Reproduktory a subwoofery

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

1nekros1 píše:
Jarou? píše:Ty údaje,které jsou na repráku je maximální výkon, který reprák udr?í ani? by ve ?pičkách shořel a hraje čistě. O tom, zda proud vycházející ze silových výstupů rádia rozhýbe membránu málo nebo moc, rozhoduje (při konstatním procházejícím proudu) impedance reproduktoru. Čím men?í - tím víc proudu propustí, tím víc se cívka zahřívá. Tak?e pokud je předepsaný výstup z rádia na 4 ohmy, tak reprák se 2 ohmy bude hrát silněji a reprák s 8 ohmovou cívkou bude hrát slaběji.
ten reprak ma preto 2 ohmy lebo este pred nim je vyhybka na vyskac.
..mě je to jasné :D Něco málo o tom vím.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

Jarou? píše:
1nekros1 píše:
Jarou? píše:Ty údaje,které jsou na repráku je maximální výkon, který reprák udr?í ani? by ve ?pičkách shořel a hraje čistě. O tom, zda proud vycházející ze silových výstupů rádia rozhýbe membránu málo nebo moc, rozhoduje (při konstatním procházejícím proudu) impedance reproduktoru. Čím men?í - tím víc proudu propustí, tím víc se cívka zahřívá. Tak?e pokud je předepsaný výstup z rádia na 4 ohmy, tak reprák se 2 ohmy bude hrát silněji a reprák s 8 ohmovou cívkou bude hrát slaběji.
ten reprak ma preto 2 ohmy lebo este pred nim je vyhybka na vyskac.
..mě je to jasné :D Něco málo o tom vím.

neví? nel?i :lol:
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

vas nazor na tyto repro? http://www.vltava2000.cz/101010/goodsde ... odsID=1204

Jsou sice levne, ale myslim ze jako nahrada za origo by mohli stacit ;-)
AlVyb
kolemjdoucí
Příspěvky: 26
Registrován: úte čer 09, 2009 19:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlVyb »

no pokud je chces do zadu tak mozna ale urcite bys vybral lepsi... a 17cm je nejakej divnej rozmer. Skus se podivat spis po repracich zn. Ground Zero.

pokud to chces dat do predu tak je to blbost.. tohle sou koaxialni urcite bych je tam nedaval. Koukni se po komponentnich i s vyhybkou a vyskacem a vymen to komplet urcite poznas rozdil ale cenove je to vys.

ja mel ve favu ve predu Helix Dark blue 16cm ( http://www.revilohifi.cz/helix-dark-blue-62-1.html ) zvuk super

ps. a jestli cches menit jen predni stredobasy tak kup treba jen tohle http://www.autoradio-prodejce.cz/reprod ... gzcw-6-4y/ (moc sem se nekoukal jen me to tak prislo pod ruku)
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

AlVyb píše:no pokud je chces do zadu tak mozna ale urcite bys vybral lepsi... a 17cm je nejakej divnej rozmer. Skus se podivat spis po repracich zn. Ground Zero.

pokud to chces dat do predu tak je to blbost.. tohle sou koaxialni urcite bych je tam nedaval. Koukni se po komponentnich i s vyhybkou a vyskacem a vymen to komplet urcite poznas rozdil ale cenove je to vys.

ja mel ve favu ve predu Helix Dark blue 16cm ( http://www.revilohifi.cz/helix-dark-blue-62-1.html ) zvuk super

ps. a jestli cches menit jen predni stredobasy tak kup treba jen tohle http://www.autoradio-prodejce.cz/reprod ... gzcw-6-4y/ (moc sem se nekoukal jen me to tak prislo pod ruku)
Vidim, ze tady kazdy uprednostnuje jinou znacku, ale na co mi budou kvalitni 100W RMS repraky kdyz to nevyuziju s original autoradiem 4X22W RMS ;-)
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Davids píše:
AlVyb píše:no pokud je chces do zadu tak mozna ale urcite bys vybral lepsi... a 17cm je nejakej divnej rozmer. Skus se podivat spis po repracich zn. Ground Zero.

pokud to chces dat do predu tak je to blbost.. tohle sou koaxialni urcite bych je tam nedaval. Koukni se po komponentnich i s vyhybkou a vyskacem a vymen to komplet urcite poznas rozdil ale cenove je to vys.

ja mel ve favu ve predu Helix Dark blue 16cm ( http://www.revilohifi.cz/helix-dark-blue-62-1.html ) zvuk super

ps. a jestli cches menit jen predni stredobasy tak kup treba jen tohle http://www.autoradio-prodejce.cz/reprod ... gzcw-6-4y/ (moc sem se nekoukal jen me to tak prislo pod ruku)
Vidim, ze tady kazdy uprednostnuje jinou znacku, ale na co mi budou kvalitni 100W RMS repraky kdyz to nevyuziju s original autoradiem 4X22W RMS ;-)
Kdy? si pořádně přečte? ten odkaz, co jsem tu pověsil o stránku zpět, tak ti bude jasné, jaký typ, jaké parametry a podobně. Je to tam popsáno dost srozumitelně a zároveň tam najde? e-shop, kde si určitě vybere?. Závěrem snad jen, ?e 1. komponentní (koaxilál ne) - středobas + vý?káč extra 2. do 40-50 W RMS, ?pička je celkem fuk.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Jarou? píše:
Davids píše:
AlVyb píše:no pokud je chces do zadu tak mozna ale urcite bys vybral lepsi... a 17cm je nejakej divnej rozmer. Skus se podivat spis po repracich zn. Ground Zero.

pokud to chces dat do predu tak je to blbost.. tohle sou koaxialni urcite bych je tam nedaval. Koukni se po komponentnich i s vyhybkou a vyskacem a vymen to komplet urcite poznas rozdil ale cenove je to vys.

ja mel ve favu ve predu Helix Dark blue 16cm ( http://www.revilohifi.cz/helix-dark-blue-62-1.html ) zvuk super

ps. a jestli cches menit jen predni stredobasy tak kup treba jen tohle http://www.autoradio-prodejce.cz/reprod ... gzcw-6-4y/ (moc sem se nekoukal jen me to tak prislo pod ruku)
Vidim, ze tady kazdy uprednostnuje jinou znacku, ale na co mi budou kvalitni 100W RMS repraky kdyz to nevyuziju s original autoradiem 4X22W RMS ;-)
Kdy? si pořádně přečte? ten odkaz, co jsem tu pověsil o stránku zpět, tak ti bude jasné, jaký typ, jaké parametry a podobně. Je to tam popsáno dost srozumitelně a zároveň tam najde? e-shop, kde si určitě vybere?. Závěrem snad jen, ?e 1. komponentní (koaxilál ne) - středobas + vý?káč extra 2. do 40-50 W RMS, ?pička je celkem fuk.
Tu stranku jsem si procital driv nez jsem zacal vybirat repro ;-) a jako autoelektrikar si myslim, ze tomu trosku rozumim a vim presne co potrebuju ;-) a to je obyc koaxialni repro do predu...
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Davids píše:
Jarou? píše:
Davids píše: Vidim, ze tady kazdy uprednostnuje jinou znacku, ale na co mi budou kvalitni 100W RMS repraky kdyz to nevyuziju s original autoradiem 4X22W RMS ;-)
Kdy? si pořádně přečte? ten odkaz, co jsem tu pověsil o stránku zpět, tak ti bude jasné, jaký typ, jaké parametry a podobně. Je to tam popsáno dost srozumitelně a zároveň tam najde? e-shop, kde si určitě vybere?. Závěrem snad jen, ?e 1. komponentní (koaxilál ne) - středobas + vý?káč extra 2. do 40-50 W RMS, ?pička je celkem fuk.
Tu stranku jsem si procital driv nez jsem zacal vybirat repro ;-) a jako autoelektrikar si myslim, ze tomu trosku rozumim a vim presne co potrebuju ;-) a to je obyc koaxialni repro do predu...
No, podle toho co jsi původně koupil, bych se profesí moc nechlubil.. :lol: A pokud do toho trochu dělá?, tak bys měl vědět, ?e koaxiální repráky jsou do auta k ničemu. :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Jarou? píše:
Davids píše:
Jarou? píše: Kdy? si pořádně přečte? ten odkaz, co jsem tu pověsil o stránku zpět, tak ti bude jasné, jaký typ, jaké parametry a podobně. Je to tam popsáno dost srozumitelně a zároveň tam najde? e-shop, kde si určitě vybere?. Závěrem snad jen, ?e 1. komponentní (koaxilál ne) - středobas + vý?káč extra 2. do 40-50 W RMS, ?pička je celkem fuk.
Tu stranku jsem si procital driv nez jsem zacal vybirat repro ;-) a jako autoelektrikar si myslim, ze tomu trosku rozumim a vim presne co potrebuju ;-) a to je obyc koaxialni repro do predu...
No, podle toho co jsi původně koupil, bych se profesí moc nechlubil.. :lol: A pokud do toho trochu dělá?, tak bys měl vědět, ?e koaxiální repráky jsou do auta k ničemu. :wink:
Tak ja jich mel vybranych vic akorat jsem dal do obednavky jine no, ty co jsem chtel ja mely mit RMS 60W, me je jedno jestli to je k necemu nebo ne, ja chci jen nahradit zniceny origo reprak jinym ;-) me stejne vsechno prehlusi subwoofer.
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

ikdyz vidina kvalitniho zvuku v predu me laka a to komponentni Helix DARK BLUE 62.1 nevypada spatne, tet jste me nahlodali :? ja chtel tak repro za 800Kc bo mam tet s autem jine vydaje (prahy+nastrik atd atd) ale jeste to promyslim...jinak se mi docela zamlouvaji tyhle http://www.revilohifi.cz/jbl-gt5-650c.html
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

david ocuj jako nic v zlom ale je mi to take smiesne ze elektrikar (zhodou okolnosti som aj ja) sa trosku neviznal vo vatazach + citujem "me stejne vsechno prehlusi subwoofer" + koaxiální repráky jsou do auta k ničemu jako fakt nic v zlom len ked uz aj jarousek rypnul nedalo mi to (ja tiez niesom dokonaly):twisted:
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

1nekros1 píše:david ocuj jako nic v zlom ale je mi to take smiesne ze elektrikar (zhodou okolnosti som aj ja) sa trosku neviznal vo vatazach + citujem "me stejne vsechno prehlusi subwoofer" + koaxiální repráky jsou do auta k ničemu jako fakt nic v zlom len ked uz aj jarousek rypnul nedalo mi to (ja tiez niesom dokonaly):twisted:
Ve vatazich se vyznam repro jsem koupil omylem, ;-) bohuzel jsem se tomu cemu jsem vyuceny nikdy moc nevenoval ani me to nebavilo myslim tim elektro veci...ja byl spis (startery,alternatory atd atd) pres spinavou praci :-) a priznam se nenaucil jsem se skoro nic :D se zapojenim repro zkusenosti nemam a za 3 roky na ucnaku jsem se k tomu nedostal ani jednou takovy jsme to meli skvely ucnak :D nevim k cemu je koaxialni repro to jsem jenom tak placnul, ze tam dam kouaxialni pro mne je dulezite laicky receno vymenit chrcici repro za repro dejme tomu 2-pasmove s max 60W RMS, 4 ohmy,vic vedet nepotrebuju :-) az budu chtit kompozitni tak si koupim kompozitni do te doby mi staci proste obycejny stredobas repro ;-) protoze mam prebassovany subwoofer takze nejaky dobry zvuk z kvalitnich vysek moc neocenim. :-)
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

a nechapu o co jde koupim tyhle levne http://shop.autohifi.cz/shop_goods.php3?g_id=2408 necham puvodni vyskace co tam byly a to mi 100% nahradí origo papirove repraky, nebo si nekdo mysli, ze ne? to je jedine co jsem chtel...o co mi slo myslim, ze se o sve dalsi poznatky pri dalsich ruznych upravach auta co chystam delit nebudu abych pak nevypadal jako amater ;-) hold delam to vse poprve, takze timhle bych vec uzavrel co jsem nakonec koupil se dozvite v moji galerii v popisku o aute ;-) odtet se radeji budu vyptavat na rady jinde 8) Hold kazdy neni chytry jako jarous ktery v jednu chvili tvrdi, ze mi 200W RMS repro musi na origo radiu (max. 4X22W RMS) hrat skvele jeste lepe nez treba 60W RMS protoze ma vetsi rezervu :D v jednu chvili placne takovy nesmysl a za chvili chrli poucky jak z knizky :D nikdo nevi vsechno teda az na google a jarouse :D:D:D
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

Davids píše:
1nekros1 píše:david ocuj jako nic v zlom ale je mi to take smiesne ze elektrikar (zhodou okolnosti som aj ja) sa trosku neviznal vo vatazach + citujem "me stejne vsechno prehlusi subwoofer" + koaxiální repráky jsou do auta k ničemu jako fakt nic v zlom len ked uz aj jarousek rypnul nedalo mi to (ja tiez niesom dokonaly):twisted:
Ve vatazich se vyznam repro jsem koupil omylem, ;-) bohuzel jsem se tomu cemu jsem vyuceny nikdy moc nevenoval ani me to nebavilo myslim tim elektro veci...ja byl spis (startery,alternatory atd atd) pres spinavou praci :-) a priznam se nenaucil jsem se skoro nic :D se zapojenim repro zkusenosti nemam a za 3 roky na ucnaku jsem se k tomu nedostal ani jednou takovy jsme to meli skvely ucnak :D nevim k cemu je koaxialni repro to jsem jenom tak placnul, ze tam dam kouaxialni pro mne je dulezite laicky receno vymenit chrcici repro za repro dejme tomu 2-pasmove s max 60W RMS, 4 ohmy,vic vedet nepotrebuju :-) az budu chtit kompozitni tak si koupim kompozitni do te doby mi staci proste obycejny stredobas repro ;-) protoze mam prebassovany subwoofer takze nejaky dobry zvuk z kvalitnich vysek moc neocenim. :-)
ty zmíněné komponentní helixy sem měl v autě a věř mi ?e ten rozdíl pozná aji hluchý (taky sem nevěřil), ty hedvábné vý?ky sou prostě někde jinde i v té nejmen?í cenové hladině a jsou dělané hlavně jen přes rádio, pravda basy nic moc ale kdy? má? SW tak není co ře?it :wink: ale je fakt ?e pokud chce? něco do litru tak tam narvi cokoliv s nízkou watá?í a vět?í citlivostí a snad to uspokojí alespon ten zničený reprák
GP 1,4 16V SPORT
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

Davids: jen bys pak mohl změřit hloubku kdy? u? to má? ovrtané a poreferovat kolik se tam vejde :?:
GP 1,4 16V SPORT
Odpovědět