Koupě GP

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
jade99265
kolemjdoucí
Příspěvky: 1
Registrován: pon srp 22, 2016 23:24

abarth evo

Příspěvek od jade99265 »

zdravíčko lidičky zvažuji koupě abartha punto Evo 120kw a chci se zeptat na co si u toho dát pozor nějaké rady atd. popřípadě pokud někdo z Ostravy a okolí ho má a mohl by se semnou setkat ukázat a poradit přímo bylo by fajn díky za rady a pomoc. :)
Nikouš
kolemjdoucí
Příspěvky: 1
Registrován: stř led 11, 2017 14:23

Koupě Punťíka

Příspěvek od Nikouš »

Dobrý den, chtěla bych si koupit Fiat Grande Punto 2005, 1.9 JTD 88 kW. Sice už 195000 najeto, ale to mi nevadí.

Někde jsem slyšela, že nejsou moc dobré, kazové apod. Že lepší je 96 kW.

Máte prosím někdo zkušenost s těmito motory? Moc děkuji za odpovědi :-).
Jarous1
Návštěvník
Příspěvky: 151
Registrován: stř srp 08, 2007 10:46

Re: Koupě Punťíka

Příspěvek od Jarous1 »

To jsi slyšela pěkný nesmysl, obecně JTD motory patří mezi to nejspolehlivější co je na trhu. Vzhledem k tomu že se ale jedná o ojetinu, pekáč to být samozřejmě může :D . Pokud to je dovoz z německa, pravděpodobně bude mít filtr pevných částic a tomu bych se raději vyhnul. Jinak platí - nech si to prohlédnout od někoho, kdo tomu rozumí.
zokot
Návštěvník
Příspěvky: 54
Registrován: pát kvě 10, 2013 19:52

Re: Koupě GP

Příspěvek od zokot »

To je můj vůz. :D
Nikde žádný problém. :wink:
Fiat GP 1.9 (2006)
peta
Návštěvník
Příspěvky: 64
Registrován: stř zář 14, 2011 22:51

Re: Pár dotazů ke Grande Punto

Příspěvek od peta »

ferokulda píše:Zdravim,
budu kupovat nové (resp. ojeté) auto a ve výběru mám i Grande Punto (doteď jsem měl Punto II 1.2i a spokojenost). Měl bych na majitele několik dotazů:
1) Má Grande Punto nějaké typické časté závady (u Punta II odcházel posilovač řízení, někdy prasklo těsnění pod hlavou)?
2) Má Grande Punto v zadních nadkolích (podbězích) celoplošné plastové výplně, nebo je tam jen plech (jako u Punta II)?
3) Jakým způsobem se ke Grande Puntu montují originální přední zástěrky? Je třeba někam vrtat otvory?
4) V případě potřeby lze demontovat originální rádio, koupit nějaký rámeček a namontovat "normální" rádio?
5) Jaký doporučíte motor? denně najedu cca 70 km (dálnice žádné, město minimálně), jezdím sám. 1.2 a 1.4 by měly být spolehlivé FIRE motory, ale mohu mít levnější naftu, tak uvažuju i o 1.3 JTD, ale nevím jak je na tom se spolehlivostí.

Na auto mám rozpočet cca 100 000 Kč, tak přemýšlím zda Grande Punto nebo Punto Evo. Jinak kdyby z vás někdo prodával, dejte vědět.
Díky.
Měl jsem Punto II 1,3 JTD 51 kW a Grande 1,3 66 kW - pokud mohu srovnávat :
1) podle mne žádné typické závady nejsou, posilovač je bez problémů
2) plastová nadkolí i vzadu
3) originál zástěrky bez vrtání, ale ta cena ...
4) orig rádio je OK, zcela určitě rámeček existuje viz např. stualarm.cz
5) jezdil jsem denně 60km. Punto II 1,3 jezdilo za 4,5 l i při ostřejší jízdě, pod 2000 ot motor netáhl a zvukově protestoval
ve 140 tkm se přidřelo čerpadlo a vstřiky KO. Grande 66kW bylo 6° převodovka, s DPF. Jezdilo stejné trasy a styl oproti Puntu za 6,2 L (žádný zázrak, ano GP je větší a těžší)), motor táhl obstojně i na 6°, dalo se od 1500 otáček, žádné zvukové protesty. V 80 tkm to samé - čerpadlo, vstřiky - a to jsem netankoval žádné srágory, od té doby jsem aditivoval, prodáno ve 120 tkm, výbava Dynamic s dual zone AC, Hifi systemem, el. lok. opěrkou, blue and me za 90 tisíc. Neříkám, že to musí potkat každého, ale čerpadlo a vstřiky jsou u těchto motorů poměrně choulostivé. Řešil jsem vadný EGR (to je i u jiných motorů), měnil jsem olej po 5-10 tis km (vzhledem k titěrné olejové náplni 3L a hlavně kvůli ředění oleje naftou při regeneraci DPF - olej přibýval). Rozvody řetězem také nebývají nespolehlivější a bezúdržbové. Přítelkyně měla v Puntu II FL 1,9 JTD 63KW, najeto kolem 200 tis a na nic se na motoru nedělalo (běžná údržba, rozvody). Osobně bych více věřil té 1,9, je mechanicky spolehlivá v jakékoli evoluci a bude jezdit s velmi podobnou spotřebou jako 1,3 a ještě navíc i pojede. To je můj názor, někdo jej může vyvracet, byl jsem velký příznivec 1,3 a proto jsem si jí znovu koupil i po kolapsu vstřikování , ale dnes bych již byl opatrnější ....
Grande 08 5dv 1,3JTD 66kW dual AC B&M - prodáno
Punto 03 5dv 1,9JTD 63kW AC 6xAB - 2016 prodáno
C5 II Break Hdi 100kW Exclusive, Kůže, JBL, Afil, Navi, Xenon
P208 2015 5dv 1,6BlueHDi 73kW Allure, navi, JBL, parkasist
Tatranec
Návštěvník
Příspěvky: 81
Registrován: pát črc 20, 2012 22:29
Bydliště: Tatry

Re: Pár dotazů ke Grande Punto

Příspěvek od Tatranec »

Zdravím,
potvrdzujem skúsenosti kolegu v bodoch 1-4.

Čo sa týka motora, nemám skúsenosti s naftou. Mal som iba benziňáky: 1.1 Fire (Punto 55 S, 40kW) a 1.2 Fire (MK II Classic 44 kW)).

Teraz mám Punto 2012 (Grande), s motorom Fire 1.2 51 kW.

Nikdy žiadny problém s motorom. Nezničiteľný, "blbuvzdorný".
Spotreba okolo 6 l . Motor má rád otáčky, spotreba nejde hore.
Na jazdenie po okreskách ako stvorený. Na diaľnicu je prevodovka krátka (4200 ot./min pri 130 km/h).
Do malého a ľahkého auta, ako je GP, úplne stačí motor 1.2. Okrem menších nákladov na údržbu je výhoda menšej hmotnosti motora (napr. 1.9 JTD je oveľa ťažší). Na prednej náprave je menšie zaťaženie- menšia nedotáčavosť v zákrutách a väčšia životnosť zavesenia kolies.

Šťastnú ruku pri výbere!

Tatranec
Italian cars are exciting!
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě GP

Příspěvek od 1nekros1 »

ja som zatial na grande punte 1.4 16v s LPG najazdil 235000km(to som najazdil ja sam) a mam este fiat bravo s 257000km ale to je 2.0 16V JTD (tu som najazdil zatial neakych 20000)a motory bezproblemou funguju. bravo ma dokonca vzadu este original brzdy a na naprave original capy samozrejme uz ich treba vymenit. ale na punte som ich este tiez ani nemenil.jedine co som menil 3x na punte boli zadne loziska .... a samozrejme bezne opotrebovatelne veci sem nepisem.
osobne som zastanca toho ze grande punto je kvalitativne velmi podarene auto. pri verzii 3dverak sport nic nevrzga nebuchoce vsetko OK.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
dave.wayne
kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: úte led 17, 2017 18:53

Re: Koupě GP

Příspěvek od dave.wayne »

Zdravim
Vyhlidnul sem si (Grande) punto s motorem 1.4 16v 70kw
Pročetl sem si toho tu dost na forum :) melo by to byt v celku kvalitni benzinove auto :)
Mam zájem o 3d ve verzi sport

Ale kdyz sleduju ruzne punta na nemeckych serverech tak nektere maji znaky modre a dalsi cerveny...je v nich nejaky vetsi rozdil nez jen ve znacich? Popripadne ktere radsi vybirat:)
Uživatelský avatar
Sibstr
Štamgast
Příspěvky: 203
Registrován: stř zář 10, 2014 23:23
Bydliště: PRG

Re: Koupě GP

Příspěvek od Sibstr »

Fiat Grande Punto s novým červeným znakem se vyrábí od dubna 2008, před tímto datem měla Punta starý modrý znak.
Punta s novým znakem by měla mít vychytané některé mouchy, které trápily Punta staršího data výroby.
Grande Punto 1.2 Dynamic 3D
Obrázek
dave.wayne
kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: úte led 17, 2017 18:53

Re: Koupě GP

Příspěvek od dave.wayne »

Dik za rychlou odpoved :)
Muj mechanik mi to auto prave doporučil,ze by melo byt spolehlive...jakoz to majitel ford mondea tdci...doufam ze bude mit pravdu :D
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě GP

Příspěvek od 1nekros1 »

ja som mal dve grande punta s modrym znakom a toto cierne uz drzi hoooooodne dlho kilometrov.mam rok vyroby 04/2007
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
dave.wayne
kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: úte led 17, 2017 18:53

Re: Koupě GP

Příspěvek od dave.wayne »

To rad slysim
Sice mam obavy z toho vykonu a porad premyslim o sehnani s 1.4 t jet ale jsou o dost drazsi tak uvidime :)
Odpovědět