Vibrace při jízdě

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

maty
Návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: pát srp 03, 2007 8:03
Bydliště: ji?ní čechy

Vibrace při jízdě

Příspěvek od maty »

Ahoj,
dneska jsem si v?imnul,?e při jizdě a rychlosti 100 a? 120 a vice mi vibruje auto-sedačka,volant,celé auto,jako kdyby pneu byly ?patné--vyva?ení pneu?Mů?e to být ono?
nebo co by to mohlo byt,pod 100km/hod to neděla,nebo to aspon neregistruji-je to jako bych jel na D1 po panelech,doufam ?e to nebude nic zava?ného,čím rychleji jedu tim jsou vibrace silněj?í-poradte prosím,zda s tím mate take zku?enosti,co vam pomohlo a kolik vas to stalo?diky
I Love Italians Cars//Made in Italy//Made in Fiat

Grande Punto 5d.Dynamic-Sole.black color.aircondition.
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

V prvří řadě si nech vyvá?it kola
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
maty
Návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: pát srp 03, 2007 8:03
Bydliště: ji?ní čechy

Příspěvek od maty »

diky,taky jsem na to myslel ale je to divné,od listopadu mam nasezeny zimaky a vibrace se objevili nyní-dnes.Mů?e vyva?ení při rychlostech nad 100km/h mit vliv na vibrace,ktere jsou jak jsem psal jako kdy? jede? po D1?-doufam ?e ano,pač to bude to nejlevněj?í
I Love Italians Cars//Made in Italy//Made in Fiat

Grande Punto 5d.Dynamic-Sole.black color.aircondition.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: vibrace při jizdě

Příspěvek od Jarouš »

maty píše:Ahoj,
dneska jsem si v?imnul,?e při jizdě a rychlosti 100 a? 120 a vice mi vibruje auto-sedačka,volant,celé auto,jako kdyby pneu byly ?patné--vyva?ení pneu?Mů?e to být ono?
nebo co by to mohlo byt,pod 100km/hod to neděla,nebo to aspon neregistruji-je to jako bych jel na D1 po panelech,doufam ?e to nebude nic zava?ného,čím rychleji jedu tim jsou vibrace silněj?í-poradte prosím,zda s tím mate take zku?enosti,co vam pomohlo a kolik vas to stalo?diky
jestli to třepe opravdu celým autem, tak je to nejspí? separace na gumě (odlepení běhounu od kostry - na gumě se udělá boule). Nevyvá?ené kola klepou volantem, ale ne celým autem. Ka?dopádně, jak psal Du?an, jeď na pneuservis, a? kola prohlídnou a vyvá?í. Pokud bude guma v pytli, uvidí to hned po roztočení na vyva?ovačce.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
romisek.capuska
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát říj 30, 2009 14:07
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romisek.capuska »

Včera se mi to objevilo také. Zastavil jsem na benzince, očistil kola od sněhu, kterého bylo v krytech kol kvanta a byl klid.
GP 2009 1.2 ICE 48kw white glory 3dv
Nissan King Cab 2.5 TD Double Cab
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

maty píše:diky,taky jsem na to myslel ale je to divné,od listopadu mam nasezeny zimaky a vibrace se objevili nyní-dnes.
Mohl si ztratit vyva?ovací tělísko.

Jinak pro zasmání/nasrání:
Kdy? jsem kdysi koupil zimáky, v pneuservise mi kola vyvá?ili, ale v?dy mě řízení drkocalo. Kdy? jsem se vrátil to vyvá?ení reklamovat, nahodili kola na vyva?ovačku a kola byla ?íleně nevyvá?ená. Vyvá?ili znovu a opět to samé. A? jsem se namíchl, zajel do jinýho pneuservisu - a pohoda.
Tak?e to ti mladí kluci neuměli nebo měli v prdeli vyva?ovačku.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

ties si myslim,ze to bude nevyvazene koleso...to vyvazovacie zavazie ti mohlo niekde na jame odpadnut...otrasy sa potom pri takej rychlosti prenasaju aj na cele auto :wink:
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
maty
Návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: pát srp 03, 2007 8:03
Bydliště: ji?ní čechy

Příspěvek od maty »

tak mam po vyvá?ení pneu,zkou?el jsem to i při rychlosti 150 a sedačka malinko vibruje,ale malinko cca od těch 120km/h,neni to to co bylo včera.Nevim,bud se na to u? moc soustředim a hledam ka?dou chybičku,nebo opravdu je něco je?tě ?patně....V pneu mi řekli ?e 1 přední kolo bylo s vyvá?ením hodně ?patné,ale kdy? jsem jel do pneu tak problém nebyl,ale přesto jsem to nechal nově vyva?it.Mů?e nbyt nějaké tělísko,tlumiče nebo něco je?tě ?patně?Jak pí?u u? je to jen minimalní,mo?na v rychlosti a typu vozovky normálni,ale nyní to nedoka?u posoudit,pač se na to hodně soustředím
I Love Italians Cars//Made in Italy//Made in Fiat

Grande Punto 5d.Dynamic-Sole.black color.aircondition.
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

prevazili ti cele auto?ci len predok?ja som tiez isiel max 150 po dialnici a nic mi nevibrovalo :ehm ak je to pravidelne vibrovanie aj ked uz slabsie,tak chyba nebude vo vozovke...este by si mohol skusit prehodit predne kolesa dozadu a zadne do predu ak mas nahodou trosku ohnuty disk sice sa to da vyvazit,ale ked je v predu,citit to viac...v tlmicoch by som velmi chybu nehladal... :roll:
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
maty
Návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: pát srp 03, 2007 8:03
Bydliště: ji?ní čechy

Příspěvek od maty »

převa?ení proběhlo na v?ech 4 kolech
I Love Italians Cars//Made in Italy//Made in Fiat

Grande Punto 5d.Dynamic-Sole.black color.aircondition.
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

tak skus aspon to koleso,co bolo na tom spatne vymenit za zadne ...lebo predpokladam,ze ti tie kolesa zalozili tak ako boli predtym...
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

mě to dělalo taky,ale jen jsem vyčistil disky od tuny sněhu a v?e je v nejlep?ím pořádku!!
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

benja píše:mě to dělalo taky,ale jen jsem vyčistil disky od tuny sněhu a v?e je v nejlep?ím pořádku!!
ano,ale on bol na vyvazovani kolies,tak hadam mu to vyvazovali bez snehu na kolesach :lol:
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
maty
Návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: pát srp 03, 2007 8:03
Bydliště: ji?ní čechy

Příspěvek od maty »

a nemů?e mi to dělat neco na řízení,jak proběhla svolavačka k uta?eni ?roubu? :roll: nevím....nerozumim tomu tolik
I Love Italians Cars//Made in Italy//Made in Fiat

Grande Punto 5d.Dynamic-Sole.black color.aircondition.
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

maty píše:a nemů?e mi to dělat neco na řízení,jak proběhla svolavačka k uta?eni ?roubu? :roll: nevím....nerozumim tomu tolik
nie,podla mna to nema nic spolocne s tou srobou,to by si mal maximalne volu v riadeni,alebo by ti to klepkalo tam pod volantom,ale kolesami by ti to netriaslo...
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
Odpovědět