Motor 1,4 16V (dotazy, rady, závady,...)

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
misha
Štamgast
Příspěvky: 356
Registrován: pon říj 27, 2008 13:17
Bydliště: Olomouc (Uničov)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misha »

takze vystup z dnesni schuzky je takovej: blondakovo auto jede na atmosferickou 1.4ku pekelne, ve 3 chlapech kopec nekopec vali 160 a jeste zrychluje. Moje auto dle jeho pocitu(i mych) proste nejede ani v jedne osobe zdaleka tak dobre jako jeho auto pri vetsim zatizeni, je priduseny, do otacek se mu vubec nechce.

Dalsi poznatky jsou: muj motor vydava nezdrave kovovy zvuk, prenasi lehce vibrace do kabiny a jeho kultivovanost se vyrazne zhorsuje(vztazeno ke stavu noveho motoru). Pocitove jako by jeden valec nejel na 100% a vytvarel urcitou disharmonii motoru a tim zbusobenou i horsi dynamiku motoru. V posledni dobe jsem cerpal palivo kazdou nadrz u jine benzinky, abych vyloucil chybu paliva. Co je jeste dulezite, po vyrazne akceleraci, kdyz se vyradi neutral, kolisaji volnobezne otacky jako sinusovka asi 5 vterin od 800-1300. zarazena jednicka, plnej kotel, nedeje se nic, otacky line narustaji, az kolem 4000 je znatelny narust dynamiky, preradim za dva, opet plnej kotel a opet nic atd... abyste vedeli jak se motor chova. Do 3000 je motor bez zivota, od 3000 do omezovace je to takova prumerna 1.4

Automobil je 2 mesice po zaruce. Co byste navrhovali delat?
prosim jen konstruktivni odpovedi. Prodat auto je ta posledni moznost.
Dekuji vsem za pomoc.

PS: chybu pedalu jsme vyloucili
-------------------------------------
EX GPS 1.4 16V mandoska 2007
Kriss
Štamgast
Příspěvky: 611
Registrován: úte úno 05, 2008 20:03
Bydliště: Metan City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kriss »

No kamarade ja bych jel do servisu a popsal tam svuj problem, ale nejel bych do fiatu pokud tam nemas známé. Vzali by si penize a nevyre?ili nic. Je to normalni auto, takze kazdy servis by si s tim mel poradit a pokud je v olomouci nejaky servis ktery se zabyva fiatem tak byhc zkusil tohle. Sam to nevyresis.

Hele kolik mas najete km?? Ja mam 60 000 tak?e asi nejvic na tomto foru, mohli bychom to este porovnat s mym autem, ale chtelo by se to srazit nekde na pul cesty. Trěba Hranice n. Mor....
Nýní: Alfa Romeo GT, 1.9 16v JTDM 110kw
EX: GP 1,4 16v SPORT 3D,
misha
Štamgast
Příspěvky: 356
Registrován: pon říj 27, 2008 13:17
Bydliště: Olomouc (Uničov)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misha »

mam necelych 21000... jako v nejblizsi dobe to asi nepujde, ale urcite bysme se domluvit na hranicich mohli... aspon si zajedu na motokary do lipnika :P
-------------------------------------
EX GPS 1.4 16V mandoska 2007
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

já bych kdy?tak taky dojel..... mám najeto 13tisíc..... tak třeba taky mo?nost porovnání....taky mo?nost toho jendoho válce mimo... to jsem psal.. ,ale nevím zdali by to ne?lo poznat zvukově... třeba by taky mohl bt v jednotce...... tro?ku mi to njde dohromady...... chvilka po dvouleté záruce a najeto 21tkm?...to najede? ak málo?...jinak... trovinka dneska..... astra sice nevím jaký motor..ale docela jednoznačně padla.... :twisted:
nevím já osobně bych zajel jen tak informačně se zeptat do fiatu ,?e třeba kamarádovi se staloí to a to.. a jestli neví čím by to mohlo být.... anebo poku má? někoho někde v servisu.....jinak stále doufám ?e je to jen nějaká prkotina co nebude stál hodně peněz.....a vyře?í se ...
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
misha
Štamgast
Příspěvky: 356
Registrován: pon říj 27, 2008 13:17
Bydliště: Olomouc (Uničov)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misha »

no petra napadly spatny svicky, je mozny ze by treba jenom jedna odesla. zvukove fakt nevim jestli by to slo poznat, motor neprede zrovna kultivovane a hodne se sebou haze a vybruje
-------------------------------------
EX GPS 1.4 16V mandoska 2007
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

já nevím.. já nastartuji hladce a napoprvé... auto se nechvěje a na volantu ani na kvaltu nejdou poznat ?ádné vibrace... kdy? zapnu klimu.... tak se na pár vteřin rozechvěje.. al ehned ustane.....a pak přede jak bavlnka.... při vypnutém radiu třebas na kři?ovatce nejde sly?et při zavřených oknech v podstatě nic..... skoro jako by chcíp,..zkus skouknout ty svíce
a ono tím ?e to nedr?í moc dobře otáčky které kolísají....?e by třeba ode?el vstřik?...
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

tak skus ty svicky,nebo kabeli od svicek,skus vzdycky jeden vyndat pokud to de a nastartovat jestli bude chod motoru u nejakyho stejnej,je to tim,pokud bude horsi kabeli sou ok,svicky taky poznas kdys by byla nejaka blba,jeste jedna blba otazka oleje tam mas dost?pokud rikas ze to vydava kovovej zvuk,jestli se ti nepridiraj krouzky...ale tak to snad ne,muze to bejt cidlo vzduchu cokoli,zajed si nekam do servisu at to projedou a rikam pokud to nebude nejakej nouma tak vjetsinou ty chlapy to delaj celej zivot,budou vedet co by to mohlo bejt + -
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

No vzhledem k popisovanym vecem mi to pripomina mou zkusenost s Lagunou 1.8 16V co jse mel pred Puntem. Taky jsem normalne jezdil a na jednou se sem tam stalo ze auto najednou nechtelo jet zacalo se vsechno trepat volant radici paka vybrace v pedalech a tak. Pak to zase jelo. Pak se to zase opakovalo a nekdy i pri startu motoru. Tak jsem otevrel kapotu a motor se trepal jak kdyby byly urany silenbloky. Nakonec jsme dali auto do servisu a tam nam zjistili ze prosakoval olej do valce a tudis jedna svicka nezapalila a motor jel chvilkama na 3 valce. Pretesnili hlavu vymenili svicky a bylo po problemu.

Jimak pokud by ti vynechaval valec by se ti mela rozblikat kontrolka motoru. Mi to na Puntu delalo kdyz jsem mel bouchlou remenici a na diagnostice jim to porad psalo vynechava ten a ten valec motoru. Pak mi to vymenili a byl klid. Je to ale divne ze kdyz jde poznat ze neni neco s motorem v poradku ze jim diagnostika nic nechlasi. Chyba by mohla byt teoreticky i v ridici jednotce. Moznosti je bohuzel hodne.

Preji brzke vyreseni problemu a co mozna s nejmensimi naklady.
Obrázek
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

vetrak

Příspěvek od tkupilik »

zdravicko, k tomu vetraku co jste tu probirali na zacatku: motorem o objemu 1,4 litru proleti za 1 minutu pri 3000 otackach pri plnym plynu priblizne 1,4x0,5 (jeden pracovni cyklus na dve otacky) x 3000 x 0,5 (podtlak v sani by oko pul atmosfery) = 1050 litru vzduchu za minutu, tzn kubik vzduchu. Podivejte se kolik maj vykon vetraky / dmychadla a zjistite ze je to jen prekazka v sani (na vytvoreni pretlaku 2 atmosfer potrebujes pri techhle prutocich vzduchu dmychadlo o prikonu cca kilwata).
To misha, pokud chces mit jistotu ze to mas spatny, uvazoval jsi o mereni na brzde? To by celkem jasne odpovedelo jestli je to ok a nemuselo by to stat tolik penez. Diagnostikovat takovehlou chybu bych sel do servisu na kterej mas dobry reference (znamej mechanik fiaty bohuzel nedela....): http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2008081001
misha
Štamgast
Příspěvky: 356
Registrován: pon říj 27, 2008 13:17
Bydliště: Olomouc (Uničov)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misha »

no o brzde jsem uvazoval, ale v okoli olomouce zadna udajne neni a dal se mi jezdit nechtelo... navic zustava otazkou, co na te brzde zjistim?
Vykon na kolech je u atmosferickych motor zpravidla nizsi, nez udava vyrobce. Jako napadlo me, ze bych mohl odstoupit od smlouvy s fiatem, protoze mi prodali auto, ktery papirove deklaruje vykon, ktery to auto fyzicky nema. Ale to bych musel podle me vytahnout motor ven a zmerit vykon primo na klikkovce bez prevodovky!

Jestli na to mate jiny nazor, podelte se:) Jinak pocitove moje auto melo tak -8kw oproti blonadkove cervene strele! Opravdu jsem netusil jak muze 1.4 16V jet ostre. Na turbo motor to sice nema, ale jemu to tahne az do omezovace linearne. Az zjistim nejblizsi brzdu, asi vemu blondaka sebou a porovname krivky vykonu a kroutaku.
-------------------------------------
EX GPS 1.4 16V mandoska 2007
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Příspěvek od tkupilik »

Vykon starjeta resili tady, tak nejake srovnani by mohlo byt. http://www.tomashrdlicka.phorum.cz/view ... sc&start=0 Moc se v tom nevyznam ale nejakym zpusobem odhadnou vykon na motoru podle vykonu na kolech.
Jeste me napadlo se stopkama zmerit 0-100, zpravidla v realu to pak byva i kratsi cas nez udava vyrobce diky podmerovani tachometru. Kamarad ma tenhle motor ve stilu a vubec si nestezuje, spis naopak, kdyz v tom nekoho veze tak mu nechce verit ze to je jen 1,4. S tim ostatnim moc nepomuzu, ja bych spis skusil sehnat nakeho sikovneho mechanika kterej me to opravi misto hadani se s fiatem.
misha
Štamgast
Příspěvky: 356
Registrován: pon říj 27, 2008 13:17
Bydliště: Olomouc (Uničov)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misha »

tkupilik píše:Vykon starjeta resili tady, tak nejake srovnani by mohlo byt. http://www.tomashrdlicka.phorum.cz/view ... sc&start=0 Moc se v tom nevyznam ale nejakym zpusobem odhadnou vykon na motoru podle vykonu na kolech.
Jeste me napadlo se stopkama zmerit 0-100, zpravidla v realu to pak byva i kratsi cas nez udava vyrobce diky podmerovani tachometru. Kamarad ma tenhle motor ve stilu a vubec si nestezuje, spis naopak, kdyz v tom nekoho veze tak mu nechce verit ze to je jen 1,4. S tim ostatnim moc nepomuzu, ja bych spis skusil sehnat nakeho sikovneho mechanika kterej me to opravi misto hadani se s fiatem.
tak asi takto: asi se zasmejes, ale s vypnutym ASR jsem pokoril 100 za smesnych 12,5s asi ve 3 pokusech(to byl nejlepsi vysledek), takze tech 11,4 nemam sanci. A deklarovanou maximalku 178km/h taky nedosahnu ani nahodou(tachometrove 175max - dle gps by to bylo tak o 8km/h min)

Ja se hadat s Fiatem nehodlam. Nemam pravo chtit po nich neco zadarmo. Budto se domluvim s prodejcem v Olomouci, u ktereho jsem to auto koupil nebo si to necham opravit na vlastni naklady. Stalej je otazka, jestli je co opravovat. Jestli proste motor neni jeden z tech horsich.

Kdyby ve fiatu rekli, ze s autem nic neni a ja prokazal ze motor nema 70kw, tak proste muzu odstoupit od smlouvy a at si to auto cely sezerou a vrati mi prachy (po odecteni amortizace samozrejme)
-------------------------------------
EX GPS 1.4 16V mandoska 2007
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

misha píše:
tkupilik píše:Vykon starjeta resili tady, tak nejake srovnani by mohlo byt. http://www.tomashrdlicka.phorum.cz/view ... sc&start=0 Moc se v tom nevyznam ale nejakym zpusobem odhadnou vykon na motoru podle vykonu na kolech.
Jeste me napadlo se stopkama zmerit 0-100, zpravidla v realu to pak byva i kratsi cas nez udava vyrobce diky podmerovani tachometru. Kamarad ma tenhle motor ve stilu a vubec si nestezuje, spis naopak, kdyz v tom nekoho veze tak mu nechce verit ze to je jen 1,4. S tim ostatnim moc nepomuzu, ja bych spis skusil sehnat nakeho sikovneho mechanika kterej me to opravi misto hadani se s fiatem.
tak asi takto: asi se zasmejes, ale s vypnutym ASR jsem pokoril 100 za smesnych 12,5s asi ve 3 pokusech(to byl nejlepsi vysledek), takze tech 11,4 nemam sanci. A deklarovanou maximalku 178km/h taky nedosahnu ani nahodou(tachometrove 175max - dle gps by to bylo tak o 8km/h min)

Ja se hadat s Fiatem nehodlam. Nemam pravo chtit po nich neco zadarmo. Budto se domluvim s prodejcem v Olomouci, u ktereho jsem to auto koupil nebo si to necham opravit na vlastni naklady. Stalej je otazka, jestli je co opravovat. Jestli proste motor neni jeden z tech horsich.

Kdyby ve fiatu rekli, ze s autem nic neni a ja prokazal ze motor nema 70kw, tak proste muzu odstoupit od smlouvy a at si to auto cely sezerou a vrati mi prachy (po odecteni amortizace samozrejme)
pozri misha ja uz mam druheho starjeta a prvy sa mi zdal byt o hodne lenivejsi ako ten co mam ale aj tak som s tym prvym vytiahol na dialnici skoro 200(rucicka stala pred) s tymto novym este nemam vela km takze este neviem ale zarucene ide lepsie aj ked ma este malo KM.ja osobne som bol aj s tym prvym aj s tym druhym motorom spokojny nezral vela od 5,5-6,8 sa mi pohybovala spotreba a s tymto druhym mavam spotrebu 6,0-7,1 trosku s nim chodim sviznejsie.

a ak mas fakt objektyvny pocit ze to auto nejde tak trvaj na tom nech ti spravia test na brzde alebo si to chod spravit sam a potom to reklamuj urcite ked budes mat pod 90koni ti to musia spravit
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
misha
Štamgast
Příspěvky: 356
Registrován: pon říj 27, 2008 13:17
Bydliště: Olomouc (Uničov)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misha »

jako podle me, aby tu brzdu brali jako dukaz, musi byt homologovana nebo by tam muselo prijet aspon 5 stejnych aut aby vysledek mohl byt porovnatelny. Ono i ta maximalka nemusi byt jako dukaz, protoze musi byt splneny referencni podminky jako naprosta rovina, zadnej hurikan v protismeru, teplota kolem 20stupnu a pod.

Ja prave potrebuju zjisit, kde a jak si mohu nechat zmerit vykon motoru tak, aby to byl papir jako dukaz pro pripadne soudni jednani, kdyz se fiat bude stavet na zadni. Samozrejme kdyz to bude chtit fiat resit smirne, budu jenom rad. Ale spokojit se s timto stavem nehodlam, i kdyby s autem nic nebylo (myslim poruchu)
-------------------------------------
EX GPS 1.4 16V mandoska 2007
misha
Štamgast
Příspěvky: 356
Registrován: pon říj 27, 2008 13:17
Bydliště: Olomouc (Uničov)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misha »

pro ty co umi trochu anglicky

http://www.fiatforum.com/grande-punto/1 ... ymore.html


Dalsi nespokojeny majitel GP, ktery popisuje, ze papirove Ford fiesta 1.25 je slabsim souperem, ale zrychleni a pruznost motoru ma nesrovnatelne lepsi, takze GP never more!

Ze by dalsi nepovedenej motor? Budte radi ze vam to jezdi, jak rikate, protoze ja nejaky TDIcka prohanet rozhodne nemohu, mozna tak HTP!
Grrrrr :(
Naposledy upravil(a) misha dne pon čer 08, 2009 9:52, celkem upraveno 1 x.
-------------------------------------
EX GPS 1.4 16V mandoska 2007
Odpovědět