Reproduktory a subwoofery

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

Davids píše:tak jsem se pustil do vymeny prednich repro sundal jsem tapecirunk odvrtal nyty vytahl origo reprak mel toho fakt dost vrzal docela dost :-) prilozil moje repro a prisel na to, ze budu muset vrtnout dalsi dve dirky protoze nemam adapter ktery byl soucasti origo repraku, ale tak to nevadi ;-) zkusil jsem to pred instalaci pripojit a jake bylo moje zdeseni, kdyz jsem zjistil, ze moje repro hraje hur nez origo...tak jsem byl trosku nasrany co za zmetek jsem to koupil, zdalo se mi jako by potrebovalo vice vykonu pak me trosku znepokojil napis 400W na magnetu, podival jsem se do papiru a zjistil, ze jsem omylem koupil repro ktere ma max 400W a 200W RMS (chtel jsem 60W RMS) coz si myslim je ten problem ktery me trapi :D:D:D to bych proste nebyl ja aby slo vsechno jak ma, radio ma max 4x25W RMS takze bych to videl, ze to proste nema s ceho hrat, tak repro se musi prodat a koupit jine slabsi :D budu tet mit chvilku auto vykuchane, ale ja jsem na takove veci zvykly jsem proste tele :)
david co sa s tym seres ked to je dobre repro tak si to nechaj a vymen aj v zadu a kup si este zosilnovac 4 kanalovy napoj vsetky 4 repro cez zosilnovac a uvidis ze potom uz budes spokojny pokial nebudes chcet davat subwoofer :-D
ja sa na takuto instalaciu tiez v buducnosti chystam a ani som nedufal ze to radio by odtiahlo daco lepsejsie proste si ho necham len koli USB a koli tomu ze pasuje do palubovky inak by uz davno letelo ...
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

1nekros1 píše:
Davids píše:tak jsem se pustil do vymeny prednich repro sundal jsem tapecirunk odvrtal nyty vytahl origo reprak mel toho fakt dost vrzal docela dost :-) prilozil moje repro a prisel na to, ze budu muset vrtnout dalsi dve dirky protoze nemam adapter ktery byl soucasti origo repraku, ale tak to nevadi ;-) zkusil jsem to pred instalaci pripojit a jake bylo moje zdeseni, kdyz jsem zjistil, ze moje repro hraje hur nez origo...tak jsem byl trosku nasrany co za zmetek jsem to koupil, zdalo se mi jako by potrebovalo vice vykonu pak me trosku znepokojil napis 400W na magnetu, podival jsem se do papiru a zjistil, ze jsem omylem koupil repro ktere ma max 400W a 200W RMS (chtel jsem 60W RMS) coz si myslim je ten problem ktery me trapi :D:D:D to bych proste nebyl ja aby slo vsechno jak ma, radio ma max 4x25W RMS takze bych to videl, ze to proste nema s ceho hrat, tak repro se musi prodat a koupit jine slabsi :D budu tet mit chvilku auto vykuchane, ale ja jsem na takove veci zvykly jsem proste tele :)
david co sa s tym seres ked to je dobre repro tak si to nechaj a vymen aj v zadu a kup si este zosilnovac 4 kanalovy napoj vsetky 4 repro cez zosilnovac a uvidis ze potom uz budes spokojny pokial nebudes chcet davat subwoofer :-D
ja sa na takuto instalaciu tiez v buducnosti chystam a ani som nedufal ze to radio by odtiahlo daco lepsejsie proste si ho necham len koli USB a koli tomu ze pasuje do palubovky inak by uz davno letelo ...
No nevim nevim repro to bude dobre, ale to by byla vetsi investice s tim zesilovacem a i zadnimi repro a navic bych do toho zase musel vrtat :-)
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

to by stejne musel byt zesik tak 4x150W RMS aby mi ty repro hraly a to uz by byla cena celkem drsna coz je tet problem mam jine priority asi koupim jenom to repro s max 60W RMS. A ty stavajici si necham do budoucna 8)
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

myslite, ze budou dopredu stacit sirokopasmove repraky?
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Davids píše:tak jsem se pustil do vymeny prednich repro sundal jsem tapecirunk odvrtal nyty vytahl origo reprak mel toho fakt dost vrzal docela dost :-) prilozil moje repro a prisel na to, ze budu muset vrtnout dalsi dve dirky protoze nemam adapter ktery byl soucasti origo repraku, ale tak to nevadi ;-) zkusil jsem to pred instalaci pripojit a jake bylo moje zdeseni, kdyz jsem zjistil, ze moje repro hraje hur nez origo...tak jsem byl trosku nasrany co za zmetek jsem to koupil, zdalo se mi jako by potrebovalo vice vykonu pak me trosku znepokojil napis 400W na magnetu, podival jsem se do papiru a zjistil, ze jsem omylem koupil repro ktere ma max 400W a 200W RMS (chtel jsem 60W RMS) coz si myslim je ten problem ktery me trapi :D:D:D to bych proste nebyl ja aby slo vsechno jak ma, radio ma max 4x25W RMS takze bych to videl, ze to proste nema s ceho hrat, tak repro se musi prodat a koupit jine slabsi :D budu tet mit chvilku auto vykuchane, ale ja jsem na takove veci zvykly jsem proste tele :)
Nechci ti kazit radost, ale pokud jsi koupil repro s odpovídající impedancí (4 ohmy) tak údaj s maximální zatí?itelností nemá nic společného se zvukovým projevem při výkonu rádia 25W. Hrát to musí tím tuplem dobře, pokud to unese 200W RMS. Nejspí? si asi koupil nějaký ?mejd.

Kdy? u? chce? vylep?ovat muziku, orientuj se na značky typu JLB, Hertz, Mac Audio, Crunch, Magnat a podobně. Není to sice za pár kaček, ale kvalita je zaručena. A není ani třeba kupovat 2-pásmový (komponentní), vý?káč má? stejně extra, tak?e stačí kvalitní středobas.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
misha
Štamgast
Příspěvky: 356
Registrován: pon říj 27, 2008 13:17
Bydliště: Olomouc (Uničov)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misha »

vetsinou vykonovy repro maji minimalni potrebny vykon, treba 200W repro potrebuje alespon 35W vykon koncaku.
-------------------------------------
EX GPS 1.4 16V mandoska 2007
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Jarou? píše:
Davids píše:tak jsem se pustil do vymeny prednich repro sundal jsem tapecirunk odvrtal nyty vytahl origo reprak mel toho fakt dost vrzal docela dost :-) prilozil moje repro a prisel na to, ze budu muset vrtnout dalsi dve dirky protoze nemam adapter ktery byl soucasti origo repraku, ale tak to nevadi ;-) zkusil jsem to pred instalaci pripojit a jake bylo moje zdeseni, kdyz jsem zjistil, ze moje repro hraje hur nez origo...tak jsem byl trosku nasrany co za zmetek jsem to koupil, zdalo se mi jako by potrebovalo vice vykonu pak me trosku znepokojil napis 400W na magnetu, podival jsem se do papiru a zjistil, ze jsem omylem koupil repro ktere ma max 400W a 200W RMS (chtel jsem 60W RMS) coz si myslim je ten problem ktery me trapi :D:D:D to bych proste nebyl ja aby slo vsechno jak ma, radio ma max 4x25W RMS takze bych to videl, ze to proste nema s ceho hrat, tak repro se musi prodat a koupit jine slabsi :D budu tet mit chvilku auto vykuchane, ale ja jsem na takove veci zvykly jsem proste tele :)
Nechci ti kazit radost, ale pokud jsi koupil repro s odpovídající impedancí (4 ohmy) tak údaj s maximální zatí?itelností nemá nic společného se zvukovým projevem při výkonu rádia 25W. Hrát to musí tím tuplem dobře, pokud to unese 200W RMS. Nejspí? si asi koupil nějaký ?mejd.

Kdy? u? chce? vylep?ovat muziku, orientuj se na značky typu JLB, Hertz, Mac Audio, Crunch, Magnat a podobně. Není to sice za pár kaček, ale kvalita je zaručena. A není ani třeba kupovat 2-pásmový (komponentní), vý?káč má? stejně extra, tak?e stačí kvalitní středobas.
Nejsem si jisty tim co pises, prece kdyz mam vystup 25W a pripojis repro o RMS 40W hraje to skoro na plno rve to, ale kdyz pripojis znacne predymenzovane repro neni vysledek takovy jaky by mnel byt...zkusenosti z hifiveze odesel mi jeden subwoofer 80W tak jsem tam chtel pripojit kamaraduv 500W, ze to bude hrat jak svina no a hralo to stejne jako to moje repro dneska ;-)proste koncovy stupen mu neni schopny dodat tolik stavy co by potreboval aby hral jak ma.Neni pravda, ze bude hrat lip na repro s kvalitnimi 200W nez kdyby tam bylo treba 40W tot muj nazor.
misha
Štamgast
Příspěvky: 356
Registrován: pon říj 27, 2008 13:17
Bydliště: Olomouc (Uničov)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misha »

no presne tak jsem to myslel, kdyz pripojis 200W repro na zesilovac 50W hrat to muze, repro "treba" vyzaduje minimalni vykon zesilovace 35W(radio ma 50W, splnuje podminku). 400W repro bude chtit minimalni vykon zesilovace 60W, tvoje radio ma 50W max, vysledkem bude to, ze zesilovac nebude schopen membranu rozpohybovat a repro bude chrcet
-------------------------------------
EX GPS 1.4 16V mandoska 2007
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

misha píše:vetsinou vykonovy repro maji minimalni potrebny vykon, treba 200W repro potrebuje alespon 35W vykon koncaku.
no ujasnime si to:

ked mas takyto reproduktor (mam ho vo felici)

Obrázek

potrebujes nan 70wattou aby hral tak ako ma cize radio musi byt 4x70wattou
prve radio co som mal vo felicite malo len 25wattou a ten reprak aj ked to radio bolo na plno hral strasne potichu. kupil som radio co ma 55watou (bavime sa o RMS) a to uz tomu repraku celkom staci aby hral skusal som to aj s kamaratovym zosilnovacom (zhodou okolnosti mal 4x75watovy) a ten reprak hral uplne nadherne a velmi dobre basoval ale pri vecsich hlasitostiach uz daval najavo prilisnu zataz neprijemnym prasknutim. takze tak dufam ze to bolo jasne aj s prikladom.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

1nekros1 píše:
misha píše:vetsinou vykonovy repro maji minimalni potrebny vykon, treba 200W repro potrebuje alespon 35W vykon koncaku.
no ujasnime si to:

ked mas takyto reproduktor (mam ho vo felici)

Obrázek

potrebujes nan 70wattou aby hral tak ako ma cize radio musi byt 4x70wattou
prve radio co som mal vo felicite malo len 25wattou a ten reprak aj ked to radio bolo na plno hral strasne potichu. kupil som radio co ma 55watou (bavime sa o RMS) a to uz tomu repraku celkom staci aby hral skusal som to aj s kamaratovym zosilnovacom (zhodou okolnosti mal 4x75watovy) a ten reprak hral uplne nadherne a velmi dobre basoval ale pri vecsich hlasitostiach uz daval najavo prilisnu zataz neprijemnym prasknutim. takze tak dufam ze to bolo jasne aj s prikladom.
Presne tohle jsem mel na mysli, ze abych poznal pravou kvalitu toho repra 200W RMS potrebuju alespon 190W RMS ze zesilovace coz ja mam z radia tak 25W RMS tak koupim nejakou 40W a budu spokojeny si myslim ;-)
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Ty údaje,které jsou na repráku je maximální výkon, který reprák udr?í ani? by ve ?pičkách shořel a hraje čistě. O tom, zda proud vycházející ze silových výstupů rádia rozhýbe membránu málo nebo moc, rozhoduje (při konstatním procházejícím proudu) impedance reproduktoru. Čím men?í - tím víc proudu propustí, tím víc se cívka zahřívá. Tak?e pokud je předepsaný výstup z rádia na 4 ohmy, tak reprák se 2 ohmy bude hrát silněji a reprák s 8 ohmovou cívkou bude hrát slaběji.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Jarou? píše:Ty údaje,které jsou na repráku je maximální výkon, který reprák udr?í ani? by ve ?pičkách shořel a hraje čistě. O tom, zda proud vycházející ze silových výstupů rádia rozhýbe membránu málo nebo moc, rozhoduje (při konstatním procházejícím proudu) impedance reproduktoru. Čím men?í - tím víc proudu propustí, tím víc se cívka zahřívá. Tak?e pokud je předepsaný výstup z rádia na 4 ohmy, tak reprák se 2 ohmy bude hrát silněji a reprák s 8 ohmovou cívkou bude hrát slaběji.
to jo, ale ja mam vystup z radia 4 ohmy i repro jsou 4 ohmy...
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Davids píše:
Jarou? píše:Ty údaje,které jsou na repráku je maximální výkon, který reprák udr?í ani? by ve ?pičkách shořel a hraje čistě. O tom, zda proud vycházející ze silových výstupů rádia rozhýbe membránu málo nebo moc, rozhoduje (při konstatním procházejícím proudu) impedance reproduktoru. Čím men?í - tím víc proudu propustí, tím víc se cívka zahřívá. Tak?e pokud je předepsaný výstup z rádia na 4 ohmy, tak reprák se 2 ohmy bude hrát silněji a reprák s 8 ohmovou cívkou bude hrát slaběji.
to jo, ale ja mam vystup z radia 4 ohmy i repro jsou 4 ohmy...
Taky zále?í pro jaký rozsah frekvencí je reprák stavěn.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Tady je celkem srozumitelné povídání o autoreproduktorech. Kdo v tom nemá jasno, tomu informace na stránce určitě pomů?ou.

http://www.prohifi.cz/jak-vybrat/jak-vy ... ry-do-auta
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

Jarou? píše:Ty údaje,které jsou na repráku je maximální výkon, který reprák udr?í ani? by ve ?pičkách shořel a hraje čistě. O tom, zda proud vycházející ze silových výstupů rádia rozhýbe membránu málo nebo moc, rozhoduje (při konstatním procházejícím proudu) impedance reproduktoru. Čím men?í - tím víc proudu propustí, tím víc se cívka zahřívá. Tak?e pokud je předepsaný výstup z rádia na 4 ohmy, tak reprák se 2 ohmy bude hrát silněji a reprák s 8 ohmovou cívkou bude hrát slaběji.
ten reprak ma preto 2 ohmy lebo este pred nim je vyhybka na vyskac.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Odpovědět