Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Fido162
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: úte črc 21, 2015 20:47

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Fido162 »

1nekros1 píše:tak skus najprv tu baterku pretoze ked je slaba tak vsetku emergiu odovzdava starteru a nezostane nic na rj a moze vyhodnotit chybu ktora potom zmizne ale vtedy brani startu.
tusim aj vo fiate robili neaky upgrade rj tusim dusan tam bol koli tomu. a pomohlo mu to. ale ta baterka aj tak bude cochvila nepouzitelna.
Ano zítra to nabiju. A snad bude pokoj. Diagnostiku udělám stejně ať vím na čm jsem
Grande Punto 1.4 8v 57Kw Dynamic
Fido162
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: úte črc 21, 2015 20:47

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Fido162 »

Fido162 píše:
1nekros1 píše:tak skus najprv tu baterku pretoze ked je slaba tak vsetku emergiu odovzdava starteru a nezostane nic na rj a moze vyhodnotit chybu ktora potom zmizne ale vtedy brani startu.
tusim aj vo fiate robili neaky upgrade rj tusim dusan tam bol koli tomu. a pomohlo mu to. ale ta baterka aj tak bude cochvila nepouzitelna.
Ano zítra to nabiju. A snad bude pokoj. Diagnostiku udělám stejně ať vím na čm jsem
čau tak dneska jsem vytáhnul baterku že ji nabiju. A z jedné strany je jakoby nafouklá asi tam bude prdlý článek nebo něco. Co si o tom kdo myslí? Mám ji radši vyměnit za novou?
Grande Punto 1.4 8v 57Kw Dynamic
Uživatelský avatar
Sibstr
Štamgast
Příspěvky: 203
Registrován: stř zář 10, 2014 23:23
Bydliště: PRG

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Sibstr »

Hmm tak to bych ji vyměnil radši dřív, než ti shoří auto...
Grande Punto 1.2 Dynamic 3D
Obrázek
Fido162
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: úte črc 21, 2015 20:47

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Fido162 »

Sibstr píše:Hmm tak to bych ji vyměnil radši dřív, než ti shoří auto...
Už je objednaná zítra pro ni jedu
Grande Punto 1.4 8v 57Kw Dynamic
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od 1nekros1 »

fido --- no ved som ti vravel ze bude cochvila KO a vidis ani to tak dlho netrvalo :-)
hentu chybu to hadze ked bateria nevladze tahat starter a napetie pri starte klesne pod 9volt.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Fido162
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: úte črc 21, 2015 20:47

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Fido162 »

1nekros1 píše:fido --- no ved som ti vravel ze bude cochvila KO a vidis ani to tak dlho netrvalo :-)
hentu chybu to hadze ked bateria nevladze tahat starter a napetie pri starte klesne pod 9volt.
No ona startovala celkem dobre az na to ze nekdy auto chytlo a nekdy ne. Nenapadlo me ze by mohla baterie delat takovy problem. a vubec me nenapadlo se podivat na baterii kolem dokola a dovnitr na desky. No pro priste uz budu chytrejsi. Objednal jsem 55ah tak snad se vleze.
Grande Punto 1.4 8v 57Kw Dynamic
Fido162
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: úte črc 21, 2015 20:47

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Fido162 »

Fido162 píše:
1nekros1 píše:fido --- no ved som ti vravel ze bude cochvila KO a vidis ani to tak dlho netrvalo :-)
hentu chybu to hadze ked bateria nevladze tahat starter a napetie pri starte klesne pod 9volt.
No ona startovala celkem dobre az na to ze nekdy auto chytlo a nekdy ne. Nenapadlo me ze by mohla baterie delat takovy problem. a vubec me nenapadlo se podivat na baterii kolem dokola a dovnitr na desky. No pro priste uz budu chytrejsi. Objednal jsem 55ah tak snad se vleze.

Baterie vyměněna. Zatím vše v pohodě tak uvidíme.
Grande Punto 1.4 8v 57Kw Dynamic
Fido162
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: úte črc 21, 2015 20:47

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Fido162 »

Fido162 píše:
Fido162 píše:
1nekros1 píše:fido --- no ved som ti vravel ze bude cochvila KO a vidis ani to tak dlho netrvalo :-)
hentu chybu to hadze ked bateria nevladze tahat starter a napetie pri starte klesne pod 9volt.
No ona startovala celkem dobre az na to ze nekdy auto chytlo a nekdy ne. Nenapadlo me ze by mohla baterie delat takovy problem. a vubec me nenapadlo se podivat na baterii kolem dokola a dovnitr na desky. No pro priste uz budu chytrejsi. Objednal jsem 55ah tak snad se vleze.

Baterie vyměněna. Zatím vše v pohodě tak uvidíme.
Tak jsem byl dneska na diagnostice. A samozřejmě diagnostika bez závad. Bavil jsem se o tom s kamarádem co mi ji dělal a mimo jiné dělá jen fiaty tak říkal že to pravděpodobně bylo tím že baterie s motorem otocila normálně jenže na elektroniku v autě už neměla sílu a proto blokovala start. Jinak jsem vyměnil stávající autobaterii 45Ah za 55Ah a start je ještě hbytější. Takže díky všem za rady
Grande Punto 1.4 8v 57Kw Dynamic
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Kolacok »

Tak som kabelaz v aute rozobral, premeral CAN bus , od RJ do ABS a do body computera a vsetko funguje.
Ked som to skusal vymazat, zobrazili sa znova uz len 3 chyby, najhorsia je ELECTRONIC KEY. Zvysne chyby (a uz nie vsetky) sa zobrazia az ked vypnem klucik a pocitac vyzera, ze je stale pripojeny a snima data, potom vyskoci 7chyb.
Zrejme to je dosledkom toho, ze nieco cuka stale v motorore a nieco ostava zopnute a tym padom zije aj zasuvka body computera.

Poprehadzoval som relatka, skontroloval vsetky poistky a vysledok stale chyba.
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od tkupilik »

Na fiatu jsou klice ulozene v body computeru. ECU motoru po CANu jen dostane pokyn, ze muze startovat a teprve pak sepne rele starteru. Takze chyby CAN busu jsou ty dulezitejsi... jak psal jarous, asi by bylo dobre udelat diagnostiku body computeru zvlast pokud jsou kabely v poradku.
Edit: Na tjetu si ECU motoru jeste asi 30s po vypnuti zapalovani drzi napajeni, takze celou tu dobu 'fuguje'
GP 1.4 Tjet
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Kolacok »

Mne to pride divne, lebo ked vypnem a vytiahnem klucik, tak zacnu naskakovat chyby, co je zrejme dosledok toho, ze cast obvodov sa vypne a teda RJ nim uz nema pristup, ale body computer este komunikuje s pocitacom a zacne ich vypisovat.
Kym mam klucik v MAR, tak su tam uz len 3chyby. Ostatne chyby su falosne, napr. chyba snimaca preplnovania alebo vody v paliv. filtri, lebo som kable premeral a ziadne prerusenie ani skrat tam nie je.

Skusim ten body computer dajak vyriesit. Mozno bude treba cely vymenit, co je vsak zvlastne, ze tak odrazu sa porucal.
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Jarouš »

To teda divné je, protože když s připojenou diagnostikou vypneš zapalování, tak se spojení s kompem přeruší. BC si "šťávu" sice nějakou dobu drží (jak píše tkupilik), ale rozhodně neživí diagnostickou zásuvku.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Jirka »

Tak proštudovat el. schema a podivat se odkud je napajená ta diag. zásuvka.
Určitě to její napájení bude s něčím společné, to by mohlo být vodítko.
A co nějaké relé po zapnutí klíčku, jestli není připečené a neodpojuje napájení.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Kolacok »

Mne to pripada tak, ze start nie je mozny, lebo ostalo visiet spojene posledne startovanie, tym padom je blokovane spojenie noveho startu.
Relatka som vsak poprehadzoval a zmena ziadna. Na body computeri tusim relatka ani nie su, ale neviem urcito.

Je trvalo spojene rele T7 - kontrola spustenia motora. Skusim zisit, cim je ovladane.
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Kolacok »

Skumal som schemu v Elearn manuali a nasiel som akurat to, ze rele ma priamy vystup z pinu 80 z riadiacky do pinu 9 body computera, z druheje strany je budenie napajane z 12 a 27 body computera, co su prepojene kontakty a vystup zopnuteho rele ide na lambdu sondu a merac prietoku vzduchu. Tam toto rele konci.

Aku to ma spojitost s blokovanim startu, neviem.
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
Odpovědět