Motor 1,4 16V (dotazy, rady, závady,...)

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

Kriss píše:Jasne ja to hodil jen jako dodatek, pro v?ecky. Z jeho motorem je to divne, chce to porovnat měli bychom si v?eci co mame 1,4 16v udělat vylet, nekde se srazit a porovnat to.
skoda ze sem z prahy,rad bych byl u tyhle ojedinely velkolepý akce :cry:
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

?e by kriss vnesl trochu světla?...byl jsem na hajzlíku a tak mě napadlo jestli by to čistě teoreticky nemohlo být zapříčněno zka?eným potenciometrem na pedálu plynu...jeliko? je plyn elektronický víme...někdo tady s tím problém u? měl.. sice ne s chodem.. ale byla tam závada..pokud se nepletu psal ?e to jde pomalu do otáček a ?e se mu nechce vytáčet i dy? dá pedál na podlahu... co kdy? je chyba jen v pedálůů ?e má nějak zka?enou dráhu chodu a tím i"méně"plynu.. čili to nejni tak ?ivé... taky ta spotřeba by se tím vysvětlila.... proto?e aby to slo tak by v?dy mussel ?lápnout do plných...... co vy na to?... odborníci.. todle se mi zdá docela logicky přijatelné....?
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

tak napad samozrejme dobrej,ted de oto jak to vyskousi jestli je to ono?
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Kriss
Štamgast
Příspěvky: 611
Registrován: úte úno 05, 2008 20:03
Bydliště: Metan City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kriss »

Nevim jestli sem vnesl svetlo, ale to co rika Benja je docela mozne ale vyskocilo byto na diagnostice ne?Jeliko? to je elektronika.
Nýní: Alfa Romeo GT, 1.9 16v JTDM 110kw
EX: GP 1,4 16v SPORT 3D,
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

benja píše:?e by kriss vnesl trochu světla?...byl jsem na hajzlíku a tak mě napadlo jestli by to čistě teoreticky nemohlo být zapříčněno zka?eným potenciometrem na pedálu plynu...jeliko? je plyn elektronický víme...někdo tady s tím problém u? měl.. sice ne s chodem.. ale byla tam závada..pokud se nepletu psal ?e to jde pomalu do otáček a ?e se mu nechce vytáčet i dy? dá pedál na podlahu... co kdy? je chyba jen v pedálůů ?e má nějak zka?enou dráhu chodu a tím i"méně"plynu.. čili to nejni tak ?ivé... taky ta spotřeba by se tím vysvětlila.... proto?e aby to slo tak by v?dy mussel ?lápnout do plných...... co vy na to?... odborníci.. todle se mi zdá docela logicky přijatelné....?
teda zajímavé nápady na oné místnosti, tedka mě zajímá kdo mu půjčí pedál :D ...stejně bych to zatím neře?il dokud se nesveze v jiném
GP 1,4 16V SPORT
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

jenze diagnostika se bere rekneme na nastartovanym volnobeznym motoru,tam to zlobit nemusi,tudis to nemusi nic ukazovat,a kde mame vubec jarouse?ten je hlava tohodle fora... :lol:
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Kriss
Štamgast
Příspěvky: 611
Registrován: úte úno 05, 2008 20:03
Bydliště: Metan City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kriss »

rekl bych ze mel perny den a spí a nebo právě naopak pracuje :shock:
Nýní: Alfa Romeo GT, 1.9 16v JTDM 110kw
EX: GP 1,4 16v SPORT 3D,
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

.bany píše:jenze diagnostika se bere rekneme na nastartovanym volnobeznym motoru,tam to zlobit nemusi,tudis to nemusi nic ukazovat,a kde mame vubec jarouse?ten je hlava tohodle fora... :lol:
myslim ?e jarou?ovi stačí nadpis tématu :lol: nějak se to tu zvrhlo :)
GP 1,4 16V SPORT
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

s járou jsem si spal dnes asi od ?esti a? skoro do desáté,,,... já psal v podstatě to na čem jsme se shodli... :lol: ono na té diagnostice by ot vyskočit nemuselo ponevad? je funkční..kdyby nebyl tak nepřidá? plyn.. .. já myslím ?e řekněme v poslední třetině dráhy bude dejme tomu nějaký brodel který bude bránit kontaktu.... čím více nad tí uva?uji tím více bych tomu mo?ná i věřil.... hele zkus třebas zítra zajet do fiatu a jen se zeptat zdali by to bylo mo?né...



Macek.. ona místnost je mou inspiirací... spousta nápadů mě napadne zrovna tam...to mi věř
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
misha
Štamgast
Příspěvky: 356
Registrován: pon říj 27, 2008 13:17
Bydliště: Olomouc (Uničov)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misha »

zitra zkusim provetrat blondakovo auto, uvidim jak mu jeho starjet jede, pak kdyztak zacnu podnikat urcite kroky...

Jeste me napadlo, s tim potenciometrem to nemusi byt spatnej napad...

kdyz mate neutral a seslapnete plyn na podlahu, jak vam jde motor do otacek? me totiz i na neutral vzrustaji otacky tak, jako bych se rozjizdel na jednicku do kopce
-------------------------------------
EX GPS 1.4 16V mandoska 2007
Honza°
Štamgast
Příspěvky: 225
Registrován: stř kvě 21, 2008 21:25
Bydliště: Praha

Příspěvek od Honza° »

misha píše:zitra zkusim provetrat blondakovo auto, uvidim jak mu jeho starjet jede, pak kdyztak zacnu podnikat urcite kroky...

Jeste me napadlo, s tim potenciometrem to nemusi byt spatnej napad...

kdyz mate neutral a seslapnete plyn na podlahu, jak vam jde motor do otacek? me totiz i na neutral vzrustaji otacky tak, jako bych se rozjizdel na jednicku do kopce
?eby?eby!!! Todle teda rozhodně nepozoruju..podlahu jsem na neutrál nezkou?el ale stačí to jenom polechtat a u? to letí nahoru..
GP 1.4 16V Dynamic 5D, šedá Chemical, 16"
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

v závislosti jak na to ?lápnu...,ale ka?dopádně jdou rychle nahoru....


?e by záchodové kouzlo zapůsobilo....?.. nic dej mi chlape hnedka vědět jak to porovná?.... dr?ím palce aby to kdy? tak byla jenom tahle blbost...
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
Kriss
Štamgast
Příspěvky: 611
Registrován: úte úno 05, 2008 20:03
Bydliště: Metan City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kriss »

Kluci sem zvedavy co se dozvime po dnesnim testu GPS???????????????
Nýní: Alfa Romeo GT, 1.9 16v JTDM 110kw
EX: GP 1,4 16v SPORT 3D,
Blondak
kolemjdoucí
Příspěvky: 46
Registrován: úte kvě 15, 2007 10:49
Bydliště: Přerov

Příspěvek od Blondak »

Tak jseme se domluvili, dnes se potkáme a porovnáme. Jen by to chtělo je?tě nějakého sporta... Ale pro srovnání to snad bude stačit.
GP 1.4 16V StarJet Sport
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

hodne stesti a at nato pridete
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Odpovědět