Rozměry kol

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Snoopy
Návštěvník
Příspěvky: 141
Registrován: pát kvě 01, 2009 23:59

Re: Rozměry kol

Příspěvek od Snoopy »

super diky :wink:
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozměry kol

Příspěvek od Zdenda »

Konečně jsem Naďe zlegalizoval na STK 17 palcová kola :D :clap :D
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Fido162
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: úte črc 21, 2015 20:47

Re: Rozměry kol

Příspěvek od Fido162 »

Čau kluci chci se zeptat mám vyhlídnuté liťáky a chci se zeptat jsou to 15ctky akorát je tam ET37 a středová díra má kroužek 57.1 a chci se zeptat nasadím je na auto aniž by byl problém? Díky
Grande Punto 1.4 8v 57Kw Dynamic
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Rozměry kol

Příspěvek od tkupilik »

Punto ma jinou stredovou diru, snad by to melo byt 56,5mm.
PS: nechtel by jsi jarousi updatnout tema s rozmerama, tahle informace tam schazi.
GP 1.4 Tjet
Fido162
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: úte črc 21, 2015 20:47

Re: Rozměry kol

Příspěvek od Fido162 »

Díky za reakci. Ano středovou díru má punto 56,6 a kola které chci koupit mají vymezovací kroužek který má 57,1 tudíž by neměl být problém. Myslíš si že když bude díra přesná že na ni kolo nasadíš a sundáš? Nedej bože když disk lehce z oxiduje. Ale ptal jsem se na to ET jestli bude vadit když bude 37. A podle zjištění nebude kola budou akorát o 6mm vystrčené což je skoro nic a naopak se mi to bude i více líbit když budou více trčet
Grande Punto 1.4 8v 57Kw Dynamic
Uživatelský avatar
FRIMICO
Štamgast
Příspěvky: 693
Registrován: úte bře 20, 2012 20:04
Bydliště: Schonlinde

Re: Rozměry kol

Příspěvek od FRIMICO »

Ahoj.Podle typovýho listu tam může bejt ET 38 nejmenší(kola mám legálně zapsaný v TP)Problém by mohl nastat asi jen v případě nehody.Pak by se někomu mohlo hodit že to co tam máš tam nemá co dělat. Ale jinak to ničemu neva.
Jezdím jen tak rychle jak můj strážnej anděl dokáže lítat.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Rozměry kol

Příspěvek od Jarouš »

tkupilik píše:Punto ma jinou stredovou diru, snad by to melo byt 56,5mm.
PS: nechtel by jsi jarousi updatnout tema s rozmerama, tahle informace tam schazi.
Já bych tam ten údaj o středové díře klidně napsal,. ale je to zamčené.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Fido162
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: úte črc 21, 2015 20:47

Re: Rozměry kol

Příspěvek od Fido162 »

FRIMICO píše:Ahoj.Podle typovýho listu tam může bejt ET 38 nejmenší(kola mám legálně zapsaný v TP)Problém by mohl nastat asi jen v případě nehody.Pak by se někomu mohlo hodit že to co tam máš tam nemá co dělat. Ale jinak to ničemu neva.
JJ s tím nějak tak počítám že kdyby náhodou tak můžou jít právě po tomhle ale zas si nemyslím že by se dívali na rozměr disků to spíš bych problém viděl kdybych měl slítané gumy ale člověk ví prd co se stane. No nicméně předkoupí aspoň jedno kolo zkusím namontit abych se ujistil zda nedře o třmen brzd a je to v pohodě.
Grande Punto 1.4 8v 57Kw Dynamic
Uživatelský avatar
Buchtič
Site Admin
Příspěvky: 219
Registrován: pon srp 30, 2010 16:36
Bydliště: Broumov/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozměry kol

Příspěvek od Buchtič »

Zdravíčko,
máte někdo v techničáku zapsán rozměr 215/45/17? Pokud ano, existuje způsob, jak jej dopsat, aby na STK neprudili?
Díky
Fiat Punto 60 SX Cult 5DV black -> Grande Punto 1.4 T-Jet Sport 5DV black
Osobní blog o IT
Obrázek
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozměry kol

Příspěvek od Zdenda »

:D dodatečné dopsání, jedině typový list na kola + razítko z STK :(
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Uživatelský avatar
Sibstr
Štamgast
Příspěvky: 203
Registrován: stř zář 10, 2014 23:23
Bydliště: PRG

Re: Rozměry kol

Příspěvek od Sibstr »

Mám dotaz ohledně rozměru kol, čeká mě nákup nové letní sady a můžu mít výhodně Continentaly v rozměru 185/65 R15 což mám zapsáno i v techničáku. A teď k dotazu, jak velký problém bude, když rezervu mám v rozměru 175/65 R15 a musel bych ji použít společně s rozměrem 185/65 R15 na druhém kole? Jak moc se to bude líbit ABS a podobným elektronickým udělátkám?
Grande Punto 1.2 Dynamic 3D
Obrázek
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Rozměry kol

Příspěvek od tkupilik »

Mam pocit, ze se obvod bude lisit minimalne, rekl bych ze to bude podobny rozdil jako fungl nova rezerva vs olitana guma se stejnym rozmerem. Asi jedina vec ktere by to mohlo vadit bude diferencial, jinak bych to neresil. Tzn vzadu uplne OK, vepredu se s rezervou snazim jezdit co nejmin.
Nove auta muzou mit sledovani tlaku pneu navazany na prumer kola (varianta bez senzoru). Nevim ale o tom, ze by to byl pripad GP.
GP 1.4 Tjet
arriva13
kolemjdoucí
Příspěvky: 11
Registrován: čtv kvě 19, 2016 19:22

Re: Rozměry kol

Příspěvek od arriva13 »

Nazdar chlapi,

Ake sruby potrebujem na alu disky na Punto 2012? Mam 25mm zavit, stupanie sedi, budu stacit ci budu kratke?

A disky s ET49 budu velmi vtlacene dnu? Mozu o nieco suchat? V TP mam zapisane 6Jx15 ET 43. Dakujem.
Fiat Punto (199) 1.4 8V (EURO5) 57kw + LPG BRC SQ32
Uživatelský avatar
FRIMICO
Štamgast
Příspěvky: 693
Registrován: úte bře 20, 2012 20:04
Bydliště: Schonlinde

Re: Rozměry kol

Příspěvek od FRIMICO »

Měl bys napsat, jestli ty alu jsou také 15 nebo jiného rozměru.Jestli ty šrouby máš z plecháčů,tak na alu jsou krátké.Na plecháče mám kratší a na alu delší.
Jezdím jen tak rychle jak můj strážnej anděl dokáže lítat.
arriva13
kolemjdoucí
Příspěvky: 11
Registrován: čtv kvě 19, 2016 19:22

Re: Rozměry kol

Příspěvek od arriva13 »

Alu disky by boli tiez r15, 6,5J ET38 s tym, ze sruby su na alu disky, mal som ich na diskoch na VW polo classic, na diskoch dotz a tieto by boli dezent, cize ten isty vyrobca...ale so srubami s plechovych som ich neporovnaval...na vw boli plechove sruby kratsie...
Fiat Punto (199) 1.4 8V (EURO5) 57kw + LPG BRC SQ32
Odpovědět