Reproduktory a subwoofery

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Davids píše:a nechapu o co jde koupim tyhle levne http://shop.autohifi.cz/shop_goods.php3?g_id=2408 necham puvodni vyskace co tam byly a to mi 100% nahradí origo papirove repraky, nebo si nekdo mysli, ze ne? to je jedine co jsem chtel...o co mi slo myslim, ze se o sve dalsi poznatky pri dalsich ruznych upravach auta co chystam delit nebudu abych pak nevypadal jako amater ;-) hold delam to vse poprve, takze timhle bych vec uzavrel co jsem nakonec koupil se dozvite v moji galerii v popisku o aute ;-) odtet se radeji budu vyptavat na rady jinde 8) Hold kazdy neni chytry jako jarous ktery v jednu chvili tvrdi, ze mi 200W RMS repro musi na origo radiu (max. 4X22W RMS) hrat skvele jeste lepe nez treba 60W RMS protoze ma vetsi rezervu :D v jednu chvili placne takovy nesmysl a za chvili chrli poucky jak z knizky :D nikdo nevi vsechno teda az na google a jarouse :D:D:D
...ví? co? Pořádně si je?tě jednou pročti, co jsem tu psal, nemyslím, ?e bych si v něčem odporoval, navíc se ti sna?il ka?dý z nás poradit, jak nejlíp uměl. Budi? to propří?tě poučením aspoň pro mě... dále to nechám raději bez komentáře.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Macek píše:Davids: jen bys pak mohl změřit hloubku kdy? u? to má? ovrtané a poreferovat kolik se tam vejde :?:
jj vidis to to bych mohl ;-)
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

to Jarous- "Nechci ti kazit radost, ale pokud jsi koupil repro s odpovídající impedancí (4 ohmy) tak údaj s maximální zatí?itelností nemá nic společného se zvukovým projevem při výkonu rádia 25W. Hrát to musí tím tuplem dobře, pokud to unese 200W RMS. Nejspí? si asi koupil nějaký ?mejd."

Na tom si trvas, ze repro z realnym vykonem 200W RMS bude hrat na radiu s vystupem 4X22W RMS lip nez treba repro 50W RMS? ;-) Ja jako laik si myslim opak 8)
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Davids píše:to Jarous- "Nechci ti kazit radost, ale pokud jsi koupil repro s odpovídající impedancí (4 ohmy) tak údaj s maximální zatí?itelností nemá nic společného se zvukovým projevem při výkonu rádia 25W. Hrát to musí tím tuplem dobře, pokud to unese 200W RMS. Nejspí? si asi koupil nějaký ?mejd."

Na tom si trvas, ze repro z realnym vykonem 200W RMS bude hrat na radiu s vystupem 4X22W RMS lip nez treba repro 50W RMS? ;-) Ja jako laik si myslim opak 8)
Já jsem taky laik a své tvrzení jsem odůvodnil. Teď je řada na tobě, podepři nějak svou doměnku :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Macek píše:
Davids píše:
1nekros1 píše:david ocuj jako nic v zlom ale je mi to take smiesne ze elektrikar (zhodou okolnosti som aj ja) sa trosku neviznal vo vatazach + citujem "me stejne vsechno prehlusi subwoofer" + koaxiální repráky jsou do auta k ničemu jako fakt nic v zlom len ked uz aj jarousek rypnul nedalo mi to (ja tiez niesom dokonaly):twisted:
Ve vatazich se vyznam repro jsem koupil omylem, ;-) bohuzel jsem se tomu cemu jsem vyuceny nikdy moc nevenoval ani me to nebavilo myslim tim elektro veci...ja byl spis (startery,alternatory atd atd) pres spinavou praci :-) a priznam se nenaucil jsem se skoro nic :D se zapojenim repro zkusenosti nemam a za 3 roky na ucnaku jsem se k tomu nedostal ani jednou takovy jsme to meli skvely ucnak :D nevim k cemu je koaxialni repro to jsem jenom tak placnul, ze tam dam kouaxialni pro mne je dulezite laicky receno vymenit chrcici repro za repro dejme tomu 2-pasmove s max 60W RMS, 4 ohmy,vic vedet nepotrebuju :-) az budu chtit kompozitni tak si koupim kompozitni do te doby mi staci proste obycejny stredobas repro ;-) protoze mam prebassovany subwoofer takze nejaky dobry zvuk z kvalitnich vysek moc neocenim. :-)
ty zmíněné komponentní helixy sem měl v autě a věř mi ?e ten rozdíl pozná aji hluchý (taky sem nevěřil), ty hedvábné vý?ky sou prostě někde jinde i v té nejmen?í cenové hladině a jsou dělané hlavně jen přes rádio, pravda basy nic moc ale kdy? má? SW tak není co ře?it :wink: ale je fakt ?e pokud chce? něco do litru tak tam narvi cokoliv s nízkou watá?í a vět?í citlivostí a snad to uspokojí alespon ten zničený reprák
Zitra ti poslu par tipu na kompozity co jsem si vybral a poradis mi co by bylo lepsi pripadne doporuc nejake do 3 000 Kc ...asi 2x vynecham hospodu a koupim poradne dela 8) zitra pisnu soukromne predem dik...tet valim do rachoty.
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Jarou? píše:
Davids píše:to Jarous- "Nechci ti kazit radost, ale pokud jsi koupil repro s odpovídající impedancí (4 ohmy) tak údaj s maximální zatí?itelností nemá nic společného se zvukovým projevem při výkonu rádia 25W. Hrát to musí tím tuplem dobře, pokud to unese 200W RMS. Nejspí? si asi koupil nějaký ?mejd."

Na tom si trvas, ze repro z realnym vykonem 200W RMS bude hrat na radiu s vystupem 4X22W RMS lip nez treba repro 50W RMS? ;-) Ja jako laik si myslim opak 8)
Já jsem taky laik a své tvrzení jsem odůvodnil. Teď je řada na tobě, podepři nějak svou doměnku :wink:
kdyz to moc prezenu pripoj si k domacimu kinu misto origo subwooferu treba 100 watoveho 1000Watovy a poznas kdo mnel pravdu ;-) ten silnejsi by mnel podle tebe hrat lepe ale neni to mu tak vlastni zkusenost a nasledne zklamani :D ohulis to naplno a prijde ti to jak kdyby to hralo nekde za zdi u sousedu...
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Davids píše:
Jarou? píše:
Davids píše:to Jarous- "Nechci ti kazit radost, ale pokud jsi koupil repro s odpovídající impedancí (4 ohmy) tak údaj s maximální zatí?itelností nemá nic společného se zvukovým projevem při výkonu rádia 25W. Hrát to musí tím tuplem dobře, pokud to unese 200W RMS. Nejspí? si asi koupil nějaký ?mejd."

Na tom si trvas, ze repro z realnym vykonem 200W RMS bude hrat na radiu s vystupem 4X22W RMS lip nez treba repro 50W RMS? ;-) Ja jako laik si myslim opak 8)
Já jsem taky laik a své tvrzení jsem odůvodnil. Teď je řada na tobě, podepři nějak svou doměnku :wink:
kdyz to moc prezenu pripoj si k domacimu kinu misto origo subwooferu treba 100 watoveho 1000Watovy a poznas kdo mnel pravdu ;-) ten silnejsi by mnel podle tebe hrat lepe ale neni to mu tak vlastni zkusenost a nasledne zklamani :D ohulis to naplno a prijde ti to jak kdyby to hralo nekde za zdi u sousedu...
Kdy? to na druhou stranu nebudem přehánět a bavíme se o "normálním" reproduktoru (?ádný subwooferový ani vý?kový piezo) tak údaj RMS na repráku znamená dluhodobý maximální hudební výkon (někdy taky označovaný jako sinusový) Tzn. výkon, který lze do repráku trvale pou?tět, ani? by se po?kodil. Tak?e horní limit výkonu s ohledem na ?ivotnost. Pokud se zamyslí? nad principem fungování repráku (průchod proudu cívkou umístěnou v magnetu a vytvořením opačné "polarity" elektromagnetu dojde k vysunutí cívky/membrány reproduktoru.) Membrána u bě?ného repráku neklade mechanický odpor v zavislosti na výkonové dimenzi reproduktoru a proto i men?í proud (men?í výkon rádia) hraje normálně.

Jak jsi zmínil subwoofer, to je naprosto jiná konstrukce membrány, tam samozřejmě musí? mít dostatečně silný zdroj signálu, aby to hrálo jak čeká?.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

Jarou? píše:
Davids píše:
Jarou? píše: Já jsem taky laik a své tvrzení jsem odůvodnil. Teď je řada na tobě, podepři nějak svou doměnku :wink:
kdyz to moc prezenu pripoj si k domacimu kinu misto origo subwooferu treba 100 watoveho 1000Watovy a poznas kdo mnel pravdu ;-) ten silnejsi by mnel podle tebe hrat lepe ale neni to mu tak vlastni zkusenost a nasledne zklamani :D ohulis to naplno a prijde ti to jak kdyby to hralo nekde za zdi u sousedu...
Kdy? to na druhou stranu nebudem přehánět a bavíme se o "normálním" reproduktoru (?ádný subwooferový ani vý?kový piezo) tak údaj RMS na repráku znamená dluhodobý maximální hudební výkon (někdy taky označovaný jako sinusový) Tzn. výkon, který lze do repráku trvale pou?tět, ani? by se po?kodil. Tak?e horní limit výkonu s ohledem na ?ivotnost. Pokud se zamyslí? nad principem fungování repráku (průchod proudu cívkou umístěnou v magnetu a vytvořením opačné "polarity" elektromagnetu dojde k vysunutí cívky/membrány reproduktoru.) Membrána u bě?ného repráku neklade mechanický odpor v zavislosti na výkonové dimenzi reproduktoru a proto i men?í proud (men?í výkon rádia) hraje normálně.

Jak jsi zmínil subwoofer, to je naprosto jiná konstrukce membrány, tam samozřejmě musí? mít dostatečně silný zdroj signálu, aby to hrálo jak čeká?.
jestli je to pravda tak absolutně nechápu proč se jen na autorádio nedoporučují zbytečně velké hodnoty RMS, kdy? je to vlastně jedno jak cenově tak výkonově. Nevím taky sem jen laik a vycházím pouze z pročtených fór o autohifi :oops:

Davids: já ti mů?u doporučit z vlastní zku?enosti jen ty helixy (vybral sem je na základě doporučení lidma kteří se o autohifi skutečně zajímají a byly u? ověřené) no a před něma sem měl kdysi je?tě powerbassy z těch doporučených a ty nehrály vůbec ?patně, ale středobas se mi zdál přebasovaný co? bylo k SW zbytečné tak?e ?ly pryč. Řekl bych ?e do 3tkc pokud nebude? kupovat nějaké značky typu sony, panasonic, magnat, dexon apod. a vybere? si něco z těch doporučovaných jen na rádio tak chybu neudělá? :wink:
GP 1,4 16V SPORT
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Macek píše:
Jarou? píše:
Davids píše: kdyz to moc prezenu pripoj si k domacimu kinu misto origo subwooferu treba 100 watoveho 1000Watovy a poznas kdo mnel pravdu ;-) ten silnejsi by mnel podle tebe hrat lepe ale neni to mu tak vlastni zkusenost a nasledne zklamani :D ohulis to naplno a prijde ti to jak kdyby to hralo nekde za zdi u sousedu...
Kdy? to na druhou stranu nebudem přehánět a bavíme se o "normálním" reproduktoru (?ádný subwooferový ani vý?kový piezo) tak údaj RMS na repráku znamená dluhodobý maximální hudební výkon (někdy taky označovaný jako sinusový) Tzn. výkon, který lze do repráku trvale pou?tět, ani? by se po?kodil. Tak?e horní limit výkonu s ohledem na ?ivotnost. Pokud se zamyslí? nad principem fungování repráku (průchod proudu cívkou umístěnou v magnetu a vytvořením opačné "polarity" elektromagnetu dojde k vysunutí cívky/membrány reproduktoru.) Membrána u bě?ného repráku neklade mechanický odpor v zavislosti na výkonové dimenzi reproduktoru a proto i men?í proud (men?í výkon rádia) hraje normálně.

Jak jsi zmínil subwoofer, to je naprosto jiná konstrukce membrány, tam samozřejmě musí? mít dostatečně silný zdroj signálu, aby to hrálo jak čeká?.
jestli je to pravda tak absolutně nechápu proč se jen na autorádio nedoporučují zbytečně velké hodnoty RMS, kdy? je to vlastně jedno jak cenově tak výkonově. Nevím taky sem jen laik a vycházím pouze z pročtených fór o autohifi :oops:

Davids: já ti mů?u doporučit z vlastní zku?enosti jen ty helixy (vybral sem je na základě doporučení lidma kteří se o autohifi skutečně zajímají a byly u? ověřené) no a před něma sem měl kdysi je?tě powerbassy z těch doporučených a ty nehrály vůbec ?patně, ale středobas se mi zdál přebasovaný co? bylo k SW zbytečné tak?e ?ly pryč. Řekl bych ?e do 3tkc pokud nebude? kupovat nějaké značky typu sony, panasonic, magnat, dexon apod. a vybere? si něco z těch doporučovaných jen na rádio tak chybu neudělá? :wink:
Nedoporucuji se zbytecne velke hodnoty, protoze to radio proste nema vykon na to aby s toho repraku dostalo to prave orechove, proste to hraje slabeji nez treba kdyz koupis 50W repro. To mi nikdo nevyvrati ani omylem :-)

No jeste zkusim pohledat ale kdyz rikas, ze jsi byl s tim tvym reprem spokojeny, tak zatim uvazuju o tom...i cena je vcelku prizniva ;-)
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

david kup si uz dake repro NA TO RADIO uz sme ti to vysvetlili s velkym vykonom ti to bude hrat horsie ako s malym.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

s těma helixama určitě chybu neudělá?, si je tam taky hodím a? se mi někdy podaří sundat ty tapecy. Ale nejsem si jistý jak s tou hloubkou, jestli tam vůbec vlezou, tak to kdy?tak poměř a dej vědět kolik je místa :wink:
GP 1,4 16V SPORT
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

1nekros1 píše:david kup si uz dake repro NA TO RADIO uz sme ti to vysvetlili s velkym vykonom ti to bude hrat horsie ako s malym.
Me to nevysvetluj ja to chapu, Jarous to neni schopen pochopit a porad vytahuje poucky :-)
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Davids píše:
1nekros1 píše:david kup si uz dake repro NA TO RADIO uz sme ti to vysvetlili s velkym vykonom ti to bude hrat horsie ako s malym.
Me to nevysvetluj ja to chapu, Jarous to neni schopen pochopit a porad vytahuje poucky :-)
:lol: nesna?ím se tu nikoho poučovat, zkrátka jsi tu napsal o radu, tak jsem byl jeden z těch co ti odpověděli. Za to, ?e jsem se netrefil do vkusu u? bohu?el nemů?u :wink: Ale peace, pří?tě u? se anga?ovat nebudu :D

A co je týká příspěvku 1nekros1, ten já pochopil trochu jinak :lol: :lol: :lol:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

kde je v GP vyhybka k prednim reproduktorum? vi to nekdo?
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

Davids píše:kde je v GP vyhybka k prednim reproduktorum? vi to nekdo?
vyhybka je robena iba tak ze pred vyskac je dany kondenzator to je vsetko.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Odpovědět