Rezervní kolo vs. opravná sada na dojetí

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

mr.norman
kolemjdoucí
Příspěvky: 2
Registrován: ned bře 29, 2009 17:11
Bydliště: Praha

Rezervní kolo vs. opravná sada na dojetí

Příspěvek od mr.norman »

Zdravim lidicky, rad bych se opital, zda se standartne dava rezerva do GP 1.4 16v ve sport vybave 3 dver a v pripade ze ne jestli je tam aspon misto pro ni v kufru........ uvazuji o jeho koupi a kdyz jsem se byl na neho podiva, tak mi majitel rikal ze rezerva se tam nedava.
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Rezerva se do verze Sport nedavala a nedava. Mam dojem ze jen v jednom obdobi tak italove cinili ale ne moc dlouho. Takze pokud ti majitel rekl ze tam rezerva neni je to v poradku. Mel by tam mit lepici sadu. Rezervni kolo se tam samozrejmne vejde jako u jakekoliv jine verze GP. Je jen na tobe zdali dokoupis rezervni kolo ci to nechas tak jak to je od vyroby. 8)
Obrázek
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

ja len dodam ze sa tam v pohode mesti aj 17stka koleso origos s fiatika a uz sa tam ta rezerva zasa dava :-) jo a sport verzia nema ani hever tak aj ten si budes muset najst (tesco ako uliaty :-))
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
mr.norman
kolemjdoucí
Příspěvky: 2
Registrován: ned bře 29, 2009 17:11
Bydliště: Praha

Příspěvek od mr.norman »

heh no tak to jsou teda setrilci :) Taliani jedni, kazdopadne jestli jsem to dobre pochopil tak v kufru je misto pod tim kobercem na koleso, bo ho musim upevnit ze spodu ?...jinac kdyz jsme u toho nejaka zkusenost se sadou kdyz pichnete (nevim presne jak se jmenuje-ve v tom nejakej sprej s penou tusim)
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

ked tu sadu pouzijes mozes rovno vyhodit gumu do kosa a disk niekolko hodin cistit tak si daj otazku ci sa ti to za to nosenie tej rezervy fakt oplati.- moj nazor je ze radsej mam nahradne koleso.na leto zimnu 15stku a na zimu tam mam letnu 17stku a je vybavene
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Přidal jsem v tomto tématu na základě diskuse s g-lobbyho deníčku anketu. Prosím hlasujte pravdivě kolika z Vás se za svou řidičskou praxi podařilo prorazit pneumatiku.
Mů?ete napsat v krátkém příspěvku, jak dlouho řídíte - já 27 let bez prora?ení pneu a bez úniku vzduchu pneu za jízdy (co? je výhoda bezdu?ových pneu). Asi 2x jsem vytáhl z pneumatiky ?roub, na který jsem při?el pouze tím, ?e mi při jízdě kolo "cvakalo".
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Tak ja za cca 5 let co mam papiry zatim ne. Jediny pripad byl ze mi uchazel vzduch pres ventilek. Ale to jsem v pohode dojel do pneuservisu.
Obrázek
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Tak já v g-lobbyho denníčku rozpoutal "rezervové" flame :D , tak?e spěchám se svou tro?kou do fora.

Za 17 let co jezdím, jsem prorazil gumu jednou - díky geniálním plastovým podstavcům pro pozemní dopravní značky. S tímto rozdělením původního dvoupruhu na obousměrnou komunikaci (rekonstrukce cesty a jiné) se setkávám (a určitě nejen já) velmi často. Taky určitě v?ichni víme, co s takovou značkou doká?e udělat kamion a já měl to ?těstí, ?e mi do cesty jednou takovou o?típanou mrchu ten kamion z protisměru ?oupnul.

Taky se mi kdysi povedlo říznout bočnici gumy o nějaké sklo - rovně? bych si v té době mohl namazat lepící sračku akorát tak na chleba :D

Jinak bě?né defekty jsem měl asi 2 -3. Tak?e z hlediska statistky pravděpodobnosti bych mohl tu rezervu z kufru asi tak vyhodit. :lol:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Těm co se podařilo prorazit pneumatiku - bylo by zajímavé, kdyby jste popsali za jaských okolností (popis místa a důvodu) a důle?itým fakt, zdali se Vám to podařilo vlivem stavu vozovky nebo třeba va?í frajeřinou (smyk a náraz do obrubníku, apod.) :wink:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
lukin
Štamgast
Příspěvky: 479
Registrován: čtv dub 02, 2009 1:20
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lukin »

To me 4x :D jednou diky nasim silnicim,pote o obroubnik kdyz jsem se vyhejbal jednomu d.....y a dvakrat z frajeriny :D a zadna lepici sada by me teda nepomohla ani v jednom pripade!!
Fiat Grande Punto 1.2 - Dynamic,cerna crossover
Bývalé_Golf III tuning
Skoda120 tuning
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

Já pneumatiku neprorazil nikdy (jezdím od roku 1978), ale tady k tomu tématu musím připomenout, ?e pneumatika se nevyměňuje jen kvůli průrazu, ale tehdy, kdy? z ní uniká vzduch! Důvody mohou být různé - "řídká" guma, najetí na něco ostrého, vada materiálu (prasklý kord - to jsem chtěl u?etřit na nových gumách a pak jsem se na dobře vypadajících vyřazených protektorech v 90km u Přerova divil, kdy? to buchlo!). Opravná sada mi pak připadá jako provizorka na pár kilometrů, kde?to plnohodnotná rezerva mů?e jezdit na autě do dal?ího píchnutí mezitím opravené rezervy. Pravda, teď mám od výroby v Bravu neplnohodnotnou (u??í a men?í) rezervu, ale pro mě furt lep?í, ne? opravná sada.
Fiat Bravo2, 1,6 MJet, 77 kW, nar. 9.4.2010
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa B. »

JardaK. píše:Já pneumatiku neprorazil nikdy (jezdím od roku 1978), ale tady k tomu tématu musím připomenout, ?e pneumatika se nevyměňuje jen kvůli průrazu, ale tehdy, kdy? z ní uniká vzduch! Důvody mohou být různé - "řídká" guma, najetí na něco ostrého, vada materiálu (prasklý kord - to jsem chtěl u?etřit na nových gumách a pak jsem se na dobře vypadajících vyřazených protektorech v 90km u Přerova divil, kdy? to buchlo!). Opravná sada mi pak připadá jako provizorka na pár kilometrů, kde?to plnohodnotná rezerva mů?e jezdit na autě do dal?ího píchnutí mezitím opravené rezervy. Pravda, teď mám od výroby v Bravu neplnohodnotnou (u??í a men?í) rezervu, ale pro mě furt lep?í, ne? opravná sada.
já v roce 1978 je?tě nebyl ani na světě :lol: :lol:
jinak já prorazil gumu 1x na ?120, při zimních "driftech", jinak defekt co si pamatuju, tak cca 3x (trn, ?rouby,...), a jsem zastáncen min. dojezdového kola. Sám jsem v Bravu měl fofrlepící sadu, a dal jsem tam dojezdové kolo.
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

ja osobne sem prorazil gumu dvakrat, jednou z blbosti v zime pri driftovani na snehu a podruhy o velkou diru.jinak zena najela u benzinky na vylomenej patnik u stojanu v noci a dalsi kolo-to sme zachranily, mala dirka ... pak jeste jednou sem mi uslo kolo na dalnici v rakousku,nez sem zastavil bylo uz docela rozjety ale cestu do chorvat a spatky jeste vydrzelo,pak slo do d?a ...jinak znam hafo lidi co se jim to bezne dari nekolikrat do roka ...jinak oprav bylo dost ,treba i tri diry v jednom kole se mi podarili ...
a Pepa B tez sem to zasraty lepidlo vyhodil a dal tam rezervu ...
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

no na favorite som dostal defekt a musel som to vymienat za snezenia a fukania na dialici a potom som bol tyzden samozrejme prechladnuty. druhy krat hned na novom punte som dosiel dom (este ani SPZ som nemal) a rano ked som siel do prace bola prazdna guma tak som ju nafukal a vecer bola zas prazdna a bola tam 100vka klinec. do sierneho punta som si kupil dojazdove koleso za 15e ktore je lahke a vobec neriesim ze ci ho nosit alebo ne radsej si vymenim koleso ako nekoho otravovat nech mi donese nahradne popripade tam nafuknut to lepidlo ktore ti zaserie cely disk a znehodnotu gumu ktoru mozes vyhodit a disk cely den cistit. podla mna to stoji za to ze nova guma stoji 50eur +- a zalepenie defektu 2eura. aj s kupou dojazdovky ta to stale vyjde lacnejsie.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Podle počtu hlasování 5:3 ve prospěch prora?ení pneu čumím.
Kurňa Du?ane ty jsi ale klikař! :D (a slu?ný řidič :wink: )
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Odpovědět