Kvalita GP (a obecně vozů Fiat) vs srovnatelná konkurence

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

Rozdil vahy je mezi pumou a GP v benzinu minimalni. Nemusim se ohanet recenzema, ale pokud prakticky vsechny recenze co jsem o GP cetl a videl jsem ho v 5th Gearu, tak to vsude zminili, ja mam taky tu zkusenost, hele a najednou je tu tvuj zcela diametralne odlisny nazor.....jasny co clovek to nazor, je dobre, ze zijime v dobe, kdy se muze kazdy svobodne vyjadrit, ale ty mas proste s GP uplne jine zkusenosti. To je jako cerna a bila.

nasel jsem si presne v technickych datech, ze puma ma vzadu nezavisle viceprvkove lichobeznikove zaveseni....hele ok, chapu tvoji zast vuci me, poradim ti: zajdi si u vas v Praze do Fordu Charouz a preptej se na to seftechnika....nebo jim rekni svoji verzi o te nejprachsprostejsi torzni naprave.

Honzusi mne se zda, ze tvoje prispevky zde jsou fakt kvalitni PR Fiatu...ne ok to je joke, ale ja mam nekdy pocit, jak tu pises, ze GP je snad vytvor boha.

proti abarthu nemam krivyho slova, ale uprimne, abarth je tak nejak jinde proti seriovce
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

g-lobby
kdy? jsem ho videl poprvé před salůnem, bylo to jako fatamorgana... něco neuvěřitelného, neuvěřitelně krásného, stylového... excelentní "majstr?tyk"... extraordinární... fascinující linie a křivky... ale bohu?el v té době jsem je?tě jezdil v P 1.1 a nebylo na nové... zdrcující my?lenky "nikdy nebudu mít na takové"... a tak jsem kolem salůnu v?dy přibrzdil abych se alespoň kouknul... na jůtůbu jsem kukal na videa... prostě láska na první pohled...
Sám by som to lep?ie nenapísal :clap
Grande Punto 1.2 8V 5dv Dynamic, červená exotika
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

Petr1985 píše:Rozdil vahy je mezi pumou a GP v benzinu minimalni. Nemusim se ohanet recenzema, ale pokud prakticky vsechny recenze co jsem o GP cetl a videl jsem ho v 5th Gearu, tak to vsude zminili, ja mam taky tu zkusenost, hele a najednou je tu tvuj zcela diametralne odlisny nazor.....jasny co clovek to nazor, je dobre, ze zijime v dobe, kdy se muze kazdy svobodne vyjadrit, ale ty mas proste s GP uplne jine zkusenosti. To je jako cerna a bila.

nasel jsem si presne v technickych datech, ze puma ma vzadu nezavisle viceprvkove lichobeznikove zaveseni....hele ok, chapu tvoji zast vuci me, poradim ti: zajdi si u vas v Praze do Fordu Charouz a preptej se na to seftechnika....nebo jim rekni svoji verzi o te nejprachsprostejsi torzni naprave.

Honzusi mne se zda, ze tvoje prispevky zde jsou fakt kvalitni PR Fiatu...ne ok to je joke, ale ja mam nekdy pocit, jak tu pises, ze GP je snad vytvor boha.

proti abarthu nemam krivyho slova, ale uprimne, abarth je tak nejak jinde proti seriovce
Podívej se Petře, ?ádnou zá?? vůči tobě necítím, v podstatě jsi mi docela buřt, jen mi vadí, kdy? někdo prostě říká polopravdy a zavádějící informace. V takových případech a kdo mně zná to potvrdí, prostě nasadím zcela opačnou notu, pokud si toho druhá strana sebereflektivně v?imne, tím lépe. U tebe to zatím nějak nevychází. Tvoje příspěvky jsou zase zcela nesmyslnou a přehnanou kritikou. Co tu pí?e? o GP, tak mám někdy pocit, ?e to je to nejhor?í auto na světě...

Co jsi na?el v technických dokumentacích je pěkná zále?itost, ale prostě mi popi?, co vidí? na tom obrázku (je to zadní náprava Fordu Puma). Pokud tam vidí? nezávislé lichobě?níkové zavě?ení, pak se ti hluboce omlouvám. Já tam ov?em vidím semiindependent (polonezávislé) zavě?ení spojené torzně poddajnou příčkou. Pokud si dá? tu práci a nav?tíví? třebas ePer, zjistí?, ?e GP má zadní nápravu tvarovanou identicky. Nejsprost?í torzka pí?u proto, ?e tys ře?ení u GP nazval technicky mnohem nedokonalej?ím Fordu.... Já se stále ptám, kde?

O Abarthu tady vůbec není řeč, nevím kam tím míří?. Ale je to stra?nej krám, na tom autě je v podstatě v?echno ?patně.... počkej vlastně ne, má to krásný červený brzdy, ale to je tak v?echno.....

P.S. Puma 1.4 1039 kg
GP Sport 3dv 1.4 1135 kg

100 kg rozdíl na malém autě.... přijde ti to skoro "stejná" hmotnost?
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

Petře mele? blbosti.. plácá? o víceprvku,ale nedoká?e? ani přiznat a pochopit ?e na pumu se dává torzka... navíc srovnává? nesrovnatelné.. mezi tím autem není jedna ale aspon dvě generace rozdílu.. nechci být příli? hajzl a tvrdý,ale udělej pro mě něco.. kup si Ford puma z roku 1997 s 1.7 benzínem se zádním víceprvkem :lol: ,né pardon řekni rodičům at' ti koupí zase jiné auto,prodej gp přihla? se na ford forum a ty svoje "inteligentní"rozumy tlač jim a u?etři nás!!

Myslím ?e nejsem jediný kdo si o tobě utvořil názor...,ka?dopádně na moji zprávu odpovídat nemusí? proto?e mě doká?e urazit jen inteligentní člověk!!!
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
Kriss
Štamgast
Příspěvky: 611
Registrován: úte úno 05, 2008 20:03
Bydliště: Metan City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kriss »

ja nechapu jak muzete porovnavat Fird Puma a Fiat GP. Vzdyt jsou to auta uplne nekde jinde. Technologie v GP je hodne lepsi nez v Pume. Puma je stare auto a GP nove, ja sem v pume mel moznost se i svezt. Co se tyce naprav tak to nevim, ale jinak muzu rict, ze puma ma hnusny vnitrek, v zadu se neda sedet. Svezeni to neni spatne jel jsem v 1.7 92KW, ale to je tak asi vsecko.
Mam proste pocit, za petr neni s GP spokojeny...tak ho prodej mel byhc i kupce. A nebo petr pusobi jako kritik GP a v tom pripade odvadi doubou praci ale trosku zaujate.
Nýní: Alfa Romeo GT, 1.9 16v JTDM 110kw
EX: GP 1,4 16v SPORT 3D,
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

benja píše:Petře mele? blbosti.. plácá? o víceprvku,ale nedoká?e? ani přiznat a pochopit ?e na pumu se dává torzka... navíc srovnává? nesrovnatelné.. mezi tím autem není jedna ale aspon dvě generace rozdílu.. nechci být příli? hajzl a tvrdý,ale udělej pro mě něco.. kup si Ford puma z roku 1997 s 1.7 benzínem se zádním víceprvkem :lol: ,né pardon řekni rodičům at' ti koupí zase jiné auto,prodej gp přihla? se na ford forum a ty svoje "inteligentní"rozumy tlač jim a u?etři nás!!

Myslím ?e nejsem jediný kdo si o tobě utvořil názor...,ka?dopádně na moji zprávu odpovídat nemusí? proto?e mě doká?e urazit jen inteligentní člověk!!!
no a vidis...ja uz pumu 1.7 davno jako druhe auto mam, dokonce i na foru ford puma jsem prihlasen...a radim ti velmi dobre, moje rodice z toho rychle vynech!!! tohleto uz jaksi presahuje ramec fora.

fajn, tahleta diskuze proste opravdu nema zadny vyznam, nejlip to tu zamcit a ja vam tu radost opravdu udelam a prestanu sem chodit, protoze tak silnou zaujatost pro znacku jsem jeste na zadnem foru venovanem vzdy danemu vozu nezazil....



Je totiz fakt, ze ja vzdy GP vidim z toho druheho pohledu a nema cenu tem, ktery to auto bavi, kazit radost s jizdy a uzivani GP.

to Kriss: GP se uz navratilo zpet, odkud jsem ho koupil - odstoupeni od smlouvy - duvody?? pravni vada, na rocnim aute bylo v haji turbo, respektive pojistnej ventil, foukalo tesneni pod hlavou, spatnej tlumic, prestala fungovat klimatizace, respektive fungovala velmi divne a cukalo samovolne, kdyz auto stalo v servu. Asi jsem mel smulu na kus, ale jak rikam, Fiat never more. Jinak ano, puma ma hnusny interier, o tom zadna, ale nikdy me nenechala ve stychu a jezdi fakt bez zavahani, to samy vsechny koncernovky co mame doma, kdyby tak stejne slouzil Fiat, tak nereknu ani tuk, takhle ja mam s Fiatem otresnou zkusenost, parodoxne to nej, co jsme meli bylo Punto Mk. 2 1.2 59kW, to fakt skvele slouzilo.

Jen blazen a clovek mozna s nedokoncenou ZS by po me mohl chtit, abych chvalil auto, ktere i presto, ze je tak mlade, porad videlo servis...design ma krasnej, ale uz se to pomyslne ucho utrhlo a ani peknej zevnejsek to nezachranil.

A Honzusa timto slusne zadam o jednu malickost - at je tak laskav a smaze mi ucet zde na foru.

BTW. o tvem Abarthu jen to nejlepsi, je to to jedine GP co fakt ma asi smysl, protoze je to v ramci modelu unikat a dali si na nem zalezet.
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

opět jsi to nepochopil přesně a vzal sis z toho jen to co jsi chtěl.... btw(tvé rodiče jsem tam vlo?il jen pro odlehčení situace)já to četl jak si popisoval jak to s rodičema máte.. já ti to ani nevyčítám ani nezávidím.. byl to prostě for,jestli jsi ho nepochopil nebo jsem se tím dotlk rodičům,omluva,ale fakt jue ten ?e jde úplně o jiné věci.proč jsi si po druhé koupil auto o kterém(výjma abarthu)nemá? vůbec dobré mínění.. proč?.. nebo proč ty věci s víceprvkem.. o tom si u? od doby co ses dozvěděl opak u? ani nehlesnul..puma bude asi určitě ?ivěj?í autíčko(nevím nikdy jsem nejel)ale uvědom si ?e toto je forum fanou?ku,kde se případné vady a pod ře?í nezaujatě a v klidu,ale ty co cvhíli na něco nará?í?,nebo se ti něco nelíbí atd atd.. neber mě ?patně ale prostě si to myslím
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

peter ty mi pripadas ako ten KOK.T co porovnaval no nie porovnaval on tvrdil ze FELICIA je daleko lepsie auto ako grande punto. a ty teraz porovnavas sporta benzinoveho a naftoveho s ford pumou. ale kazdy co mal toto auto a presedlal napr do GP musi povedat ze to je daleko dokonalejsie auto ako puma. ved sa uvedom je tam 10 rokou rozdiel!!! a sam chodim s puntom na sprint a slalom a vidim ze puma nieje v tomto o moc lepsia vzdy mala cas o 2-3sekundy(na slalome) lepsi a to sa bavim o tom ze dotycny mal 1,7 a ja mam 1,4! a videl som aj ja vsetky casti 5gear a netvrdim ze punto je best of best ale urcite je FORD PUMA POD NIM!

A PS - KUP SI UZ ZA VLASTNE AUTO!!!!!! a nech to auto je ford puma!

trosku viacej kritiky ale fakt tu placas 2 na 3.
viac k tomu nemam co dodat.............................................
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

benja píše:opět jsi to nepochopil přesně a vzal sis z toho jen to co jsi chtěl.... btw(tvé rodiče jsem tam vlo?il jen pro odlehčení situace)já to četl jak si popisoval jak to s rodičema máte.. já ti to ani nevyčítám ani nezávidím.. byl to prostě for,jestli jsi ho nepochopil nebo jsem se tím dotlk rodičům,omluva,ale fakt jue ten ?e jde úplně o jiné věci.proč jsi si po druhé koupil auto o kterém(výjma abarthu)nemá? vůbec dobré mínění.. proč?.. nebo proč ty věci s víceprvkem.. o tom si u? od doby co ses dozvěděl opak u? ani nehlesnul..puma bude asi určitě ?ivěj?í autíčko(nevím nikdy jsem nejel)ale uvědom si ?e toto je forum fanou?ku,kde se případné vady a pod ře?í nezaujatě a v klidu,ale ty co cvhíli na něco nará?í?,nebo se ti něco nelíbí atd atd.. neber mě ?patně ale prostě si to myslím
benjo, ja te plne chapu, pochop ty me - ty pravdepodobne jezdis temer bez problemu se svym GP nebo resis max banalitky....ale ja to mel naopak..banalitky uz jsem ani neresil, protoze na autu klekala jedna vec za druhou. Proto ja tebe treba chapu, ze GP mas rad a paklize slouzi, tak ja ti to preji....

...nejednam ve smyslu, kdyz posla moje krava, at sousedova taky, tuhletu mentalitu nesnasim, jen proste chci rict, ze ne vsichni maji to stesti na kvalitni GP, moje zkusenost je jedna velka nocni mura, vam vsem ostatnim a oranzadam obzvlaste preji, aby vam auto slouzila.

mam asi pro to vysvetleni: totiz gp se u nas citilo v koncernovych klestich, tak porad stavkovalo... :D :D :D
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

1nekros1 píše:
A PS - KUP SI UZ ZA VLASTNE AUTO!!!!!! a nech to auto je ford puma!
prosimte, cti v klidu a poradne, o kousek vyse, jsem jiz poznamenal, ze Pumu jako druhe auto mam.
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

Petr1985 píše:
1nekros1 píše:
A PS - KUP SI UZ ZA VLASTNE AUTO!!!!!! a nech to auto je ford puma!
prosimte, cti v klidu a poradne, o kousek vyse, jsem jiz poznamenal, ze Pumu jako druhe auto mam.
no nemam k tomu co dodat aspon ta nerozmaznavaju a mas iba 2 auta.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

Petře mám jen několik otázek.

1) Měl jsi to GP nové nebo ojeté? Ví? kdo a jak s ním před tím jezdil?

2) Jak je to tedy s tou lichobě?níkovou víceprvkovou nápravou ve Fordu Puma?

3) Nic ti mazat nebudu, není k tomu důvod, pokud je v?e v rámci slu?nosti, případně si to lidi doká?ou vysvětlit, vyříkat a omluvit se navzájem, nevidím v tom problém.

Nechovej se jako wolff s tím, ?e uteče? z fóra. S tou zaujatostí fanou?ků je to taky o?emetná věc. Naopak se domnívám, ?e mnohem fanatičtěj?í jsou příznivci např VW.

Příklad: ty má? chybu na Fiatu, Fiat je shit a Fiat never more

někdo jinde má chybu na VW (a koncernovejch příbuznejch), konkrétní příklad, vysypané DSG, orezlé ?rouby na Sciroccu na zakázku (?ádná skladovka) a horda fanatiků VW Group se tam utě?uje, ?e se to přece mů?e stát a ?ádný VW shit, VW never more.... vidí? tam ten rozdíl?

Za mně, v redakci byla 4 auta (vlastně 5 i s naftovou Toyotou kam někdo nalil benzin), která se musela jako nepojízdná vracet importérovi, z těch 4 aut byl 1 Opel a 3x ?kodovka, závady: 1) prasklý ventil a po?kozený vnitřek motoru, 2) elektronika pře?la do nouzového re?imu a auto nejelo, 3) ne?lo vůbec nastartovat.....

Logika? VW Group je shit, VW group never more.....
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

Hele, nechme Petra 1985 na pokoji, prostě měl smůlu na ?patný kousek a u? ztratil trpělivost. Objektivněj?í by bylo srovnání třeba s koncernovými u?ivateli, kolik jich má ?patnou zku?enost s jejich koncernovým vozem a kolik ?patných zku?eností máme my s Fiatem. ?patný kousek mů?e být i u Rollse (teď jsem RR mo?ná urazil, je to ruční práce a mo?ná se tam ?mejd nikdy nevyskytuje!) a jenom já jsem četl plno recenzí u?ivatelů VW, kde si stě?ovali na tekoucí čerpadla, váhy vzduchu a já nevím, čeho je?tě! I ta vytýkaná rez u Fiatů je u? minulost, stačí se podívat na Vento, kde kvete v?echno! A Petra1985 bych se spí? zeptal, jestli se po opravě závady u GP závada je?tě někdy opakovala nebo jestli u? měl potom s konkrétním problémem klid, a to je podstatné! Uvedu příklad - moje nebo?ka Fiat Tipo musela ka?dé dva roky absolvovat výměnu drátů jdoucích do pátých dveří, proto?e se zkrátka ulámaly a to byla věc, která byla dokurvená u? na projekčním stole! I to byl jeden z důvodů, proč jsem se Tipa zbavil, i kdy? jsem ho měl jinak rád. Petr1985 je mo?ná ten sám případ a závady, které tu uvádí, nevyře?í oprava za pár kaček, tak se mu nedivte! Já Ti, Petře1985 mů?u říct, ?e mé dal?í auto bude GP, proto?e u? asi dva roky porovnávám recenze různých aut na NETu a celkově (pro mě) z toho vychází nejlépe právě GP. Ale přiznávám, ?e jsem ujetý na Fiaty.
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

1) ojete, rok stara predvadecka, kupovane primo u dealera Fiat

2) divej, nejsem mechanik, z toho co ctu i pocitovej jak se to chova treba pri prejezdu koleji - pricna nerovnost, je na tom lepe ne GP. jinak jsem si nasel primo, ze to je trojuhelnihove zaveseni, presnejsi termin.

3) hele, v ramci slusnosti, ja neco napisu, nikomu se nevysmivam, mluvim obecne a na me se sesypou utoky, tak to je pak tezky. nekterym lidem by trocha vychovani neuskodila - kazdy delame chyby, ale nekteri se omluvi, viz o neco vys benja, to si cenim, proste si to vyrikame a je to...zato prispevky pana 1nekros1 jsou hodny HULVATA (i s tim caps lockem...)

ano, ja hodnotim velmi subjektivne, na zaklade svych zkusenosti, moje spatna zkusenost neznamena, ze fiat je obecne spatnej, to plati pro jakoukoliv znacku...mozna rekneme o kolisave kvalite, tezko rict, je to paradox, ja na fiatu zacinal ,nikdy jsem si nenarikla, zlaty seicento abarth a punto 2...
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

JardaK je pacifista :lol: ,né určitě jde o to vyře?it v?e v klidu,ale opravdu by mě taky zajímaly odpovědi na ty otázky,která Honzu? vypsal..
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
Odpovědět