Motor 1,4 16V (dotazy, rady, závady,...)

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
kubenko
PLYNAŘ
PLYNAŘ
Příspěvky: 596
Registrován: sob led 19, 2008 19:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od kubenko »

podla mňa je ta 1.4 celkom v pohode. ?ere 6 litrov, je to dos? ?ivé a to stačí nie? Čo chce? od 1.4 ? Kúp si t-jet ak chce? vela dynamicy :wink:
Fiat Bravo 1,6 mjet 120 k - Dynamic, biela (155 000 km)
Fiat Grande Punto 1.4 16V - Dynamic, tmavomodra r.v. 2007 - predane
Fiat Bravo 1.4 T-Jet 120 k - Emotion, Maranelo Red r.v. 2008 - rozbite
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

kubenko píše:podla mňa je ta 1.4 celkom v pohode. ?ere 6 litrov, je to dos? ?ivé a to stačí nie? Čo chce? od 1.4 ? Kúp si t-jet ak chce? vela dynamicy :wink:
Chlape ale podle toho co tu pise mu to prave nejede tak jak by melo. Problem bude asi fakt v motoru.
Obrázek
kubenko
PLYNAŘ
PLYNAŘ
Příspěvky: 596
Registrován: sob led 19, 2008 19:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od kubenko »

ja ked si z brava sadnem do punta, tak tiez to nejede :lol:
Ale potom si zvyknem, ze musim jazdit medzi 4-5 tisic otacok a potom to uz
celkom ide :D
Fiat Bravo 1,6 mjet 120 k - Dynamic, biela (155 000 km)
Fiat Grande Punto 1.4 16V - Dynamic, tmavomodra r.v. 2007 - predane
Fiat Bravo 1.4 T-Jet 120 k - Emotion, Maranelo Red r.v. 2008 - rozbite
misha
Štamgast
Příspěvky: 356
Registrován: pon říj 27, 2008 13:17
Bydliště: Olomouc (Uničov)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misha »

Kubenko,prosim, precti si cely thread at vis co chci!
Ja porovnavam naprosto identicke GP sport 1.4 starjet, jedno jedenaprosto lip, typnu si tak o 2 sec rychleji 0-100 nez to druhy



http://www.fiatforum.com/grande-punto/1 ... jet-2.html

tady je clanek, jak nekdo instaloval GSR kit, vysledky pred a po mereni na brzde. Ted mi jde jen o to, co namerili pred, tzn. s puvodnim sani. Graf ukazuje na 96koniku, tzn vetsi vykon, nez deklaruje vyrobce

Jeste k te spotrebe, na 6litru jsem se dostal naposledy, kdyz jsem mel najeto 5000. Ted pod 7 jdu jen zridka a to kdyz jezdim pomalej jak dedove s radiovkou a vartasem
-------------------------------------
EX GPS 1.4 16V mandoska 2007
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Příspěvek od tkupilik »

misha: to je spis k vzteku to takhle resit.... s GP tady asi moc lidi skusenosti se servisem mit nebude, je to nove auto. Skus se zeptat na fiat klubu, tam byva dost lidi co si delaj veci sami / maj zkusenosti se servisama. http://www.fiatclub.eu/
Videl jsem servisni maual k fabii a s diagnostikou jde zjistit jestli vstrikovace jsou OK (nechaj se strikat do odmerky), zapalovani, cidla na klikovce / v sani. Proste nekdo kdo tohle umi otestovat a ne nekdo kdo bude menit komponenty za novy (pro servis malo prace, ale leze to do penez pro zakaznika).
misha
Štamgast
Příspěvky: 356
Registrován: pon říj 27, 2008 13:17
Bydliště: Olomouc (Uničov)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misha »

no prvni zajedu do fiatu a poradim se s technikama, pak vas budu informovat, jak se vec dale vyviji.
-------------------------------------
EX GPS 1.4 16V mandoska 2007
kubenko
PLYNAŘ
PLYNAŘ
Příspěvky: 596
Registrován: sob led 19, 2008 19:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od kubenko »

dr?ím ti palce
Fiat Bravo 1,6 mjet 120 k - Dynamic, biela (155 000 km)
Fiat Grande Punto 1.4 16V - Dynamic, tmavomodra r.v. 2007 - predane
Fiat Bravo 1.4 T-Jet 120 k - Emotion, Maranelo Red r.v. 2008 - rozbite
Blondak
kolemjdoucí
Příspěvky: 46
Registrován: úte kvě 15, 2007 10:49
Bydliště: Přerov

Příspěvek od Blondak »

Zdravím, jeliko? me GPS bylo součástí testu, kde jsme porovnávali papírově identická auta a to mé a mishovo. Chci se podělit také o své pocity. Je úplně jasné, ?e to není řidičem ani tím ?e by se pře?lo z motorově jiného auta. Proste Mishovo auto nejede! Ale nejede takovým stylem, ?e jsem myslel, ?e tam vůbec není deklarovaný motor. Auta máme zhruba stejně dlouho. Já mám asi o deset tisíc najeto víc. Ale obě auta u? musí být zajetá.Je mi Mishi upřímně líto, ?e koupil zrovna takový kousek(?mejd). Přeji tedy hodně ?tětí při hledání problému a hlavně při jeho vyře?ení! :wink:
GP 1.4 16V StarJet Sport
Kriss
Štamgast
Příspěvky: 611
Registrován: úte úno 05, 2008 20:03
Bydliště: Metan City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kriss »

Hele misho v sobotu asi pojedu do zlina nechces dojet at muzem porovnat ty auta.
Nýní: Alfa Romeo GT, 1.9 16v JTDM 110kw
EX: GP 1,4 16v SPORT 3D,
misha
Štamgast
Příspěvky: 356
Registrován: pon říj 27, 2008 13:17
Bydliště: Olomouc (Uničov)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misha »

Kriss píše:Hele misho v sobotu asi pojedu do zlina nechces dojet at muzem porovnat ty auta.
jedes pres olomouc, popr. v kolik? jsem z Unicova, musel bych dojet, ale budu vedet az v patek, jestli budu mit cas v sobotu. Planujem na vikend odjet, cekam na vyjadreni pritelkyne.
-------------------------------------
EX GPS 1.4 16V mandoska 2007
Ondrs
kolemjdoucí
Příspěvky: 38
Registrován: čtv bře 19, 2009 2:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Ondrs »

Neprehlidl si zaplou klimu? :roll: Ja si tak jednou jedu po dalnici do Slavkova a koukam ze do lehkeho stoupani neudrzim ani 130. Tak uz jsem se desil co mam s motorem nebo esli nemam zatazenou rucku a pak koukam, ze mi jede klima. Jakmile jsem ji vypl prask bylo tam 160 jak nic. :lol: Ok to asi nebude tenhle pripad..
Fiat GP 1.4 16V Sport, barva orange aneb mandarinka
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Ondrs píše:Neprehlidl si zaplou klimu? :roll: Ja si tak jednou jedu po dalnici do Slavkova a koukam ze do lehkeho stoupani neudrzim ani 130. Tak uz jsem se desil co mam s motorem nebo esli nemam zatazenou rucku a pak koukam, ze mi jede klima. Jakmile jsem ji vypl prask bylo tam 160 jak nic. :lol: Ok to asi nebude tenhle pripad..
To má zapnutá klima a? takový vliv na tah motoru?
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Ondrs píše:Neprehlidl si zaplou klimu? :roll: Ja si tak jednou jedu po dalnici do Slavkova a koukam ze do lehkeho stoupani neudrzim ani 130. Tak uz jsem se desil co mam s motorem nebo esli nemam zatazenou rucku a pak koukam, ze mi jede klima. Jakmile jsem ji vypl prask bylo tam 160 jak nic. :lol: Ok to asi nebude tenhle pripad..
To si delas srandu ne? na nepoznam, ze by byla zapla klima ani nahodou z roskose po dalnici 180km/h se zaplou klimou, mozna to dela turbo ale i tak mi prijde zanedbatelne "brzdeni" klimy.
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

treba u 1.4 16v mela, kdys sepla auto bylo fakt jak kdys je bez zivota,nereaguje na plyn ,nebo po delsi dobe a trva mu to nez se rozhoupe...kord do kopce,u čmouda uz to nereznam jestli sepne nebo ne... :lol:
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Je?tě ?e tu klimu u své 1,2-ky nemám.
Pustím ventilátor a je to - já mám toti? teploučko rád :wink:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Odpovědět