Rozvody a kladky

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
ponos
kolemjdoucí
Příspěvky: 12
Registrován: úte led 15, 2013 10:58
Bydliště: Říčany

Re: Rozvody a kladky

Příspěvek od ponos »

Jarousi prosimte, co vsechno bylo v ty sade rozvodu, kterou jsi tam daval? Prisel mi totiz jen novej remen a napinaci kladka. Nemelo by se toho menit vic? :-)
Fiat Grande Punto 1,4 8v
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody a kladky

Příspěvek od Zdenda »

Já bych vyměnil i vodní pumpu. Ta moje už propouštěla,tak se taky vyměnila
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
ponos
kolemjdoucí
Příspěvky: 12
Registrován: úte led 15, 2013 10:58
Bydliště: Říčany

Re: Rozvody a kladky

Příspěvek od ponos »

A doporučil by jsi mi nějakou konkrétní?:-) Třeba nějakou z těhlech http://katalog.haspa.cz/index.php?main_ ... 70&scId=77 ?
Fiat Grande Punto 1,4 8v
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody a kladky

Příspěvek od Zdenda »

Já dával SKF a tu nemají. Ale Valeo nebo Ruville asi v pohodě, je to na tobě
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Rozvody a kladky

Příspěvek od Jarouš »

ponos píše:Jarousi prosimte, co vsechno bylo v ty sade rozvodu, kterou jsi tam daval? Prisel mi totiz jen novej remen a napinaci kladka. Nemelo by se toho menit vic? :-)
Jo, jenom řemen a kladka. Nic víc. Pumpu stačí co dvoje rozvody. Pokud neteče, tak bych ji nechal tak.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
ponos
kolemjdoucí
Příspěvky: 12
Registrován: úte led 15, 2013 10:58
Bydliště: Říčany

Re: Rozvody a kladky

Příspěvek od ponos »

Dík moc za rady :wink:
Fiat Grande Punto 1,4 8v
ponos
kolemjdoucí
Příspěvky: 12
Registrován: úte led 15, 2013 10:58
Bydliště: Říčany

Re: Rozvody a kladky

Příspěvek od ponos »

Ješte otázečka :)...přijde Vám adekvátní jen za práci při výměně rozvodů cena 2000?...že se prej musí použít nějaký tři přípravky či co. Nevíte, co je na tom pravdy? :)
Fiat Grande Punto 1,4 8v
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Rozvody a kladky

Příspěvek od Jarouš »

ponos píše:Ješte otázečka :)...přijde Vám adekvátní jen za práci při výměně rozvodů cena 2000?...že se prej musí použít nějaký tři přípravky či co. Nevíte, co je na tom pravdy? :)
Záleží kolik má servis času na tento úkon a od toho se odvíjí i cena. Servisák se ti s tím bez přípravků srát nebude, stačí aby se pohla vačka nebo klika a už to bez přípravků dáš dokupy horko těžko. Na 1.4 8V se požívá přípravek pro zablokování vačky ze strany od baterky, přípravek na zablokování kliky na straně od rozvodů a pak takový klínek, kterým se blokne řemenice vačky, aby se nepohnula na variátoru oproti vačce.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
kumi
kolemjdoucí
Příspěvky: 22
Registrován: stř lis 14, 2012 14:39
Bydliště: BA okolie

Re: Rozvody a kladky

Příspěvek od kumi »

Jarouš píše:Jo, jenom řemen a kladka. Nic víc. Pumpu stačí co dvoje rozvody. Pokud neteče, tak bych ji nechal tak.
mne moj "osobný" mechanik povedal že pokiaľ je to na jednom remeni tak by sa to malo meniť kompletne aj s vodnou pumpou :D

edit: ...a tak som to dnes aj nechal vymeniť, rozvody + vodná pumpa... po cca 6,5 roku slzila len minimálne :D
Grande Punto 1,2 Dynamic 3D, 2006
Psychedelic azuro aka Obláčik ;)
ponos
kolemjdoucí
Příspěvky: 12
Registrován: úte led 15, 2013 10:58
Bydliště: Říčany

Re: Rozvody a kladky

Příspěvek od ponos »

Tak Vás zase zdravím s další prosbičkou o radu :)...pro jistotu s rozvodama vyměnim i tu pumpu, ale netuším jaký v nich jsou rozdíly a kterou koupit, kterou určitě ne :) http://katalog.haspa.cz/index.php?main_ ... 70&scId=77 ...poradíte pls někdo? :)...díky moc
Fiat Grande Punto 1,4 8v
grami
kolemjdoucí
Příspěvky: 11
Registrován: pon říj 03, 2011 18:24
Bydliště: Bratislava

Re: Rozvody a kladky

Příspěvek od grami »

chlapy kolko km alebo rokov odporucujete vymenit royvody????

Inak zistil som ze aj po vymene EGR ventilu mi auto zacalo blbnut, neviem ci to je tym ale ked ho yohrejem a trosku zacnem krutit tak otacky zacnu skakat na volnobehu a auto vydava taky zvlastny zvuk, taky rezonacny taky neprijemny nie ako obycajne ked rachoti dizlik. a aj aktualna spotrba dava velmi velke cislice.

1,9 96KW cca 104 000km

Poprosim vas pomozte mi nech nieco viem lebo 17 idem na DOD fiatu v BA a chcem sa aj tam na to spytat

Dakujem grandaci
Fiat GrandPunto 1.9 sport 96KW BLACK :)
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody a kladky

Příspěvek od jeník1 »

grami píše:chlapy kolko km alebo rokov odporucujete vymenit royvody????

Inak zistil som ze aj po vymene EGR ventilu mi auto zacalo blbnut, neviem ci to je tym ale ked ho yohrejem a trosku zacnem krutit tak otacky zacnu skakat na volnobehu a auto vydava taky zvlastny zvuk, taky rezonacny taky neprijemny nie ako obycajne ked rachoti dizlik. a aj aktualna spotrba dava velmi velke cislice.

1,9 96KW cca 104 000km

Poprosim vas pomozte mi nech nieco viem lebo 17 idem na DOD fiatu v BA a chcem sa aj tam na to spytat

Dakujem grandaci
Nevím jak to má dízl, ale Punto 1,2 má výměnu rozvodů dle plánu 120 tisíc km nebo 5 let.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
harry
kolemjdoucí
Příspěvky: 6
Registrován: úte bře 05, 2013 23:12
Bydliště: ROKYCANY(STUPNO)

Re: Rozvody a kladky

Příspěvek od harry »

Výměna řemene/ů náhonu vedlejších příslušenství ve 120tisících
Výměna ozubeného rozvodového řemene (provedení 1,9 Multijet) (*)

ve 150 tisících
(*) nezávisle na ujeté vzálenosti v kilometrech, musí být rozvodový řemen vyměněn jednou za 4 roky při náročném používání vozidla (tzn. studené klima, po městě, dlouhodobý provoz na volnoběh, prašné prostředí) nebo jednou za 5 let.
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody a kladky

Příspěvek od 1nekros1 »

ja som na mojom menil po 100000km a 5 rokov. po rozobrati som zistil ze nicomu nic nebolo len vela vedlajsich zavad som zistil.(chybajuce tesnenie, tecuce gufero, zlomene kolecko ozubene na rozvodoch a ine)

no otcovy sme to s kamaratom nedavno na punte 1.9 59kw (2jkove) zaslepovali lebo furt to pisalo chybu a motor isiel strasne. trosku som o tom cital tak sa podelim.

chyba toho egr zapricinuje chybu údaju MAP senzoru a odpojovalo se turbo, protože tlak v sání překročil 2,4 baru. Takovej to byl hukot.
Někdy se ani sami výrobci těchto motorů netají tím, že tam EGR mají, jen aby ho tam měli, protože ho tam konkurence má a systém je aktivní v menším rozsahu. Mezi přínosy případného vypojení lze počítat menší zanášení sacího potrubí a delší životnost prvků na něm (teplotní a tlakový senzor, škrtící klapka, různé mechanismy stavění délky a průměru apod.)

ked sa mylim tak ma dufam jirka a jarous opravia ale ten ventil tam je na 2 pi... podla mna teda aspon na tom otcovom urcite.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Rozvody a kladky

Příspěvek od Jarouš »

Přesně tak, EGR je jen úlitba zeleným mozkům. Je to součást "zeleného" příslušenství vozidla (katalyzátor, lambdy, odvětrání olejové nápně do sání motoru, zpětné vedení palivových par a další)
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Odpovědět