Klapavý zvuk z motoru

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

milhaus píše:Tak podle ostravských kolegů je ten klepavý zvuk normální.ale asi vyměním SELENII 10w40 za CASTROL 5w40.....jako Jarou? :wink:
ano klepanie prestane do punta ma ist olej 5w 40 ostatne budu klepat.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
pepa.levin
kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: ned lis 14, 2010 0:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej.....

Příspěvek od pepa.levin »

Davids píše:
1nekros1 píše:
AGiNiGA píše:Normálně tam mám 5W40, té 0W40-ky jsem se chtěl zbavit..... V jakých intervalech měníte olej ? Vět?ina výrobců uvádí cca. 15000 km.

Ten klapot je vyře?en :), viz. předchozí odpověď.
no v grande punte to mas menit az po 30000km ...
proboha tak dlouho bych na olej nejezdil ani nahodou pokud to neni nejaky "long live" coz bezna Selenia asi neni ne?
Ja vymenim max v 15 tisicich a myslim si ze v prvnich km to udelam uz v 10 tisicich,tim se nic nezkazi!!!!
GRANDE PUNTO 1,2 5D 48KW OD 6/2010 napi?te mi Grande Pun?áci Skype: pepa.levin
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Olej.....

Příspěvek od JardaK. »

pepa.levin píše: Ja vymenim max v 15 tisicich a myslim si ze v prvnich km to udelam uz v 10 tisicich,tim se nic nezkazi!!!!
Fakt si myslíte, ?e by výrobce napsal, ?e se má olej měnit po 30 tis. km, ale ve skutečnosti by se měl měnit dřív? Já mám najeto 20 tis. s novým autem, podle měrky se mi olej nezdá moc zahumusený a v kní?ce i v servise mi řekli, a? měním podle bro?ury (co 35 tis.), tak to dál neře?ím. Rozumím tomu, ?e dřívěj?í výměnou rozhodně nic nepokazím, to jo, ale pokud tam liju poctivou Selenii, tak se finančně prohnu!
Fiat Bravo2, 1,6 MJet, 77 kW, nar. 9.4.2010
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Olej.....

Příspěvek od Jarouš »

JardaK. píše:
pepa.levin píše: Ja vymenim max v 15 tisicich a myslim si ze v prvnich km to udelam uz v 10 tisicich,tim se nic nezkazi!!!!
Fakt si myslíte, ?e by výrobce napsal, ?e se má olej měnit po 30 tis. km, ale ve skutečnosti by se měl měnit dřív? Já mám najeto 20 tis. s novým autem, podle měrky se mi olej nezdá moc zahumusený a v kní?ce i v servise mi řekli, a? měním podle bro?ury (co 35 tis.), tak to dál neře?ím. Rozumím tomu, ?e dřívěj?í výměnou rozhodně nic nepokazím, to jo, ale pokud tam liju poctivou Selenii, tak se finančně prohnu!
Je v?eobecně známo, ?e prodlou?ené servisní intervaly jsou pouze marketingovým tahem a ?ádnému motoru rozhodně neprospívají. O prodlou?ených intervalech výměny a longlife olejích je toho napsáno dost a je?tě víc je negativních zku?eností těch, co tomu uvěřili a zničili motor.

A napínat výměnu oleje u nafty, tím tuplem s turbem, je opravdu hovadina. Kdy? pominu ?ivotnost holého motoru (ojnice, klika), tak náročné na kavalitu oleje jsou i dal?í věci - turbodmychadlo nebo hydraulické zdvihátka ventilů.

To v?e má vět?ina moderních naf?áků, Fiat nevyjímaje. Tak?e pokud má? natočeno 20 tkm - myslím, ?e je nejvy??í čas olej vyměnit.

PS: a? ti ve 150 tisích půjde do kytek turbína nebo se začnou ozývat hydro?tely, tak bude? mláti hlavou do kapoty, za to, ?e jsi při tom nájezdu vyměnil olej jen 5X :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Odpovědět