Rozvody a kladky

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Lipi
Štamgast
Příspěvky: 361
Registrován: pát pro 03, 2010 9:24
Bydliště: Slovakia - Malacky

Příspěvek od Lipi »

No ako pí?em je to moj prvy comonrail od fiatu... a ma ?pecificky iny zvuk ako konkurencia...

Inak ten EGR čo som pozeral tak ide cez to teleso nejake trubky... resp. sa na to teleso pripajaju tie trubky...
Grande Punto 1.3MultiJet (66kW) 6-Speed (Dynamic) - 26.10.2006
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Příspěvek od tkupilik »

Ahoj, mam dotaz ohledne vymeny rozvodoveho remene na benzinech. Postup podle eleranu je pomoci kitu zamknout hridele, povolit ozubene kolo na vackach a vymenit remen. Pote napnout a utahnout unasec na vackach.
A moje otazka tedy je - na jake problemy si zadelavam pokud ten remen vymenim klasicky bez kitu? Opravdu se s tim v servisech takhle s.rou? Jediny problem vidim ve vodni pumpe, ta jedina snad muze ovlivnit casovani pokud bude usazena trosku jinak. Ma to takovy vliv?
Mam na mysli konkretne tjet, ale podle nabidky kitu na rozvody se to asi tyka vetsiny benzinu od fiata.
GP 1.4 Tjet
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

tkupilik píše:Ahoj, mam dotaz ohledne vymeny rozvodoveho remene na benzinech. Postup podle eleranu je pomoci kitu zamknout hridele, povolit ozubene kolo na vackach a vymenit remen. Pote napnout a utahnout unasec na vackach.
A moje otazka tedy je - na jake problemy si zadelavam pokud ten remen vymenim klasicky bez kitu? Opravdu se s tim v servisech takhle s.rou? Jediny problem vidim ve vodni pumpe, ta jedina snad muze ovlivnit casovani pokud bude usazena trosku jinak. Ma to takovy vliv?
Mam na mysli konkretne tjet, ale podle nabidky kitu na rozvody se to asi tyka vetsiny benzinu od fiata.
Nevím jak konkrétně tato 1.4 16V, ale před nedávnem jsem dělal rozvody na fia?ácké 1.8 16V včetně rozkopání variátoru a při označkování starého řemenu a rysek na vačkách to ?lo i bez přípravků na vačky. Motor ?lape jak hodinky. Nevím, jak by vodní pumpa mohla ovlivnit časování, při výměně řemenu je důle?itá pozice vačky k HÚ kliky 1. válce a počet zubů na řemenu mezi druhou vačkou si spočítá? podle starého. Ozubená kola nemusí? ani sundávat, ale třeba mít nějak bloknuté vačky a kliku proti pootočení.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Příspěvek od tkupilik »

1.4 16V ma rozvody tohohle typu
Obrázek
takze je to o to jednodussi (na druhou vacku je to pres prevody na druhe strane). Na fiatforum.com nejakej clovek plasil, ze bez povoleni unasece nedojde k spravnemu napnuti remenu kladkou, ale to me prijde nejake pritazene za vlasy.
GP 1.4 Tjet
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

tkupilik píše:1.4 16V ma rozvody tohohle typu
Obrázek
takze je to o to jednodussi (na druhou vacku je to pres prevody na druhe strane). Na fiatforum.com nejakej clovek plasil, ze bez povoleni unasece nedojde k spravnemu napnuti remenu kladkou, ale to me prijde nejake pritazene za vlasy.
Aha, no tak to je brnkačka, zasekni kliku, spočítej zuby na řemenu mezi značkama na kolech (jestli nejsou tak fix) a blokni si vačku. Třeba kus ko?eného pásku do kozlíku lo?iska vačky.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Příspěvek od tkupilik »

Dik za rady, sezenu sadu a vrhnu se na to....
GP 1.4 Tjet
Lipi
Štamgast
Příspěvky: 361
Registrován: pát pro 03, 2010 9:24
Bydliště: Slovakia - Malacky

Příspěvek od Lipi »

Dám to aj sem..

Mam mo?nost kupit rozvodovu sadu značky RUVILLE na 1.3jtd... za nejakych 80? (maju ju v akcii)

Chcem sa spýtat je to dobra značka čo sa tyka tej rozovodovej sady?

Sada obsahuje komlet ozub.kolečka, vodiace li?ty, retaz, a napinak....
Grande Punto 1.3MultiJet (66kW) 6-Speed (Dynamic) - 26.10.2006
grami
kolemjdoucí
Příspěvky: 11
Registrován: pon říj 03, 2011 18:24
Bydliště: Bratislava

Rozvody na 1,9 96KW pri kolkych km ??

Příspěvek od grami »

pri kolkzch km je treba vymenit km na mojom auticku? a ake tam su rozvody a cca za kolko ?

dakujem
Fiat GrandPunto 1.9 sport 96KW BLACK :)
milhaus
Štamgast
Příspěvky: 296
Registrován: pát črc 24, 2009 17:01
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od milhaus »

Tak jsem si právě přivezl auti z Fiat servisu (AF) a cena za rozvody 4800 Kč ( 1200 za práci a zbytek díly....) a to mi je?tě zjistili ?e jsem vynechal kampaň na nějaké ?patné dráty pod palubovkou, tak to je?tě dělali... Mám najeto 121 000 Km a řemeny u? měli mikroskopické trhlinky...
EX - GP 1.2 Dynamic 2006
Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16 V 103 kW
ponos
kolemjdoucí
Příspěvky: 12
Registrován: úte led 15, 2013 10:58
Bydliště: Říčany

Příspěvek od ponos »

Zdravim Granďáky,

potřeboval bych poradit, chtěl bych vyměnit rozvody, tak jestli by mi někdo poradil, jestli stačí koupit tuhle sadu http://katalog.haspa.cz/index.php?main_ ... s_id=78003 a nic jinýho už nepotřebuju?
A má vůbec cenu tohle kupovat, nebo by jste mi doporučily něco jinýho?

Díkes moc
Fiat Grande Punto 1,4 8v
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re:

Příspěvek od Jarouš »

ponos píše:Zdravim Granďáky,

potřeboval bych poradit, chtěl bych vyměnit rozvody, tak jestli by mi někdo poradil, jestli stačí koupit tuhle sadu http://katalog.haspa.cz/index.php?main_ ... s_id=78003 a nic jinýho už nepotřebuju?
A má vůbec cenu tohle kupovat, nebo by jste mi doporučily něco jinýho?

Díkes moc
Sada je kompletní, před měsícem jsem měnil za stejnou.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
ponos
kolemjdoucí
Příspěvky: 12
Registrován: úte led 15, 2013 10:58
Bydliště: Říčany

Re: Rozvody a kladky

Příspěvek od ponos »

Paráda, takže teda stačí koupit, odvézt servisakovi a hotovo?...co víc si přát:-)...netušíš, jak dlouho trvá výměna?:-)
Fiat Grande Punto 1,4 8v
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Rozvody a kladky

Příspěvek od Jarouš »

ponos píše:Paráda, takže teda stačí koupit, odvézt servisakovi a hotovo?...co víc si přát:-)...netušíš, jak dlouho trvá výměna?:-)
V servise nemám tušení, mě to trvalo 3 hodiny, pět piv a 5 cigár 8)
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody a kladky

Příspěvek od Zdenda »

S kamošem mechanikem i s výměnou vodní pumpy zhruba 2 hodiny.S cígem, ale nechlastali jsme u toho jako Jarouš :D To by bylo na dýl :D
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
ponos
kolemjdoucí
Příspěvky: 12
Registrován: úte led 15, 2013 10:58
Bydliště: Říčany

Re: Rozvody a kladky

Příspěvek od ponos »

Kdybych se do toho pustil sám, už by to asi nikdy nejelo:-D...naštěstí mám servisaka, kterej si bere 200 za hodinu:-D
Fiat Grande Punto 1,4 8v
Odpovědět