Rezervní kolo vs. opravná sada na dojetí

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Nechce se mi věřit tomu skóre.
Doufám ?e při hlasování nepova?ujete za prora?ení pneumatiky obyčejné píchnutí :idea:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

Du?an píše:Nechce se mi věřit tomu skóre.
Doufám ?e při hlasování nepova?ujete za prora?ení pneumatiky obyčejné píchnutí :idea:
no ked to musis menit niekde na ceste tak to berem ja. guma sa mi este nerozletela.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Ja jsem teda jeste kolo ani nepichl a ani neprorazil. Pichnuti beru jako ze se da pneu spravit prorazeni beru ze uz se spravit neda.
Obrázek
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

i prorazeni se da spravit proste prorazeni se bere dira v bocnici -je jedno jak velka kazdopadne kolo ti hned ujde ...
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Du?an píše:Nechce se mi věřit tomu skóre.
Doufám ?e při hlasování nepova?ujete za prora?ení pneumatiky obyčejné píchnutí :idea:
Ne opravdu jsem u pneu. prorazil bočnici, je?tě na přede?lém autě, za de?tě byl na hlavní silnici kus ?eleza ktery jsem přehlédl proto?e jelo proti mě auto a u? se ?eřilo tak?e se jen ozvala rána pak u? jen ?moulání pneu.
Je?tě ?e jsem měl rezervu pořádně nafouklou.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

Teddy86 píše:Ja jsem teda jeste kolo ani nepichl a ani neprorazil. Pichnuti beru jako ze se da pneu spravit prorazeni beru ze uz se spravit neda.
To ví?, ?e prora?ení z boku se v naprosté vět?ině případů spravit nedá, a to tehdy, kdy? průraz po?kodí kostru pneumatiky, tzv. kord! V takovém případě se pneumatika vyřazuje, proto?e i po zacelení by byl její provoz vysloveně nebezpečný.
Fiat Bravo2, 1,6 MJet, 77 kW, nar. 9.4.2010
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Nové schopnosti pneumatik: Samy se změří či zalepí
http://auto.aktualne.centrum.cz/clanek.phtml?id=680894
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Du?an píše:Nové schopnosti pneumatik: Samy se změří či zalepí
http://auto.aktualne.centrum.cz/clanek.phtml?id=680894
To bude obdobné fiasko jako s RUNFLAT. To bylo taky PR keců, jak to není supr vynález a jak se to rychle roz?íří a kde dneska jsou?? :wink:

Věřím tomu, ?e klasická rezerva nás bude provázet je?tě velmi dlouho.

PS: Kdyby pan Dunlop věděl, kam se ta honba za eliminací defektu bude ubírat, tak by se nedrbal s nafukovací pneumatikou a dodne?ka se mohlo jezdit na plných gumách :D
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

v GP defekt jednou..(dle mého názoru)nastra?ený vrut klasická třiapůlka před kolu..fukalo to docela dost..guma prázdná dříve ne? jsek se vrátil z obchodu..cestou do pneuservisu jsem 2x foukal,jinak na slu?ebním páliu jednou(defekt,poklice mi střihla ventilek)peugeot 807 obě přední,děr několik,po opravě pneuservisem stálý ůnik..foukání cca 1xza 2 dny..příčina nezji?těna..pravděpodobně na stavbě nějaký maras,jinak na bycyklu defektů spousta..jedenkrát jsem dostal 3kouzelné defekty na cestě z havířova do čeladné..(44km)
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

Tak?e jsem chytnul první defekt. Bylo to včera, na rovné cestě a během pár metrů sedělo Bravo na ráfku. Snad to bylo sklo, měl jsem toti? řízlý běhoun. Tak?e jsem si vyzkou?el, jak se mění na Bravu guma a pochvaloval jsem si, ?e nemám opravnou sadu, ale normální, by? nouzové kolo, které teda vypadalo na autě dost srandovně. Nicméně u? tam mám zpátky svojí Continentálku.
Fiat Bravo2, 1,6 MJet, 77 kW, nar. 9.4.2010
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

Tak já jsem prorazil pneu 2x. Jednou mi praskla bočnice a po druhé klasicky ocelová ?pona v běhounu, ale dojel jsem a ráno bylo kolo prázdné.
Uživatelský avatar
RP72
Štamgast
Příspěvky: 250
Registrován: pát črc 01, 2011 18:51
Bydliště: Frýdek Místek

Příspěvek od RP72 »

Zdar chlapi,
Tak jsem doufal, ?e tady přispívat nebudu muset, ale zrovinka dnes jsem se vrátil s rodinkou se svým Pomerančem s dovolené po východním Slovensku a podařilo se mi před půlnocí najet u Liptovské Mary v časti s omezenou rychlostí i provozem svedeným do jednoho pruhu na nějaký výtluk či díru asi v rychlosti 50-70km/h, byla to neskutečná rána, přičem? jsem mikrospánek neměl ani náhodou a nic jsem na zemi neviděl. A jeliko? bylo nebezpečné v tom prostoru zastravovat musel jsem pokračovat dokud se pruhy neroz?ířili a já bezpečně mohl vylo?it celý kufr s věcma ne? jsem se dostal k trojůhelníku, vestě a baterce a dal se do zji??ování ?kod. No a zji?tění bylo takové, ?e jsem řádně narazil vnitřní límec na který kdy? se kolo při jízdě natočilo, tak ufoukl vzduch s kola, tudí? jsem musel dofukovat kompresorkem asi co kilometr a dojel jsem do Ru?omberoku, kde jsme byli nuceni vyčkat od 0h a? do 9h ráno, kdy otevíral pneuservis v něm? mi pomohli tím, ?e do plá?tě dali du?i, vyvá?ili a prohodili se zadním kolem. Přičem? mi důrazně nejednou řekli,?e je to opravdu jen nouzovka na dojetí těch 150km domů. Ale i tak jsem jim byl vděčný, ?e jsem nemusel volat odtahovku nebo kupovat nový disk s gumou.
Zajímavé je, ?e mám gumu v pořádku, ale ráfek je tak nakoplý.
A to na dálnici s poplatkem, který jsem musel zaplatit za dálniční známku. Ty cesty jsou fakticky na blití.
Kdybych se honil jak prase, tak mlčím, ale nikam jsem nespěchal a jel jak starý fotřík s mladou man?elkou a 9měsíční dcerou na zadních sedadlech. To fakticky nasere. TAk mne čeká oprava 17palcového alu disku a hodím do kufru zimní 15ku a v zimě zas letní 17ku - pokud tam vleze! Ka?lu na nějaké podělané lepení!!! :evil:
Tak se mi ten závěr dovči kapku podělal :?
?těstí v té smůle bylo, ?e jsme nevyjeli o den později, čili v sobotu v noci jak bylo v plánu, proto?e by pak nebyl otevřen ani ten pneuservis. No ka?dopádně jsme dorazili domů ve zdraví a to je moc prima by? to bude stát nějakou tu tisícovku za opravy ráfku :cry:

Je?tě mne napadla jedna mo?nost, proč jsem tu díru neviděl:
Byly tam toti? po de?ti mokré fleky s místy oschlou vozovkou a ta díra mohla být zalitá vodou a já ji podvědomě zařadil mezi dal?í mokrý flek. ...jinak si nedovedu vysvětlit proč jsem ji vůbec nezaregistroval :(
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Radek:
Grande Punto 1,9 MultiJet Sport (130k) r.v.2007
Pirelli PZero Nero 205/45 R17 88 W XL Letní
Pirelli WINTER 190 SNOWCONTROL SERIE II 185/65 R15 88 T ECO Zimní
Barva:Carribean orange
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

nic si s toho nerob ja som tiez ohol na raz predne koleso aj zadne koleso oprava vysla na 75 eur. presne tak isto som to mal aj ja ohnute. len to treba dat fakt dobremu cloveku pretoze ked to nenahreje dobre a bude to lisom opravovat tak to koleo praskne. bol som pri tej oprave a ver mi ta origo 17stka je fakt pekne tvrda.

p.s. 17stka sa ti vojde uplne v klude do priestoru rezervy.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
RP72
Štamgast
Příspěvky: 250
Registrován: pát črc 01, 2011 18:51
Bydliště: Frýdek Místek

Příspěvek od RP72 »

1nekros1 píše:nic si s toho nerob ja som tiez ohol na raz predne koleso aj zadne koleso oprava vysla na 75 eur. presne tak isto som to mal aj ja ohnute. len to treba dat fakt dobremu cloveku pretoze ked to nenahreje dobre a bude to lisom opravovat tak to koleo praskne. bol som pri tej oprave a ver mi ta origo 17stka je fakt pekne tvrda.

p.s. 17stka sa ti vojde uplne v klude do priestoru rezervy.
Ahoj a děkuji za info...vím,?e se to mů?e stát a jsem nakonec rád, ?e se nestalo nic vá?né rodině. Kolo dnes sundám a snad se mi podaří natrefit na odborníka, co to bude umět opravit.
Měj se prima! :-)
Radek:
Grande Punto 1,9 MultiJet Sport (130k) r.v.2007
Pirelli PZero Nero 205/45 R17 88 W XL Letní
Pirelli WINTER 190 SNOWCONTROL SERIE II 185/65 R15 88 T ECO Zimní
Barva:Carribean orange
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

Zdravím,
má někdo s pou?itím lepící sady zku?enosti? Zajímalo by mně normální píchnutí v běhounu o hřebík, co? by mělo jít lepící sadou opravit. Problém je, ?e tu díru nevidím a mů?e být třeba přesně mezi pneu a silnicí. Jestli to pak také funguje.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Odpovědět