Motor 1,2 (dotazy, rady, závady,...)

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
pEvo
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát úno 19, 2010 6:58
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od pEvo »

zly pristup. ja spotrebu riesim a aj budem :)
Punto Evo biele, 1,2 Racing 5D, polep Italy, Obrázek
http://www.tomashrdlicka.phorum.cz/viewtopic.php?t=973
carlos_ray
Návštěvník
Příspěvky: 102
Registrován: čtv črc 23, 2009 7:49
Bydliště: Velvary

Příspěvek od carlos_ray »

No tak mě auto dělá radost, kdy? jezdí za 5 litrů. Není to auto na závody. Mě jezdila za 8 litrů fiesta a měla 150 koní. Tam to bylo o svezení. Ale je fakt, ?e pořád čumět na palubní počítač a brečet nad tím, ?e při rozjezdu to ?ere 18 litrů je kravina.

Teď s pun?íkem jezdím krajinou, kouchám se přírodou. Nere?ím kolik aut mě nepředjede. Zkou?ím si to uívat. Pun?u mám proto?e se mi extrémě moc líbil jeho design.
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

carlos_ray píše:Teď s pun?íkem jezdím krajinou, kouchám se přírodou. Nere?ím kolik aut mě nepředjede. Zkou?ím si to uívat. Pun?u mám proto?e se mi extrémě moc líbil jeho design.
"?e Vy jste se zase kochal, pane doktore?" :lol: :lol: :lol:
Fiat Bravo2, 1,6 MJet, 77 kW, nar. 9.4.2010
Pajan
kolemjdoucí
Příspěvky: 40
Registrován: čtv bře 27, 2008 16:14
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajan »

JardaK. píše:
carlos_ray píše:Teď s pun?íkem jezdím krajinou, kouchám se přírodou. Nere?ím kolik aut mě nepředjede. Zkou?ím si to uívat. Pun?u mám proto?e se mi extrémě moc líbil jeho design.
"?e Vy jste se zase kochal, pane doktore?" :lol: :lol: :lol:
Pun?u mám proto?e se mi extrémě moc líbil jeho design.-Moje řeč. Spotřebu neře?ím, provoz nebrzdím. Spotřeba na 17kách 6,6l. Je je?tě zima. Nad 7litrů jsem se dostal jen v chorvatsku na dálnici kterou jsem projel 150km/h , no samozřejmě po rovince a z kopce, do kopce co to dalo no a ono to moc nedalo. :lol: Leto?ní měření - 2600km převá?ně dálnice tři lidi a plný kufr-7,4l podle PP. Po návratu najeto 1100km okolo komína, momentálně 5.9l podle PP. Proto?e převá?ně krou?ím okolo komína tak spotřeba O.K. No a několikrát ročně vyjí?dku po dálnici za 7.4 taky pře?iju.
GP 1.2 DYNAMIC 5dv. Modrá New Orleans, int.modrý inox. (Borůvka)
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

spotreba/uprvy

Příspěvek od Mara87 »

Kdyz jsem tu 1,2 mel novou tak to bylo docela dost rozchlastane, ale po 10000 si to sedlo a nejvic tomu pomohlo jet do Polska kdy jsem za dva dny najel 2000 km. Ted jezdim v lete za 5,9l/100km město, 50ku točím na 4ku a 60ku na 5ku, samozdreme kdyz je rovina. Jinak to trojka nebo ctyrka jisti. Mam 15" kola. Zima je o trochu horsi, sirsi zimni kola, takze mesto 7l/100km. Jinak bych se chtel zeptat. Zkousel nekdo nejake upravy na motoru?? Jako treba Chip nebo prime sani??? Popripade co jste poznali a co jste nepoznali.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
pepa.levin
kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: ned lis 14, 2010 0:58
Kontaktovat uživatele:

Spotreba Fiat Grande Punto

Příspěvek od pepa.levin »

Mam GP od cervna 2010 a spotreba je mezi 5,2 az 6,5.Kdyz jsem mel natocino 400 kc,tak jsem ho vytahnul do Italie a ujel s nim 3500 Km,prumerna byla 6.42, kdyz jsem to zpocital.Auto jeste nemam zajete,tak to neni presne.Jinak jelo bozsky,dneska tam mam 4300 km a odpociva v garazi pres zimu nejezdim mam jeste jedno jine auto ale ne fiat,napiste mi ne ICQ nebo moje skype- pepa.levin jak je to s poruchovosti,vsude se docitam ze je dost poruchovy,tak nevim,u me zatim vsechno OK...
GRANDE PUNTO 1,2 5D 48KW OD 6/2010 napi?te mi Grande Pun?áci Skype: pepa.levin
motodědek
kolemjdoucí
Příspěvky: 24
Registrován: stř zář 23, 2009 9:04
Bydliště: Dolní Ole?nice

Příspěvek od motodědek »

Mám taky 1,2ku jsem s ní velmi spokojený.Závady neznám zatím jsem měnil pouze oleje a to pouze Mogul.Motor neskutečně dobrý a spořivý spotřeba vinikající,a jak se někdo ptá kolik jezdit po dálnici tak já říkám co to dá motor si to přebere na 5ku se na rovině ,kdy? se? zatí?ený tak se nedostane? ani do omezovače.A průměrná spotřeba se pohybuje u mě podle stylu jízdy od 4,8 do7 Lna 100Km.Prostě spokjenost.Letos jedu zase Itálii,kdyby se chtěl někdo přidat tak budu rád. Čauky.Jo a v plovině března jedu do Podhajské na Slovači,tak jsem zvědav kolik Granďasů potkam.
Motodědek
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

GP Spotreba

Příspěvek od Mara87 »

jako netusim jak si se dostal na 4,8 litru, to si snad meril jen skopca nebo rovinu. Ja mam 5,9 po Brne (takze samej kopec). Jinak uz me nebavilo tankovat Natural 95 za 34,9 kč/l tak jsem si to nechal předělat na plyn a chipnout. Chip na benzin jede uplně suprově. To auto jede uplně jinak, a kdy? to přehodím na plyn tak je to trochu hor?í ale je to pořád ?ivěj?í jak na benzín před chipem. Tak?e doporučuji. I kdy? mě to kompletně stálo 30000. Jiak ja si za Fiatem stojim a musim řic ?e si koupil dobre auto. Ja mam uz najeto 37100 km, r.v. 2008 a zatím ?ádný problém.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
motodědek
kolemjdoucí
Příspěvky: 24
Registrován: stř zář 23, 2009 9:04
Bydliště: Dolní Ole?nice

Příspěvek od motodědek »

Tak to nejedu jenom z kopce jedu z kopce na kopec vý?kový rozdíl 100M je to najetá trasa kdy? jezdím pro benzín a dokázal jsem s ním jet na takovouto spotřebu od prvního okam?iku čili dávno před zajetím, ale ty má? na město jako je Brno taky vynikající spotřebu,nevím za kolik bych já dělal město asi podobně jako ty.Měj se.
Motodědek
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

motodědek píše:.Jo a v plovině března jedu do Podhajské na Slovači,tak jsem zvědav kolik Granďasů potkam.
no ja byvam odtial ozaj kusok asi 20km :-) tak mozme porovnat GP :-)
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Pandora
Návštěvník
Příspěvky: 123
Registrován: úte črc 15, 2008 20:32

Příspěvek od Pandora »

Já jsem se svezl s Evem 1,2 Dynamic, motor najeto 5 km a venku -8°C, a musím říci, ?e motor mě celkem mile překvapil, v kopci při 2 500 ot. na "trojku" celkem i zrychloval, čekal jsem to hor?í.
Zkusil jsem i zapnutí klimatizace při volnoběhu a ?ádné vibrace či zvý?enou hlučnost jsem nepozoroval.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Pandora píše:Já jsem se svezl s Evem 1,2 Dynamic, motor najeto 5 km a venku -8°C, a musím říci, ?e motor mě celkem mile překvapil, v kopci při 2 500 ot. na "trojku" celkem i zrychloval, čekal jsem to hor?í.
Zkusil jsem i zapnutí klimatizace při volnoběhu a ?ádné vibrace či zvý?enou hlučnost jsem nepozoroval.
...to bude asi tím, ?e klima při -8°C nejede... :lol:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Pandora
Návštěvník
Příspěvky: 123
Registrován: úte črc 15, 2008 20:32

Příspěvek od Pandora »

Aha, to mě nenapadlo, já u? měl takovou radost, ?e ?ádné vibrace nejsou.
Jinak jsem s prodejcem porovnával 1,2 od Fiatu a 1,2 TSI od ?A co se týká krátkých jízd po městě, kdy se motor pořádně nezahřeje a prodejce doporučoval fia?ácký motor, poněvad? turbo nemá rádo krátké cesty.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Pandora píše:Aha, to mě nenapadlo, já u? měl takovou radost, ?e ?ádné vibrace nejsou.
Jinak jsem s prodejcem porovnával 1,2 od Fiatu a 1,2 TSI od ?A co se týká krátkých jízd po městě, kdy se motor pořádně nezahřeje a prodejce doporučoval fia?ácký motor, poněvad? turbo nemá rádo krátké cesty.
Tak to měl prodejce samozřejmě pravdu. Turbo do města nepatří, a? u? se točí v benzínu nebo naftě. Ale jinak se není potřeba klimy v GP bát, ?ádnými vibracemi její chod netrpí, pouze si motor přizvedne volnobě?né otáčky, proto?e musí tahat kompresor a vět?inou bě?í sahara, tak i s ohledem na vy??í spotřebu proudu v palubní síti.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

drnceni

Příspěvek od Mara87 »

Nevím čím to je ale někdy kdy? nastartuji a rozjizim auto tak me v protoru motoru nebo prednich kol (nevim presne kde) tak to zacne drncet. jako by nejaky plast ci neco mlatilo o sebe. Dela to aj kdyz to Auto zastavim a treba i stojim na spojce. Ale zahadou je ze po nejakych 5 vterinach to prestane a uz to neudela. Nedela to vubec pravidelne. Udelalo to zatim 2x. Vubec nevim co by to mohlo byt. pod kapotou se zdalo byt vse v poradku.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Odpovědět