Chybové hlášení "Excess. radiat. fluid temper ..."

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

AGiNiGA
Návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: úte lis 11, 2008 19:48

Uao :(

Příspěvek od AGiNiGA »

Vidím, ?e problémy se servisy jsou na den. pořádku. Viz. hodnocení servisů. Ale DOJÁČEK a IMOFA jsou..... v?ak víte. Není to automobilkou, ale víte čím. Ji? 1 jsem zmiňoval, ?e za prohlídku atd. zaplatíte cca. 5-10 tis. (někdy i víc) a pak zjistíte závady. Co uděláte ? Reklamace a zase reklamace (nekonečný koloběh), v lep?ím případě Vám vrátí peníze a hledáte servis, kterému auto svěříte. Mám podobnou zku?enost, ale od doby, kdy jezdím k AB Auto Brno, je auto bez problémů.
kubenko
PLYNAŘ
PLYNAŘ
Příspěvky: 596
Registrován: sob led 19, 2008 19:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od kubenko »

len prazakom sa tazko bude chodit do brna do servisu :?
Fiat Bravo 1,6 mjet 120 k - Dynamic, biela (155 000 km)
Fiat Grande Punto 1.4 16V - Dynamic, tmavomodra r.v. 2007 - predane
Fiat Bravo 1.4 T-Jet 120 k - Emotion, Maranelo Red r.v. 2008 - rozbite
Petr
Návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv dub 26, 2007 15:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Petr »

Přeji v?em dobrý den,
tak jsem byl v servisu, chybové hlá?ení "Excess. radiat. fluid ..." doprovázené vylétnutím ukazatele teploty při startování v nízkých teplotách je chyba softwaru ŘJ. Byla na to vydána servisní informace, ře?í se to nahráním nového softu. Myslím, ?e závada s vylétnutím ukazatele teploty motoru při startování se tady ře?ila i v jiných vláknech o startéru a vysoké teplotě, měla by to být tatá? závada, s tím rozdílem, ?e na jednodu??ím displeji není pohyb ukazatele teploty doprovázen chybovým hlá?ením "Exces. radiat. fluid ..." .
GP 1.2 Dynamic 2007 (?edá Revival, 5 dv.)
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Petr píše:Přeji v?em dobrý den,
tak jsem byl v servisu, chybové hlá?ení "Excess. radiat. fluid ..." doprovázené vylétnutím ukazatele teploty při startování v nízkých teplotách je chyba softwaru ŘJ. Byla na to vydána servisní informace, ře?í se to nahráním nového softu. Myslím, ?e závada s vylétnutím ukazatele teploty motoru při startování se tady ře?ila i v jiných vláknech o startéru a vysoké teplotě, měla by to být tatá? závada, s tím rozdílem, ?e na jednodu??ím displeji není pohyb ukazatele teploty doprovázen chybovým hlá?ením "Exces. radiat. fluid ..." .
tak tuhle hlasku mi to hlasi sem tam taky, podle me to je tim, ze baterie neni uz co byvala a jezdim kratke useky tudiz se nestiha dobijet, tohle neresim, ale spis jsem se zhrozil kdyz mi dnes uz skoro pred barakem zasvitila kontolka "porucha systemu vstrikovani" a hlaska Check engine, asi me odvezou :-( nevite nekdo v cem muze byt problem? :-(
kubenko
PLYNAŘ
PLYNAŘ
Příspěvky: 596
Registrován: sob led 19, 2008 19:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od kubenko »

fuha, no to mô?e by? rôzne, má? to v záruke?
Fiat Bravo 1,6 mjet 120 k - Dynamic, biela (155 000 km)
Fiat Grande Punto 1.4 16V - Dynamic, tmavomodra r.v. 2007 - predane
Fiat Bravo 1.4 T-Jet 120 k - Emotion, Maranelo Red r.v. 2008 - rozbite
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

kubenko píše:fuha, no to mô?e by? rôzne, má? to v záruke?
prave, ze ne kdyby bylo nevahal bych dojet do servisu...
kubenko
PLYNAŘ
PLYNAŘ
Příspěvky: 596
Registrován: sob led 19, 2008 19:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od kubenko »

no nezávidím ti, ale nebude to nič vá?ne
Fiat Bravo 1,6 mjet 120 k - Dynamic, biela (155 000 km)
Fiat Grande Punto 1.4 16V - Dynamic, tmavomodra r.v. 2007 - predane
Fiat Bravo 1.4 T-Jet 120 k - Emotion, Maranelo Red r.v. 2008 - rozbite
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

kubenko píše:no nezávidím ti, ale nebude to nič vá?ne
to taky doufam, ale musim stim jet cca 40 km do OV... :-/ nemelo by to vadit doufam? a jeste tet musim jet na technickou kuaaa :-)
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

Zkus odpojit baterku a uvidí?, jestli je to jen chyba nul a jedniček, či chyba doopravdová.
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Tak jsem se ptal a diagnostika stoji 690 Kc parada :-) to se zase maznu pres kapsu mi zjisti, ze odeslo cerpadlo nebo neco, a muzu si to hodit :-)
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

Davids píše:Tak jsem se ptal a diagnostika stoji 690 Kc parada :-) to se zase maznu pres kapsu mi zjisti, ze odeslo cerpadlo nebo neco, a muzu si to hodit :-)
Davids, vidím, ?e je?tě zůstanu chvíli u mého klasického Punta, tam u? jsou dětské nemoce vychytané a to co tady čtu, se mi jeví jako sci-fi na odstřel. Na druhou stranu je pravda, ?e mám soukromého mecho?e, který je super, ale chodit k němu s autem v záruce? GP je ov?em srdcová zále?itost, za ka?dým se otočím - hor?í, ne? ?enská!
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

JardaK. píše:Davids, vidím, ?e je?tě zůstanu chvíli u mého klasického Punta, tam u? jsou dětské nemoce vychytané a to co tady čtu, se mi jeví jako sci-fi na odstřel.
Tak bych to nebral. Prakticky u v?ech značek mů?e? natrefit na kus problémový, ale i bezproblémový (těch doufám, ?e je víc).
JardaK. píše:GP je ov?em srdcová zále?itost, za ka?dým se otočím - hor?í, ne? ?enská!
A tak bych to bral. :D
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

JardaK. píše:
Davids píše:Tak jsem se ptal a diagnostika stoji 690 Kc parada :-) to se zase maznu pres kapsu mi zjisti, ze odeslo cerpadlo nebo neco, a muzu si to hodit :-)
Davids, vidím, ?e je?tě zůstanu chvíli u mého klasického Punta, tam u? jsou dětské nemoce vychytané a to co tady čtu, se mi jeví jako sci-fi na odstřel. Na druhou stranu je pravda, ?e mám soukromého mecho?e, který je super, ale chodit k němu s autem v záruce? GP je ov?em srdcová zále?itost, za ka?dým se otočím - hor?í, ne? ?enská!


moje grande je s poradovym cislem cca 30 000 dnes jich je vyrobenych pres 1 000 000 ks takze uz budou ty zavady vychytane ;-) a ten tvuj soukromy mechanik nema diagnostiku na fiata? ze bych nemusel do OV :-)
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Těch 30 km do Ostravy to snad dojede... :wink: A nechej si to napíchnout na examiner a pozji??ovat kolit to má opravdu najeto a jakým způsobem s tím jezdil ten původní majitel... Dá se tam vyčíst hafo věcí, překročení mezních otáček motoru, doba, počet a dal?í. Jak jsem nakukoval technikovi na garančce přes rameno, tak tam bylo spousta informací k vyčtení.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Jarou? píše: Dá se tam vyčíst hafo věcí, překročení mezních otáček motoru,
To jde? Já bych řekl, ?e máme omezovač otáček - u? jen vzhledem k tomu, ?e otáčkoměr nemá "zakázané" otáčky červeně označeny.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Odpovědět