Volant

Vše okolo interiéru

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

fik
Návštěvník
Příspěvky: 110
Registrován: ned bře 29, 2009 10:03
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Volant

Příspěvek od fik »

Klucí, chtěl jsem se zeptat.
:wink:

Mám najeto 1100km a volant mám malinko nakřivo. Jedu rovně, ale volant je malinko doleva. nevíte někdo co s tím? Chci volat do Fiata, tak čekám, ?e to půjde na záruku. nejsem si vědom, ?e bych vymetl nějakou díru....Prosím poraďte
Fiat Grande Punto 3Dv. 1,2 Racing, bíla ambient
Kriss
Štamgast
Příspěvky: 611
Registrován: úte úno 05, 2008 20:03
Bydliště: Metan City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kriss »

Ahoj je to klasicky ukaz novych aut, proste tam zajed at ti srovnaj geometrii volantu. Rekni ze neni soubezne s koly. Je to tim ?e tyc rizeni je na dve casti a cas od casu to udela vuli a tenhle problem. Ale je to rychle vyresitelna vec.
Nýní: Alfa Romeo GT, 1.9 16v JTDM 110kw
EX: GP 1,4 16v SPORT 3D,
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Kriss píše:Ahoj je to klasicky ukaz novych aut, proste tam zajed at ti srovnaj geometrii volantu. Rekni ze neni soubezne s koly. Je to tim ?e tyc rizeni je na dve casti a cas od casu to udela vuli a tenhle problem. Ale je to rychle vyresitelna vec.
vím ze to sem nepatri, ale mela by se delat geometrie kol pri vymene cepu na predni naprave? :-)
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

Davids píše:
Kriss píše:Ahoj je to klasicky ukaz novych aut, proste tam zajed at ti srovnaj geometrii volantu. Rekni ze neni soubezne s koly. Je to tim ?e tyc rizeni je na dve casti a cas od casu to udela vuli a tenhle problem. Ale je to rychle vyresitelna vec.
vím ze to sem nepatri, ale mela by se delat geometrie kol pri vymene cepu na predni naprave? :-)
ano mala by sa spravit ale da sa to aj bez toho ale nebude to na sto percet takze radsej ako drat gumy popripade tahat do jednej strany
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

1nekros1 píše:
Davids píše:
Kriss píše:Ahoj je to klasicky ukaz novych aut, proste tam zajed at ti srovnaj geometrii volantu. Rekni ze neni soubezne s koly. Je to tim ?e tyc rizeni je na dve casti a cas od casu to udela vuli a tenhle problem. Ale je to rychle vyresitelna vec.
vím ze to sem nepatri, ale mela by se delat geometrie kol pri vymene cepu na predni naprave? :-)
ano mala by sa spravit ale da sa to aj bez toho ale nebude to na sto percet takze radsej ako drat gumy popripade tahat do jednej strany
jj taha mi to do prava ale to muze byt i dusledkem toho, ze prave kolo dostalo ranu poradnou, no necham to seridit ;-)
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Tak to určitě musí? na geometrii kdy? jsi menil čep rízeni.
Volant na drá?kách přehodit nejde ma to značku a jedna drá?ka jr ?ir?í.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
dony
Profík
Příspěvky: 1211
Registrován: úte čer 03, 2008 19:12
Bydliště: Čáslav ČR

Příspěvek od dony »

... mě vyměnil servis tlumič a řízení sem měl tro?ku na stranu,přitom auto jelo rovně,tak sem jim to dal zpět,a? sjednají nápravu a přes pár výmluv,?e to není mo?né,byl volant po chvilce seřízen a já u? ho od té doby stále vnímám,jako,?e to není úplně ono,ale to u? je spí? o psychice :lol:
Obrázek
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Pokud je volant správně nasazen na hřídeli (jak pí?e Jirka, jinak to nejde, je tam mo?ná pouze jedna pozice) a na nápravě je v?e v pořádku, tak volant mimo osu je zále?itostí jen a jen lajdácky seřízené geometrie. Ta se musí na obou čepech řízení seřizovat stejně (odchylka od hodnoty dané výrobce se rozdělí napůl a ty půlky se přidají/odeberou na L a P čepu)
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Jarou? píše:Pokud je volant správně nasazen na hřídeli (jak pí?e Jirka, jinak to nejde, je tam mo?ná pouze jedna pozice) a na nápravě je v?e v pořádku, tak volant mimo osu je zále?itostí jen a jen lajdácky seřízené geometrie. Ta se musí na obou čepech řízení seřizovat stejně (odchylka od hodnoty dané výrobce se rozdělí napůl a ty půlky se přidají/odeberou na L a P čepu)
Přesně tak ten volant nejde jinak nasadit má svoji polohu, teda aspon u toho meho GP.
A je?tě k tomu seřízení geometrie, u fiatů s elektrickym posilovačem musí bejt perfektně naladěnej program posilovače aby dr?el středovou polohu jinak se ti mů?e stát ?e geometrie bude seřízená perfektně a volant přesně na středu a stejně to bude mít tendenci tahat do strany.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

shark46 napsal:
shark46 píše:při otáčení volantem doprava i doleva pří pomalé jízdě nebo při staní se ozivá divný zvuk jako by lupaní nebo tak neco ale nic nedrhne a řízení de zlehka co to mů?e být?
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Du?an píše:shark46 napsal:
shark46 píše:při otáčení volantem doprava i doleva pří pomalé jízdě nebo při staní se ozivá divný zvuk jako by lupaní nebo tak neco ale nic nedrhne a řízení de zlehka co to mů?e být?
Je to na 99% lozisko horniho ulozeni tlumicu.
Obrázek
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Volant

Příspěvek od jeník1 »

Včera vy?el na webu autoweb.cz obecný článek o ojetinách Grande Punta a právě volant byl označen nejhor?í věc. Přesněji řečeno jeho tvarování.
No mám úplně opačný názor. Mně tvarování volantu vyhovuje.

http://www.autoweb.cz/fiat-grande-punto ... o-od-2005/
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: Volant

Příspěvek od Dušan »

jeník1 píše:Včera vy?el na webu autoweb.cz obecný článek o ojetinách Grande Punta a právě volant byl označen nejhor?í věc. Přesněji řečeno jeho tvarování.
No mám úplně opačný názor. Mně tvarování volantu vyhovuje.
http://www.autoweb.cz/fiat-grande-punto ... o-od-2005/
Jsou to ?ul..ni, já nedám na tvar i na samotný vzhled volantu dopustit. Porovnejte ho třeba s hrozným čtyřramenným ve ?kodárnách
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Volant

Příspěvek od jeník1 »

Du?an píše:
jeník1 píše:Včera vy?el na webu autoweb.cz obecný článek o ojetinách Grande Punta a právě volant byl označen nejhor?í věc. Přesněji řečeno jeho tvarování.
No mám úplně opačný názor. Mně tvarování volantu vyhovuje.
http://www.autoweb.cz/fiat-grande-punto ... o-od-2005/
Jsou to ?ul..ni, já nedám na tvar i na samotný vzhled volantu dopustit. Porovnejte ho třeba s hrozným čtyřramenným ve ?kodárnách
Tam pí?ou úplný nesmysly. ?e prý volant v GP je tvarován tak, aby se dr?el "za deset dvě" a trend je dr?et volant v poloze "třičtvrtě na tři". Právě v GP je tvarován tak, ?e se dr?í "třičtvrtě na tři". V poloze "za deset dvě" snad ani pořádně dr?et nejde jaký jsou tam boule. Ten autor toho článku nikdy neměl volant GP v ruce.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Volant

Příspěvek od 1nekros1 »

pani mam otazku daval niekto vymenit kozu na volante na sporte? alebo aj na obycajny volant kozu.
chcel by som vediet kde to vedia spravit DOBRE
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Odpovědět