GPS navigace

Vše okolo doplňků, úprav, tuningu

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Dnes mi při?la po?tou navigace MIO MOOV 360u (celá Evropa), cena 5990,- Kč + po?t.
Zatím jsem z obsluhy částečně jelen, ale u? do tajů obsluhy za?ínám pronikat :D
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Honza°
Štamgast
Příspěvky: 225
Registrován: stř kvě 21, 2008 21:25
Bydliště: Praha

Příspěvek od Honza° »

Já jsem s 330u po Německo-Rakouské dovolené naprosto spokojen. Akorát jednou jsem se nechal dobře nachytat..ve stresu z blí?ící se bouřky jsem narychlo zadal destinaci odkud se naskýtá nej.panorama na horu Watzman. Mo?nosti trasy-nejkrat?í. Mů?u vám říct ?e na silnici kam mě to zavedlo bylo i GPčko velké :D a je?tě k tomu stoupání 20% a jako naschvál traktor proti mě. V?e nakonec dobře dopadlo ani jsem nepích. Do cíle jsem dojel včas a bez problémů..i fotky se povedly :D Jako super vychytávku navigací vůbec teď spatřuji ve čtení zatáček..kouknu, vidim ?e je ostrá-přibrzdim si...v těch alpách se to vá?ně docela hodilo :wink:

Jo a je?tě tip kam jí umístit: U mě se zabydlila napravo od vnitřního zpětného zrcátka..osobně mi tam vyhovuje nejvíc..
GP 1.4 16V Dynamic 5D, šedá Chemical, 16"
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Honza° píše:Jo a je?tě tip kam jí umístit: U mě se zabydlila napravo od vnitřního zpětného zrcátka..osobně mi tam vyhovuje nejvíc..
Já jsem u Garminu viděl, ?e dodávají (musím zjistit, jestli to nemá i MIO) takové samolepící kolečko, které se nalepí na přístrojovku a dr?ák s navigací se na něj přisaje. Ono to uchycení (přisátí) na čelní sklo u GP-čka je přeci trochu z ruky.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Honza°
Štamgast
Příspěvky: 225
Registrován: stř kvě 21, 2008 21:25
Bydliště: Praha

Příspěvek od Honza° »

Du?an píše:Já jsem u Garminu viděl, ?e dodávají (musím zjistit, jestli to nemá i MIO) takové samolepící kolečko, které se nalepí na přístrojovku a dr?ák s navigací se na něj přisaje. Ono to uchycení (přisátí) na čelní sklo u GP-čka je přeci trochu z ruky.
Mám pocit ?e je to čistě jenom zále?itost Garminů (té? jsem o tom sly?el).. Zezačátku jsem to chtěl připevnit taky někam na desku ale nakonec jsem si na to takhle nahoře zvykl.
GP 1.4 16V Dynamic 5D, šedá Chemical, 16"
Juro
kolemjdoucí
Příspěvky: 47
Registrován: pon led 21, 2008 15:48
Bydliště: Momentalne Praha

Příspěvek od Juro »

Du?an píše:Ono to uchycení (přisátí) na čelní sklo u GP-čka je přeci trochu z ruky.
Ja som telefon s navigaciou prichytil na lavu stranu, nie do stredu, tam je sklo o dost blizsie. Akurat este riesim, kade pretiahnem napajaci kabel, nech nezavadzia.
GP 1.2 Dynamic 5D (2007), Bolero Red
J.B.
Štamgast
Příspěvky: 427
Registrován: čtv dub 03, 2008 21:18
Bydliště: JIČÍN

Příspěvek od J.B. »

samolepicí kolečko dodává i tomtom ale po?tovné je tak pří?erné ?e jsem zatím neobjednal. :?
G.P.3dv.1,2 modrá Rock'n'roll.Tečka!-Změna!Punto 2013 1,4 easy bílá radiosso.Změna Jeep renegade.
J.B.
Štamgast
Příspěvky: 427
Registrován: čtv dub 03, 2008 21:18
Bydliště: JIČÍN

Příspěvek od J.B. »

tak samolepicí kolečko jsem zakoupil v electroworldu,cena 159kč,přilíp zhruba doprostřed palubky-dosáhnu tam.odjí?dím na dovču tak?e pak budu referovat jestli se v těch vedrech neodlíplo.mějte se tu!! :wink:
G.P.3dv.1,2 modrá Rock'n'roll.Tečka!-Změna!Punto 2013 1,4 easy bílá radiosso.Změna Jeep renegade.
J.B.
Štamgast
Příspěvky: 427
Registrován: čtv dub 03, 2008 21:18
Bydliště: JIČÍN

Příspěvek od J.B. »

tak jak jsem slíbil-samolep.kolečko se osvědčilo,zapomněl jsem napsat ?e je to universal.firmy hama.navigace tomtom one europe31 mě asi zachránila od pobytu v blázinci,vůbec si neumím představit jak bych bez ní tuto putovní dovolenou zvládl-viz spotřeba-takový Mnichov-to by byla s mapou pěkná lahůdka. :roll:
G.P.3dv.1,2 modrá Rock'n'roll.Tečka!-Změna!Punto 2013 1,4 easy bílá radiosso.Změna Jeep renegade.
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

My zvládli Norsko bez ní, ikdy? místy to byla lahůdka, hlavně kdy? jsme jeli v Oslu div ne po pě?ích zónách.... :lol:
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
wenca
Štamgast
Příspěvky: 345
Registrován: sob pro 29, 2007 12:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od wenca »

Du?ane : prosím tě .

Mů?e? se tady více rozepsat o té tvojí nové navigaci MIO MOOV 360u ??

Otec o ní uva?uje .

Dík w
Grande Punto 5D 1,2 Dynamic - New Orleans blue
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

wenca píše:Du?ane : prosím tě .
Mů?e? se tady více rozepsat o té tvojí nové navigaci MIO MOOV 360u ??
Právě jsem se chystal pár postřehů po cestě do Chorvatska napsat. Mé hodnocení je formou osobních postřehů bez mo?ností, abych mohl je porovnat s navigacemi ostatních výrobců (kromě loni zapůjčeného modelu Garmina - u? ani nevím, jaký model, který na toto MIO z hlediska rychlosti prováděných operací vůbec neměl - byl to ale asi rok starý model, třeba je současný Garmin o nečem jiném).

Postřehy:
1 ) návody na obsluhu, a? u? ti?těný nebo na CD (DVD?) se mi nezdají vyčerpávající, chvíli mi trvalo, ne? jsem pronikl do zákonitostí plánování cest s pomocí zadávání "průjezdních" bodů.
2 ) výborný je displej 16:9 (navigaci s malou obrazovkou 4:3 bych nekoupil)
3 ) plánovaná trasa je zobrazována modrou barvou se ?ipkami (lep?í by asi byla třeba červenou), někdy v okolí vodních toků je toto ře?ení malinko nepřehledné
4 ) poloha vozidla a směr jízdy je vyznačen červením trojúhelníčkem v bílém kruhu
5 ) aktuální poloha vozidla je docela přesná, při rychlej?í jízdě navigace tro?inku nestíhá (odbočení hlasově zahlásí a? po odbočení), dobré je sledovat vlevo nahoře tvar kři?ovatky a směr odbočení s aktualizovanou vzdáleností
6 ) pokud je trasa naplánována s pomocí zadání průjezdních bodů, potom pokud z jakýhokoliv důvodu průjezdním bodem neprojede?, potom navigace vede zpět do průjezdního bodu (musí se tento průjezdní bod z plánované trasy odstranit - to ale asi budou dělat v?echny navigace)
7 ) v základní výbavě navigace není nabíječka ze zdroje 220 V, pouze lze dobíjet přes USB kabel, lze ale dokoupit, ale nevím za kolik
8 ) při provozu na baterii navigace moc dlouho nevydr?í. Pí?ou 3 hodiny, ale já bych řekl tak hodinu :cry:
9 ) při sjetí z plánované trasy navigaci přepočítá novou trasu během 1-2 sekund :!: , co? je podle mě veliká výhoda (oproti na začátku zmiňovaném Garminu, kterému to trvalo i několik minut).
10 ) navigace nemá ?ádné jiné funkce kromě připojení a obsluhy mobilu přes Bluetooth (tedy ?ádné prohlí?ení obrázků apod., co? mně nevadí)
11 ) čerstvé mapové podklady
12 ) při umístění dr?áku navigace na čelní sklo v GP-čku není displej v dosaho ruky (musím se předklánět), proto si chci koupit samolepící podlo?ku na přístrojovku, tím bude navigace v dosahu

To je asi v?e, co mě napadlo sdělit. Celkově jsem spokojen.
Doporučuji si přečíst nějaké recenze a porovnávačky s jinými navigacemi na netu a porovnat ceny v různých obchodech. Já navigaci koupil přes e-shop a u?etřil jsem cca 700 Kč. Zároveň doporučuju koupit navigaci s mapami Evropy (člověk neví, kam se kdy vydá). Při dokupování map do navigací bez celé Evropy by se mohlo stát, ?e tato navigace, by? při koupi levněj?í) by se pak mohla prodra?it.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
wenca
Štamgast
Příspěvky: 345
Registrován: sob pro 29, 2007 12:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od wenca »

Du?ane díky za recenzi .

Nakonec jsme vybrali Garmin Nüvi 255W .(po dokoupení antény na příjem tmc-rds)

Kde máte umístěnou navigaci ??

Asi bude nejlep?í takto :
Obrázek
Grande Punto 5D 1,2 Dynamic - New Orleans blue
Honza°
Štamgast
Příspěvky: 225
Registrován: stř kvě 21, 2008 21:25
Bydliště: Praha

Příspěvek od Honza° »

Du?an: Je?tě můj postřeh ohledně nabíjení přes usb. Pokud navigaci píchnu do usb normálním způsobem na displej se rozsvítí a zobrazí se obrázek ?e je navigace propojená s pc. Nabíjení je díky rozsvícenému displeji zdlouhavé. Pokud chce? navigaci ale pouze pomocí usb dobít (ne ji propojit s pc) stačí následující trik.. Kabel připoj do pc, poté ho pomalinku vsuň do navigace..chvíli vyčkej ne? ho uplně zasune?...zasuň uplně. Pokud se v?e podaří displej se nerozsvítí a navigace se chová jako by byla dobíjena autonabíječkou. Při?el jsem na to naprostou náhodou, chce to trochu cviku ale funguje to Very Happy
GP 1.4 16V Dynamic 5D, šedá Chemical, 16"
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Honza° píše:Du?an: Je?tě můj postřeh ohledně nabíjení přes usb.
Dík vyzkou?ím. Jinak k MIO MOOV prodávají takový mezičlen- nabíječku do zásuvky na 220V, do které zasune? kabel, který slou?í na připojení navigace k palubní síti 12V. Jenom nevím kolik ta sranda stojí. 8)
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

wenca píše:Kde máte umístěnou navigaci ??
Jeliko? jsem pravák, umístil jsem ji vpravo od volantu. Jeliko? v dr?áku na skle byla příli? daleko, koupil jsem si samolepící kolečko-podstavec na přístrojovku. Nyní ji ji? mohu "v sedě" za jízdy obsluhovat. Jenom uva?uji o trvalém zapu?tění přívodního kabelu do palubovky, aby se mi "neflákal" po přístrojovce.

Obrázek
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Odpovědět