Brzdové platničky

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

crazymofo
Návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: úte bře 04, 2008 15:06
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Brzdové platničky

Příspěvek od crazymofo »

Zdravicko,
Mate niekto skusenosti s EBC brzdovymi platnickami? Cital som aj nejake recenzie na nete a vo vacsine pisu ze za tu cenu ponukaju velmi kvalitne platnicky. Brzdovy prach ze je mensi a ze dokaze az o 9 metrov skratit brzdnu drahu. Nikdy som o nich nepocul ale podla toho co som cital sa zdaju byt celkom kvalitne.

http://www.chevron-racing.com/index.php ... anguage=cz
--
Tomas - BA
Fiat GPS 1.4/16v 95HP - Exotica Red (uz cierna matna), cierne matne disky, cierna matna 3M folia na karoserii, Invidia N1 titanium vyfuk
kubenko
PLYNAŘ
PLYNAŘ
Příspěvky: 596
Registrován: sob led 19, 2008 19:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od kubenko »

no ale tá cena je vy??ia ako u origináloch
Fiat Bravo 1,6 mjet 120 k - Dynamic, biela (155 000 km)
Fiat Grande Punto 1.4 16V - Dynamic, tmavomodra r.v. 2007 - predane
Fiat Bravo 1.4 T-Jet 120 k - Emotion, Maranelo Red r.v. 2008 - rozbite
crazymofo
Návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: úte bře 04, 2008 15:06
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crazymofo »

kubenko píše:no ale tá cena je vy??ia ako u origináloch
no hej, mala by aj byt ak je pravda to co sa tam o nich pise...len som este o tejto znacke nepocul, tak som chcel zistit ci je to pravda a pripadne si ich objednal ked pride cas na vymenu platniciek :)
--
Tomas - BA
Fiat GPS 1.4/16v 95HP - Exotica Red (uz cierna matna), cierne matne disky, cierna matna 3M folia na karoserii, Invidia N1 titanium vyfuk
kubenko
PLYNAŘ
PLYNAŘ
Příspěvky: 596
Registrován: sob led 19, 2008 19:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od kubenko »

co ti zle brzdi auto? original je original. Nemusi sa ku tvojim kotucom dobre prilnut a bude ti to piskat jak slak a mas po radosti :?
Fiat Bravo 1,6 mjet 120 k - Dynamic, biela (155 000 km)
Fiat Grande Punto 1.4 16V - Dynamic, tmavomodra r.v. 2007 - predane
Fiat Bravo 1.4 T-Jet 120 k - Emotion, Maranelo Red r.v. 2008 - rozbite
crazymofo
Návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: úte bře 04, 2008 15:06
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crazymofo »

kubenko píše:co ti zle brzdi auto? original je original. Nemusi sa ku tvojim kotucom dobre prilnut a bude ti to piskat jak slak a mas po radosti :?
nie to nie, brzdi uplne super...velmi milo som prekvapeny brzdami, ja len rozmyslam ze ked pride cas menit brzdy ze ci dat radsej original alebo kupit nieco vykonnejsie a hlavne brzdy, ktore budu menej prasit. Pozeral som aj cele sady (vrtane kotuce, hadicky, strmene, platnicky) firiem AP, D2, Alcon, ale to su uz vyslovene zavodne brzdy a keby som to chcel dat na auto s 95 konmi tak by ma asi vysmiali :D a okrem toho su velmi drahe (radovo od 1500eur vyssie).
--
Tomas - BA
Fiat GPS 1.4/16v 95HP - Exotica Red (uz cierna matna), cierne matne disky, cierna matna 3M folia na karoserii, Invidia N1 titanium vyfuk
kubenko
PLYNAŘ
PLYNAŘ
Příspěvky: 596
Registrován: sob led 19, 2008 19:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od kubenko »

no ja mám také skúsenosti, ?e keď chcem u?etri? a nedám originálne platničky, tak potom nadávam. Ja som toho názoru, ?e originál je originál. Aj keď aj originálne občas riadne zapískajú.
Fiat Bravo 1,6 mjet 120 k - Dynamic, biela (155 000 km)
Fiat Grande Punto 1.4 16V - Dynamic, tmavomodra r.v. 2007 - predane
Fiat Bravo 1.4 T-Jet 120 k - Emotion, Maranelo Red r.v. 2008 - rozbite
crazymofo
Návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: úte bře 04, 2008 15:06
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crazymofo »

kubenko píše:no ja mám také skúsenosti, ?e keď chcem u?etri? a nedám originálne platničky, tak potom nadávam. Ja som toho názoru, ?e originál je originál. Aj keď aj originálne občas riadne zapískajú.
no nejde ani tak o to setrenie...ked budem muset zaplatit za original povedzme 200eur tak radsej si priplatim a budem mat o nieco vykonnejsie brzdy...ale ak nenajdem tak original to isti ;)
--
Tomas - BA
Fiat GPS 1.4/16v 95HP - Exotica Red (uz cierna matna), cierne matne disky, cierna matna 3M folia na karoserii, Invidia N1 titanium vyfuk
AGiNiGA
Návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: úte lis 11, 2008 19:48

Destičky.....

Příspěvek od AGiNiGA »

Při výměně bych se dr?el originálu, destičky BOSCH.

EBC nejsou ?patné, mají uprostřed drá?ku, obdobně jako Bendix (motorkáři znají :)), ale ne? si "sednou", budete si připadat jako ve vlaku :)
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

kazdopadne by som to riesil ked pride na to cas a nie rok dopredu dovtedy zabudnes aj co si chcel.ja tiez kupim original a bude
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

original desticky sou zbytecne a hodne tvrdy nicej kotouce hodne,origo uz si nikdy nekoupim,koupim radsi mekci ATEcka a vydrzej sice min ale brzdej,ty origose piskaj jak hofado -kord ty zadni a pri couvani ani nemluve...
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

.bany píše:original desticky sou zbytecne a hodne tvrdy nicej kotouce hodne,origo uz si nikdy nekoupim,koupim radsi mekci ATEcka a vydrzej sice min ale brzdej,ty origose piskaj jak hofado -kord ty zadni a pri couvani ani nemluve...
koutouče a desky ti vpředu huntuje ten dehtový ingot pod kapotou :wink: Já mám na origo deskách najeto 60 tkm a jsou tak v polovině ?ivotnosti. Tak?e pokud budu měnit někdy v 90 tkm, budu spokojený.

Nicméně má? pravdu, ?e kupovat zase origo BOSCH nemá smysl, v aftermarketu je variant celá hromada (ferodo, Brembo, Textar, ATE, EBC.....atd.) Ka?dopádně bych kupoval zásadně "sadu" tzn. desky stejného výrobce jako kotouč. Apokud mo?no, tak desky a kotouč najednou.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

ja mam tez polovinu desek ale kotouce sou uz taky v pulce,podle servisky je to origo mam najeto 56,000km a muzu rict ze je fakt ze to brzdi jak svina tim padem to nevydrzi jak nechlazeny (na felda) :P ale zda se mi ze ty kotouce to zere dost vetsinou to vydrzi v poho 2nekdy i 3 sice tam sou ziletky pekny -ale ja budu menit jak nato koukam komplet vsechno tak v 70... :cry:
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

mne zatial ani na jednom aute (punto) nepiskali brzdy teraz mam 17000 a ziadna ryha na nich neni vidiet a desky ako nove takze nemam co riesit ked pride cas tak potom sa tym budem zaober. a asi zvolim taky postup ako jarous pise
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
AGiNiGA
Návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: úte lis 11, 2008 19:48

:)

Příspěvek od AGiNiGA »

Samozřejmě, ?e je to potřeba ře?it, a? nastane čas :), originální BOSCH jsem měl a? do 110000 km, nyní je to u? nějaký čas EBC a připadám si jako na vlakovém nádra?í (i po dal?ích 4000 km).
Ale jinak splňují v?e, co o nich bylo napsáno (prach atd.).
Kriss
Štamgast
Příspěvky: 611
Registrován: úte úno 05, 2008 20:03
Bydliště: Metan City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kriss »

Ja mam ATE komponenty a jsem spokojen.
Nýní: Alfa Romeo GT, 1.9 16v JTDM 110kw
EX: GP 1,4 16v SPORT 3D,
Odpovědět