Dojezd

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

stofo
Štamgast
Příspěvky: 262
Registrován: stř črc 15, 2009 12:28
Bydliště: Udavské (okr. Humenné), SK

Příspěvek od stofo »

benja píše:taky natankuji do plna vynuluji PP hodím ?estý kvalt a pojedu z mírného kopečka téměř bez plynu a uvidíte jaký budu mít dojezd :lol: :lol: :twisted:
já si koupil auto pro zábavu a ne abych jezdil na spotřebu.. to bych si koupil kolobě?ku :lol:
Asi tak úplne stebou súhlasim ja mam na svojom 1,2 GP priemernú spotrebu 6,8 litra a nabehane cca 5900km :wink:
GP white 1,2 Racing 5d :)
Ladin
Návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: ned črc 29, 2007 20:47
Bydliště: Zlaté Moravce

Příspěvek od Ladin »

Obrázek

rano po natankovani a prejdeni 5km
Punto Grande, modrá metalíza, 1.3Mjet 90koní 6 rýchlostné.
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

To je 11 hodin a 47 minut? :D
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Ladin
Návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: ned črc 29, 2007 20:47
Bydliště: Zlaté Moravce

Příspěvek od Ladin »

Du?an píše:To je 11 hodin a 47 minut? :D
hej a dojazd 625km :D
Punto Grande, modrá metalíza, 1.3Mjet 90koní 6 rýchlostné.
Juro
kolemjdoucí
Příspěvky: 47
Registrován: pon led 21, 2008 15:48
Bydliště: Momentalne Praha

Příspěvek od Juro »

Fuj ale ten cas je hnusny, to sa normalne len obraciam na druhy bok v posteli :)
GP 1.2 Dynamic 5D (2007), Bolero Red
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kolacok »

Obrázek

Po prejdeni 60km, natankovane tak, ze bolo vidno naftu v hrdle, preto sa palivova rucicka ani nepohla.
Po tych 60km bola priemerka 4,0L/100km a priemerna rychlost 69km/h.

Realne na plnu nadrz, kym rucicka padla vodorovne preslo 970km s priemerkou cca 4,75L/100km.

Do nadrze aj s hrdlom az po veko vlezie asi 48L nafty, lebo pri natankovani voslo 44,6L a predtym na PP akurat zhasol zostatok dojazdu 50km, tzn dake 2-3L tam este mohli byt.
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
stofo
Štamgast
Příspěvky: 262
Registrován: stř črc 15, 2009 12:28
Bydliště: Udavské (okr. Humenné), SK

Příspěvek od stofo »

Kolacok píše:Obrázek

Po prejdeni 60km, natankovane tak, ze bolo vidno naftu v hrdle, preto sa palivova rucicka ani nepohla.
Po tych 60km bola priemerka 4,0L/100km a priemerna rychlost 69km/h.

Realne na plnu nadrz, kym rucicka padla vodorovne preslo 970km s priemerkou cca 4,75L/100km.

Do nadrze aj s hrdlom az po veko vlezie asi 48L nafty, lebo pri natankovani voslo 44,6L a predtym na PP akurat zhasol zostatok dojazdu 50km, tzn dake 2-3L tam este mohli byt.
ta ty ?i jaky dobry?? :wink:

ja na svojej 1,2 som presiel 280km a pol nadrze v čudu.. brr a to mi ukazuje 7,5l
GP white 1,2 Racing 5d :)
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

sry za OT ale co je ta oran?ová "?árovka" nahoře?
GP 1,4 16V SPORT
stofo
Štamgast
Příspěvky: 262
Registrován: stř črc 15, 2009 12:28
Bydliště: Udavské (okr. Humenné), SK

Příspěvek od stofo »

Macek píše:sry za OT ale co je ta oran?ová "?árovka" nahoře?
no podla mna je to vypalena ziarovka... :idea:
GP white 1,2 Racing 5d :)
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

aha tak to me nenapadlo ze se to na malem displeji nezobrazuje :oops:
GP 1,4 16V SPORT
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kolacok »

Neviem, co je to oranzove, musim pozriet do papierov. Obcas to zhasne, ale inak vytrvale svieti, najskor asi kontakt, lebo svietia mi uplne vsetky prevadzkove svetla.
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
Kovboj
Návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: pát črc 09, 2010 10:39
Kontaktovat uživatele:

Jak moc reálný je ukazatel dojezdu

Příspěvek od Kovboj »

Máte někdo zku?enosti jak moc je ukazatel dojezdu vůbec reálný? Tro?ku mě toti? zaskočilo ?e kdy? se mi rozsvítí "hladovka" tak mi počítač ukazoval dojezd je?tě nějakých 116 kilometrů.
FIAT Grande Punto 1,2 Dynamic - Hilly Billy. Za rok najeto přes 20000 bez jediné závady :-)
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Jak moc reálný je ukazatel dojezdu

Příspěvek od Jarouš »

Kovboj píše:Máte někdo zku?enosti jak moc je ukazatel dojezdu vůbec reálný? Tro?ku mě toti? zaskočilo ?e kdy? se mi rozsvítí "hladovka" tak mi počítač ukazoval dojezd je?tě nějakých 116 kilometrů.
Nereálný a závislý na aktuálním re?imu jízdy - jako u ka?dého auta :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Kovboj
Návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: pát črc 09, 2010 10:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak moc reálný je ukazatel dojezdu

Příspěvek od Kovboj »

Jarou? píše:Nereálný a závislý na aktuálním re?imu jízdy - jako u ka?dého auta :wink:
To je samozřejmě jasný, jde mi jen o to jestli to skutečně přibli?ně odpovídá a při zachování stylu jízdy skutečně dojedu 100 km nebo jestli je to ve skutečnosti třeba jen 30-50 km ;-) U? jsem za?il auta kde rozsvícení hladovky znamenalo i přes údaje na palubním počítači o stavu benzínu reálný dojezd nějakých 10 km a pak konec. A jít pár kiláků pě?ky pro benzín zas a? taková zábava není.

Jedna věc je ?e to zkou?et nehodnám a benzín doleju hned jak pojedu kolem pumpy, na druhou stranu se mů?e stát ?e se dostanu do situace kdy budu muset jet del?í dobu "na hladovku" tak abych věděl co mě čeká...
FIAT Grande Punto 1,2 Dynamic - Hilly Billy. Za rok najeto přes 20000 bez jediné závady :-)
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Jak moc reálný je ukazatel dojezdu

Příspěvek od JardaK. »

Kovboj píše:
Jarou? píše:Nereálný a závislý na aktuálním re?imu jízdy - jako u ka?dého auta :wink:
To je samozřejmě jasný, jde mi jen o to jestli to skutečně přibli?ně odpovídá a při zachování stylu jízdy skutečně dojedu 100 km nebo jestli je to ve skutečnosti třeba jen 30-50 km ;-) U? jsem za?il auta kde rozsvícení hladovky znamenalo i přes údaje na palubním počítači o stavu benzínu reálný dojezd nějakých 10 km a pak konec. A jít pár kiláků pě?ky pro benzín zas a? taková zábava není.

Jedna věc je ?e to zkou?et nehodnám a benzín doleju hned jak pojedu kolem pumpy, na druhou stranu se mů?e stát ?e se dostanu do situace kdy budu muset jet del?í dobu "na hladovku" tak abych věděl co mě čeká...
Takhle mě to jednou vykývalo na Tipu, kde jsem ručičku nevyzkou?el v praxi (hladové oko nesvítilo nikdy, nevedly k němu ?ádné dráty) a podle polohy ručičky jsem odhadoval dojezd na je?tě aspoň 30 km a najednou mi auto začalo z kopce zdechat. Samo, ?e do?la nafta! Měl jsem ?těstí, ?e kopec končil u pumpy, tak jsem odstavil auto a u pumpy mi zapůjčili za poplatek 5 l kanystr, já do něj nabral naftu, dolil ji do auta a po chvilce startování Ital chytnul. Být Tebou, tak si vezmu s sebou do něčeho benzín a po cestě po rovince bych jel tak dlouho, a? motor začne ?kytat, dolil bych svých 5 l a budu u? v?dycky vědět, kolik mám rezervu v nádr?i. Přiznám se, ?e u Brava jsem to je?tě nezkou?el, prostě věřím, ?e co ukazuje PP, souhlasí s reálem, ale po rozsvícení hladového oka u? myslím na na?e severní sousedy a točím volantem směr Chalupki, kde vyjde nafta na necelých 27 Kč.
Fiat Bravo2, 1,6 MJet, 77 kW, nar. 9.4.2010
Odpovědět