Koupě GP

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Koupě GP

Příspěvek od tkupilik »

Presne jak rika evo, s timhle najezdem je nafta nesmysl. Pokud touzis po zatahu od spoda, jdi do tjeta, je to uplne jiny kafe nez nafta, je ve stejne cenove relaci a mhonem mladsi.
GP 1.4 Tjet
Mat
kolemjdoucí
Příspěvky: 9
Registrován: pát zář 13, 2013 20:12

Re: Koupě GP

Příspěvek od Mat »

Ok chlapi díky za rady, proto jsem poprvé než jsem začal jednat napsal jsem na forum, kde jsou zkušení jako vy. Jednoho Fiata jsem kdysi měl byl to Fiat Tipo červené barvy, ale to už je let. :D
Fiat Grande Punto 1.3 MultiJet 75 PS (55 kW), r.v. 2006
Grande EVO
Návštěvník
Příspěvky: 192
Registrován: sob čer 11, 2011 2:13
Bydliště: Brno

Re: Koupě GP

Příspěvek od Grande EVO »

Tak koupe je na tobe,grande ma benzinaky spolehlive,T-JET je parada,ale moc jich k sehnani neni

Ja mel Regatu to byl ale uplne jiny Fiat :D
Fiat Punto EVO
muj 4 fiat
1 na LPG
Giocatore
kolemjdoucí
Příspěvky: 5
Registrován: pon lis 18, 2013 17:42

Re: Koupě GP

Příspěvek od Giocatore »

Zdravim,
Potreboval bych poradit s vyberem GP.Cena do 100 000,-, najeto max 150tis!Cim mene tim lepe samozrejme:) Co jsem cetl nejake prispevky ohledne tech motoru tak moc chytrej nejsem :) byl jsem rozhodnutej pro 1.3 jtd 66kw, nebo 1.9 jtd, ale co jsem cetl tak jsem znejistil...
Je opravdu 1.3 jtd 66kw tak moc poruchove? i v porovnani s 55kw?Myslel jsem ze kdyz koupim GP kolem 100tis najeto s jasnou servisni historii, tak to bude v poho. Tankuji jen kvalitni naftu,pravidelne menit olej+filtry,a kdyz s tim clovek umi jezdit, tak nevidim duvod proc by pri tomhle najezdu melo odejit turbo nebo dvojhmota,jen kvuli tomu ze ma variabilni naklapeni lopatek. EGR ventil cas od casu vycistim a nevidel bych problem. Kde je zakopany pes?:) opravdu to ma tak malou zivotnost??Nebo proc by to melo byt tak poruchovy jak jsem se nekde docet.
Podle me kdyz se o to clovek nestara a jezdi jako debil,vytaci to za studena atd tak se mu muze pos*at i ta 55kw verze, nebo klidne i benzinak ne?:)
Najezdim rocne cca 15000km, prevazne okresky,+mesto, parkrat do roka nejakej ten vylet po dalnici
Co by jste mi doporucili? Chtel bych spolehlive se spotrebou do 6,5l. 1.2 i jsem zavrhl kvlu nizkemu vykonu...
Jo da se jeste podle neceho zjistit ktere 1.3 jtd 66kw meli DPF? podle vinka? euro 3 by to taky nemeli mit ne?
díky
Giocatore
kolemjdoucí
Příspěvky: 5
Registrován: pon lis 18, 2013 17:42

Re: Koupě GP

Příspěvek od Giocatore »

Prosim o rady docela to specha ... díky :)
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Koupě GP

Příspěvek od Jarouš »

GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Giocatore
kolemjdoucí
Příspěvky: 5
Registrován: pon lis 18, 2013 17:42

Re: Koupě GP

Příspěvek od Giocatore »

to uz jsem si procital, psal jsem to vyse. takze tohle mi moc nepomohlo
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Koupě GP

Příspěvek od Jarouš »

spolehlivé se spotřebou do 6.5 ... jedině benzín, 1.4 57Kw nebo 1.4 16V se 70 kW Bezproblémové, bez EGR, dvojhmoty, turba a jiných hovadin. Ojetý dehet je vždy sázka do loterie a většinou cesta do pekel.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Jarous1
Návštěvník
Příspěvky: 151
Registrován: stř srp 08, 2007 10:46

Re: Koupě GP

Příspěvek od Jarous1 »

Souhlasím s Jaroušem. Mamce jsem koupil 1,4 16V 70kW a když se na to šlápne, nejede to špatně, díly za hubičku. Spotřeba za cca 2t.km je 6,1.
Naposledy upravil(a) Jarous1 dne čtv lis 21, 2013 19:56, celkem upraveno 1 x.
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Re: Koupě GP

Příspěvek od Jirka »

Jestli má DPF poznáš podle štítku v kufru, kouřivost nesní začínat číslem 0,5.
Jinak Jarouš má pravdu ojetý dehet je vždy sázka do loterie, nikdy nevíš jak s tím předchozí majitel zacházel a na co jezdil.
Jinak hlavní rozdíl v 66 a 55 kw verzi je pouze v turbu a převodovce, jinak ještě v drobnostech ,ale to nemá cenu tady rozebírat.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Tatranec
Návštěvník
Příspěvky: 81
Registrován: pát črc 20, 2012 22:29
Bydliště: Tatry

Re: Koupě GP

Příspěvek od Tatranec »

Ahoj,

ak najazdíš ročne iba 15 tis. km, nafta sa neoplatí.
Čiže benzín 1.4 8v alebo 1.4 16 v
(multiair za 100 000 Kč asi nebude....).

Neboj sa, benziňáky sú "blbuvzdorné". Znesú všeličo, riziko minimálne.
Pozor na iné veci - rok výroby / posilňovač riadenia / výfuk / baterka / tlmiče / a pod. - všetko iba spotrebný materiál, výmena nie je drahá.

Veľa šťastia, GP je auto a charizmou!

Tatranec, P 2012 1,2
Italian cars are exciting!
lolek
Štamgast
Příspěvky: 423
Registrován: stř led 18, 2012 22:31
Bydliště: Brno - buzerantů plno

Re: Koupě GP

Příspěvek od lolek »

nevím jak 66kw, ale mám necelý dva roky 55kw a za tu dobu najeto 80tis z toho v posledním roce cca 60tis (spíš město) a můžu říct, že velká spokojenost ... sice výkon žádná sláva, ale krom oleje a filtru (co 15tis km) jsem nic neměnil ... když nepočítám po 120tis spojku, a díly náprav ... a spotřeba v práci po městě do 6l (jak v létě, tak v zimě) ale v klidu se dá dostat i pod 5l
Snoopy
Návštěvník
Příspěvky: 141
Registrován: pát kvě 01, 2009 23:59

Re: Koupě GP

Příspěvek od Snoopy »

Ahoj já mam GP 2007 provoz 2008 , 4. rokem 1.3 66kw koupeno na 15tis teď skoro 80 tis. Mam netradičně tuhle verzi s 5kvaltem. Tedy ohledně dvojhmoty jestli tam je nebo ne nevim ,ale někdo mi na foru tvrdil že tam není ,když je to 5 stupeň já si teda myslim že tam taky neni. Jinak závady co se týká motoru tak přetěsnění vstříku asi před rokem cena cca 2tis. Přes jeden prosakovala nafta a pak to smrdělo v interieru. A první rok jsem řešil zamrzaní nafty už kolem -15C tankováno pouze benzina někdy verva. A verva v zimě konec ,i ve světě motoru dělali test a verva tvoří parafín hrozně brzy a ucpe filtr. Takže na rady světa motoru v zimě beru OMV Maxx motion a rekord -23C a šlapalo. Jinak filtr paliva cca 2tis ;) Takže cena nic moc.

Spotřeba cca 5L ale na dálku když dáš klobouk na hlavu a vajíčka do kufru tak se dá jezdit i pod 4L. Udělal jsem Rychnov nad Kněžnou pře Hradec mimo dálnici do Prahy Černý most IKea za 3.8L

Jinak olej pouze Selenia a měnim po 15tis. filtry každej rok a zatim nic se nepodělalo.
turbom
kolemjdoucí
Příspěvky: 16
Registrován: ned bře 09, 2014 21:44

Re: Koupě GP

Příspěvek od turbom »

Koupit- nekoupit ?

http://www.sauto.cz/osobni/detail/fiat/ ... oFrom=list

Je to odnoz AAA cek, takze si myslim,ze to bude bud bourany nebo ztoceny nebo oboje. Uz je tam podezrele dlouho za tu cenu.
Nezajel by se na nej nekdo z Prahy podivat? Do GP moc nevidim. Diky
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Koupě GP

Příspěvek od tkupilik »

Ta cena je na tjet hodne zajimava. Najezd nevypada moc ztocene plus fiat ma druhej tachometr v ECU motoru (lehce se lisi od toho na budicich) kterej se da vycist pres diagnostiku - urcite dobre to zkontrolovat.
Mozna ma jen nejakej problem, v prvnim roce vyroby fiat podelal u tjetu spojku, davali tam nejakou zkatovanou, od roku 2009 tam pak byla uz ta z abartu/bravy. Jinak je tjet hodne povedeny motor, v ojetinovem specialu sveta motoru to byl jediny motor v linee oznacenej tou zelenou best sipkou ;)
GP 1.4 Tjet
Odpovědět