Kvalita GP (a obecně vozů Fiat) vs srovnatelná konkurence

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

To misha:

1) na kvalitě servisů se asi shodnem v?ichni. Na druhou stranu, pokud jsi nebyl spokojený s Rolným, proč jsi teda alespoň jednou za ty 2 roky neobětoval těch 50 km a nezajel s problémy někam jinam??? Snad to není takový kraj světa...

2) stejně tak ta "reklamace" Pokud auto mělo natolik nedostatečný výkon, proč jsi to nechtěl v rámci reklamace odměřit? Je?tě je tu samozřejmě oficiální zastoupení značky pro ČR a Česká obchodní inspekce...

3) jsem toho názoru, ?e auto si člověk kupuje proto, aby s nim jezdil. Pokud někdo najede s novým autem za rok 5000 km, měl si rad?i koupit lítačku na MHD. A? s lítostí dotyčný zjistí, ?e má najeto 10 litrů za 2 roky a standardní zákonná záruka je pryč... jeho smůla. Pro takové případy je tu za u Fiatu roz?íření a? na 5 let a 50 tkm strop.

4) Vyjednání slevy? Proboha, nesleví tady, půjdu jinam, ne? Máme mo?nost volby, ?ijem v demokratické společnosti :wink:

5)Opět mám z těchto řádků pocit, ?e to Tvé auto je mizerný ?rot. Stra?né rázy od náprav, vr?e co mů?e, (motor nechám být, stejně jako spotřebu, která mů?e být vysoká vlivem vady) Vibrace do kabiny?? čím jezdí??

6) pokud jsi z těch co neustále ře?í propad ceny nového auta, jezdi a kupuj rad?i olítané ?roty po jiných. Tam se toho tolik bát nemusí?.

Jinak Ti samozřejmě přeju, a? se motor rozjede, ka?dopádně jsi opět otevřel nový prostor doměnkám tím, ?e jsi tankoval údajně nekvalitní benzín (kdo ví, co to mohlo/nemuselo s tím motorem udělat)
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
misha
Štamgast
Příspěvky: 356
Registrován: pon říj 27, 2008 13:17
Bydliště: Olomouc (Uničov)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misha »

Kriss píše:No ja si myslim ze proste kluci narazili na blbe auta. Ale:::::::

Petre:
proste si myslim ze fiat neni pro tebe si koncernista. A ver mi ze v nasi rodine je a bylo fiatu hodne a nikdy zadny problem ani s autem a ni se servisem.... proste sem tam se najde blby kus ale to i u jinych vyrobcu. Ale to uz tu bylo napsano

Mischo: Auto mas uz dva roky a problem s motorem taky. Proc to resis az ted, nebo proc si nevymenil servis..... A marketing Fiatu je jeden z nejpropracovanejsich na trhu aut. Ja mam auto taky dva roky a skoro zadny problem, banality. Otec ma cromu a taky sem ho v servisu moc nevidel.
Je to o prodejci a ne firme. Proste kdyz je dealer(prodejce) pica tak je pica. Tata dostal ohromnou slevu na cromu, mamina na pandu taky....

Nemuzes soudit marketing Fiatu kvuli debilniho pristupu jednoho prodejce....to proste nejde. A jak rikam v marketingu se pohybuju a fiatacky je jeden z nej...Nejrychleji rostouci automobilka dneska jen tak rp zajimavost.

A co se tyce Citroenu C4, jel si v tom, je to o nicem, podvozkove uplne nekde jinde nez GP sport. A cena ve srovnatelne vybave je pres 400 tisic s 16" kolama.... takze no coment
V zaruce jsme mel najeto necelych 18.000km, dle servisu bylo vse OK. Az v kvetnu, kdy jsem to porovnal s blondakem, jsem zjistil, ze neni neco v poradku ... po zaruce samozrejme. Porovnaval jsem to jen s oplem 1.4 16V, ktery je tedy kultivovanejsi a lespi zatah z nizkych otacek nez u meho GP. Jenze je to porad jako srovnavat jablka s hruskama. V podstate zaruka nezaruka, kdyz prokazu, ze auto nema vykon, jaky deklaruje vyrobce muzu odstoupit od smlouvy ... Ale stoji mi to za to tahat se po soudech? Neverim, ze zastoupeni fiatu v CR by tohle resilo.

17" kola u GP, tomu rikam vyhra - a hlavne ty megatezky originaly, kdo mi je vymeni za 16" zdarma, at se mi ozve! V C4 jsem jel a je to velmi komfortni auto, na zadny zavodeni to neni, ale aspon se pohodlne dopravim z mista A do mista B, coz u GP to pohodli chybi, ale to bych tu mohl placat porad dokola.
-------------------------------------
EX GPS 1.4 16V mandoska 2007
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Jarou? píše: 2) stejně tak ta "reklamace" Pokud auto mělo natolik nedostatečný výkon, proč jsi to nechtěl v rámci reklamace odměřit? Je?tě je tu samozřejmě oficiální zastoupení značky pro ČR a Česká obchodní inspekce...
Přesně tak, i já jsem měl nějaké problémy a obracel jsem se na Fiat ČR. Vím ?e je to chyba prodejce, ale zásada je nenechat se odbýt.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Jinak Luckynin ?éf ve firmě ře?il také nějaký problém s FIAT ČR s u?itkovým Fiatem a bezplatně jim ho opravili i po záruce.

Jak jsem jiý? psal, zásadou je nenechat se odbýt a nelenit se spojit s vy??ími instancemi, ne? je servis :idea:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Kriss
Štamgast
Příspěvky: 611
Registrován: úte úno 05, 2008 20:03
Bydliště: Metan City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kriss »

Ja nevim Sport asi neni o komfortu. A C4 je pro stariky a to co napsal honzus staci. Vis co je komfortni auto BMW, Mercedes, Audi.... u auta B segmentu u jakekoliv znacky je komfort nekde jinde. A C4 neni komfortni ale pluje jak Caddilac. Ale je to vec nazoru. Jo jinak mi ted zena rekla ze vcera na krizovatce nejaky vul v C4 chtel zavodit a dostal tak na (_._) ze to vic nejde. Pry si myslel jak ji to nenatre jake na ni delal obliceje a pak se ani nepodival a mlatil rukou do volantu.... :lol:
Nýní: Alfa Romeo GT, 1.9 16v JTDM 110kw
EX: GP 1,4 16v SPORT 3D,
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

Chlapci tak tožko príspevkov za deň som tu u? dávno nečítal, normálne nestíham. Choďte si da? chladené :)(: alebo studenú sprchu :wink: .
Grande Punto 1.2 8V 5dv Dynamic, červená exotika
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

panove, dekuji za vsechny ohlasy, popojedem.....

to Kriss: ano, ja fakt asi budu koncernista, ale ne za kazdou cenu, u koncernu je problem design, proto jsem ted zakotvil u techniky koncernu se spanelskym designem.

pro vsechny: je tu jasna spojitost - vyjma Mishovy oranzady, vsichni jste si prakticky koupili vase GPcka nove a to je ono...ja ani jedno, obe ojety a v tom to bude....doufal jsem, ze rok stara predvadecka bude ok, ale nebyla.

vy co to mate novy, tak jste si to sami zajeli, proste chovate se k tomu a auto vam slouzi. Bohuzel, u Mishovyho auto je to jinak, on opravdu neprehani, neni to o tom, ze se tu na foru vzajemne s Mishou ve stylu ja na brachu bracha na me podporujeme v negativnim hodnoceni GP, holt jak proste smula.

Ano, jak rekl Honzus, auto jako stroj ma narok na poruchu. A je jedno jestli je na tom logo Fiat, VW koncern, Ford, BMW nebo Hyundai....ale pokud se stroj podela tak bych v ramci zaruky ocekaval napravu. Zvlast v pripade, kdy Misha opakovane upozornoval servis na podivne chovani motoru a stale se mu dostavalo odpovedi ve stylu ze vse je ok.

jinak si myslim, ze se tu rozjela konecne diskuze, na racionalnim podkladu, je fakt, ze i ja si sel dat studenou sprchu, ono clovek to pak vidi jinak....ale opravdu, zlaty Punto 2, byt to vypadalo jako krabice na kolech, ale spolehlivy to bylo az za hrob....

jinak k hodnoceni ostatnich aut...vite o co jde?? at kazdy jezdi tim, co mu vyhovuje, co splnuje jeho naroky, neni potreba se nicemu vysmivat....jsou treba i taci, co si myslim, ze by svoji 1.2 8V nikdy treba ani za 1.4T menit nechteli, treba kvuli diametralne odlisne spotrebe, proste kazdy podle sveho gusta a kdyz potom bude kazdej s tim svym mazlem spokojenej, tak je jedno, kolik to ma koni, bude jen na silnicich vice usmevavych ridicu.

ja uz radeji po dohode s rodici, vybral novy vuz, na ktery byla poskytnuta vyrazna sleva a hotovo, mene je asi nekdy vice....

GP preji uspech, je to plne konkurence schopne auto, s mimoradne povedenym designem, byt ve me zanecha pocit jiny, ale asi vlatni blbost, nove je nove, holt se mi nechtelo, respektive rodicum vytahnout 440 000 za 1.4T ve sportu, ale ze nekdo za rok oddela predvadecku by me nenapadlo.
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

GP preji uspech, je to plne konkurence schopne auto, s mimoradne povedenym designem, byt ve me zanecha pocit jiny, ale asi vlatni blbost, nove je nove, holt se mi nechtelo, respektive rodicum vytahnout 440 000 za 1.4T ve sportu, ale ze nekdo za rok oddela predvadecku by me nenapadlo.
To bys nevěřil, jak se auto dá za rok odrovnat. Nota bene, kdy? se jedná o motor s turbem, ka?dý to honí studené, pak tomu nedá odpočinout a hned to chcípne. Prostě ka?dý to auto zkou?í co to umí.., podle toho to tak také vypadá. Ke svému by se tak asi nikdy nechoval.
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

Járo honzu?i a v?ichni co přispíváte :clap krásně řečeno.... misho dej si facku... tys porovnával 55kw vylítanou astru s 1.4 16V se 70kw.... směju se ti za toto srovnání..... za tu dobu co jsi měl mo?nost jít jinam do servisu... starat se o to aby to to v opravě nebo tak neposrali,, jsi na to kálel a spoléhal... kolikrát jára říkal ?e je třeba jim stát za prdelí....pak ti to nejede něco je není v pořádku a najednou... je fiat na piču a spol...najednou mele? hovna... připomíná mi to volby... někdo nejde k volbám a pak nadává ti jsou na piču ti taky ti takky....kdybyste ?li k volbám tak to mů?e? změnit... stejný problém se servisem a spol... já nemám a neměl jsem jediný problém.. a kdy? jsme byl v servisu kvů§li cipa co mi naboural do dveří,nebo do nárazníku anebo chuja co mi vzal zrdcátko tak v?dy proběhlo v?e v naprostém pořádku a spokojenosti!!!!rad?i to auto taky prodej a dej nám svátek....


?e se za rok nedá odvařit předváděčka?... dej mi nové auto a uvidí? jaké bude za půl roku.... vím jaké to je jezdit se slu?ebním,kdy jde v?echna oprava grátis....
osobně je mi moc líto ?e oran?áda nejede,páč jí mám a jsem naprosto spokojený!!!!

myslím ?e fiat v posledních hodnoceních je na tom fdalekolépe ne? spouta jiných značek!!!kdy? jsi chtěl bezchybnou kvalitu měl sis koupit rollse.... vem si jak ka?dý chválí motory co se dávaly nebo dávají do fábky 1.4 16v.. ale nikdo neřekne ?e v manuálu je psáno ?e má obrovskou spotřebu oleje... někdy i litr na tisíc!!!pokud si ?ehráme na kvality,tak s tím ale něco děláme pokud mů?eme!a né kdy? je pozdě....pora?ený v?dycky říká ?e udělá v?echno!!vítěz to bez keců udělá královně!!!vem si z toho něce.. měl jsi to ře?it.. je mi to sice lítoi ale z části si za to mů?e? sám..ale pořád říkam udělějme tomu top zvlá?t'

za tu cenu co jsi dal za sporta ....a s tou výbavou kolik by jsi dal za fábku nebo třeba clio nebo tak?...nadává? na motor,ale co jsi čekal od jednačtyřky.... měl sisi kouupit 1.9 v tédéíčku a dát nám pokoj!!! jsem pro k___a placený hosting a at si ty přís pěvky ka?dý zaslou?í todle se nedá číst... i kdy? se kouknu do h___u po s____í tak tam jsou někdy men?í h___a ne? které tady něklteří jedinci pí?ou....!!!!!



Tommy promin..... nemyslím to zle,ale upřímně.. navíc jsem po pár pivech tak omluvte chyby!

věci nepochopí?, záhady nepochopí?..?eny nepochopí? a některé jedince taky ne!!
Naposledy upravil(a) benja dne stř črc 01, 2009 1:35, celkem upraveno 2 x.
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

Petr1985 píše:panove, dekuji za vsechny ohlasy, popojedem.....

to Kriss: ano, ja fakt asi budu koncernista, ale ne za kazdou cenu, u koncernu je problem design, proto jsem ted zakotvil u techniky koncernu se spanelskym designem.

pro vsechny: je tu jasna spojitost - vyjma Mishovy oranzady, vsichni jste si prakticky koupili vase GPcka nove a to je ono...ja ani jedno, obe ojety a v tom to bude....doufal jsem, ze rok stara predvadecka bude ok, ale nebyla.

vy co to mate novy, tak jste si to sami zajeli, proste chovate se k tomu a auto vam slouzi. Bohuzel, u Mishovyho auto je to jinak, on opravdu neprehani, neni to o tom, ze se tu na foru vzajemne s Mishou ve stylu ja na brachu bracha na me podporujeme v negativnim hodnoceni GP, holt jak proste smula.

Ano, jak rekl Honzus, auto jako stroj ma narok na poruchu. A je jedno jestli je na tom logo Fiat, VW koncern, Ford, BMW nebo Hyundai....ale pokud se stroj podela tak bych v ramci zaruky ocekaval napravu. Zvlast v pripade, kdy Misha opakovane upozornoval servis na podivne chovani motoru a stale se mu dostavalo odpovedi ve stylu ze vse je ok.

jinak si myslim, ze se tu rozjela konecne diskuze, na racionalnim podkladu, je fakt, ze i ja si sel dat studenou sprchu, ono clovek to pak vidi jinak....ale opravdu, zlaty Punto 2, byt to vypadalo jako krabice na kolech, ale spolehlivy to bylo az za hrob....

jinak k hodnoceni ostatnich aut...vite o co jde?? at kazdy jezdi tim, co mu vyhovuje, co splnuje jeho naroky, neni potreba se nicemu vysmivat....jsou treba i taci, co si myslim, ze by svoji 1.2 8V nikdy treba ani za 1.4T menit nechteli, treba kvuli diametralne odlisne spotrebe, proste kazdy podle sveho gusta a kdyz potom bude kazdej s tim svym mazlem spokojenej, tak je jedno, kolik to ma koni, bude jen na silnicich vice usmevavych ridicu.

ja uz radeji po dohode s rodici, vybral novy vuz, na ktery byla poskytnuta vyrazna sleva a hotovo, mene je asi nekdy vice....

GP preji uspech, je to plne konkurence schopne auto, s mimoradne povedenym designem, byt ve me zanecha pocit jiny, ale asi vlatni blbost, nove je nove, holt se mi nechtelo, respektive rodicum vytahnout 440 000 za 1.4T ve sportu, ale ze nekdo za rok oddela predvadecku by me nenapadlo.

za ty rodiče se fakt nezlob... doufám a přeji ti aby jsi měl ?tasnou ruku při dal?ím výběru
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

benja píše:
za ty rodiče se fakt nezlob... doufám a přeji ti aby jsi měl ?tasnou ruku při dal?ím výběru
v pohode, v zapalu boje se reknou ruzny veci, nech to plavat, rekl jsi omlouvam se a toho si vazim.
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

To Benja: Hele, my na ostravsku Ti rozumíme, ale kdy? pustí? do celého světa výraz "cipe" (správně snad cype), tak tam tomu nikdo nerozumí. Pro ostatní účastníky fóra - cyp je ostravské vyjádření slova chuj, kokot apod. PS. To jen tak pro odlehčení, zdravím Benja! :lol:
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

Petře, a? se řeklo, co se řeklo, stejně mám pocit, ?e k tomu přistupuje? dobře, doká?e? vychladnout a věcně diskutovat, za to díky ;-)

Někdy má? mo?ná pocit, ?e zbytečně reju, ale já se sna?ím o rozumnou diskuzi s argumentací a jak jsem psal, kdy? to někdo přehání, začnu taky. Nicméně tys ukázal, ?e o věcech přemý?lí?...

Jinak k tomu Seatu, je teda nový. Ale co to je za model, jaký motor atd atd. Je to sice mimo téma, ale mů?em to ?oupnout do her a pokecu a nějak zobecnit název.....
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

Jinak k tomu Seatu, je teda nový. Ale co to je za model, jaký motor atd atd. Je to sice mimo téma, ale mů?em to ?oupnout do her a pokecu a nějak zobecnit název.....
To by aj mňa zaujímalo a hlavne aj nejaké tie objektívne skúsenosti.
Grande Punto 1.2 8V 5dv Dynamic, červená exotika
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

Panove, uplne se klepu, vim, ja se divate na koncern, ja uz proste sel do noveho auta:

takze je to Ibiza SC, 1.6, je to v color edici, takze bily kola, strecha a zpetny zrcatka. Rozhodovala cena, auto bylo pod 300 000 v nejvyssim stupni vybavy.

Obrázek

ano, vim, ta 1.6 je to proste uz rekneme dost na trhu proflaklej a zde bych i pouzil s dovolenim Honzusuv vyraz prachsproste obycejnej motor, ale na preplnovanou Cupru nebyl kapital. Parametry motoru jsou 77kW a 153 nm/3800ot., hmotnost auto prijemnych 1015kg bez ridice.

doufam, ze pro vas nebudu predstavovat problem, ze vam sem chodi koncernista.
Odpovědět