Voda v piatych dverách

Vše okolo karoserie

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
badalandabad
Štamgast
Příspěvky: 311
Registrován: ned črc 05, 2009 17:50
Bydliště: severoplzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od badalandabad »

jezdi na "rezervu" a má? po problému :wink:
\______
/__|___\___
[(O)_____(O)\
Fiat GP 1.2Ice -> Obrázek
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Majty píše:Je?tě ?e existuje tohle fůrum a na něm pár schopných mechaniků :P :P , kterí umí dobře poradit. Děkuji . Ale spadl mi kámen ze srdce. :P
Majty GP 1.4 8V
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

Po tý?dni tepla a sucha som sa pustil do zatmelenia kufra a takto to celé dopadlo...
Týmto som to tmelil-transparentný silikón, písalo ?e nie je taký agresívny ako ostatné. Existuje e?te aj karosársky tmel v takejto tube, ale ten bol len čierny.
Obrázek
Takto to je pred - to asi v?etci dobre poznáte
Obrázek
A takto to je po zatmelení
Obrázek
Obrázek
Takto sa obi?iel celý kufor dookola okrem spodku, kde je tmel od výroby. Prácička tak na 30-45 min. aj s odmastením. Robil to brat, ale ja som mu asistoval. No viete star?í, skúsenej?í s tmelením. Tak?e teraz u? len čakám na poriadnu búrku čo to povie.
Grande Punto 1.2 8V 5dv Dynamic, červená exotika
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Nechci ti kazit radost, ale do těch pátých dveří teče přes 3tí brzdové světlo ,mám to vyzkou?ené.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Jirka píše:Nechci ti kazit radost, ale do těch pátých dveří teče přes 3tí brzdové světlo ,mám to vyzkou?ené.
...jak komu :wink: já provedl stejné utěsnění jako julo (jen s vyu?itím černého polyuretanového lepidla - netřeba vysvětlovat proč :lol: ) a od té doby po mytí a sebevět?ím de?ti - po otevření kufru ani kapka :D

PS: pokud hrubě netěsní 3. brzdové světlo (u? tady bylo pár takových zku?eností) tak voda kape přes gumové záslepky (pro demontá? 3. brzdového) přímo na plato v kufru.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
tirosk
Návštěvník
Příspěvky: 66
Registrován: sob říj 25, 2008 12:25
Bydliště: Pre?ov, SR

Příspěvek od tirosk »

julo píše: Tak?e teraz u? len čakám na poriadnu búrku čo to povie.
Uz prsi takze mozes ist kontrolovat :lol:
Grande Punto 1.3 MultiJet 16v 75k Dynamic, čierna met. , 5dv., rok vyroby 2007
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Já přemý?lím o tom, ?e bych průhledným silikonem utěsnil jen to 3. brzdové světlo. To je podle mého názoru ten největ?í zloduch
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
tirosk
Návštěvník
Příspěvky: 66
Registrován: sob říj 25, 2008 12:25
Bydliště: Pre?ov, SR

Příspěvek od tirosk »

Du?an píše:Já přemý?lím o tom, ?e bych průhledným silikonem utěsnil jen to 3. brzdové světlo. To je podle mého názoru ten největ?í zloduch
Tiez si myslim ze je to treba, lebo aj po vytmeleni spojov mi tam e?te trocha tecie.
Grande Punto 1.3 MultiJet 16v 75k Dynamic, čierna met. , 5dv., rok vyroby 2007
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Du?an píše:Já přemý?lím o tom, ?e bych průhledným silikonem utěsnil jen to 3. brzdové světlo. To je podle mého názoru ten největ?í zloduch
Já bych ho nevytahoval, pokud to není nutné. A? se podívá? jak tam dr?í, pochopí? proč.... :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Jarou? píše:
Du?an píše:Já přemý?lím o tom, ?e bych průhledným silikonem utěsnil jen to 3. brzdové světlo. To je podle mého názoru ten největ?í zloduch
Já bych ho nevytahoval, pokud to není nutné. A? se podívá? jak tam dr?í, pochopí? proč.... :wink:
Vytáhnout ho musím (to světlo :D ), asi 2 ?árovičky mi tam nesvítí
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Du?an píše:
Jarou? píše:
Du?an píše:Já přemý?lím o tom, ?e bych průhledným silikonem utěsnil jen to 3. brzdové světlo. To je podle mého názoru ten největ?í zloduch
Já bych ho nevytahoval, pokud to není nutné. A? se podívá? jak tam dr?í, pochopí? proč.... :wink:
Vytáhnout ho musím (to světlo :D ), asi 2 ?árovičky mi tam nesvítí
hodně ?těstí :D

PS: nové vyjde na 1600,- tak?e v nejhor?ím od Tebe to původní s ulomenýma packama koupím :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Jarou? píše: PS: nové vyjde na 1600,- tak?e v nejhor?ím od Tebe to původní s ulomenýma packama koupím :wink:
Platí. za 1700,- je tvoje :wink:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

Vnoci pr?alo, doobeda tie? a potom aj trochu po obede, bol som mrknú? čo robí kufor....pri otvorení ?iadne ?blnkanie ani prevažovanie sa vody v kufri. Uvidíme čo s tým spravia poriadne búrky a vapka no a keď u? príde k tomu majhor?iemu, tak pretesním aj tretie brzdové, aj keď to sa mi zrá OK, sedí ako prilepené.
Grande Punto 1.2 8V 5dv Dynamic, červená exotika
Petr
Návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv dub 26, 2007 15:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Petr »

Tak jsem se také pustil do zatmelení pátých dveří, ale ji? dříve se mi silikonový tmel neosvědčil, při vystavení rozdílným venkovním teplotám a UV záření po čase ztratí pru?nost, drolí se a mění transparentnost, nebo barvu. Hledal jsem něco vhodněj?ího, a? jsem nakonec pou?il tmel Soudal Fix All Crystal, je zcela transparentní (nemá mléčný nádech jako silikonové tmely), měl by odolávat UV záření a teplotám mínus 40 a? plus 90 stupňů a zachovat si pru?nost a transparentnost. Vhodnost pro tmelení v automobilech je přímo zmíněna na obalu. Koupil jsem ho v kartu?i do pistole za 319 Kč v Glóbu. Je?tě ho dělají v bílé, ?edé, hnědé a černé barvě. V bílé barvě se dá koupit i v malém balení, v tubě asi za 120 Kč, co? na páté dveře stačí, ale já osobně bych jej pou?il pouze na bílé auto. U neprůhledného barevného provedení není v názvu slovo Crystal, je to pouze Soudal Fix All.

Odkaz na stránky výrobce, průhledný (transparentní) tmel Soudal Fix All Crystal:
http://www.soudal.cz/cz/product-detail.php?evc=1242800

Odkaz na stránky výrobce, barevný tmel Soudal Fix All:
http://www.soudal.cz/cz/product-detail.php?evc=1242080

Jinak jsem to zatmelil stejně jako Julo, lem okolo celých dveří, tam kde nebylo zatmeleno ji? z výroby. Na mém autě byla z výroby zatmelena pouze spodní hrana.
GP 1.2 Dynamic 2007 (?edá Revival, 5 dv.)
Petr
Návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv dub 26, 2007 15:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Petr »

Toto by měla být odoba ke tmelům Soudal z předchozího příspěvku, jsou to tmely Zwaluw - Den Braven. Nemám vyzkou?eno, ale dle popisu v technických listech, mají stejné potřebné vlastnosti jako ty od Soudal a mo?ná jsou kapku levněj?í.

Tmel průhledný (transparentní) MS Unifix Clear, odkaz:
http://www.denbraven.cz/produkty/0441a.htm

Tmel barevný MS Unifix, odkaz:
http://www.denbraven.cz/produkty/0441b.htm
GP 1.2 Dynamic 2007 (?edá Revival, 5 dv.)
Odpovědět