Přední náprava

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Re: Přední náprava

Příspěvek od Jirka »

Jarouš píše:
tkupilik píše:Tak jsi mel Jarousi pravdu, cepy byly v poradku, je ohnute oko na tehlici do vrtule, takze jsem si toho pri promerovani suplerou nevsim. Bohuzel jsem byl moc rychlej a ty cepy jsem koupil. Tak jsem je tam dal a sesteloval geometrii podle klacku, uvidime jestli to bude stacit.
V klidu, nové čepy už to stejně chtělo a není to žádný ranec. Ta těhlice je smůla, já osobně bych se na rovnání vysral, kde máš jistotu, že to srovnají do normálu a navíc je tam riziko, že praskne. Pořiď jinou těhlici, ať se dá normálně seřídit geo a není nakřivo volant. Komplikace bude s demontáží ložiska, jde to blbě i s pořádným stahovákem a zničit jde celkem lehce. nacpat ho zpět už je brnkačka, jen potřebuješ po ruce troubu a mrazák :-)

Lepší je těhlici ven a pořádnej lis a neni co řešit, pak to jde vždy.
Osobně si myslim , že se těhlice sežene už i na šrotovišti určitě bude na všechny stejná.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Re: Přední náprava

Příspěvek od Jirka »

Ty Kolacok vnitřní klouby u převodovky jsi dělal?
Tohle je přesně ten příznak, už mi to dělalo na spoustě vozů, dej vnitřní klouby a měl by bejt pokoj.
Kolik máš najeto?
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední náprava

Příspěvek od 1nekros1 »

na favorite som mal ten isty problem kolacok az pokym sa triangel vnutri uplne nerozjebal lebo som nevedel co to trasenie sposobuje a robila to ta kratka :-)
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední náprava

Příspěvek od Kolacok »

Momentalne to ma cca 246000km.
Vnutorny klb sa neda samostatne kupit, takze kupim celu poloos.
Len som nevedel, ci menit lozisko alebo poloos alebo este nieco ine, tak radsej sa pytam, viac hlav, viac rozumu :)

1nekros1, robil to klb pri prevodovke? a tiez s tym symptomom, ze pri zatoceni volantu to prestalo?
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední náprava

Příspěvek od 1nekros1 »

jo tak ale neskor to uz robilo furt a triaslo to poriadne cim viac si pridal tym viac to triaslo. hej robil to ten pri prevodovke ale menil som obe poloosy... a po rozobrani som zistil co to bolo...
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední náprava

Příspěvek od Kolacok »

OK, tak vymenim poloos a necham sa prekvapit, dufam, ze pozitivne :)
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
Snoopy
Návštěvník
Příspěvky: 141
Registrován: pát kvě 01, 2009 23:59

Re: Přední náprava homokineticky kloub

Příspěvek od Snoopy »

Čau hoši bohužel jsem dnes zjistil že ráný které jsem přisuzoval stabilizátorům nebo čupům. Děla vnitřní homokinetický kloub. Nechápu jak ale přes zavřenou neporušenou manžetu se dostala ven vazelína. A teď při přejezdu nerovností v rovném směru mi to klepe... Když se cukne s poloosou dovnitř a ven tak to cvaka =( Ale hlavní problém je že vůbec jsem vnitřni homokineták nikde nenašel a eper nejde=( Nenašla by se nějaka dobrá duše ať vim kolik ta sranda může stát ? je to L strana kdyby to hrálo roli...
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední náprava

Příspěvek od Kolacok »

Mne klepe len pri pridani plynu a zrejme tiez je to vnutorny klb. Druhovyroba vnutorne klby nerobi, len vonkajsie; musis vymenit celu poloos http://www.elitecat.sk/ArticleBrowser.a ... TTab=False

Eper mi funguje tento http://eper.fiatforum.com/eper
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
Snoopy
Návštěvník
Příspěvky: 141
Registrován: pát kvě 01, 2009 23:59

Re: Přední náprava

Příspěvek od Snoopy »

Tak to jsem si myslel že to tak bude =( A když bych zkusil dát vazelínu do tý manžety musí se sundávat poloosa nebo to jde i bez sundání. Dík
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední náprava

Příspěvek od Kolacok »

Po uvolneni kovovych pasok by malo byt mozne hybat celou manzetou a natlacit tam vazelinu. Len tie pasky su obvykle jednorazove, kvoli sposobu akym sa davaju dole. Treba na ne opatrne, ake nemas nove, lebo sa lahko pokrivia a uz nedrzia ako povodne.
Unik vazeliny a nasledna destrukcia klbu trenim nasucho je asi najcastejsia pricina kmitania a buchania u vsetkych aut.
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední náprava

Příspěvek od jeník1 »

On tam není otvor pro mazaní toho kloubu? Některé auta zde mají zakrytý otvor pro mazaní tlakovou mazničkou.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Snoopy
Návštěvník
Příspěvky: 141
Registrován: pát kvě 01, 2009 23:59

Re: Přední náprava

Příspěvek od Snoopy »

A když už to občas klepne ale jen při jizde rovně a při přejezdu nerovností. Nic v tom nelupe nekřupe. Jen to klepepe něco podobného jako když klepe stabilizačni tyčka.
Je možné že když tam dam vazelinu že to bude ještě v poho.
A nebo se už mám připravit na to že to bude na výměnu poloosy?

Díky.
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední náprava

Příspěvek od Kolacok »

Na mazanie olejnickou tam priestor pokial viem, nie je. Vsetky klby kryju gumene manzety http://eper.fiatforum.com/cgi-bin/narea ... 2740203001
a pouziva sa tam odporucane mazivo http://www.znackoveoleje.cz/znackoveole ... r-325-125g ktore ma konzistenciu asi ako vazelina/pasta a tym sa vyplni priestor manzety.

Ked sa klb raz rozhrka, sanca na napravu premazanim asi nie je. Len to mozno zastavi alebo spomali dalsie poskodenie, ale to je vsetko.

Mne taky zvuk zrejme od toho klbu ide, ked idem po rovine na nizkych otackach (1200-1500) najma na 5ty prevod, a ked je plyn len na takej urovni, ze drzi iba otacky motora a poloos v zabere nie je, len sa prevaluje dopredu/dozadu a vtedy to cvaka. Ked uz zacne zaberat alebo brzdit motor, tak uz je ticho.
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
Snoopy
Návštěvník
Příspěvky: 141
Registrován: pát kvě 01, 2009 23:59

Re: Přední náprava

Příspěvek od Snoopy »

Me to klepe přesně pod nohy řidiče. Jak kdyby bylo něco volneho a bouchalo o sebe...Když byly mrazy cca -10 C tak bouchání přestalo. Když vemu za poloosu tak je vůle a slyšet boucháni ale na pravé straně je vůle taky ale tam to nebouchá. Vazeliná byla vyházena z manžety ale manžeta po prozkoumáni je celá a drži kde má vubec nechapu jak se dostala ven. Jinak to klepe na nerovnostech rychlost nemá vliv. A pouze když jedu rovně. Jinak žadne lupaní krupaní rejt nic je ticho... Ale jedu rovne jak s rychlosti nebo na neutrál tak to klepe...Jen mi nejde do hlavy když byla zima že byl klid.... Furt verim tomu ze doplnim vazelinu a bude klid =)
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední náprava

Příspěvek od Kolacok »

Ked to vyhadzalo vazelinu - prezrel si dobre tu manzetu, ci nema prasklinu niekde v zahybe? odniekial to muselo vyjst von. Pripadne neuplne dolieha kovova spona.

Skus to doplnit, co to spravi, ale davam tomu 10% uspesnost.
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
Odpovědět