh černý nebyl???
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Černý olej

Příspěvek od jeník1 »

Jarou? píše:
jeník1 píše:Mám u nového GP najeto 10 tisíc, oleje je pořád stejně, ale je nějaký černý. Je to normální?
Kdy? jsi měl Pandu, tak olej po 10 tisícíh černý nebyl???
Byl taky černý. Asi je to dobře, prý ten syntetický olej rozpou?tí různé nečistoty a tím chrání motor...tak nevím.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
DušanM
kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: stř říj 12, 2011 19:46
Bydliště: Nová Dubnica, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DušanM »

Keď?e som tu nový, rád by som v?etkých pozdravil a zároveň by som rád poslal poďakovanie ču*ákom do Talianska, za ú?asné umiestnenie olejového filtra. Čistý čas dne?nej výmeny: 3 hodiny :!:
GP 1.4 T-Jet 88/120 2008 Dynamic Biela
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

Du?anM píše:Keď?e som tu nový, rád by som v?etkých pozdravil a zároveň by som rád poslal poďakovanie ču*ákom do Talianska, za ú?asné umiestnenie olejového filtra. Čistý čas dne?nej výmeny: 3 hodiny :!:
To jsi si měnil olej sám?
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
DušanM
kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: stř říj 12, 2011 19:46
Bydliště: Nová Dubnica, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DušanM »

Na??astie nie, mal som e?te sparingpartnera, ale nadávali sme statočne. :)
GP 1.4 T-Jet 88/120 2008 Dynamic Biela
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Příspěvek od tkupilik »

Du?anM: Ja to delal minuly vikend a zvlad sem to za dve hodiny!! :) Nadaval jsem pri tom podobne.... Me se osvedcilo rozebrat sani pred turbem a pak se tam muze snaz. Poprvy me to delal znamej mechanik a ten to udelal komplet ze spoda, coz do dneska nedokazu pochopit jak to udelal.
GP 1.4 Tjet
DušanM
kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: stř říj 12, 2011 19:46
Bydliště: Nová Dubnica, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DušanM »

No my sme ten filter najprv asi polhodinu hladali, ani jedneho nenapadlo, ze to bude tak dokonale zakrytovane :D Potom uz to bolo systemom jeden v jame, druhy zhora pomaha/naviguje.
Ale nech mi nikto nehovori, ?e sa to nedalo umiestnit aj lepsie, cista ryza pre servisy...
GP 1.4 T-Jet 88/120 2008 Dynamic Biela
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

Du?anM píše:No my sme ten filter najprv asi polhodinu hladali, ani jedneho nenapadlo, ze to bude tak dokonale zakrytovane :D Potom uz to bolo systemom jeden v jame, druhy zhora pomaha/naviguje.
Ale nech mi nikto nehovori, ?e sa to nedalo umiestnit aj lepsie, cista ryza pre servisy...
Prý se má dávat nový i ten ?roub, se kterým se vypou?tí olej. Nechali jste původní? Jenom nechápu, ?e Panda měla 3 litry oleje a GP má v manuálu napsáno pouze 2,6 litru.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
DušanM
kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: stř říj 12, 2011 19:46
Bydliště: Nová Dubnica, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DušanM »

Tiez som sa stretol s viac nazormi, aj nechat, aj menit. My sme ho tam strcili nazad.
GP 1.4 T-Jet 88/120 2008 Dynamic Biela
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Příspěvek od tkupilik »

No pry staci vymenit tu medenou podlozku, ale zatim jsem to nikdy nedelal a problemy nejsou. Na mnozstvi oleje pozor, vetsinou to je bez filtru, takze se tam vleze vic nez pisou v manualu. Kup 4l baleni, mas rezervu a prebytek zdelas pri pristi vymene.
GP 1.4 Tjet
Happy
kolemjdoucí
Příspěvky: 46
Registrován: úte led 25, 2011 18:06
Bydliště: Praha

Příspěvek od Happy »

Ahoj, budu teď vyměňovat olej (ne já, ale servis) nechce se mi to číst celé, tak mi nemů?ete někdo prosím říct jaký olej(e) je (jsou) nejlep?í a kolik je toho potřeba koupit? Díky ;)
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kolacok »

Co vravite na reci, ktore sa vravia o olejoch kupovanych na internete? Vraj su pancovane a vdaka tomu je ich cena nizka oproti kamennym predajnam.

Kupil som Shell Helix Ultra 5W-40 a servisak tvrdil, ze sa mu ten olej nezdal, jednak nebol na bandaske oleja uvedeny dodavatel a druhak vraj sa mu nezdal samotny olej na pohlad.

Menil som akurat minuly tyzden. Po vymene rozvodu si vypytalo 3,9L oleja miesto papierovych 3,2.
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
Odpovědět