Supercharger pro atmosférický motor

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

.bany píše:no to ted jen tam svitej kontrolky,jinak chyba clka,dlouhej pribeh ...ale tak tuning jednotky,chtel sem skusit jiny vztriky,a jiny cidlo kontroly tlaku privodu bzduchu do turba,jelikoz sme s kamaradem moc akcni tak cidlo sme nasli a chtely sme ho vymenit za cidlo ze stila 150hp shumachra ale pak sme zapomeli zasunot kontakt takze prvni chyba,nepomohlo to ele,bylo mi receno ze to bude plnit lip,prd a pak vztriky ze stila abartha 2.4 chtely sme juknout jakej je rozdil,nu a po delsi dobe kdys to bylo rozebrany tak dosel ohen,nu a kuracka sada funguje jen se zapnutym klickem a hups druha chyba se nacetla,nevim proc a jak ale jo,a nebo druha moznost je ze sme tam neco po..... ... ale tak zatim to na jizdu nema vliv tak uvidime...
hmm tak?e experimentuje?, a tak kdo se bojí nesmí do lesa ?e :D ...nezkou?el si třeba jen přidat na naftě nebo tlaku turba? ale to se asi dělá jen ve starých chrochtácích a bez zásahu do řídící jednotky by to asi jentak ne?lo co? a čipnout sis to teda zatím nenechal?
GP 1,4 16V SPORT
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

no tak chip mam uz domluvenj,ale ten chci nechat nakonec, az podle uprav jak se projevi,aby to bylo udelano podle momentalniho stavu,ted o vejku se konecne dostanu na vetsi cooler a s palivem to sem chtel dat ty vstriky vetsi ale nato prdim pac by byly trosku problemy a vim ze jeden pan dal do rs fabie vztriky z rs octavky a ted ma rano problemy natocit,de mu tam moc paliva a bojim se abych pak nepodpalil ventily nebo písty... jinak tlak turba nevim jak zvysit,koupit si regulator jako...
http://www.highperformanceparts.cz/kata ... laku-turba a naprat tam plnej tlak uz od zacatku,stim nemam skusenosti,a vetsi turbo se mi davat nechce,zbytecna investice a a myslim ze tohle je postacujici zatim,bylo mi receno ze je stejny jako v bravu a ve stilu tech 150 konovejch,prej je tam jen upraven soft,nevim kde bych si to overil ale tak budu jim verit : ) a je tam jiny to cidlo a a jeste skusim poupravit sani ke k§n aby tam slo vic cerstviho vzduchu,no a pak se uvidi co dal kdys bude znat tohle prdim nato du na chip kdys ne uvidim a budu studovat dal tlak turba jak ho pridat...kdo poradi???...
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

.bany píše:no tak chip mam uz domluvenj,ale ten chci nechat nakonec, az podle uprav jak se projevi,aby to bylo udelano podle momentalniho stavu,ted o vejku se konecne dostanu na vetsi cooler a s palivem to sem chtel dat ty vstriky vetsi ale nato prdim pac by byly trosku problemy a vim ze jeden pan dal do rs fabie vztriky z rs octavky a ted ma rano problemy natocit,de mu tam moc paliva a bojim se abych pak nepodpalil ventily nebo písty... jinak tlak turba nevim jak zvysit,koupit si regulator jako...
http://www.highperformanceparts.cz/kata ... laku-turba a naprat tam plnej tlak uz od zacatku,stim nemam skusenosti,a vetsi turbo se mi davat nechce,zbytecna investice a a myslim ze tohle je postacujici zatim,bylo mi receno ze je stejny jako v bravu a ve stilu tech 150 konovejch,prej je tam jen upraven soft,nevim kde bych si to overil ale tak budu jim verit : ) a je tam jiny to cidlo a a jeste skusim poupravit sani ke k§n aby tam slo vic cerstviho vzduchu,no a pak se uvidi co dal kdys bude znat tohle prdim nato du na chip kdys ne uvidim a budu studovat dal tlak turba jak ho pridat...kdo poradi???...
http://dieselpower.cz/forum/index.php tam bys měl najít v?echno
GP 1,4 16V SPORT
Kriss
Štamgast
Příspěvky: 611
Registrován: úte úno 05, 2008 20:03
Bydliště: Metan City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kriss »

No tomu rikam debata,

Mischo: to co tu pises je jasny priklad pridu?eneho motoru. Přicina muze byt malo vzduchu do motoru, ?patny olej a benzin nebo ti drou brzdy(taky se stalo). Určitě by to chtělo porovnat s dalsim GPS 1,4 16v.

Jinak co se týče uprav motoru a atd. konzultoval jsem to s technikem rally aut ( jeden z nej. v republice dělal na autech Krestovi atd).
Motor o obsahu 1400ccm bez turba je proste linejsi...
Odstranění katu je nepřípustné, proto?e by do?lo ke ztrátě výkonu od spodních otáček. Variata je jen sportovní kat ale ten stoji asi 12000kc.
Střední tlumič se dá nahradit trubkou ale výkon to nezvedne (mo?ná 1%).
Koncový tlumič výfuku je jenom na zvuk.

Snad jen kombinací svodů, sport katu, střední trubky a koncového tlumiče je mozné dosáhnout pozitivního výsledku ale také nárust emisí a spotřeby.

Samozřejmě základem jakékoli úpravy je sání studeného vzduchu. To je vyře?eno u motoru 1,4 16v ?patně. Kitem sání se motor okysličí, změní se jeho zvuka pujde lépe do otáček, pujde to poznat ale velký nárust to nebude. Ale je to pokrok a dát to do kupy se svody atd by bylo super..jenom?e to je investice tak 60 000,- a to si myslím nestojí za to.

Já bych doporučil kit sání studeného vzduchu, střední trubku a koncový tlumič. Kit od GSR nebo samo výroba, trubka a vejfuck SUPERSPRINT
Nýní: Alfa Romeo GT, 1.9 16v JTDM 110kw
EX: GP 1,4 16v SPORT 3D,
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

Macek píše:
.bany píše:no tak chip mam uz domluvenj,ale ten chci nechat nakonec, az podle uprav jak se projevi,aby to bylo udelano podle momentalniho stavu,ted o vejku se konecne dostanu na vetsi cooler a s palivem to sem chtel dat ty vstriky vetsi ale nato prdim pac by byly trosku problemy a vim ze jeden pan dal do rs fabie vztriky z rs octavky a ted ma rano problemy natocit,de mu tam moc paliva a bojim se abych pak nepodpalil ventily nebo písty... jinak tlak turba nevim jak zvysit,koupit si regulator jako...
http://www.highperformanceparts.cz/kata ... laku-turba a naprat tam plnej tlak uz od zacatku,stim nemam skusenosti,a vetsi turbo se mi davat nechce,zbytecna investice a a myslim ze tohle je postacujici zatim,bylo mi receno ze je stejny jako v bravu a ve stilu tech 150 konovejch,prej je tam jen upraven soft,nevim kde bych si to overil ale tak budu jim verit : ) a je tam jiny to cidlo a a jeste skusim poupravit sani ke k§n aby tam slo vic cerstviho vzduchu,no a pak se uvidi co dal kdys bude znat tohle prdim nato du na chip kdys ne uvidim a budu studovat dal tlak turba jak ho pridat...kdo poradi???...
http://dieselpower.cz/forum/index.php tam bys měl najít v?echno
dikes,to uz jsem cekoval,vim o tom jedna z moznosti chipu ale jelikoz je to zbytecne daleko a nasel jsem jeste jednu firmu v praglu tak sem je odlozil na moznost cislo dve... :D
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

.bany píše:
Macek píše:
.bany píše:no tak chip mam uz domluvenj,ale ten chci nechat nakonec, az podle uprav jak se projevi,aby to bylo udelano podle momentalniho stavu,ted o vejku se konecne dostanu na vetsi cooler a s palivem to sem chtel dat ty vstriky vetsi ale nato prdim pac by byly trosku problemy a vim ze jeden pan dal do rs fabie vztriky z rs octavky a ted ma rano problemy natocit,de mu tam moc paliva a bojim se abych pak nepodpalil ventily nebo písty... jinak tlak turba nevim jak zvysit,koupit si regulator jako...
http://www.highperformanceparts.cz/kata ... laku-turba a naprat tam plnej tlak uz od zacatku,stim nemam skusenosti,a vetsi turbo se mi davat nechce,zbytecna investice a a myslim ze tohle je postacujici zatim,bylo mi receno ze je stejny jako v bravu a ve stilu tech 150 konovejch,prej je tam jen upraven soft,nevim kde bych si to overil ale tak budu jim verit : ) a je tam jiny to cidlo a a jeste skusim poupravit sani ke k§n aby tam slo vic cerstviho vzduchu,no a pak se uvidi co dal kdys bude znat tohle prdim nato du na chip kdys ne uvidim a budu studovat dal tlak turba jak ho pridat...kdo poradi???...
http://dieselpower.cz/forum/index.php tam bys měl najít v?echno
dikes,to uz jsem cekoval,vim o tom jedna z moznosti chipu ale jelikoz je to zbytecne daleko a nasel jsem jeste jednu firmu v praglu tak sem je odlozil na moznost cislo dve... :D
co vím tak mají nejrychlej?í TDička v republice, otázka jestli to umí přenést i na italy ale snad by si poradili. Ale tak poradí si myslím aji jiní, hlavně kdy? to pak pojede :twisted: ikdy? u? tady byl jeden případ hodně kouřícího JTDčka tak nevím nevím :)
GP 1,4 16V SPORT
Kriss
Štamgast
Příspěvky: 611
Registrován: úte úno 05, 2008 20:03
Bydliště: Metan City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kriss »

K tomu co jsem psal, je je?tě jedna věc, která má vliv na výkon auta. KOLA, na?e 17ky jsou od fiatu a tě?ké..11kilo jedno kole. Měl jsme na autě Evo Corse a ty mají 7,5 kila a věřte nebo ne auto se chovalo uplně jinak. Lep?í akcerelace i br?dění o zatáčkách ani němluvě.
Nýní: Alfa Romeo GT, 1.9 16v JTDM 110kw
EX: GP 1,4 16v SPORT 3D,
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

Kriss píše:K tomu co jsem psal, je je?tě jedna věc, která má vliv na výkon auta. KOLA, na?e 17ky jsou od fiatu a tě?ké..11kilo jedno kole. Měl jsme na autě Evo Corse a ty mají 7,5 kila a věřte nebo ne auto se chovalo uplně jinak. Lep?í akcerelace i br?dění o zatáčkách ani němluvě.
presne tak, mel jsem na byvalem GP 16" lehke Dezenty V Dark, taky cca 8 kilo jedno kolo a mohu jen potvrdit celkove zlepseni trakce...
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

to macek :co vím tak mají nejrychlej?í TDička v republice, otázka jestli to umí přenést i na italy ale snad by si poradili. Ale tak poradí si myslím aji jiní, hlavně kdy? to pak pojede ikdy? u? tady byl jeden případ hodně kouřícího JTDčka tak nevím nevím

myslis petra 1985?no to sice jo ale co nekouri,to nejde... :D koure se nebojim,kour je zamnou,ja ho necucham : ) jinak kamarad si tam nechal upravovat golfa IV.daval tam vetsi turbo,pak si od nich nechal delat chip a vztriky ma tam 190hp a kroutak 440 coz je ted zabijak to auto...
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

.bany píše:
Kriss píše:Jasne ja to hodil jen jako dodatek, pro v?ecky. Z jeho motorem je to divne, chce to porovnat měli bychom si v?eci co mame 1,4 16v udělat vylet, nekde se srazit a porovnat to.
skoda ze sem z prahy,rad bych byl u tyhle ojedinely velkolepý akce :cry:
nevím jak vy ale my jsme si to hezky porovnali na sprintu s kubenkem na leti?ti u rozko?e a bylo to fajn kdy? to jelo oběma stejně :D

.bany: ja bych se toho kouře taky nebál, holt kamna by měly hulit a jet, na co se stresovat s emisema kdy? to půjde v?echno někam tak jako tak :lol:
asi zná? http://www.stream.cz/video/11/151638-vw ... 2008-v-0-8 :)
Naposledy upravil(a) Macek dne čtv čer 04, 2009 23:18, celkem upraveno 1 x.
GP 1,4 16V SPORT
Kriss
Štamgast
Příspěvky: 611
Registrován: úte úno 05, 2008 20:03
Bydliště: Metan City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kriss »

MACKU: hele mimo téma, videl si ten vyfuck co ho ma crazymofo, co na to rikas.???
Nýní: Alfa Romeo GT, 1.9 16v JTDM 110kw
EX: GP 1,4 16v SPORT 3D,
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

to jo z odkazu na malej fenek sme zjistily ze misha ma pridrenej motor :D a nechce mu to slapat jako ostatnim
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

Kriss píše:MACKU: hele mimo téma, videl si ten vyfuck co ho ma crazymofo, co na to rikas.???
no jako?e co se týče zvuku tak se mi to dost zamlouvá, hlavně jak to zabublá jak dá nohu z plynu :wink: ale tu značku vůbec neznám

.bany: tak a? tam natlačí ten fén a třeba mu to pojede jak má :D
GP 1,4 16V SPORT
Kriss
Štamgast
Příspěvky: 611
Registrován: úte úno 05, 2008 20:03
Bydliště: Metan City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kriss »

To Macek:
No ta firma je velice známá, Invidia je japonská firma dělající vejfucky na Jap-street auta takze honda, subaru, mitchubishi a tak. Jinak ten co mam crazymofo stoji u nas nejake 4000,- a je to universal. Invidia je dobra firma, ve svete motorismu uznavana, takze tam bych to nevidel jako problem spise klad.
Nýní: Alfa Romeo GT, 1.9 16v JTDM 110kw
EX: GP 1,4 16v SPORT 3D,
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Chlapi, koukám, ?e vás zase chvilku nikdo nehlídal a u? se pohybujem čistě v kategorii "závady a ře?ení problémů" taky bych tu sem tam něco přihodil, ale nechci v tom dělat bordel a přispívat k off . Tím prosím "zelené" a "oran?ové" foráře o nápravu :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Odpovědět