Víceoktanový benzín (98 a 100) Ano či Ne?

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

benja píše:u nás za 30.90 :lol: zítra jde plná...dneska mu pro?enu faldy je?tě zbytkem pětadevadesátky a zítra hurá do stovky..
Tak jak jsem to namíchal měla směs 110 oktanů.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Honza°
Štamgast
Příspěvky: 225
Registrován: stř kvě 21, 2008 21:25
Bydliště: Praha

Příspěvek od Honza° »

110 oktanů?! Tak to ze Starjeta budu mít vlastně nejmíň 1.75TBi!!
No tak to i já mo?ná o nějakej pří?tí stání svátek vyzkou?ím... .... .... :D
GP 1.4 16V Dynamic 5D, šedá Chemical, 16"
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenda »

Já se poseru, proč jen jsem si kupoval Abartha.Kdy? ta moje 14.8V mohla lítat 300sta z místa za pár korun. :( To je vůl :D Zdenda
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

jeník1 píše:Tak jsem dnes koupil 250 ml Zvy?ovače oktanového čísla značky Sonax a celých 250 ml jsem smíchal s 10 litry benzínu. A je to bomba! Motor má hrubý zvuk jako Ferrari, reakce na plyn je fantastická, raději jsem vubec nezkou?el maximálku ale 150 je tak za okam?ik. Fakt je to bomba a přitom spotřeba je stejná, mo?ná je?tě ni??í. Při klidné jízdě je ov?em spotřeba zcela minimální snad srovnatelná s nízkoobjemovým dieslem. Doporučuji v?em zkusit, je to ov?em návykové pak to tam budete lít pořád. Asi jako jízda s benzínovým turbomotorem 1,4 T-Jet

Problém je ov?em cena toho zvy?ovače, stál 150 koun :(
Hmmm...., spotřeba jako dehet, zvuk jako Ferrari, 150 na budíku hned, výkonově kolem 120 koní (T-jet)....To v?e s chcíplou 1.2 48 kW a "opičíma kapkama" do benzínu za 150,-. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: U? jsi se probudil ? :lol:

PS: maximálku rad?i nezkou?ej, mohlo by to být hrubě přes 250 a to u? by pak asi nestíhal podvozek a brzdy (nehledě na skopení zpětných zrcátek při 230) :lol:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

jarousek ked si uz chemik tak si mohol aj trosku faktov priniest do tejto zaujimavej temy. ze ci vobec spravil 110oktanov :-)
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

1nekros1 píše:jarousek ked si uz chemik tak si mohol aj trosku faktov priniest do tejto zaujimavej temy. ze ci vobec spravil 110oktanov :-)
Koukl jsem na net a na?el toto:

http://www.allshop.cz/sonax-zvyseni-okt ... 50-ml.html

Výrobce udává zvý?ení OČ o 2-3 jednotky. Tak?e jestli dobře počítám, tak výsledné OČ při mixu s N95 je 97-98..... :lol:

E85 má udávané OČ kolem 106-109.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

Jarou? píše:
1nekros1 píše:jarousek ked si uz chemik tak si mohol aj trosku faktov priniest do tejto zaujimavej temy. ze ci vobec spravil 110oktanov :-)
Koukl jsem na net a na?el toto:

http://www.allshop.cz/sonax-zvyseni-okt ... 50-ml.html

Výrobce udává zvý?ení OČ o 2-3 jednotky. Tak?e jestli dobře počítám, tak výsledné OČ při mixu s N95 je 97-98..... :lol:

E85 má udávané OČ kolem 106-109.
Jo, to kdy? to smíchá? s 50 litry benzínu, tak uděla? z Naturalu 95 Natural 98. Ale kdy? ten obsah naleje? do 10 litrů, tak je z toho 110 oktanů. Roste to lineárně. E85 má sice také skoro 110, ale men?í výhřevnost. 110 oktanu nijak motoru ne?kodí, právě naopak.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

jeník1 píše:
Jarou? píše:
1nekros1 píše:jarousek ked si uz chemik tak si mohol aj trosku faktov priniest do tejto zaujimavej temy. ze ci vobec spravil 110oktanov :-)
Koukl jsem na net a na?el toto:

http://www.allshop.cz/sonax-zvyseni-okt ... 50-ml.html

Výrobce udává zvý?ení OČ o 2-3 jednotky. Tak?e jestli dobře počítám, tak výsledné OČ při mixu s N95 je 97-98..... :lol:

E85 má udávané OČ kolem 106-109.
Jo, to kdy? to smíchá? s 50 litry benzínu, tak uděla? z Naturalu 95 Natural 98. Ale kdy? ten obsah naleje? do 10 litrů, tak je z toho 110 oktanů. Roste to lineárně. E85 má sice také skoro 110, ale men?í výhřevnost. 110 oktanu nijak motoru ne?kodí, právě naopak.
Myslí?, ?e to ředění opravdu tak funguje? Pí?e o tom výrobce? Nebo je to jen selská matematika přímou úměrou?
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

Myslí?, ?e to ředění opravdu tak funguje? Pí?e o tom výrobce? Nebo je to jen selská matematika přímou úměrou?[/quote]

Četl jsem to na obalu jiného, podobného přípravku od jiné firmy. Tam bylo napsáno, ?e "60 litrů benzínu s oktanovým číslem 95 zvý?í 300 ml přípravku o 2 a? 3 oktany. Při men?ím ředění se kvalita benzínu je?tě zvý?í." Z toho jsem usoudil, ?e jestli?e se kvalita benzínu uvádí hlavně podle vý?e oktanového čísla, tak?e i to by se mělo men?ím ředěním zvy?ovat.

Dnes ráno jsem pozoroval s tímto přípravkem dal?í zajímavou věc. V?dy po nastartování a jízdě na obyčejný benzín se studeným motorem se průměrná spotřeba pohybovala mezi 6 a 7 litry.
S tímto přípravkem byla průměrná spotřeba při studeném motoru (asi do 20 km jízdy) mezi 5 a 6 litry, co? jsem vůbec nečekal. Pak při dodr?ování silničních limitů nepřesáhla průměrná spotřeba 5 litrů. To je fantastický výsledek!
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

jeník1 píše:Myslí?, ?e to ředění opravdu tak funguje? Pí?e o tom výrobce? Nebo je to jen selská matematika přímou úměrou?
jeník1 píše:Četl jsem to na obalu jiného, podobného přípravku od jiné firmy. Tam bylo napsáno, ?e "60 litrů benzínu s oktanovým číslem 95 zvý?í 300 ml přípravku o 2 a? 3 oktany. Při men?ím ředění se kvalita benzínu je?tě zvý?í." Z toho jsem usoudil, ?e jestli?e se kvalita benzínu uvádí hlavně podle vý?e oktanového čísla, tak?e i to by se mělo men?ím ředěním zvy?ovat.

Dnes ráno jsem pozoroval s tímto přípravkem dal?í zajímavou věc. V?dy po nastartování a jízdě na obyčejný benzín se studeným motorem se průměrná spotřeba pohybovala mezi 6 a 7 litry.
S tímto přípravkem byla průměrná spotřeba při studeném motoru (asi do 20 km jízdy) mezi 5 a 6 litry, co? jsem vůbec nečekal. Pak při dodr?ování silničních limitů nepřesáhla průměrná spotřeba 5 litrů. To je fantastický výsledek!
Řekl bych, ?e Tvůj úsudek je ?patný. Oktanové číslo neudává přímo kvalitu benzínu, ale je jen z jedním z mnoha parametrů. Oktanové číslo udává schopnost benzínu odolávat detonačnímu spalování. Dne?ní motory jsou vybaveny čidlem detonačního spalování (klepání) a na základě toho doká?ou bez problému jezdit i na benzín s ni??ím OČ. (jednotka reguluje předstih zá?ehu tak, aby bylo potlačeno detonační spalování.) Pokud je atmo motor stavěný na bě?ný N95, tak vysokooktanové palivo nedoká?e skoro vyu?ít. U turbobenzínu je to něco jiného.

"Fantastickou" spotřebu nebudu rad?i komentovat :D
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Odpovědět