Přední náprava

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Normální plnohodnotná verze Dynamic , jedna z posledních před Evem.
Divím se tomu , ?e stabilizátor někde dávaj a někde ne.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Příspěvek od Mara87 »

Jirka píše:Normální plnohodnotná verze Dynamic , jedna z posledních před Evem.
Divím se tomu , ?e stabilizátor někde dávaj a někde ne.
Dle mého mechanika ale jsou ty stabilizátory jako docela k níčemu, fura aut je vubec nemaji a jezdí to bez nich.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
mie009
kolemjdoucí
Příspěvky: 43
Registrován: úte lis 06, 2012 20:07

Re: Přední náprava

Příspěvek od mie009 »

Mam tu takovej divnej problem. Poslední dobou se mi začlo od předního pravého kola sem tam ozyvat takové kovové rány. Nevím vůbec čim to může byt. Sundal jsem kolo vše jsem odzkoušel jestli není povolené potočil jsem samotným kolem jestli nic neuslyšim ale nic. Hlavně se to ozyva když auto dýl stoji i když je to různe. Poradi mi někdo? Nemám na něm stabilizator aspoň jsem ho tam neviděl. Mam pouze zkušenosti se staršimi auty ale podle mně by měl byt ve stejném mistě jak dejme tomu 20 let stáre auto. Díky za rady.
Fiat Grande Punto 1.2 48kW Sky dome
Uživatelský avatar
FRIMICO
Štamgast
Příspěvky: 693
Registrován: úte bře 20, 2012 20:04
Bydliště: Schonlinde

Re: Přední náprava

Příspěvek od FRIMICO »

měl jsem možná stejnej problém.Občas v tom křuplo,a tak jsem se rozjel ke kámošovy do servisu zeptat se je-li to ložisko ,nebo čep řízení.Ložisko v poho a čep v (_,_).Koupil jsem ho (něco kolem 600 kč)(3 piva 30kč)a výměnu si udělal sám.Slabá hoďka práce. :wink:S tím čepem totiž když není uplně v hajzlu nepohneš a přezto v něm křupe. :> No a je jen otázka času než se to vysere uplně.Ale třeba más závadu jinde.
Jezdím jen tak rychle jak můj strážnej anděl dokáže lítat.
mie009
kolemjdoucí
Příspěvky: 43
Registrován: úte lis 06, 2012 20:07

Re: Přední náprava

Příspěvek od mie009 »

Hmm. No asi taky budu muset navštěvit servis. Jo čep řizení vim jak se vyměňuje. Dělal jsem to na svém druhém autě. No ještě počkam na další názory. A jak to testoval?
Fiat Grande Punto 1.2 48kW Sky dome
Uživatelský avatar
FRIMICO
Štamgast
Příspěvky: 693
Registrován: úte bře 20, 2012 20:04
Bydliště: Schonlinde

Re: Přední náprava

Příspěvek od FRIMICO »

Vlezl pod auto s nějakou pákou .Ale stálo na zemi.Jen jsem musel kejvat volantem sem a tam.
Jezdím jen tak rychle jak můj strážnej anděl dokáže lítat.
mie009
kolemjdoucí
Příspěvky: 43
Registrován: úte lis 06, 2012 20:07

Re: Přední náprava

Příspěvek od mie009 »

No možná jsem objevil zavadu. Nějak tam asi boucha plastovej kryt na pravé straně pod altikem a asi tam je nějaka kovova uchytka a ta boucha do karoserie ale nejsem si jist.
Fiat Grande Punto 1.2 48kW Sky dome
Kriss
Štamgast
Příspěvky: 611
Registrován: úte úno 05, 2008 20:03
Bydliště: Metan City
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední náprava

Příspěvek od Kriss »

Tak mám v hajzlu homokinetický kloub. Pri zatačení pomalu mi neskutečnš lupalo od přední nápravy a s klukama v servisu jsme zjistili že je to homokineťák. No hnus fialový. Snad to bude ten vnější...jístí si budem až to rozeberem
Nýní: Alfa Romeo GT, 1.9 16v JTDM 110kw
EX: GP 1,4 16v SPORT 3D,
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Přední náprava

Příspěvek od Jarouš »

Kriss píše:Tak mám v hajzlu homokinetický kloub. Pri zatačení pomalu mi neskutečnš lupalo od přední nápravy a s klukama v servisu jsme zjistili že je to homokineťák. No hnus fialový. Snad to bude ten vnější...jístí si budem až to rozeberem
Samo, že je to ten vnější. Vnitřky jsou hned u převodovky a jsou to tripoidy, žádné homokineťáky.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední náprava

Příspěvek od jeník1 »

Kriss píše:Tak mám v hajzlu homokinetický kloub. Pri zatačení pomalu mi neskutečnš lupalo od přední nápravy a s klukama v servisu jsme zjistili že je to homokineťák. No hnus fialový. Snad to bude ten vnější...jístí si budem až to rozeberem
On není zas tak drahý...asi 1250 korun
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Kriss
Štamgast
Příspěvky: 611
Registrován: úte úno 05, 2008 20:03
Bydliště: Metan City
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední náprava

Příspěvek od Kriss »

Ale jsou to skurvene starosti navíc
Nýní: Alfa Romeo GT, 1.9 16v JTDM 110kw
EX: GP 1,4 16v SPORT 3D,
Wolfgang4466
kolemjdoucí
Příspěvky: 19
Registrován: stř dub 17, 2013 16:51
Bydliště: Praha, CZ

zvuk pri zataceni

Příspěvek od Wolfgang4466 »

mam takovej zajimavej zvuk pri zataceni do prava, je to zvuk odirajci. kdz stojim na miste tak zadnej zvuk neni. docela me to zarazi sem koukal na vrchni lozistko a ten je v pohode tak se chci zeptat jestli nikdo uz todle resil. kdz zatacim do leva pri jizde tak zadnej zvuk, je to opravdu jenom pri zataceni do prava pri jizde.
kumi
kolemjdoucí
Příspěvky: 22
Registrován: stř lis 14, 2012 14:39
Bydliště: BA okolie

Re: Přední náprava

Příspěvek od kumi »

ohnutý plech, kryt brzdy :) obvykle
Grande Punto 1,2 Dynamic 3D, 2006
Psychedelic azuro aka Obláčik ;)
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední náprava

Příspěvek od Kolacok »

To bude nejaka hovadina, ze by auto nemalo stabilizator. Ten je na nivelaciu vysky pri prejazde zakrut, aby sa auto nenaklanalo a GP sa rozhodne vela nenaklana, to mam otestovane :)
Vsetky predne tlmice na Punto od GP hore maju montazne ocko na uchytenie stabilizacnych tyciek. Na kazde Punto sa zaroven predava tycka ako nahradny diel. Samotny stabilizator druhovyroba nerobi, od Fiatu stoji 75€ po znamosti.


Ked uz hadate, co komu klepe - mne este stale kmita pri 55-70kmh a plnom plyne cela predna naprava, zaroven to obcas silnejsie vibruje pri brzdeni, ale obvykle brzdi bez vibracii. Cap riadenia sa menil aj tyckou riadenia, rameno je nove. Co to moze byt?
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
Uživatelský avatar
Naďa
Návštěvník
Příspěvky: 104
Registrován: pon čer 11, 2012 17:22
Bydliště: Lučany nad Nisou

Re: Přední náprava

Příspěvek od Naďa »

Kolacok píše: Vsetky predne tlmice na Punto od GP hore maju montazne ocko na uchytenie stabilizacnych tyciek. Na kazde Punto sa zaroven predava tycka ako nahradny diel. Samotny stabilizator druhovyroba nerobi, od Fiatu stoji 75€ po znamosti.
Začly mi taky ťukat stabilizátory, tak jsem si je nechala vyměnit. Cena za oba 600.- Kč (ze známosti), zn. MOOG. :clap Fiat to má nějaké předražené. :evil:
http://www.e-cat.cz/c-80_1_50_143647_79 ... prava.html
GP 3D 1.4 8V Racing
Manžel: GP Abarth Nero Scorpione
Odpovědět