Kliky

Vše okolo karoserie

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

shiver
Návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: sob říj 25, 2008 22:09
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Kliky

Příspěvek od shiver »

Nevím jestli se to tu ji? ře?ilo, ale nena?el jsem nic tak se chci zeptat.
Ře?il jste někdo kliky u zadních dveří?? Přestala mě otevírat levá zadní tak nevím kde je problém :shock: :? . Díky za info
www.shiver.blog.cz Aktuálně Fiat GP 1.3 MultiJet 95CV-230Nm Chip. Arancio Capriccioso Metallizzato + ko?ený paket, loketku a el. bederní opěrku. Doporučuji :-)
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Obrázek
shiver
Návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: sob říj 25, 2008 22:09
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shiver »

Tak to se mě moc nechce probírat je toho hodně. Myslím ?e je to i otázka lep?ího moderování technických stránek a vybrat z nich závady a ře?ení. Zbytek vymazat nebo? je o ničem a při hledání akorát zdr?uje.
Ře?il jste někdo zadní kliky??
www.shiver.blog.cz Aktuálně Fiat GP 1.3 MultiJet 95CV-230Nm Chip. Arancio Capriccioso Metallizzato + ko?ený paket, loketku a el. bederní opěrku. Doporučuji :-)
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

No resila to polovina lidi tady na phoru. Delalo jim problem hlavne v lete kdyz na auto pralo slunko tak jim nekdy nesli nebo sli spatne otevrit zadni dvere. Reseni bylo vymena mechanizmu za novy modifikovany nebo uprava stavajiciho servisem Fiat.
Obrázek
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

shiver píše:Tak to se mě moc nechce probírat je toho hodně. Myslím ?e je to i otázka lep?ího moderování technických stránek a vybrat z nich závady a ře?ení. Zbytek vymazat nebo? je o ničem a při hledání akorát zdr?uje.
Ře?il jste někdo zadní kliky??
říká ti něco funkce "hledat" ???
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Já to říkal ... o vylep?ení a o tom seznámení se s pravidly na fóru psal ...:D
http://www.tomashrdlicka.phorum.cz/view ... &start=105
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

jeliko? je toho v tématu závady.. opravdu mnoho, tak tu toto téma ponechám..
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
shiver
Návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: sob říj 25, 2008 22:09
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shiver »

Tommy píše:jeliko? je toho v tématu závady.. opravdu mnoho, tak tu toto téma ponechám..
To je rozumný slovo. Ono to hledání je skvělá věc ale dá to hodně práce a času. Zalo?il jsem proto thread s tímto problémem. Věřím, ?e nejsem sám koho to trápí a je?tě to asi potrápí víc lidí.
Rozdělával to někdo z vás třeba v gará?i??? Proč to konkrétně nejde.
www.shiver.blog.cz Aktuálně Fiat GP 1.3 MultiJet 95CV-230Nm Chip. Arancio Capriccioso Metallizzato + ko?ený paket, loketku a el. bederní opěrku. Doporučuji :-)
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

No ja s tim zatim problem nemel ale bylo to zpusobeno tim jak na auto pralo slunko tak se ty dverni tahla tim teplem nejak natahly nebo zdeformovali nebo tak neco no a pak jsi to neotevrel protoze si to tahlo nedostal do krajni polohy aby se dvere otevrely. Ale pokud ti to blbne ted kdyz nejsou vedra tak to bude mozna neco jineho.
Obrázek
shiver
Návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: sob říj 25, 2008 22:09
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shiver »

Ok, dneska to zkusím rozkuchat v gará?i a uvidím. Je?tě chci zkusit odpojit ten pípák na bezpečnostní pásy a budu spokojenej :D
www.shiver.blog.cz Aktuálně Fiat GP 1.3 MultiJet 95CV-230Nm Chip. Arancio Capriccioso Metallizzato + ko?ený paket, loketku a el. bederní opěrku. Doporučuji :-)
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Dej vědět a? to rozdělá? na co jsi při?el a kdy? tak dej foto.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Kdy? jsem byl v záruce s klikami, snad to tam jen někde přibrousili, aby se zvět?il zdvih.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

No mě to taky upravili a fungovalo to ,ale u? to zase neni ono musim za tu kliku hodně vzít jako by se tam natahovalo nějaké lanko.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
shiver
Návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: sob říj 25, 2008 22:09
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shiver »

Hele sundal jsem tapecírunk co? jsou tři imbusy a dva klasický kří?ový samořezy. Potom sundat kličku od okýnka a zbytek je na takových nacvakacích plastových ?teftech. Kdy? to v?echno uvolníte tak tapecírunk dr?í jen na horní li?tě a pohybem nahoru ho uplně uvolníte tak ?e vám zůstane v ruce. Odpojíte lanko od vnitřního otevírání dveří a je hotovo. Potom je zámek kterej povolíte na tu?ím čtyřech ?roubech a jde to ven. Ten systém je z plastu a asi se to ohýbá proto se zvy?uje vůle a nejde to jakoby z venku otevřít. Ře?ení by bylo udělat to z kovu ale to neumím tak jsem v?echno komplet vyčistil a promazal aby se tření minimalizovalo a tím tak klika a ve?kerý mechanizmus neměl tolik práce s pohnutím zámku. Zatím to funguje perfektně tak uvidíme časem.
Pásy u? taky nepi?těj kdy? je nezapnu. Zkou?el jsem sundat i čalovněni ze sedáku proto?e je ?pinavý ale to mě ne?lo. Pokud vite někdo jak na to sem s tím
www.shiver.blog.cz Aktuálně Fiat GP 1.3 MultiJet 95CV-230Nm Chip. Arancio Capriccioso Metallizzato + ko?ený paket, loketku a el. bederní opěrku. Doporučuji :-)
Petr
Návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv dub 26, 2007 15:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Petr »

Nevím jestli má? auto je?tě v záruce, moje kliky byly ře?eny takto:
1.) servis provedl úpravu stávajících klik dle instrukce Fiatu, bylo to nějaké vybrou?ení, aby klika měla del?í chod
2.) kdy? úprava nepomohla byla provedena výměna klik za nové, modifikované, také dle instrukce Fiatu
Úpravu mi prováděli dvakrát (v různých servisech) a kliky stále blbly, teď je mám vyměněné, tak uvidím a? se oteplí, pokud ale vím, tak komu je vyměnili, má po problémech.
GP 1.2 Dynamic 2007 (?edá Revival, 5 dv.)
Odpovědět