Kvalita GP (a obecně vozů Fiat) vs srovnatelná konkurence

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Kriss
Štamgast
Příspěvky: 611
Registrován: úte úno 05, 2008 20:03
Bydliště: Metan City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kriss »

Auto vypada zajimave, me se ibiza libila vzdycky ale v cupre. No jsem zvedavy jak to bude jezdit. Kolik to ma koni podobne. A muzu se zeptat na cenu? A jaka vybava?
Nýní: Alfa Romeo GT, 1.9 16v JTDM 110kw
EX: GP 1,4 16v SPORT 3D,
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

Petr1985 píše:Panove, uplne se klepu, vim, ja se divate na koncern, ja uz proste sel do noveho auta:

takze je to Ibiza SC, 1.6, je to v color edici, takze bily kola, strecha a zpetny zrcatka. Rozhodovala cena, auto bylo pod 300 000 v nejvyssim stupni vybavy.

ano, vim, ta 1.6 je to proste uz rekneme dost na trhu proflaklej a zde bych i pouzil s dovolenim Honzusuv vyraz prachsproste obycejnej motor, ale na preplnovanou Cupru nebyl kapital. Parametry motoru jsou 77kW a 153 nm/3800ot., hmotnost auto prijemnych 1015kg bez ridice.

doufam, ze pro vas nebudu predstavovat problem, ze vam sem chodi koncernista.
Cena zdá se velmi dobrá, to je skladovka? Jinak na tuhle modrou moc nejsem :-)

Hmotnost dobrá, výbava taky.

Motor, mám s ním zku?enosti z Roomsteru a Fabie II, na můj vkus taková lenora, nemá moc výkonovou ?pičku.

Co se týče Seatu, v?dy jsem měl rozporuplné dojmy z těch aut. Na dané VW platformě byly v?dy z mého hlediska nejlépe odladěné, ale v?dy to Seat dokázal zabít něčím z hlediska designu. Interiéry celé řady Leon/Toledo/Altea. U této Ibïzy mám zase problém s exteriérem ;-) Nicméně 3dv. je tro?ku lep?í. :-)
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

JardaK. píše:To Benja: Hele, my na ostravsku Ti rozumíme, ale kdy? pustí? do celého světa výraz "cipe" (správně snad cype), tak tam tomu nikdo nerozumí. Pro ostatní účastníky fóra - cyp je ostravské vyjádření slova chuj, kokot apod. PS. To jen tak pro odlehčení, zdravím Benja! :lol:

nevím stkal jsem se se psným cip i cyp....tak jsem si vybral :lol:
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

jak Honzus dobre odhadl, byla to skladovka. Cena 299t., sleva oproti konfiguratoru 102t.

motor ma 105 koni, 153nm kroutak, zadny drsny sportovec to urcite nebude, to fakt jedine ta 1.4 Twincharger 132kW v Cupre, ale tam si zase reknou o 549t.

vybava je sport, taky, jak priznacne, ale neni to tak bohata vybava jako melo GP, oproti GP ma jenom 4*airbag, klima je automaticka, ale jednozonova, nema to tolik asistentu, chybi hillholder.

co se tyka designu, libi se mi osobne moc, no ono taky to kreslil Ital, ze jo....

:D
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

Petře, s tim designem tě musím zklamat, novou Ibizu měl na starosti stejnej člověk, co navrhoval první Fábii. Je jím Luc Donckerwolke, a to je prosím pěkně Belgičan narozený v Peru nebo spí? Peruánec ?ijící v Belgii... :-D

Obrázek
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

jo, pomylil jsem si to, kdesi jsem v kontextu cetl, ze delal pro lamborghini, tak jsem si to poplet....
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

jak Honzus dobre odhadl, byla to skladovka. Cena 299t., sleva oproti konfiguratoru 102t.
Len dúfaj ?e im nestála rok na sklade :wink: . Dúfam ?e bude slú?i?. Len aby si nebanoval.
Sa mi to vidí skoro podobný prípad ako s GP. Zase si kúpil niečo čo stálo a nikto to nechcel - mo?no (podotýkam). Hlavne ?e cena bola dobrá. Si sa mohol uskromni? a kúpi? niečo čo by ti vyrobili a počkal by si si na to. Ale asi si chcel niečo sportivo, no podža nicku súdim ?e u? by si na to mohol by? dos? starý. Aj keď mu?i so silným autom sú ako deti.
Grande Punto 1.2 8V 5dv Dynamic, červená exotika
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

julo píše:
jak Honzus dobre odhadl, byla to skladovka. Cena 299t., sleva oproti konfiguratoru 102t.
Len dúfaj ?e im nestála rok na sklade :wink: . Dúfam ?e bude slú?i?. Len aby si nebanoval.
Sa mi to vidí skoro podobný prípad ako s GP. Zase si kúpil niečo čo stálo a nikto to nechcel - mo?no (podotýkam). Hlavne ?e cena bola dobrá. Si sa mohol uskromni? a kúpi? niečo čo by ti vyrobili a počkal by si si na to. Ale asi si chcel niečo sportivo, no podža nicku súdim ?e u? by si na to mohol by? dos? starý. Aj keď mu?i so silným autom sú ako deti.
uvedu to na pravou miru, je to color edition ktera se dela od 02/2009, a konkretne moje auto vyrobili presne 6. cervna 2009, takze skladovka, kterou by nikdo nechtel, to ne, myslel jsem to ve smyslu toho, ze ho meli ihned k dodani.

Ta ibiza SC obecne je na trhu kratce, takze nebylo to neco, co by tam stalo nebo tak, proste videl jsem ji, libila se, predtim jsem ani pomalu nevedel o seatu nic, vzniklo to spontanne....musim se nekdy presneji vyjadrit tady, pak tu vznikaji zbytecna nedorozumeni
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Petr1985 píše: takze je to Ibiza SC, 1.6, je to v color edici, takze bily kola, strecha a zpetny zrcatka. Rozhodovala cena, auto bylo pod 300 000 v nejvyssim stupni vybavy.
Obrázek
Rozmý?lel jsem, jestli sem napsat mé vlastní pocity z této Ibizy, či ne. Ale nakonec jsem se rozhodl pro, abychom mohli alespoň tro?ičku porovnat pohled na určité modely vozidel u nás dostupných:

Mně konkrétně Ibiza vůbec při jejím uvedení na trh nenadchla a nelíbí jak zvenčí, tak v interiéru. Navíc odli?ná bílá střecha by byla pro vlastnictví jakéhokoliv auta nepřijatelná.
Ibizu bych přirovnal Fabii II.
Jinak cena dobrá, motorově asi také dobrá, ale mně se auto musí v první řadě líbit. A podle Tvého popisu se Ti to Petře splnilo, tak Ti přeju, a? Ti slou?í ke spokojenosti a má? z něj jenom radost

P.S Můj příspěvek není namířen proti Petrovi :wink: ale vyjadřuje můj vlastní postoj k Seatu Ibiza
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

to Dusan: naprosto beru, od toho je tu prece forum, nekomu se libi ono, nekomu zase neco jineho...navic u takto specifickych, designove specifickych aut, jsou vetsinou jen dva tabory - libi, nelibi...nic moc mezi tim.

je zajimave, ze se tu behem dne tento topic stal opravdu prinosnym, protoze se zacalo psat jaksi k veci a s klidem, to pouzkazuji samozrejme i na sebe. to je prece smysl fora, nepatri sem vysmech, urazky, poznamky mimo....

a i chapu, ze komu se libi GP, tak ibiza nemusi, protoze ma ostre linie na karoserii, gp je spise zaoblenejsi....a mne se libi obe auta, ach jo...

co se tyka bilych kol, tak to povazuji za skvele, ale Dusane, naprosto chapu, ze to muzes videt presne opacne.
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

Jinak v?imli jste si, jak Ibiza a? neskutečně plagiátorsky zkopčila zrcátka z GP? Není se co divit, GP má překrásný tvar zrcátek :-D

No jo az ted jsem si toho vsiml.
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

julo píše:
jak Honzus dobre odhadl, byla to skladovka. Cena 299t., sleva oproti konfiguratoru 102t.
Len dúfaj ?e im nestála rok na sklade :wink: . Dúfam ?e bude slú?i?. Len aby si nebanoval.
Sa mi to vidí skoro podobný prípad ako s GP. Zase si kúpil niečo čo stálo a nikto to nechcel - mo?no (podotýkam). Hlavne ?e cena bola dobrá. Si sa mohol uskromni? a kúpi? niečo čo by ti vyrobili a počkal by si si na to. Ale asi si chcel niečo sportivo, no podža nicku súdim ?e u? by si na to mohol by? dos? starý. Aj keď mu?i so silným autom sú ako deti.
JULO - co mas proti skladovkam ja som mal aj cervene auto skladovku 5 mesacnu a teraz mam ciere punto a to bolo na sklade 16 mesiacou a uz mam na nom pomaly 5000km a je dokoca lepsie (motoricky) ma moj vysnivany interier a zatial sa mi tam klop klop nic nepokazilo natoz s mojim cervenym som bol do 5000km 3x servise

PETER1985 - sorac ze som na teba vtedy vyletel ale ozaj mi to nedalo, pokial si nekupis neco za svoje tak stale ti do toho rodicia budu mudrovat a mozno aj potom (ako mne ale vecsinou ich poslem... tiez som 1985)
kazdopadne ti prajem vela stastnych KM BEZ NEHODY a bez PORUCHY a samozrejme napis niekedy ze co a ako s ibizou.

P.S. - s roomsterom 1,6 77kw som mal moznost sprintovat aj byt na slalome s danym motorom ale na slalom to auto vobec nieje tam bol pomalsi asi o 10 sekund na kolo a na sprinte som ho s naskokom asi pol auta zanechal 2x po sebe 3x som isiel s daewoo espero 1,6. a to som a zaciatku znacne odbehol ale ko konci ma dobiehal.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

no je fakt, ze nejaky kdovijaky sprinter ta 1.6 16V neni, zde jsou hodnoty, ktere dosahuje v pomerne lehke ibize sc:

Zrychlení 0-80 km/h (s) 6.9
Zrychlení 0-100 km/h (s) 10.5
Kriss
Štamgast
Příspěvky: 611
Registrován: úte úno 05, 2008 20:03
Bydliště: Metan City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kriss »

No ja s GP udelam stovku pod 10
Nýní: Alfa Romeo GT, 1.9 16v JTDM 110kw
EX: GP 1,4 16v SPORT 3D,
Kriss
Štamgast
Příspěvky: 611
Registrován: úte úno 05, 2008 20:03
Bydliště: Metan City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kriss »

nebo pod 11 ted sakre nevim zitra zmerim
Nýní: Alfa Romeo GT, 1.9 16v JTDM 110kw
EX: GP 1,4 16v SPORT 3D,
Odpovědět