Motor 1,2 (dotazy, rady, závady,...)

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Uživatelský avatar
MV
Štamgast
Příspěvky: 248
Registrován: sob led 19, 2008 12:50
Bydliště: Rathova středozem

Příspěvek od MV »

Myslel jsem si, ?e to je reklamní překlep, ale není (i v tom televizním spotu na Evo My Life to tak je)... na?e 1.2ka "dostala" o 4 koně navíc? Myslíte, ?e to je nějaká SW úprava jednotky, nebo se ty kobyly nyní počítají jinak? :lol:

http://www.fiat.cz/osobni-automobily/pu ... al/motory/
GP Dynamic 5D 1.4 77k dualogic, 16", skydome, navi, rear-cam
Ex: Alfa Romeo Giulietta, 1.4 Multiair 170k, 17"
Ex: Fiat Bravo II Dynamic, 1.4 16V 90k, spiritual ivory, 17", navi, rear-cam
Ex: GP Fresh 3D 1.2 65k, cerna crossover, 16"
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Je to úprava na euro5 a ta má 51kw, tak?e to souhlasí, pár koníků navíc to má.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

A mně bylo divné, ?e Taliani v jiných autech nabízeli 1,2-ku s těmi 51 kw
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Grande EVO
Návštěvník
Příspěvky: 192
Registrován: sob čer 11, 2011 2:13
Bydliště: Brno

Příspěvek od Grande EVO »

jo ten motor ma ted 50kw je to euro 5,takze zas priduseny,takze ne kone navic spise naopak no pojede to hur,muj nazor a je tam automaticky stop a start system
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

problem

Příspěvek od Mara87 »

mam takovej zvlastni problem a nemyslim si ze budete vedet oc jde ale skusim to.
Tak pred 3 tydny kdyz jsem nastartoval (studeny motor) tak to zacalo delat takovej divnej zvuk. Jako by z prostoru od motoru zacalo neco klepat. Takovej tezkej bouchaci zvuk (jako kdyby litina) nebo co. Prirovnani je zvuk u stare lednicky ktera pri konci chlazeni tak divne zamlati ten kompresor. Ale klimu pustenou nemam. Dela to jen nekdy. Dneska to udelalo teprv po ctvrte. Dla to jen nekdy a to vzdy pri studenem motoru. Dela to i kdyz stojite na spojce nebo kdyz auto rozjizdite. Ale zaokamzik to prestane. Delka trvani tak 5 vterin. Dneska to bylo rychlejsi protoze me napadlo naprazdno trochu vytocit motor a hned to prestalo. Zbytek jizdy to uz neudela. Ani pri opetovnem startu. Tak nevim cim by to mohlo byt. Do servisu to davat nechci kdyz to nedela pokazde. S takovou by me akorad zadraho prohledli auto stim ze nic divneho nenasli. Prosim zda se stim nekdonesetkal popripade co stim udelal.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
excaliber
Návštěvník
Příspěvky: 140
Registrován: čtv črc 19, 2007 8:45
Bydliště: Trenčín, SK

Příspěvek od excaliber »

to Mara87:
podobne sa mi to správalo, keď som mal hladinu oleja takmer na spodnej ryske a zároveň som parkoval v miernom kopci. Zrejme motoru chvílu trvalo pokiaž sa premazal....
Excaliber - Grande Punto 1.2 Dynamic NewOrleans
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

problem

Příspěvek od Mara87 »

Vim ze me to zere olej ale nemyslim si ze by tak rychle se strtil. odpoledne se mrknu. To by s ten olej musel stratit behem 3000km a to by byl teda extrem. Dnes rano jesem si vsiml ze kdyz to dela ten lupavej zvuk tak prestane tim ze jde pak motor sam do otacek (cca 1200ot), pri tom zvuku je tak na 1000ot. Tim to skonci. Myslim si ze v servise pri diagnostice prijsou na to co tomu je ne???
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
milos79
Návštěvník
Příspěvky: 136
Registrován: úte kvě 19, 2009 16:42
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milos79 »

mne to obacas cez zimu spravilo par krat, mne to pride akoby nieco o nieco buchlo, koleno vyfukoveho, katalizator a nieco ? nemoze byt nieco take ? tiez taky divny zvuk cinknutie
GP 5D, Active+ICE 1.2 biela ambient
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Příspěvek od Mara87 »

je to spis jako by mlatila klikovka ale ta by to delala furt, ne jenom po nastartovani. Je to hroznej zvuj, jako by tam neco mlatilo ale tezko rict odkud to jde.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Rezavý litinový blok motoru

Příspěvek od jeník1 »

Zdravím,
taky máte rezavý litinový blok motoru? Ono to není vidět, musíte si lehnout zepředu pod auto nebo ho zvednout. Taky jsem měl rezavý zadní bubny, ale ty jsem u? natřel barvou Hammerite, která je přímo na rez.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
badalandabad
Štamgast
Příspěvky: 311
Registrován: ned črc 05, 2009 17:50
Bydliště: severoplzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od badalandabad »

hemerajt je okej mě vydr?el bez významné změny povrchu dvě zimy-mohu doporučit!:)
\______
/__|___\___
[(O)_____(O)\
Fiat GP 1.2Ice -> Obrázek
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

badalandabad píše:hemerajt je okej mě vydr?el bez významné změny povrchu dvě zimy-mohu doporučit!:)
To jsi natřel zadní rezavé bubny nebo rezavý blok motoru? Blok motoru mám trochu chycený rezem, ale to prý nevadí, je to litina.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Tlou??ka litinového bloku motoru

Příspěvek od jeník1 »

Zdravím,
nevíte někdo jak je tlustá ta litina bloku motoru. Někde jsem jsem četl, ?e i několik centimetrů.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Uživatelský avatar
Kotas
Štamgast
Příspěvky: 210
Registrován: stř led 06, 2010 17:04
Bydliště: Leština
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kotas »

jeník1 píše:
badalandabad píše:hemerajt je okej mě vydr?el bez významné změny povrchu dvě zimy-mohu doporučit!:)
To jsi natřel zadní rezavé bubny nebo rezavý blok motoru? Blok motoru mám trochu chycený rezem, ale to prý nevadí, je to litina.
orezlý blok motoru nevadí, hlavně kdy? není pochcaný od oleje...jinak litina není tak náchylná,rzí řekněme povrchově...
GP 1.2 Dynamic LPG

Obrázek
ex-Mazda 323F BG 1.6 16V-prodáno
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

Kotas píše:
jeník1 píše:
badalandabad píše:hemerajt je okej mě vydr?el bez významné změny povrchu dvě zimy-mohu doporučit!:)
To jsi natřel zadní rezavé bubny nebo rezavý blok motoru? Blok motoru mám trochu chycený rezem, ale to prý nevadí, je to litina.
orezlý blok motoru nevadí, hlavně kdy? není pochcaný od oleje...jinak litina není tak náchylná,rzí řekněme povrchově...
mě ten rez dost překvapil, kdy? jsem měl Pandu s motorem 1.1 tak nikde ?ádný rez nebyl, mo?ná ten blok byl celý z hliníku...to u? nevím. tenhle motor 1,2 má asi blok motoru z litiny.
Je?tě takový dotaz, který jsem tady nena?el. 1,2 má rozvod OHV nebo OHC?
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Odpovědět