Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

1nekros1 píše:sory ze budem rypat ale da sa autobaterka zapojit zle?
jasne ze sa da...skus zapojit plus na minus :lol:
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa B. »

tak u? mám taky zatím neurčený problém při startování. Ráno nebo večer kdy? jedu z práce, po del?ím stání, se při startování ozve nepříjemný kovový zvuk a někdy se jako?e kousne startér. Zajedu s tím do servisu, a? budu mít čas, pak dám vědět.
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

To vypadá na zadírající se starter
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

Pepa B. píše:tak u? mám taky zatím neurčený problém při startování. Ráno nebo večer kdy? jedu z práce, po del?ím stání, se při startování ozve nepříjemný kovový zvuk a někdy se jako?e kousne startér. Zajedu s tím do servisu, a? budu mít čas, pak dám vědět.
mne tiez nieco ako keby kovove zhrkoce v motore,ale ked sa uz motor zacne rozbiehat hned po starte...ale to iba ked su silne mrazy pod -12 -14.....ale vzdy mi to zatial chytilo na prvy sup...ale starter sa mi este nezasekol :?
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa B. »

mosto píše:
Pepa B. píše:tak u? mám taky zatím neurčený problém při startování. Ráno nebo večer kdy? jedu z práce, po del?ím stání, se při startování ozve nepříjemný kovový zvuk a někdy se jako?e kousne startér. Zajedu s tím do servisu, a? budu mít čas, pak dám vědět.
mne tiez nieco ako keby kovove zhrkoce v motore,ale ked sa uz motor zacne rozbiehat hned po starte...ale to iba ked su silne mrazy pod -12 -14.....ale vzdy mi to zatial chytilo na prvy sup...ale starter sa mi este nezasekol :?
no zaseknul - spí? bych to přirovnal ke zvuku ?patného startéru u ?105, kdy? se točí naprázdno :lol: , ale ten kovovej zvuk mám ka?dej večer, kdy? odjí?dím od práce, ráno jen kdy? je velká zima, parkuju v gará?i.
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

Pepa B. píše:
mosto píše:
Pepa B. píše:tak u? mám taky zatím neurčený problém při startování. Ráno nebo večer kdy? jedu z práce, po del?ím stání, se při startování ozve nepříjemný kovový zvuk a někdy se jako?e kousne startér. Zajedu s tím do servisu, a? budu mít čas, pak dám vědět.
mne tiez nieco ako keby kovove zhrkoce v motore,ale ked sa uz motor zacne rozbiehat hned po starte...ale to iba ked su silne mrazy pod -12 -14.....ale vzdy mi to zatial chytilo na prvy sup...ale starter sa mi este nezasekol :?
no zaseknul - spí? bych to přirovnal ke zvuku ?patného startéru u ?105, kdy? se točí naprázdno :lol: , ale ten kovovej zvuk mám ka?dej večer, kdy? odjí?dím od práce, ráno jen kdy? je velká zima, parkuju v gará?i.
jaj?no tak to ti nevysuva pastorok,ked ti len tak pretoci naprazdno...no tak mne to nerobi....zatial :boze iba nieco kovove zaklope,ale fakt len ked su silne mrazy...
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

mosto píše:
1nekros1 píše:sory ze budem rypat ale da sa autobaterka zapojit zle?
jasne ze sa da...skus zapojit plus na minus :lol:
mosto nech sa paci som zvedavy ako to spravis lebo jedna svorka je mensia a druha vecsia :-) :P :twisted:
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

1nekros1 píše:
mosto píše:
1nekros1 píše:sory ze budem rypat ale da sa autobaterka zapojit zle?
jasne ze sa da...skus zapojit plus na minus :lol:
mosto nech sa paci som zvedavy ako to spravis lebo jedna svorka je mensia a druha vecsia :-) :P :twisted:
sakra :evil: teraz si ma dostal... :lol: ale,mam zle skusenost z autorizovanymi servismi...preto si radsej vsetko co viem,urobim si to radsej sam...nehnevaj sa,ale v Daewoo servise mi na starom aute vymenili sviecky pneumatickou pistolou :evil:
vies si predstavit,ked som ich vykrucal...jeden svieckovy kluc zlomeny a dva ohnute a ked som ich chcel zakrutit spat,pretrhlo mi zavit v hlave motora a to som ich este ani poriadne neprikrutil...cize necudoval by som sa,keby ti daky student v autorizovanom servise tu mensiu svorku nezvacsil a fakt by ti to zapojil naopak...
tod moja skusenost...
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

nehnevam sa a keby ti to spravil kazdopadne by uz v tom servise nepracoval a podla mna tam ani taky TALENT pracovat nemal.
dobreeee s tymi svieckami
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

1nekros1 píše:nehnevam sa a keby ti to spravil kazdopadne by uz v tom servise nepracoval a podla mna tam ani taky TALENT pracovat nemal.
dobreeee s tymi svieckami
on tam ani nepracoval...bol to student,ktory tam praxoval a nemohol som sa stazovat,lebo mi to tam robili bez bloku,kedze som tolko penazi ani nemal pri sebe...a chcel som odtial odist s autom...tak miesto 6500sk som platil 4200sk ale menili mi viac veci...a to ze to robil pneumatickou pistolou mi vravel az iny mechanik,co mi opravoval ten zavit,ze s tym uz ma skusenosti,ze sa im to nechcelo zakrucat rucne...ze teraz to uz vraj viacery robia takto... :shock:
tak si davajte pozor na svoje auticka a podla moznosti ani nespustajte z oci v servise,aby ste nedopadli podobne...
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
dony
Profík
Příspěvky: 1211
Registrován: úte čer 03, 2008 19:12
Bydliště: Čáslav ČR

Příspěvek od dony »

... no nemů?e? být u v?eho a asi to bude lep?í nevidět,co tam odborníci provádí,oni naprosto se..u na dobrou vizitku :roll:
Obrázek
brasci
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát říj 26, 2007 18:16

Příspěvek od brasci »

no to ču to niekto písal s tým ?tartérom a ako počul ozubené zuby... to sa občas pri tých x pokusoch stalo aj mne...

písal mi jeden chlapík, ktorému to na F500 robilo a bolo to baterkou...

teraz je auto v servise, v pamäti závad nezistili nič, čidlá ok, pozerali ?tartér a vraj ok, dali dobi? baterku... stálo im to tam v mraze (a ?e dnes v noci bol riadny mráz) a funguje to... tak si tam po to teraz poobede idem a budem dúfa? teda.... vraj po včeraj?om dobití je dnes po vy?e 24 hodinách na mraze na kapacite 90%, neviem či je to dobré alebo ani nie... proste to teraz ?tartuje na prvý ?up...

auto bolo kúpené v 11/2007, vyrobené v 5/2007 tak?e ako stará je baterka ?a?ko poveda?, ale určite o nejaký ten mesiac star?ia...
dualogic
brasci
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát říj 26, 2007 18:16

Re: Problematické ?tarty

Příspěvek od brasci »

mosto píše:
markos9 píše:Ja som mal tiez take problemy, cez zimu auto startovalo na niekolky pokus, dlho muselo tocit motor, potom mi rucicka teploty skakala do cerveneho, svietila kontrolka, alebo dakedy nic len auto cuklo a potom chytilo na druhy-treti krat, alebo mi starter isiel cez zuby, ako by uplne nevysunul pastorok, auto vydavalo divne kovove zvuky pri startovani, no proste katastrofa a o tych pohladoch ludi okolo ked videli ako sa pekne nove auto trapi pri startovani tak to ani nevravim, ale od kedy mam novu silnejsiu 60ah baterku tak nemam ziadny problem, teda musim poklopat, ale auto startuje pekne ako nove ked sme ho kupovali v predajni.
sa necuduj,ved som ti tu baterku zapajal ja a nie daky fuser,alebo student s autorizovaneho servisu :lol: :lol: :lol:
to s tou ručičkou do červeného a kontrolkou to mi zmizlo po prehratí softu RJ... to mi robilo minulú zimu ale to nebol problém, ?tartovalo vtedy na prvý krát... iba mi kázalo občas okam?ite vypnú? motor....

ale nad silnej?ou baterkou som u? uva?oval... ak to bude robi? aj naďalej tak vymením tie? za silnej?iu...
dualogic
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Tak mě dneska poprvé grande nemile překvapilo. Odpoledne jsem sedl do auta, ?e pojedu z práce domů. Začnu startovat - startér točí, motor má jen jeden zá?kub, ?e by jako chytl a nic. Tak to zopakuji je?tě 3-4x se ?lapáním plynu - nic. Odemknu zamknu auto (imobilizer) - stejná písnička, odpojím - připojím baterku - dal?í marný pokus. Počkám 30 sekund - chytí na první otočení - v?e normál.... :shock:

Venku bylo -10°C, auto stálo celý den. I při dlouhém točení startérem nelítala ručička teploměru ani nesvítila ?ádná chybová kontrolka nebo hlá?ka. Po startu auto jelo normálně jako v?dycky.

Dneska ráno -21°C start na poprvé jako dosud v?dy.... No, asi zajedu na servis a poptám se co to mohlo být... :?
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

No tak mi taky dnes odpoledne cca pri -10°C auto chytlo az na podruhe. Auto stalo cca 40hod. Pri prvnim pokusu mi vypad starter.
Obrázek
Odpovědět