Vrzanie interieru

Vše okolo interiéru

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
milos79
Návštěvník
Příspěvky: 136
Registrován: úte kvě 19, 2009 16:42
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milos79 »

kolacok, lavica zadna aj mne zacala buchotat, ale ono to bolo protikusmi pasov, a hlavne tym 3tim kusom, prestrcil som ho nad sedak a uz je ticho
GP 5D, Active+ICE 1.2 biela ambient
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

milos79 píše:kolacok, lavica zadna aj mne zacala buchotat, ale ono to bolo protikusmi pasov, a hlavne tym 3tim kusom, prestrcil som ho nad sedak a uz je ticho
ja som ten 3ti pas odmontoval ajtak tam nikdy 5ti nepojdeme a len tam zavadzal a vela ludi si na to sadlo a picung
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
dizlacik
kolemjdoucí
Příspěvky: 20
Registrován: úte říj 05, 2010 17:20

3D Vrzgaju dvere

Příspěvek od dizlacik »

Pri prejadze nerovnosti mi nieco vrzga v obidvoch dverach, je to ako keby sa krutila karoseria, zvuk ide niekde od zamku dverí, ma taky problem niekto?
GP 1,9 MultiJet Sport + chip 165HP/395Nm
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Hledej u? se to tu probíralo, stačí trochu seřídit a namazat ty zámky.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: 3D Vrzgaju dvere

Příspěvek od 1nekros1 »

dizlacik píše:Pri prejadze nerovnosti mi nieco vrzga v obidvoch dverach, je to ako keby sa krutila karoseria, zvuk ide niekde od zamku dverí, ma taky problem niekto?
jasne namaz zamky vazelinou a prejde to ja som to mal na obidvoch 3d puntach
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Honza°
Štamgast
Příspěvky: 225
Registrován: stř kvě 21, 2008 21:25
Bydliště: Praha

Příspěvek od Honza° »

Jirka píše:Tak u? vím přesně co zpusobuje to klepání od těch zadních tlumiču. Jak pístnice tlumiče prochází tím horním silenblokem tak se tam povoluje ta matka stačí tlumič vyndat a ve svěráku tu matku pořádně utáhnout.
Nejvíc mně ?tve ?e jsem na to musel přijít sám servis si nevěděl rady ani po pravdě neměl moc zájem proto?e je to záruka a oto moc nestojej.
Ahoj Jirko, prosimtě chci se jenom ujistit a proto vytahuju tvůj starý příspěvek.
Problém vrzající zámky zadních dveří mě ji? potkal..byl to zvuk připomínající otvírání vrat od vesnické usedlosti..vrz vrz. Ov?em já přibli?ně ze stejných míst při přejezdu nerovností sly?ím zvuk (kdy? sedí někdo vzadu je to sly?et častěji), který bych charakterizoval jako víc "plastověj?í".. Slýchávám podobný zvuk u nás v Praze v tomdle: http://www.fotodoprava.com/images_mhdpraha/ph3209v.jpg .. :D Nejdřív sem myslel, ?e je to něco v kufru, co lítá v plastový vaně, ale to mám vyzkou?eno, ?e to není.. Přezutím na li?áky se to začalo objevovat častěji..
Co myslí?? Bude to tebou zmiňovaný problém? Díky za radu
GP 1.4 16V Dynamic 5D, šedá Chemical, 16"
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

No jestli jsi namazal ty zadní zámky tak u? jen ty tlumiče pérování.
Normálně je vyndej a utáhni to horní ulo?ení v tom silenbloku.
Tu plo?ku tlumiče uchyt do svěráku a klíčem utáhni matku, myslím ?e to je 16ka klíč, nejlépe fajfka.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Honza°
Štamgast
Příspěvky: 225
Registrován: stř kvě 21, 2008 21:25
Bydliště: Praha

Příspěvek od Honza° »

Jirka píše:No jestli jsi namazal ty zadní zámky tak u? jen ty tlumiče pérování.
Normálně je vyndej a utáhni to horní ulo?ení v tom silenbloku.
Tu plo?ku tlumiče uchyt do svěráku a klíčem utáhni matku, myslím ?e to je 16ka klíč, nejlépe fajfka.
Neuvěřitelný. Poslední zoufalej pokus před vyndaváním tlumičů bylo vpravení nadměrného mno?ství vazelíny do mechanizmu zámku dveří a u? týden jsem ten zvuk nesly?el. Je?tě?es to znova zmínil to namazání zámků..
GP 1.4 16V Dynamic 5D, šedá Chemical, 16"
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Příspěvek od Mara87 »

ironlionzion píše::D :D :D ten výpis podezřelých je dobrý, vá?ně :-) jako v kriminálce, ale je to tak i kdy? já u? pazvuky nemám. Nemyslím si ?e se nevrátí ale zrovna teď je období klidu, fakticky nic nikde, mo?ná někdy zarezonuje na kostkové silnici nějaký plast ale jinak ticho. Jindy bylo období, kdy celý měsíc cvak cvak cvak a? jsem se z toho ?el zbláznit, proto?e se to nedalo lokalizovat ani se to nedalo veliminovat třeba tou teplotou, vlhkostí a tak ... pak to skončilo a najednou začně ventilátor cvrlikat ...

tak to nevzdávej :-) a veř ?e třeba i tvoje pazvuky odejdou na dovolenou.

PS: perlička, kdy? jsem na garančce řekl ?e něco cvaká ze dveří tak je rozebrali a zjistili ?e nějaký talián tam zapoměl volněpolo?ený nýtek ...

tak?e tak
Psal si ze ti ventilator cvrlika???
To me zajma, pac ja mam ten samej problem. Najednou to dela zvuj jako by v nem byl list a ty lopatky o nej drnkali. Co jsi stim udelal??? Tedy jestli to jde. Jednou sem kvuli tomu demontoval prihradku abych vymontoval ventilator ale pak jsem se na to radsi vykaslal kdyz jsem zjistil co vsechno bych musel kvuli tomu demontovat.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Rich
kolemjdoucí
Příspěvky: 27
Registrován: ned bře 13, 2011 18:53

Re: 3D Vrzgaju dvere

Příspěvek od Rich »

1nekros1 píše:
dizlacik píše:Pri prejadze nerovnosti mi nieco vrzga v obidvoch dverach, je to ako keby sa krutila karoseria, zvuk ide niekde od zamku dverí, ma taky problem niekto?
jasne namaz zamky vazelinou a prejde to ja som to mal na obidvoch 3d puntach
Mohl by mi někdo říct kam přesně vrazit a asi jaké mno?ství té vazeliny?? Zkusil jsem u toho zámku namazat kde co, ale ve dveřích mi to ?uká a bouchá pořád :( U? z toho začínám být malinko zoufalej..případně mů?e být příčina i v něčem jiném..i kdy? popis by seděl přesně na tohle..?!
Prosím poraďte..
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

Mara87 píše:
ironlionzion píše::D :D :D ten výpis podezřelých je dobrý, vá?ně :-) jako v kriminálce, ale je to tak i kdy? já u? pazvuky nemám. Nemyslím si ?e se nevrátí ale zrovna teď je období klidu, fakticky nic nikde, mo?ná někdy zarezonuje na kostkové silnici nějaký plast ale jinak ticho. Jindy bylo období, kdy celý měsíc cvak cvak cvak a? jsem se z toho ?el zbláznit, proto?e se to nedalo lokalizovat ani se to nedalo veliminovat třeba tou teplotou, vlhkostí a tak ... pak to skončilo a najednou začně ventilátor cvrlikat ...

tak to nevzdávej :-) a veř ?e třeba i tvoje pazvuky odejdou na dovolenou.

PS: perlička, kdy? jsem na garančce řekl ?e něco cvaká ze dveří tak je rozebrali a zjistili ?e nějaký talián tam zapoměl volněpolo?ený nýtek ...

tak?e tak
Psal si ze ti ventilator cvrlika???
To me zajma, pac ja mam ten samej problem. Najednou to dela zvuj jako by v nem byl list a ty lopatky o nej drnkali. Co jsi stim udelal??? Tedy jestli to jde. Jednou sem kvuli tomu demontoval prihradku abych vymontoval ventilator ale pak jsem se na to radsi vykaslal kdyz jsem zjistil co vsechno bych musel kvuli tomu demontovat.

Na odmontovanie ventilatora ti bohate stacia dat dole iba 3 srobiky. to je secko a jeden konektor a vytiahnes to cele von
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání ex- a in- teriéru

Příspěvek od jeník1 »

Beaver2000 píše:Přidám také pár postřehů s vrzajícími auty. NENÍ auto, které by po čase nezačalo odněkud vydávat pazvuky. Několikrát jsem měl mo?nost se svézt s Lexusem 400 (měl můj bývalý ?éf) a také mu tam něco drnčelo v palubce (nutno přiznet, ?e to mělo najeto přes 80tis. km). Moje Stilo po 25tis. km začalo vrzat vzadu od nápravy, ale stačilo to pořádně vystříkat wapkou a byl pokoj. Občas se mi ozve vrzání někde uvnitř, vět?inou na palubce - ře?ím WD-čkem. Nejvíc mě ?tvalo drnčení víka od horního ?uplíku - nalepil jsem tenký pásek měkké gumy na dosedací hranu víka a byl pokoj. Velmi mile mě překvapila Marea (150tis. km), jediné co tam vr?e jsou pravé zadní dveře a něco rachtá v zadních dveřích od kufru (asi střípky skla) jinak je klid. Dokonce hluk od motoru je velmi dobře odstíněn. Nevě?te hlavu, stačí chvilku přemý?let a hledat, ostatní vyře?í WD40, molitan nebo guma. :D :D :D
"NENÍ auto, které by po čase nezačalo odněkud vydávat pazvuky" To se hluboce mýlí?, měl jsem Pandu, najeto 112 tisíc a nic nevrzalo. V Puntu to vr?e i kdy? je nové.
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

mne tam nevrze nic :-) :evil:
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Grande EVO
Návštěvník
Příspěvky: 192
Registrován: sob čer 11, 2011 2:13
Bydliště: Brno

Příspěvek od Grande EVO »

Tak jak to ctu,tak mam docela kliku :shock: v Evu mi nic nevrze a zadne pazvuky nepozoruji odnikat,ale zatim mam najeto 3200 km

Ve starem puntu mi po 9 letech provozu taky nic nevrzalo,urcite nic zasadniho a rusiveho 8)
Uživatelský avatar
RP72
Štamgast
Příspěvky: 250
Registrován: pát črc 01, 2011 18:51
Bydliště: Frýdek Místek

Příspěvek od RP72 »

Také si na?těstí nemohu na ?ádné pazvuky stě?ovat :)
Radek:
Grande Punto 1,9 MultiJet Sport (130k) r.v.2007
Pirelli PZero Nero 205/45 R17 88 W XL Letní
Pirelli WINTER 190 SNOWCONTROL SERIE II 185/65 R15 88 T ECO Zimní
Barva:Carribean orange
Odpovědět